Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

1 hour ago, laki perkos said:

Ne vidim razlog da se na ovoj temi stalno ubacuje AV i upoređuje njegova tiranija sa diktatirom Don Mila u CG. Koliko god njih dvoje bili uvezani tj koliko god Don drzi žvalu u svojoj šaci to ipak ne umanjuje činjenicu o kojoj ovde treba da diskutujemo a to je diktatura Don Mila u CG i pokusaj unistenja SPC na tim prostorima.

 

Tacno tako, relativizacija i spinovanje. Kada je autokrata tako dugo na vlasti, kao Milo, neprestano preko 30 godina onda je njegov jedini cilj da ostane i dalje na vlasti po svaku cijenu bez obzira koju cijenu ce da plati stanovnistvo.

Poslije ovako masovnih protesta, normalan covjek bi se zapitao da li sam nesto pogrijesio, umjesto toga Milo optuzuje narod da je poludio.

Da ne spominjem bezobrazno pokazivanje bogatstva, skupih satova, nepotizma, podanistva itd. Toliko se obogatiti sa grbace drzave koja ima tek malo vise od pola miliona stanovnika, prakticno bez ijednog dana radnog staza, je mozda jedinstven slucaj u istoriji.

Hajd to sve, ali da neko stane jos u odbranu takvog jednog covjeka i da za sebe misli da je liberalan i progresivan je samo pokazatelj koliko je narod u bivsoj SFRJ tesko decivilizovan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, laki perkos said:

Ne vidim razlog da se na ovoj temi stalno ubacuje AV i upoređuje njegova tiranija sa diktatirom Don Mila u CG. Koliko god njih dvoje bili uvezani tj koliko god Don drzi žvalu u svojoj šaci to ipak ne umanjuje činjenicu o kojoj ovde treba da diskutujemo a to je diktatura Don Mila u CG i pokusaj unistenja SPC na tim prostorima.

Ko o čemu Perkos o Crnoj Gori (a i Kosovu da budem iskren) U mome kraju ima jedna poslovica: "Krava se teli, a vola dupe boli" Tako i ti razglabaš i lamenmtuješ o Crnoj Gori, nekakvim pravima, a tebe boli što  SPC ne može da nastavi svoj pir i u Crnoj Gori.  Boli tebe za građane, tebe je stalo do ovih sotona u mantijama koji izazivaju sukobe, ne hajući do ćega može da to dovede. Nadam se da će Don Milo, da preseče i sve ove osudi, isto kao što je Makedonija to učinila. A Krme iz Žitorađu može da priziva  rat, Vulin neka podigne vojsku, žvalavi neka potpiruje  sukobe zajedno sa patrijarhom. Opet se Igraju sa vatrom.

 A ti nikako da iziđeš iz 90-ih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, laki perkos said:

Ne vidim razlog da se na ovoj temi stalno ubacuje AV i upoređuje njegova tiranija sa diktatirom Don Mila u CG. Koliko god njih dvoje bili uvezani tj koliko god Don drzi žvalu u svojoj šaci to ipak ne umanjuje činjenicu o kojoj ovde treba da diskutujemo a to je diktatura Don Mila u CG i pokusaj unistenja SPC na tim prostorima.

Tiranija ove dvojice ima svoje specifičnosti, svaka ponaosob i jeste svaka tema za sebe. Možda misliš da AV nema blage veze sa ovim, ako sam te dobro shvatio ? Činjenica, po meni, je da AV nije kretaor situacije u CG, a da "pomaže"....pomaže.

8 hours ago, Vjekoslav said:

 

Nije tocno, al pretpostavljam, za Vox verziju shvatanja politike, prolazi. 

E pa izvini što baš moje znanje i nije na tako visokom nivou i što ne znam "pravu istinu", svakako ne iz "prve ruke"....poslužile su mi crtice iz Trbunala u Hagu, a ono što sam čuo i direktnom prenosu, otvara mi nedoumicu samo u pogledu da li jeste bila kafanska salveta ili nešto na A4 sa memorandumom....u krajnjem, nije ni bitno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pristevac said:

Ko o čemu Perkos o Crnoj Gori (a i Kosovu da budem iskren) U mome kraju ima jedna poslovica: "Krava se teli, a vola dupe boli" Tako i ti razglabaš i lamenmtuješ o Crnoj Gori, nekakvim pravima, a tebe boli što  SPC ne može da nastavi svoj pir i u Crnoj Gori.  Boli tebe za građane, tebe je stalo do ovih sotona u mantijama koji izazivaju sukobe, ne hajući do ćega može da to dovede. Nadam se da će Don Milo, da preseče i sve ove osudi, isto kao što je Makedonija to učinila. A Krme iz Žitorađu može da priziva  rat, Vulin neka podigne vojsku, žvalavi neka potpiruje  sukobe zajedno sa patrijarhom. Opet se Igraju sa vatrom.

