Jump to content

Crna Gora


djole

Recommended Posts

20 hours ago, goldberg said:

Kakva god da je CG, tamo se opoziciono misljenje tolerise.

 

Mozes da pricas koliko god hoces protiv vlasti, ali ne mozes da rusis tu vlast.

 

Dovoljno je videti broj poslanika vlasti i opozicije u skupstini:

 

2016 - vlast 42, opozicija 39, 2012 - vlast 45, opozicija 36, 2009 - 52, opozicija 29

 

Srbija pod Sarumanom:

 

2014 - vlast 213, opozicija 37, 2016 - 190, opozicija 60, 2020 - vlast 250, opozicija 0.

 

@Leonard DPS i SNS su prijateljske partije koje se bave istim nasiljem nad slobodnim izborima i demokratijom. Jedino sto DPS to radi malo suptilnije i nije im cilj da zemlju pretvaraju u Severnu Koreju.

 

 

Ne bih se slozio. 

Prvo Crnu Goru i Srbiju ne mozes da poredis tako pojednostavljeno, jer su potpuno drugacije okolnosti. Jedna je drzava od 7-8 miliona ljudi, druga je drzava od 600.000.

Dok su se u Srbiji smjenjivale stranke na vlasti u nekim ciklicnim periodima, pa se i opozicija docepala vlasti, u Crnoj Gori jedan covjek vlada trideset godina. pljacka tih 600.000 ljudi u tolikoj mjeri da je samo na kolekciju satova potrosio nekoliko miliona.

 

Drugo srpska policija, kao i crnogorska su slicne u tome da su obadvije korumpirane i da ne mogu da se bore protiv organizovanog kriminala, ali onako brutalno hapsenje narodnih poslanika je specijalitet ovih drugih. Kakva je to demokratija gdje narodni poslanici nisu zasticeni, oni predstavljaju narod.

Dalje kakva je to demokratija gdje se kupuju poslanici poslije izbora i mijenjaju tabore, sto ce reci iskljucivo se radi o nekoj vlastitoj korisit. To se desava svugdje, ali je ovo ipak jedan ekstremni slucaj.

 

Odsustvo opozicije u parlamentu Srbije je najvise krivica opozicije, koje se iscjepkala na nekih 20-tak partija, politicki diletantni se promovisu, prave se neke lude koalicije, a na to sve nema nikakvog jasnog programa, pogotovu ekonomskog, i sve se sveodi na puku borbu za vlast.

 

Trece i mozda najvaznije, kakav narod, takva i vlast. Ako je pola glasaca potpuno nezainteresovano da izadje i glasa i tako obavi svoju gradjansku druznost i na taj nacin ucestvuju u cjelokupnom demokratskom procesu, onda je pitanje da li je to sve uopste potrebno.

 

Znam da ce mnogi reci da Vucic ima medije i slicno, medjutim mislim da to nije razlog ovog debakla. 2016 u Americi je svu medijsku paznju je imala HIlari Klinton, od mocnog CNN-a, pa do najpopularnijih estradnih licnosti Amerike, pa je Tramp koristeci drustvene mreze u dobroj mjeri odbranio od toga.

Ako poredimo da se Amerikanci ne mogu mjeriti sa Srbima (i ostalim Balkancima) po fejsbucenju, jer nemaju toliko vremena, onda te zalopojke o medijskoj blokadi nisu toliko bitne, koliko se predstavljaju.

 

Ja sam duboko ubjedjen kada se pojavi prava licnost na strani opozicije, SNS ce da bude pometen.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Amigo said:

 

Ne bih se slozio. 

Prvo Crnu Goru i Srbiju ne mozes da poredis tako pojednostavljeno, jer su potpuno drugacije okolnosti. Jedna je drzava od 7-8 miliona ljudi, druga je drzava od 600.000.

Dok su se u Srbiji smjenjivale stranke na vlasti u nekim ciklicnim periodima, pa se i opozicija docepala vlasti, u Crnoj Gori jedan covjek vlada trideset godina. pljacka tih 600.000 ljudi u tolikoj mjeri da je samo na kolekciju satova potrosio nekoliko miliona.

 

Drugo srpska policija, kao i crnogorska su slicne u tome da su obadvije korumpirane i da ne mogu da se bore protiv organizovanog kriminala, ali onako brutalno hapsenje narodnih poslanika je specijalitet ovih drugih. Kakva je to demokratija gdje narodni poslanici nisu zasticeni, oni predstavljaju narod.

