Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

51 minutes ago, Mama_mia said:

 

...nisam videla sta kaze post na koji se odnosi ovaj tvoj odgovor,

ali ne verujem da bilo ko zagovara da dodje tek neka strana zemlja u smislu bilo koja strana zemlja, mislim u redu je i to, neka dodje rusija jer je nekako najbliza ali ne bih rekla da ce tada `nacionalisti da piste` iako ce mozda sve biti lepo za njih

 

ako se nesto takvo uopste prizeljkuje i zagovara, mozda se samo prizeljkuje da se bude normalan

nalik na neku normalnu/uspesno uredjenu zemlju?

 

isto ne verujem da neko misli da su crnogorci ili srbi ili oba, svi pojedinacno i kao celina - niza rasa,

vec da su grupe pojedinaca izgubljene u vasioni i koce one normalne...ne znam kako ovo nije jasno...

 

Svako iz svoje perspektive prizeljkuje nekog da ovde zavede red u kojem bi njemu lično bilo super a ostali kako se snađu. Razlika je što bi jedni Turke,drugi Ruse a treći NATO. 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2021 at 11:17 PM, Milenko Puzigaca said:

i ako ispod radara "narodu" sarađuje sa normalnim svetom (čitaj, sa NATO) kao što kaže fancy

 

Ma fancy se samo nada

i pokušava da čita između redova... 

OK, tu i tamo dobijam pokoji info od relevantnog faktora sa tamne strane. :default_coffee:

 

On 6/20/2021 at 1:20 AM, Betolingar Misdongard said:
Spoiler

e3c5dccb5f757544d48bbd6523b7a87d.jpg

 

 

But then again...  ovo je takođe i žešća socijalna kritika Srbije i to "u oči" i baš od strane režimske tabloidne uzdanice. 

 

Treba samo polako pročitati.  :s_d:

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Perkos2 said:

Svako iz svoje perspektive prizeljkuje nekog da ovde zavede red u kojem bi njemu lično bilo super a ostali kako se snađu. Razlika je što bi jedni Turke,drugi Ruse a treći NATO. 

 

Zar da se zabrani ljudima da nesto prizeljkuju? Problem je kada bilo koja vlast krene da ispunjava sve te zelje

jer kao sto kazes jedni bi turke drugi nato, ruse, kineze, svedjane...kako jedna vlast da sve ovo ispuni a da se ne raspadne sama od sebe na radost opozicije...a opozicija zna sta da radi dan posle- samo da budu pametniji od prethodnika i ne pocnu da ispunjavaju sve te zelje

:lol_2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Crna Gora ima svojih problema koje mora da resi, na prvom mestu dug prema Kinezima, u cemu joj EU i NATO ni malo nece pomoci.

Ovaj klerofasisticki demonluk sa ove strane to, i te kako koristi!

Zato zelim mom Sadu, Omeru, Vojinu, Mladenu.....i ostalim Crnogorcima da im drzava opstane, a mi cemo se ve sastati i u miru ispostovati i napiti.

Kako i dolikuje dobrim komsijama!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Valjda je poenta da sam zavedes red u svojoj zemlji? To, ukoliko se vodimo demokratijom i vladavinom prava, ali vidimo iz prilozenog da to u svetu prakticno ne postoji, pa je besmisleno pozivati se na neki normalan svet koji je sve samo ne normalan, pa nije cudo da smo i mi nenormalni. 

 

Za zavodjenje reda potrebna je vecina na izborima, koja ako bi imala samo taj zadatak bi se verovatno lako sastavila. 

 

Medjutim ta vecina se pritiska da donosi odluke koje se ne ticu interesa njenih gradjana, vec interesa nekih drugih velikih zemalja/korporacija koje ovde mesaju prste zbog svojih geostrateskih interesa. Jedni lokalci onda tvrde da su ti strani geostrateski interesi istovremeno i lokalni interesi, drugi smatraju da su ti interesi izdaja, i onda se oko toga toliko pokace da 'zavodjenje reda u svojoj zemlji' postane prioritet treceg reda. 

 

Primer su poslednji izbori. Ljudi izabrase opozicione stranke i promenu vlasti sa jasnim razlozima njene smene... a oni koji ih nasledise samo nastavise da sprovode interese stranih sila do te mere da sada vlada nema podrsku da sprovede dugo najavljivanu lustraciju (bas slucajno jel?).

