Jump to content

BiH - opterecenja proslosti i vizije buducnosti


Doorn

Recommended Posts

4 minutes ago, ters said:

 

Znas sta je najveci fazon - ne postoji nista sto bi se moglo ukoriciti. Dejtonski sporazum, u svom originalnom obliku je "zaturen" i u Bosni i u Srbiji... Tako da izgleda original ima samo USA - onda nije cudo sto se osjecaju pozvani da ga tumace.

 

Dejtonski mirovni sporazum - izgubljeni original i njegovi falsifikati — RT Balkan

Ima na Wikipediji...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Constantin said:

Meni se nekako čini da tu nema "nevinih"....svako se ttrudi da što više doprinese...a čemu, jbm li ga.

 

Ja ne mislim da je trojka po bilo kom osnovu odgovorna za trenutne ili bivse odnose u BiH. Ljudi pokusavaju naci rjesenje, i pomaci se blize evropskim integracijama, odazivaju se na sve pozive za razgovore, i pod stalnom vatrom bosnjacke strane pokusavaju naci kompromise  i sa hrvatskom i sa srpskom stranom. Definitivno imaju gresaka - da bi mogli formirati vlast su morali prihvatiti neke debile u koaliciji i dati im vazne uloge (Ramo Isak), ali sve u svemu rade najbolje sto mogu u okolnostima u koje je zemlja dovedena, a nekima koji nisu potpuni debili se vlast osladila pa srljaju u popuilzam (Benjamina Karic). Nije jednostavno pregovarati sa nacionalno usancenim stranama sa gradjanskog stanovista koje zastupaju, u zemlji u kojoj je 90+% stanovnistva proslo 30 godina nacionalne dresure...

 

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Just now, ters said:

 

Ja ne mislim da je trojka po bilo kom osnovu odgovorna za trenutne ili bivse odnose u BiH. Ljudi pokusavaju naci rjesenje, i pomaci se blize evropskim integracijama, odazivaju se na sve pozive za razgovore, i pod stalnom vatrom bosnjacke strane pokusavaju naci kompromise  i sa hrvatskom i sa srpskom stranom. Definitivno imaju gresaka - da bi mogli formirati vlast su morali prihvatiti neke debile u koaliciji i dati im vazne uloge, ali sve u svemu rade najbolje sto mogu u okolnostima u koje je zemlja dovedena. 

 

 

Ne znam, slabije pratim, tek ponešto što na našim medijima čujem. Tu je sve objektivno u PM...:s_w:...skonem ponekad, kad me neka vest odvede na Klix.ba...ali mnogo je pljuvačina po medijima, tako da kvalitetan sud i ne možeš da doneseš. Koliko je neophodba bila, baš sada, ova rezolucija i zašto se konsezusom nije došlo do nje ? Npr...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Constantin said:

 Koliko je neophodba bila, baš sada, ova rezolucija i zašto se konsezusom nije došlo do nje ? Npr...

 

Zato sto, bas sada, pocinioci tog genocida uzivaju najvecu podrsku i u Srpskoj i u Srbiji u zadnjih 30 godina, i ako se to ne obuzda na neki nacin, nece nikako biti dobro.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ters said:

 

Zato sto, bas sada, pocinioci tog genocida uzivaju najvecu podrsku i u Srpskoj i u Srbiji u zadnjih 30 godina, i ako se to ne obuzda na neki nacin, nece nikako biti dobro.

Zar nisu oni u zatvoru ?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Constantin said:

Pa gde je zapelo ? Koliko mu "pomažu" sa druge strane, da on svojim primitivizmom mnoga vrata guzicom zatvara*

Šta ga nagoni na ovakve reakcije ?

 

*tako se kod nas kaže kad rušiš mostove za sobom

I u Uzickom kraju se bas tako kaze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Constantin said:

Zar nisu oni u zatvoru ?

I ti se znas neki put praviti naivan. Ako su glavni pocinioci umrli ili na izdrzavanju kazni to uopste ne znaci da oni nisu tu. Kao na primjer prisutni su kroz svoje najbolje ucenike (nekada potrcke). A narod je na zalost jos gluplji nego 1991 unatoc groznim iskustvima iz proslih ratova. Kao rezultat imamo nevidjeni primitivizam, zaslijepljenost i nevidjeno naoruzavanje. Specijalno Srbija i Hrvatska se naoruzvaju. Po nekom mom misljenju da se sto efikasnije unistavaju. Po ovome kako se rat odvija u Ukrajini buduci rat (koji ce garantovano da se desi) nece biti kao 1991. 1991 je rat bio u npr u Krajini, zapadnoj i stocnoj Slavoniji i tamo su bila razaranja. Sljedeci rat izmedju Hrvatske i Srbije ce biti na cijeloj teritoriji obe drzave.Tako da ni ti u Nisu neces biti siguran. Na zalost. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/19/2024 at 8:16 PM, Koca Popovic said:

 Specijalno Srbija i Hrvatska se naoruzvaju. Po nekom mom misljenju da se sto efikasnije unistavaju. Po ovome kako se rat odvija u Ukrajini buduci rat (koji ce garantovano da se desi) nece biti kao 1991. 1991 je rat bio u npr u Krajini, zapadnoj i stocnoj Slavoniji i tamo su bila razaranja. Sljedeci rat izmedju Hrvatske i Srbije ce biti na cijeloj teritoriji obe drzave.Tako da ni ti u Nisu neces biti siguran. Na zalost. 

 

Stvari izmedju Srbije i Hrvatske sasvim drugačije stoje. Akademska Hrvatska i Srbija, pa i politički vrh u mnogome bolje vide odnose za razliku od hrvatskog tiska i srBskog Informera. i rata svakako neće biti. Čak i da u vlast, posle ovih izbora udju i ove ustaše, bez kojih izgleda skoro nemoguće fotmiranje vlasti. Mi generalno nemamo problem s Hrvatima...da se reši i ovo oko Jasenovca, a rešiće se...i to bi bilo to. Za Oluju smo se složili da se nećemo nikad složiti i svako tera svoje...to će sa Bošnjacima ići malo teže izgleda jer sve mi se više čini da oni na svojoj "matičnoj ploči" imaju integrisanu Tapiju na Bosnu, bar tako oni misle. Samo se Daytona držati ko pijan plota.

 

Ono o "praviš se naivan" nisam pročitao...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...