 A ti nikako da iziđeš iz 90-ih.

Mislim da si promašio ceo fudbal.....i ispala ti cipela od jakog zamaha...:classic_biggrin: a to je opasno po publiku :smiley2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Constantin said:

Mislim da si promašio ceo fudbal.....i ispala ti cipela od jakog zamaha...:classic_biggrin: a to je opasno po publiku :smiley2:

Ma jok bre, ja sam stari navijač Real s' Nišavu. Nezavisno od tiranije obojice, poslušaj samo izjave koje u javnosti daju te Iriniej, te mali Ivica, te Hobit Vulin, ma svi iz vlade Srbije, a da p žvalavom ne govorim. Perkosa brine da SPC  gubi monopol nad pravoslavljem, brine sa ugašeno SrBstvo, i druge mantre. No toliko on može da dosegne, jer je sve drugo za njega prekomplikovano. Znamo se već dugo.  Sve teče ,sve se menja, ali Perkos nikako.

Link to comment
Share on other sites

SPC sve ove godine nije smetao Milo, vec kad zeli da im uzme plac u Buljaricama. Cim se dogovore, odmah ce litije i da stanu,. Zvalavi ce sad to da iskoristi u odbrani sprstva i posle 21. juna se sredjuje sve. Ove dve vlasti su toliko povezane da se to ne moze recima opisati.  Zajebavaju ovaj narod, sta god da izlupetaju oni ce to prihvatiti

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Constantin said:

Tiranija ove dvojice ima svoje specifičnosti, svaka ponaosob i jeste svaka tema za sebe. Možda misliš da AV nema blage veze sa ovim, ako sam te dobro shvatio ? Činjenica, po meni, je da AV nije kretaor situacije u CG, a da "pomaže"....pomaže.

 

Naravno da se pomažu kad ga Don Milo preko kavačkog drži u šaci i kontroliše. Ja samo reagujem na sve češće pravdanje diktatora time da eto i AV nije bolji a i reaguje na događaje u CG. Koliko sam ja ispratio a događaje u CG komentar su imali svi lideri iz regiona a bogami i malo šire 

Link to comment
Share on other sites

Mene samo fascinira kako neki zakleti "liberali i demokrate" u ovoj situaciji brane diktaturu Don Mila, sad im izgleda ne smeta gaženje osnovnih ljudskih prava i sloboda. Baš kao što Trampiši više ne smeta ubistvo Kašogija, izgleda da su pronašli zajednički interes/neprijatelja. Zaista nisam ljubitelj rukovodstva SPC, patrijarh je politički angažovana marioneta, moram reći da se još više gadim na činjenicu da u Kotoru i Podgorici narko dileri i ubice lagano ispijaju dojč i dogovaraju koga sledećeg da roknu, a na drugoj strani se hapse sveštena lica. Uz sve to Don Milo prijeti stvaranjem svoje privatne crkve na imovini SPC... Kad se samo setim kako su neki ovde pametovali kako "sličan zakon" postoji i u Francuskoj, jeste sinovi ali Crna Gora nije Francuska, oni imaju lokalnog Pabla Eskobara na čelu države u kojoj ne postoje institucije i u kojoj je on jedina vlast.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

15 hours ago, Constantin said:

Žvalavi i Prangija se lepo zabavljaju, huškajući jedne na druge, i baš se slatko ismeju dok broje parice. Ne znam samo da li su im u zajedničkom sefu ili ih drže odvojeno...

VUČIĆ, DAHLAN I ĐUKANOVIĆ: Međunarodna kriminalna trojka sa ...