 

I tako u krug sve do momenta kada vecinu budu opet cinili strancima lojalni lokalci, kome ce se opet dati blanko cek da mogu da rade sta god zele, sve dok su im lojalni. Steta samo sto se onda na ime drzave ne stavi i naziv 'kolonija' pa da ljudi ne budu u zabludi gde zive. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

....i naravno basara uvek aktuelan skoro kao mi, tj. neki ovde a mozda i vise i jace:

(deo kolumne)

 

.........„Šta vi, kao političar i pravnik, mislite, mogu li državni interesi ponekad biti različiti od narodnih?“

Vučiću pitanje nije baš bilo po volji, ali je ipak odgovorio da ponekad biva da se narodni interesi ne poklope ili čak da budu suprotni državnim. I vaistinu.

Države postoje upravo zato da bi sputavale narodnu volju, :lol_2:ne da bi ispunjavale narodne želje, a pogotovo ne želje samozvanih prijatelja naroda. :lol_2:

E sad, država ne treba da se usteže da ispuni poneku narodnu želju, ali samo ukoliko joj se ta želja neće olupati o glavu, što je u Srbiji često bio slučaj. Ako se, ispunjavajući narodne želje, država ako i ne baš dibidus urniše, a ono spadne na prosjački štap, u tom slučaju propadaju i država i narod.

Ali ako postoji narodna (i narodnjačka) inercija, postoji i državna, smo na njoj treba poraditi (i to duže vreme). Videli smo to juče, prekjuče, kad je Skupština Crne Gore, suprotno željama srpskog naroda (i narodnih starešina) rezrešila dužnosti popečitelja pravde Leposavića, koji je negirao genocid u Srebrenici. Narod je slobodan da negira šta hoće, država je, međutim, u obavezi da se - i to na dobrobit istog tog naroda - drži međunarodnih sporazuma.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

Valjda je poenta da sam zavedes red u svojoj zemlji? To, ukoliko se vodimo demokratijom i vladavinom prava, ali vidimo iz prilozenog da to u svetu prakticno ne postoji, pa je besmisleno pozivati se na neki normalan svet koji je sve samo ne normalan, pa nije cudo da smo i mi nenormalni. 

 

Za zavodjenje reda potrebna je vecina na izborima, koja ako bi imala samo taj zadatak bi se verovatno lako sastavila. 

 

Medjutim ta vecina se pritiska da donosi odluke koje se ne ticu interesa njenih gradjana, vec interesa nekih drugih velikih zemalja/korporacija koje ovde mesaju prste zbog svojih geostrateskih interesa. Jedni lokalci onda tvrde da su ti strani geostrateski interesi istovremeno i lokalni interesi, drugi smatraju da su ti interesi izdaja, i onda se oko toga toliko pokace da 'zavodjenje reda u svojoj zemlji' postane prioritet treceg reda. 

 

Primer su poslednji izbori. Ljudi izabrase opozicione stranke i promenu vlasti sa jasnim razlozima njene smene... a oni koji ih nasledise samo nastavise da sprovode interese stranih sila do te mere da sada vlada nema podrsku da sprovede dugo najavljivanu lustraciju (bas slucajno jel?).

 

I tako u krug sve do momenta kada vecinu budu opet cinili strancima lojalni lokalci, kome ce se opet dati blanko cek da mogu da rade sta god zele, sve dok su im lojalni. Steta samo sto se onda na ime drzave ne stavi i naziv 'kolonija' pa da ljudi ne budu u zabludi gde zive. 

Problem kod zavodjenja red u svojoj zemlji nastaje onda kad stanes pred interesne grupe suprotnih strana.

Cojones da se to resi kako treba moraju biti mnogo veca od onog zira ispod Stefana Nemanje na Stajgi.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

Crna Gora ima svojih problema koje mora da resi, na prvom mestu dug prema Kinezima, u cemu joj EU i NATO ni malo nece pomoci.

 

 

kako to kad cg ima svojih problema kao sto je dug kinezima onda mora srb da pomaze

a eu i nato nista...

 

Imitiracu sada vucica:

Narode crne gore glavu gore. Nikada srbija nece dozvoliti da crnagora upadne u duznicko ropstvo kod

mog brata sidjija. Zivela Srbija i crna gora! Zivela Kina! Zivela RS!

Ajd zdravo

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Mama_mia said:

 

kako to kad cg ima svojih problema kao sto je dug kinezima onda mora srb da pomaze

a eu i nato nista...

 

Imitiracu sada vucica:

Narode crne gore glavu gore. Nikada srbija nece dozvoliti da crnagora upadne u duznicko ropstvo kod

mog brata sidjija. Zivela Srbija i crna gora! Zivela Kina! Zivela RS!