Dalje kakva je to demokratija gdje se kupuju poslanici poslije izbora i mijenjaju tabore, sto ce reci iskljucivo se radi o nekoj vlastitoj korisit. To se desava svugdje, ali je ovo ipak jedan ekstremni slucaj.

 

Odsustvo opozicije u parlamentu Srbije je najvise krivica opozicije, koje se iscjepkala na nekih 20-tak partija, politicki diletantni se promovisu, prave se neke lude koalicije, a na to sve nema nikakvog jasnog programa, pogotovu ekonomskog, i sve se sveodi na puku borbu za vlast.

 

Trece i mozda najvaznije, kakav narod, takva i vlast. Ako je pola glasaca potpuno nezainteresovano da izadje i glasa i tako obavi svoju gradjansku druznost i na taj nacin ucestvuju u cjelokupnom demokratskom procesu, onda je pitanje da li je to sve uopste potrebno.

 

Znam da ce mnogi reci da Vucic ima medije i slicno, medjutim mislim da to nije razlog ovog debakla. 2016 u Americi je svu medijsku paznju je imala HIlari Klinton, od mocnog CNN-a, pa do najpopularnijih estradnih licnosti Amerike, pa je Tramp koristeci drustvene mreze u dobroj mjeri odbranio od toga.

Ako poredimo da se Amerikanci ne mogu mjeriti sa Srbima (i ostalim Balkancima) po fejsbucenju, jer nemaju toliko vremena, onda te zalopojke o medijskoj blokadi nisu toliko bitne, koliko se predstavljaju.

 

Ja sam duboko ubjedjen kada se pojavi prava licnost na strani opozicije, SNS ce da bude pometen.

 

Bukvalno skoro nista nije tacno. Ameri najvise koriste mesindzer sa FB i generalno to je jako oruzje. Ispade da Tramp nije imao prostora u medijima sto veze sa zivotom nema, kao i porefiti nas USA.

 

Pojavljuju se ljudi ali mene bas zanima sta tebi znaci pravi?

 

U Srbiji je bukvalno sve korumpiramo pa i policija. Bojkot je uspeo posto se videlo ko je protiv mjega a ko verni sluga. 

 

Sta ce opozicija u skupstini?  Kakav je doprinos za njih sedenje u skupstini i uopste za nasu drzavu? 

 

Bukvalno si sve promasio!

Link to comment
Share on other sites

Zar nije FOX najgledanija news TV u SAD ? Skoro je neko pisao o tome na SAD temi. Ne može se to meriti sa Srbijom. A na kraju krajeva nije ni taj FOX toliko važan jer republikanci dobijaju dosta vremena i na medijima koji se smatraju pro-demokratskim dok kod nas opozicija nema pristup medijima sa nac.frek. osim kao meta pljuvačine i tako 8 godina. U CG je preslikana situacija.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam govorio o 2016 i tu nije u pitanju samo Fox i CNN, nego i druge tv kuce, kao NBC, ABC itd. Nije toliko ni bitna toliko ta suva statistika, samo sam zelio da kazem da Tramp uopste nije bio favorit, cak ni od republikanaca tokom preliminarne republikanske kampanje, ali je uspio da iskoristi maksimalno drustvene mreze i osvoji glasace, tako da ova kuknjava da se ne moze pobijedti SNS samo zbog toga sto ne mogu na Pink ili RTS je izgovor za vlastitu nesposobnost.

 

Inace i danas u Budvi nemiri, suzavac, hapsenje

 

https://www.vijesti.me/vijesti/politika/445385/bulatovic-izasao-iz-opstine-uz-pratnju-policije-gradjani-ga-gadjali-jajima-i-pljuvali

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Squabbit said:

kako mi javlja dopisnik iz PG, u CG je moguce uci kako god za 100 evrija.
Budes usmeren na prasnjavi put i vele samo polako nema par kilometara..


A sta ako je neko slucajno legitimisan na ulici? 100€ ponovo?
 

Kako izadju, opet prasnjavim putem i 100€?