 

10 hours ago, Constantin said:

Ne tako davno, dva umišljena lika su nam prodavali priču...jedan o "Tisućljetnom snu o neovisnosti", a drugi o "Svim Srbima u jednoj državi", a uveče su sedeli u kafani, ožderavali se jagnjetinom i uz špricere na salveti delili Bosnu....evo njihovi, još gori učenici, despoti i fašisti, na mala vrata uvode nas u istu priču, skrećući nam pažnju sa njihove razbojničke i razorne vladavine i spremni su da uvuku u rat najrođenije. koliko će daleko sve to otići, zavisi od toga šta se u njihovim bolesnim mozgovima režira. Sve je isto kao i onda, sećamo se...?

 

1 minute ago, Constantin said:

E pa izvini što baš moje znanje i nije na tako visokom nivou i što ne znam "pravu istinu", svakako ne iz "prve ruke"....poslužile su mi crtice iz Trbunala u Hagu, a ono što sam čuo i direktnom prenosu, otvara mi nedoumicu samo u pogledu da li jeste bila kafanska salveta ili nešto na A4 sa memorandumom....u krajnjem, nije ni bitno.

 

bitno je.

 

hajde procitaj vlastite stavove na Amigovoj temi o SFRJ. a mozes i na onoj "Da se ne zaboravi". eto ti prave istine, i to iz prve ruke. nema tu misterioznih nepoznanica i neotkrivenih strogo pov. tajni. Franjo Tudjman je otisao s vlasti 1999. godine, Slobodan Milosevic godinu dana kasnije. danas je 2020. godina, a Bosna i dalje podijeljena na tri dijela. Bosna i dalje ne mrda ka Evropskoj uniji, ona stoji na mjestu, tocno tamo gdje su je ostavili Tudjman i Milosevic. kako to objasnjavas? koja li je tu misterija na djelu / koja neotkrivena salveta?

 

postoji li neko glasacko tijelo iza tog Djukanovica, i iza tog Vucica? ja mislim da postoji. postoje li neki vjernici iza te famozne SPC? ja mislim da postoje. kao sto postoje i Hrvati koji iz Hrvatske zele vladati / vladaju Bosnom (i tako vec stoljecima), ili pak Srbi koji 46 godina nakon SFRJ Ustava iz 1974. godine jos uvijek ne priznaju samostalnost Kosova. oprosti, ali "upropastise nas dvojica kurvara i jedna kafanska salfeta" uistinu jeste ignorantski nivo prezentacije / shvacanja politike. 

 

mozemo li bolje? ili hajde, za pocetak, barem iskrenije?

bitno je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Pavaroti said:

SPC sve ove godine nije smetao Milo, vec kad zeli da im uzme plac u Buljaricama. Cim se dogovore, odmah ce litije i da stanu,. Zvalavi ce sad to da iskoristi u odbrani sprstva i posle 21. juna se sredjuje sve. Ove dve vlasti su toliko povezane da se to ne moze recima opisati.  Zajebavaju ovaj narod, sta god da izlupetaju oni ce to prihvatiti

 

Vise je suprotno, Djukanovicu nije smetala SPC.

 

Problem je sto su dosli izbori, a on mora da mase crnogorskim nacionalizmom i izaziva tenzije da bi izbore lakse dobio (pritom, u CG, za razliku od Srbije zaista postoji 35-40% glasaca koji uvek glasaju protiv Djukanovica).

 

U Crnoj Gori crkva ne deli ljude na Srbe i Crnogorce jer znaju da i ljudi koji se izjasnjavaju kao Crnogorci idu u hramove SPC. Vucicu i Djukanovicu to ne odgovora, svakome na svoj nacin - prvi zeli da se postavi kao zastitnik iskljucivo Srba u Crnoj Gori, a drugi kao zastitnik crnogorske nacije. Njih dvojica su na istom zadatku, vrh crkve u Beogradu je snsiziran i zato i pricaju o pogromu Srba u Crnoj Gori.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vjekoslav said:

 

 

mozemo li bolje? ili hajde, za pocetak, barem iskrenije?

bitno je.

Nije bitno....jer, kao što tvrdiš, nisam dovoljno iskren. Ne ide to tako Vjeko, ne pecam se na te stvari. Nastavak polemike vodi u trolovanje teme, a to ne želim. Otvori posebnu temu oko toga, rado neću učestvovati u njoj.....nije me briga zašto se Jugoslavija raspala, kao što rekoh, nije ni trebala biti napravljena, ali kad već jeste....sad je nebitno, sa ove vremenske distance. Meni bar....