Ajd zdravo

 

"Da su se pitali Djilas i Solak - ne bi ni toga bilo, samo kamen na kamenu"

Mora to malo emotivnije!:classic_biggrin:

9 minutes ago, FrediB said:

Paradoksalno je da je to uradio isti onaj Milo koji je odveo CG u NATO...

Pecunia non olet!

Vespasian, 70 AD

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Svako iz svoje perspektive prizeljkuje nekog da ovde zavede red u kojem bi njemu lično bilo super a ostali kako se snađu. Razlika je što bi jedni Turke,drugi Ruse a treći NATO. 

Ne, to priželjkuju samo ljubitelji Rusije, Turske, Irana, Azerbejdžana i sličnih koje navode kao svoje uzore, to jest anticivilizacijski elementi, to smo milion puta rekli, a da je u Rusiji neko kao Gorbacov ili Petar Veliki ko sarađuje sa normalnim svetom i ugleda se na njega oni bi ga psovali i ne bi bili rusofili. To takvi priželjkuju okupaciju. Ovi ostali kazu ono sto smo isto vec rekli, normalnim ljudima su bolji od njih uzor, i ne treba im niko da ih u to ubeđuje.

 

Zasto bi se normalan covek opirao ako se mesto gde zivi razvija i integrise u okruzenje i civilizaciju, kao svi ostali? Normalni ljudi neće da se "opiru" zato što ne vide zbog čega bi to radili. Normalni ljudi su posle propasti komunizma sami požurili da se pridruže civilizaciji, niko ih nije ubeđivao, samo neki tamo samoproglaseni "pravi srbi" su radili sve suprotno, i još rade gde god ih ima dovoljan broj da rovare. Onda ko im klati koske i njima više. I kako to uopšte "dođe NATO pa zavede red" i gde je to bilo? Valjda ide suprotno, negde se malo urede, ili bar odluce da se od sad uređuju i da više ne naci onanišu po ceo dan o nekim lazama koji postoje samo u njihovim glavama, pa oni pristupe NATO-u, i to sa entuzijazmom, kao u Makedoniji gde 90% ljudi svih nacija podrzavaju ulazak u NATO, ili u Češkoj gde ljudi pozdravljaju NATO vojnike kad ih vide, jer su im oni garancija da se neće vratiti ruje.

 

Šta uopšte nije u redu sa glavama tog određenog broja sumanutih tu koji se neprekidno opiru svemu, i sve o čemu buncaju su samo halucinacije, a narocito se opiru razumnom ponasanju? Zasto oni ne posete psihijatra svi komplet? 

 

Quote

Protiv Koalicijinog koncepta srpske narodne države u izgnanstvu - sa jedva prikrivenom tendencijom povratka matici - stoji koncept građanske države...

 

I zato od ovih nema ništa. Oni su atavizam.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Problem kod zavodjenja red u svojoj zemlji nastaje onda kad stanes pred interesne grupe suprotnih strana.

Cojones da se to resi kako treba moraju biti mnogo veca od onog zira ispod Stefana Nemanje na Stajgi.

:default_coffee:

 

Samo sto ja mislim da su sve te interesne grupe spolja. Ako ih ispostujes dobijes svu podrsku (licnu), ako ne - imaces problema.

 

I ne znsm sto su se svi uhvatili duga Kinezima. Dug je dug, zar je bitno dal je Kineski ili Marsovski. Ako nemas da vratis uzimas novi, ako nece mmf ili evropa iako ga dele sakom i kapom, uzmes ga opet kod Kineza. Skoro sve zemlje sveta su prezaduzene, samo se prave Englezi pa ro zanemaruju, nego je eto problem duga Crne Gore... samo zato sto je on Kineski. Ajde. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mmajstor said:

 

Samo sto ja mislim da su sve te interesne grupe spolja. Ako ih ispostujes dobijes svu podrsku (licnu), ako ne - imaces problema.

 

I ne znsm sto su se svi uhvatili duga Kinezima. Dug je dug, zar je bitno dal je Kineski ili Marsovski. Ako nemas da vratis uzimas novi, ako nece mmf ili evropa iako ga dele sakom i kapom, uzmes ga opet kod Kineza. Skoro sve zemlje sveta su prezaduzene, samo se prave Englezi pa ro zanemaruju, nego je eto problem duga Crne Gore... samo zato sto je on Kineski. Ajde. 

Samo sto je kod Kineza kolateral kod duga vlasnistvo nad imovinom, a EU se pravi mutava oko toga sto se tice ovih prostora.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mmajstor said:

 

Ne znam u cifru, verovatno ima negde objavljeno, sto? 

Trenutno je Crnoj Gori veci problem taj ugovor nego to sta ce AV, Porfirije, Vulin i pravovjerni mislitii o politici u istoj.