Link to comment
Share on other sites

Liberalna NATO drzava i EU kandidat protiv velikog i mocnog neprijatelja:

Policijom na Zene:
 


Ovde vidimo jednog uzurpatora koji pokusava da omete drzavu pevajuci na ulici gde biva priveden i pretucen iako govori "ne opirem se"
 


I  za kraj suzavac u skoli:
 

 

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Jel ima neko da objasni koje politicke opcije ima Crna Gora? Ono sto ja znam meni ukoliko bi neko dao da biram izmedju don Mila i onih koji bi da pretvore CG u guberniju (direktno ili preko Srbije) verovatno ne bih ni izasao na izbore. Dakle ko je na drugoj strani a da ima kapacitet da predvodi rusenje Miloa? Pre par godina sam citao neku zenu... Vanja nesto, koja je zvucala smisleno. 

Link to comment
Share on other sites

Trenutno je "rat" između Mila i DS koju predvodi Bečić oko vlasti u Budvi koja je jedna od najbogatijih opština u CG.  Milo tam nije imao lokalnu vlast pa je kupovinom nekih odbornika preokrenuo izbornu volju građana Budve. Naravno to sad brani svim sredstvima( policija i paravojne formacije) i eto belaja.

Ovo skoro da i nema veze sa litijama i problemom koji ima SPC u Crnoj Gori! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RatzenStadt said:

Nisam bas najbolje propratio stvari. Zasto je haos u svim gradovima u CG? Po snimcima koji stizu mi izgleda kao da je gradjanski rat na pomolu.

Okidac za jucerasnje sukobe je pokusaj promene lokalne vlasti u opstini Budva....

Valjda je jedan poslanik iz redova opozicije "preleteo" u DPS ,onda je predsednik opstine Budva odbio da sazove  sednicu skupstine opstine pre redovnog termina ...

Dosta je zamrseno,ali u principu klasicna balkanska muljaza...

Doslo je do intervencije policije pre par dana,onda do sukoba i hapsenja predsednika opstine i poslanika iz redova dotadasnje vlasti...

Zatim "novi" DPS predsednik dovodi privatno obezbedjenje iz Niksica itd...Novi sukobi, salje se  interventna koja prilicno brutalno prebija par ljudi i pocinje da haspsi redom...

Uvece je krenulo okupljanje gradjana ispred stanica MUP po gradovima uz prisustvo opozicionih politicara iz DF i Demokrata i opet dolazi do intervencije policije...

Rekao bih da se namerno dizu tenzije pred izbore zakazane krajem avgusta....

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kakvi crni izbori, na izborima se ne ruši diktator. Malo se pokrade, malo mrtvi ustanu da glasaju, a ako kojim slučajem budu kratki za skupštinsku većinu onda se kupi koji odbornik manjinskih stranaka ili opozicije. Uz sve to treba reći da je ova vlast učinila sve da se dodvori Zapadu, te sumnjam da imaju neku potrebu za rušenjem Mila.

 

Kako god, teška situacija za narod u CG, ali nikad ne treba odustajati od borbe. Iskreno se nadam da će dio opozicije u CG prevazići zastarjele političke ideje koje su bile kamen spoticanja. Oni su nekim svojim stavovima oterali veliki broj poslanika na Milov mlin, previše su isključivi.

 

Građanska neposlušnost i bojkot izbora.

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Nikšićani ispred policije skandiraju "hoćemo suzavac" :classic_tongue:

Neki lola dobacuje - nijesmo mi gubavi

 

edit: Inače, sad sam video snimak nadzorne kamere iz dvorane, gde se vidi da murija ispaljuje suzavac u salu dok deca igraju košarku. Postavlja se samo pitanje zašto.

 

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema više pitanja zašto, pomanitali diktator je u svojoj glavudži zacrtao da u CG mogu da žive samo njegovi klasični podanici, ko god se usprotivi biće hapšen ili likvidiran. kazu da se sprema privođenje lekara iz Nikšića koji su proglasom i prisustvom podržali litije.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poslanici vladajuće koalicije u Skupštini Crne Gore morali su o jednom zakonu dva puta da glasaju, nakon što ih je predsjednik Skupštine Ivan Brajović podsjetio :roflmao: da je pomenuti zakon predložila opozicija. :ajme:

Zakon je prvo dobio potrebnu većinu, ali nakon "intervencije" Brajovića ponovnim glasanjem je odbijen. :capone:

 

Koja sprdnja od parlamenta.:default_coffee:

 

 

 

 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...