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Vjekoslav said:

bitno je.

 

hajde procitaj vlastite stavove na Amigovoj temi o SFRJ. a mozes i na onoj "Da se ne zaboravi". eto ti prave istine, i to iz prve ruke. nema tu misterioznih nepoznanica i neotkrivenih strogo pov. tajni. Franjo Tudjman je otisao s vlasti 1999. godine, Slobodan Milosevic godinu dana kasnije. danas je 2020. godina, a Bosna i dalje podijeljena na tri dijela. Bosna i dalje ne mrda ka Evropskoj uniji, ona stoji na mjestu, tocno tamo gdje su je ostavili Tudjman i Milosevic. kako to objasnjavas? koja li je tu misterija na djelu / koja neotkrivena salveta?

 

postoji li neko glasacko tijelo iza tog Djukanovica, i iza tog Vucica? ja mislim da postoji. postoje li neki vjernici iza te famozne SPC? ja mislim da postoje. kao sto postoje i Hrvati koji iz Hrvatske zele vladati / vladaju Bosnom (i tako vec stoljecima), ili pak Srbi koji 46 godina nakon SFRJ Ustava iz 1974. godine jos uvijek ne priznaju samostalnost Kosova. oprosti, ali "upropastise nas dvojica kurvara i jedna kafanska salfeta" uistinu jeste ignorantski nivo prezentacije / shvacanja politike. 

 

mozemo li bolje? ili hajde, za pocetak, barem iskrenije?

bitno je.

Hrvati koji žive u Bosni su ostali u čudu kako to da su njihove teritorije ostale van granica Hrvatske. I dan danas ističu da ih je neko "uglavio" u Federalnu državu koja je opet u jednom delu podeljena na federalne jedinice. Uz sve to po izbornom zakonu dopušteno je Bošnjacima da ih preglasaju i nature im za "predstavnika" svog Trojanskog konja. Ko god priča o nekom "građanskom društvu" u Bosni taj očigledno nema pojma o Bosni i narodu koji tamo živi. Nikad tamo sreće biti neće dok se ne reše neke stvari, previše je krvi-mržnje-straha na jednom mestu. Iskreno, ne kažem da bi bilo bolje tom narodu ako bi se Bosna raspala na delove, ali ni ovo ne vudi nikuda. Ali slažem se sa tobom, ipak je neko izabrao te likove i dopustio im da im unište život. Negde pročitah, da smo indijansko pleme adekvatan naziv bi nam bio pičke koje ćute.

 

Da li ti uopšte znaš kakav je bio status Kosova prema odredbama ustava iz 1974? Koliko znam nije izjednačen status AP i Republike... Možeš o tome misliti šta god hoćeš, ali nemoj lupati da postoji pravni osnov za jednostrano proglašenje nezavisnosti. To je realna činjenica, čim nemaš vlast na određenoj teritoriji, ali nemojmo prosipati šuplje priče, sad će se ispostaviti da je i Obama pričao istinu i da je bio "referendum".

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Liska Manjina said:

Hrvati koji žive u Bosni su ostali u čudu kako to da su njihove teritorije ostale van granica Hrvatske. I dan danas ističu da ih je neko "uglavio" u Federalnu državu koja je opet u jednom delu podeljena na federalne jedinice. Uz sve to po izbornom zakonu dopušteno je Bošnjacima da ih preglasaju i nature im za "predstavnika" svog Trojanskog konja. Ko god priča o nekom "građanskom društvu" u Bosni taj očigledno nema pojma o Bosni i narodu koji tamo živi. Nikad tamo sreće biti neće dok se ne reše neke stvari, previše je krvi-mržnje-straha na jednom mestu. Iskreno, ne kažem da bi bilo bolje tom narodu ako bi se Bosna raspala na delove, ali ni ovo ne vudi nikuda. Ali slažem se sa tobom, ipak je neko izabrao te likove i dopustio im da im unište život. Negde pročitah, da smo indijansko pleme adekvatan naziv bi nam bio pičke koje ćute.