Pri tom, zapadni saveznici se ne pretrzu nesto oko pomaganja da se CG izvuce iz toga.

 

Bice zanimljivo kako ce se iz toga izvuci i, ako uspeju, svaka im cast!

 

Link to comment
Share on other sites



Primer su poslednji izbori. Ljudi izabrase opozicione stranke i promenu vlasti sa jasnim razlozima njene smene... a oni koji ih nasledise samo nastavise da sprovode interese stranih sila do te mere da sada vlada nema podrsku da sprovede dugo najavljivanu lustraciju (bas slucajno jel?).


Svi zaboravljaju mandate Dritanove koalicije bez kojih ne bi bilo većine. Zbog velikog, ispostavi se opravdanog, animoziteta prema DFu, njihovo obećanje biračima je bilo da će Vlada biti formirana od eksperata i nestranačkih ličnosti, a DFu ako se to ne sviđa može sa DPSom da pravi koaliciju. Prije izbora DF riječ nije rekao o tome, nego je čak i Zdravko javno prihvatio tu ideju kao najbolju za sastavljanje vlade. Uslov Dritanov za formiranje vlade u većininsa DFom je bio da nema mijenjanja spoljnopolitičkog kursa. To je sve lijepo napisano u sporazumu koji su potpisale tei koalicije.

Sve drugo bi bila prevara birača. Tačka.

E sad što su ovima iz DFa zinule guzice za ministarska mjesta i zbog toga žele da sruše prvu vladu koja je zamijenila DPS, to je druga priča. Što DF aveta oko spoljnopolitičkih tema i to je posebna priča.

Ne znam, po meni jedina opcija za CG je neka buduća vlada koju bi podržale Demokrate, URA, Krivokapić i manjine. Ovo sa DFom je patnja i nemoguća misija.



Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Trenutno je Crnoj Gori veci problem taj ugovor nego to sta ce AV, Porfirije, Vulin i pravovjerni mislitii o politici u istoj. Pri tom, zapadni saveznici se ne pretrzu nesto oko pomaganja da se CG izvuce iz toga.

 

Bice zanimljivo kako ce se iz toga izvuci i, ako uspeju, svaka im cast!

 

 

 

Ministar finansija je saopštio da je dogovorio sa institucijom iz jedne od EU država refinansiranje kineskog kredita na duži rok, u eurima umjesto u dolarima i po KS manjoj za 1%. Tražio je podršku na zakonodavnom odboru za amandman na predlog budžeta i ljige iz DFa nisu htjele da dignu ruku i čak uslovili uopšte glasanje za budžet sa povlačenjem amandmana.

 

https://www.vijesti.me/vijesti/ekonomija/548869/spajic-kamata-na-dolarski-kredit-za-autoput-bice-jedan-umjesto-dva-odsto-i-bice-u-eurima

 

Nesretni ministar povukao amandman da bi makar budžet bio usvojen.

 

I tako je sve u CG. DF ne da vladi da radi a istovremeno je optužuje da je nesposobna.

 

Tako da netačno je da zapadnjaci ne žele da pomognu, žele, ali nekom ne odgovara da narod vidi da je moguće brzo približavanje EU nakon smjene vlasti.

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Betolingar Misdongard said:

Ne piši gluposti. Fino sam objasnio kako stoje stvari u CG. Ako u jednoj porodici postoji toliko podijeljenosti između nacionalne odrednice Crnogorac i Srbin, onda je valjda jasno da je to isti narod. Ne mogu mi bliski rođaci biti neki drugačiji narod od mene. Svi smo rođeni ođe, naši preci su tu živjeli vjekovima. 

"Ne piši gluposti" zadrži u svom selu ili ostavi za CZ - Partizan rasprave.

 

To što se ljudi iz iste familije različito nacionalno deklariraju je (nus)produkt propagande.

 

Koji su to svi rođeni ođe? Na Primorju i Podgorici kao glavnom gradu ogroman dio ljudi su doseljenici, prva, druga generacija.

 

Ovaj dio o precima koji su tu živili vijekovima je tek smjehotresan.

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Kronostime said:

Trenutno je Crnoj Gori veci problem taj ugovor nego to sta ce AV, Porfirije, Vulin i pravovjerni mislitii o politici u istoj.

Pri tom, zapadni saveznici se ne pretrzu nesto oko pomaganja da se CG izvuce iz toga.

 

Bice zanimljivo kako ce se iz toga izvuci i, ako uspeju, svaka im cast!