 

Da li ti uopšte znaš kakav je bio status Kosova prema odredbama ustava iz 1974? Koliko znam nije izjednačen status AP i Republike... Možeš o tome misliti šta god hoćeš, ali nemoj lupati da postoji pravni osnov za jednostrano proglašenje nezavisnosti. To je realna činjenica, čim nemaš vlast na određenoj teritoriji, ali nemojmo prosipati šuplje priče, sad će se ispostaviti da je i Obama pričao istinu i da je bio "referendum".

 Ti pojma nemaš kako je funkcionisala SFRJ federacija.

_________________________________________________________________

 

Član 1.1.1. I

 

Narodi Jugoslavije, polazeći od prava svakog naroda na samoopredeljenje, uključujući i pravo na otcepljenje, na osnovu svoje slobodno izražene volje u zajedničkoj borbi svih naroda i narodnosti u narodnooslobodilačkom ratu i socijalističkoj revoluciji, a u skladu sa svojim povijesnim težnjama, svjesni da je dalje učvršćivanje njihovog bratstva i jedinstva u zajedničkom interesu, zajedno sa narodnostima sa kojima žive, ujedinili su se u saveznu republiku slobodnih i ravnopravnih naroda i narodnosti i stvorili socijalističku federativnu zajednicu radnih ljudi — Socijalističku Federativnu Republiku Jugoslaviju, u kojoj, u interesu svakog naroda i narodnosti posebno i svih njih zajedno, ostvaruju i obezbeđuju socijalističke društvene odnose zasnovane na samoupravljanju radnih ljudi i zaštitu socijalističkog samoupravnog sustava, nacionalnu slobodu i nezavisnost, bratstvo i jedinstvo naroda i narodnosti, jedinstvene interese radničke klase i solidarnost radnika i svih radnih ljudi, mogućnosti i slobode za svestrani razvitak ljudske ličnosti i za zbližavanje ljudi i naroda i narodnosti, u skladu sa njihovim interesima i težnjama na putu stvaranja sve bogatije kulture i civilizacije socijalističkog društva, ujedinjavanje i usklađivanje napora na razvijanju materijalne osnove socijalističkog društva i blagostanja ljudi, sustav društveno-ekonomskih odnosa i jedinstvene osnove političkog sustava, kojima se obezbeđuju zajednički interesi radničke klase i svih radnih ljudi i ravnopravnost naroda i narodnosti, udruživanje sopstvenih stremljenja s naprednim težnjama čovječanstva. Radni ljudi i narodi i narodnosti ostvaruju svoja suvjerena prava u socijalističkim republikama, i u socijalističkim autonomnim pokrajinama u skladu sa njihovim ustavnim pravima, a u Socijalističkoj Federativnoj Republici Jugoslaviji — kad je to, u zajedničkom interesu, ovim ustavom utvrđeno. Radni ljudi, narodi i narodnosti odlučuju u federaciji na načelima sporazumijevanja republika i autonomnih pokrajina, solidarnosti i uzajamnosti, ravnopravnog učešća republika i autonomnih pokrajina u organima federacije, u skladu sa ovim ustavom, kao i na načelu odgovornosti republika i autonomnih pokrajina za sopstveni razvoj i za razvoj socijalističke zajednice kao cjeline.

Edited by Pristevac
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Pristevac said:

 Ti pojma nemaš kako je funkcionisala SFRJ federacija.

Ajdemo polako, koji status je dobilo kosovo po ustavu iz 1974-e godine? Autonomna pokrajina i republika nisu isti pojmovi. Republika nije dio autonomne pokrajine, već je autonomna pokrajina dio republike. Radi se ovde o dva različita pojma pri čemu je jedan uži, a drugi širi. Jednostavno, ali evo, jedva čekam da vidim tvoje stavove i šta ćeš napisati.

 

Uredio si post pre mog odgovora i to sa komunističkim proglasom 😄, daj briši to. Pričamo ovde o faktičkom stanju, a to je da je Kosovo bilo SAP... Stvarno ne verujem da postoje ljudi koji mogu negirati toliko očigledne činjenice.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, goldberg said:

 

Vise je suprotno, Djukanovicu nije smetala SPC.

 

Problem je sto su dosli izbori, a on mora da mase crnogorskim nacionalizmom i izaziva tenzije da bi izbore lakse dobio (pritom, u CG, za razliku od Srbije zaista postoji 35-40% glasaca koji uvek glasaju protiv Djukanovica).

 

U Crnoj Gori crkva ne deli ljude na Srbe i Crnogorce jer znaju da i ljudi koji se izjasnjavaju kao Crnogorci idu u hramove SPC. Vucicu i Djukanovicu to ne odgovora, svakome na svoj nacin - prvi zeli da se postavi kao zastitnik iskljucivo Srba u Crnoj Gori, a drugi kao zastitnik crnogorske nacije. Njih dvojica su na istom zadatku, vrh crkve u Beogradu je snsiziran i zato i pricaju o pogromu Srba u Crnoj Gori.

Mozda bi i bilo tih 35-40% da svi redovno placaju obaveze prema drzavi. Kad dodju izbori, glasaj za Mila i brisu ti se dugovanja 🙂 Tako je bar pre bilo dok sam pricao sa obicnim ljudima tamo. Tako da je tih 35-40% imaginarno, mozda se sad nesto promeni ali sumnjam u to.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pristevac said:

 Ti pojma nemaš kako je funkcionisala SFRJ federacija.

_________________________________________________________________

 

Član 1.1.1. I

 

Narodi Jugoslavije, polazeći od prava svakog naroda na samoopredeljenje, uključujući i pravo na otcepljenje....

Narodi ili Republike i SAP ? ..... :smiley2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kome je diktator dobar trebalo bi da ga isti šikanira još jedno 50godina, normalni građani CG trebaju da žive u normalnoj državi a ne u kartelu gde će zavisiti od toga koliko je brodova probilo do Evrope sa najdragocenijom robom

 

Edited by laki perkos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Liska Manjina said:

Ajdemo polako, koji status je dobilo kosovo po ustavu iz 1974-e godine? Autonomna pokrajina i republika nisu isti pojmovi. Republika nije dio autonomne pokrajine, već je autonomna pokrajina dio republike. Radi se ovde o dva različita pojma pri čemu je jedan uži, a drugi širi. Jednostavno, ali evo, jedva čekam da vidim tvoje stavove i šta ćeš napisati.

 

Uredio si post pre mog odgovora i to sa komunističkim proglasom 😄, daj briši to. Pričamo ovde o faktičkom stanju, a to je da je Kosovo bilo SAP... Stvarno ne verujem da postoje ljudi koji mogu negirati toliko očigledne činjenice.

Kosovo je nezavisna država.

1 hour ago, Constantin said:

Narodi ili Republike i SAP ? ..... :smiley2:

Čitaj Nišlijo, čitaj, jer znaš to poubavo od mene.🤣😂😅

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pristevac said:

1. Kosovo je nezavisna država.

2. Čitaj Nišlijo, čitaj, jer znaš to poubavo od mene.🤣😂😅

1. ja nešto ne vidim ??? a mislim da je najzavisnija država u regionu...

2. A šta da čitam...sve je kao u onoj priči "Ero i Kadija".....tako svi tumače. Kad zatreba izvučemo Ustav iz 74' ..pa "Kačanički" pa 8. sednicu...pa jogurt revoluciju, pa "ne lomite mi bagrenje", pa humanitarnu krizu, pa NATO (nemoj me čuje Puzigaća)...od pokvarenog pasulja, jednonacionalnog trovanja (mislim ove kod poslednjih izbora).....

 

Lepo ja čitam i kaže "narodi" imaju pravo na samoopredeljenje uključujući i.....

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

Vucicu i Djukanovicu to ne odgovora, svakome na svoj nacin - prvi zeli da se postavi kao zastitnik iskljucivo Srba u Crnoj Gori, a drugi kao zastitnik crnogorske nacije. Njih dvojica su na istom zadatku, vrh crkve u Beogradu je snsiziran i zato i pricaju o pogromu Srba u Crnoj Gori.

 

Mislim da ovo spada u teoriju zavjere i relativiziranje onoga cemu je iskljucivi krivac Milo Djukanovic. Protesta ne bi nikada bilo bez uvodjenja ovog zakona, sa tim Vucic nema nikakve veze, sad sto to mozda njemu odgovara u predizborne svrhe, to nije opet njegova krivica, svaki politicar u Srbiji moze da se izjasni povodom ovih dogadjaja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...