 

 

Nema tu izvlacenja. Ko ne plati na mostu platice na cupriji. Zapad naplacuje dugove tako sto ti svaki put uzme parce suverenosti, dok svaki drugi zajmodavac ako ne pristane na refinansiranje ti uzme deo imovine sto je normalno poslovanje u privredi. 

 

27 minutes ago, Kimmi said:


 

 


Svi zaboravljaju mandate Dritanove koalicije bez kojih ne bi bilo većine. Zbog velikog, ispostavi se opravdanog, animoziteta prema DFu, njihovo obećanje biračima je bilo da će Vlada biti formirana od eksperata i nestranačkih ličnosti, a DFu ako se to ne sviđa može sa DPSom da pravi koaliciju. Prije izbora DF riječ nije rekao o tome, nego je čak i Zdravko javno prihvatio tu ideju kao najbolju za sastavljanje vlade. Uslov Dritanov za formiranje vlade u većininsa DFom je bio da nema mijenjanja spoljnopolitičkog kursa. To je sve lijepo napisano u sporazumu koji su potpisale tei koalicije.

Sve drugo bi bila prevara birača. Tačka.

E sad što su ovima iz DFa zinule guzice za ministarska mjesta i zbog toga žele da sruše prvu vladu koja je zamijenila DPS, to je druga priča. Što DF aveta oko spoljnopolitičkih tema i to je posebna priča.

Ne znam, po meni jedina opcija za CG je neka buduća vlada koju bi podržale Demokrate, URA, Krivokapić i manjine. Ovo sa DFom je patnja i nemoguća misija

 

Ja na to gledam malo drugacije. Svako ko se poziva na demokratiju, treba da se zalaze da cinovnici vlade budu predstavnici naroda. Nema tu sta da DF-u zine ili ne zine dupe, oni moraju da imaju svoje predstavnike u vladi jer oni predstavljaju narod koji ih je glasao. To je demokratija i to jedini nacin da onaj koji sedi u vladi bude stvaran predstavnik naroda, i ako se napravi dogovor koji uzima u obzir politiku sve 3 strane, ta vlada moze da funkcionise. Ako se fura politika potpuno suprotna od jedne od te 3 strane vlada je osudjena na neuspeh, i to je ono sto su oni od starta i zeleli, samo su cekali trenutak kada ce DF-u pasti rejting a njima sto vise skociti. 

 

Drugo, nije tacno da samo bez Dritanove koalicije ne bi bilo vecine. Vecine ne bi bilo ni bez Demokrata kao sto ne bi bilo ni bez DF-a. Zasto onda Dritanova koalicija se tu postavlja kao neka presudjujuca? Zato sto novi izbori bi najvise odgovarali njemu, jer  je u tom medjuvremenu njemu najvise skocio rejting u odnosu na ostala 2 partnera na konto glasnih istupa u javnosti kako ce se razracunati sa mafijom i bivsom vlascu, od cega vidimo da nije bilo nista.

 

Trece, mi bar u Srbiji znamo koliko su ekspertske vlade jedna velika prevara i kako tu nema ni E od eksperata vec su u pitanju predstavnici krupnog kapitala koji mandat nisu dobili od gradjana. Dovoljno je reci sto je novi premijer najavio osnivanje nove stranke, sto je apsurd sam po sebi za svakog "eksperta' pogotovu sto je on dosao na to mesto na konto glasova neke druge koalicije od koje je izgubio podrsku zbog svog mutnog ala Kostunica 'necu da se zameram' stava. Mi nismo imali 6. oktobar ali nas oni zajebase za sve pare. 

 

27 minutes ago, Perkos2 said:

ako je CG član NATO nema tu Kinezi šta da traže

 

Turska je clan NATO i uzima S-400 od Rusa. Nemacka je clan NATO i ima trgovinsku razmenu sa Rusijom i Kinom mnogo vecu nego ceo balkan zajedno. To su sve price za malu decu. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Budha said:

"Ne piši gluposti" zadrži u svom selu ili ostavi za CZ - Partizan rasprave.

 

To što se ljudi iz iste familije različito nacionalno deklariraju je (nus)produkt propagande.

 

Koji su to svi rođeni ođe? Na Primorju i Podgorici kao glavnom gradu ogroman dio ljudi su doseljenici, prva, druga generacija.

 

Ovaj dio o precima koji su tu živili vijekovima je tek smjehotresan.

 

 

1.Pišeš bez ikakvih činjenica, zato i kažem gluposti.

 

2.Kakve propagande? Objasni.

 

3. Ima u svaku zemlju doseljenika, ko je to sporio?

 

4. Ko je živio u CG nego naši preci? Imao si Staru Crnu Goru i Brda. Odatle potiče i veliki broj današnjih građana CG.

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...