Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Nezavisno od toga kako ce proci Novak ali fakat je da su se ovi u Australiji postavili kao da su iznad svih regulatornih tela. 

Ako su oni propisali obaveznu vakcinaciju za igranje AO pre nego sto je to uradio ATP i WTA sta onda mozemo da ocekujemo u buducnosti? Kakve sve uslove zemlje domacini mogu da propisuju? Doha recimo da zabrani mini suknjice za devojke i obaveznu cirkumciziju za momke, jer ono prvo utice na mentalno zdravlje njihovih sunarodnika, a ovo drugo na sirenje HPV :wicked: na W dozvoliti ulaz samo onima koji dokazu da nisu alergicni na jagode :classic_rolleyes:

Da je AO iznad svih, pa i nauke se vidi i po tome sto primoravaju na  vakcinaciju igrace koji su nedavno prelezali covid, a za koje nauka kaze da bi trebalo da prodje bar mesec dana posle ozdravljenja da bi se vakcinisali. 

U grupnim sportovima gde postoji mnogo veca opasnost od prenosenja virusa u direktnom kontaktu igraca, tokom svakodnevnih treninga i utakmica, jos uvek nije obavezna vakcinacija, ali u tenisu mora biti. Pitam se da nije Nole tu gde jeste da li bi svega ovoga bilo i da li bi se uopste raspravljalo o vakcini kao uslovu za ucesce na AO kad se zna da i vakvinisani mogu da se razbole, donesu im virus i prosire po "sterilnom" kontinentu.

Spoiler

 

Pisem pod utiskom samoubistva ove nase blogerke gde se kao povod navodi bulizam.

Nije li Novak izlozen istom vec godinama unazad?

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

To im je koliko ja vidim ATP dozvolio upravo ovim dodatkom na pravila koji je znaci od pre ni mesec dana vazeci. Da nisu to dodali, ATP bi mogao da kaze guverneru Victorie - hvala mi ne zelimo da obavezujemo nase tenisere na obaveznu vakcinaciju, to (jos uvek) ne postoji ni u nasim zemljama ni u vasim, njima je to posao a ne zabava i minimum je obezbediti im da rade svoj posao. Moze karantin a ako vi ni to ne priznajete onda mozemo da preselimo u drugu drzavu u Australiji koja pristaje jer to nije Open Victorija nego open Australija - to je to sto je @L' Imperatore napisao koliko sam shvatila.

Mozemo se pitati zasto je ATP napisao dodatak pravilima na kraju sezone cime daje totalno pravo odlucivanja lokalnim organizatorima a sebi uskracuje svako pravo na uticaj na uslove za svoje " igrace"

Edited by ciao
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, L' Imperatore said:

 

Ok, ovo nisam znao i obara moju teoriju.

 

A za ovo gore, nije tolko ni bitno ko je nadležan, ATP ili ITF. Poanta je bila da turnir nebi smeo da ima pravo da mimo krovne organizacije uvodi neke svoje kriterijume za učestvovanje. Ok, možda ove teniske federacije jesu jače od ITF-a, ali bi on po pravilu trebao da bude iznad njih i donosi konačne odluke? Mislim, tako bi valjda trebalo da bude...

 

Ne vidim zašto bi bilo bitno  koliko često organizuješ turnir. Pričamo o tome dal su storeni jednakopravni uslovi za takmičare da se takmiče ili nisu.

 

Otvoreno prvenstvo Australije... To je več malo diskutabilno.  Preciznije bi bilo reči poluotvoreno. I ok, nemožeš im ga oduzeti. Ali zbog nestvaranja jednakopravnih uslova bi šampion sledeče godine recimo mogao da dobije 0 poena na ATP listi. Pa bi videli onda ko bi igrao i za koga bi ga organizovali.

 

Ali da, od toga nema ništa s obzirom da su svi u istom čamcu. Hvala na informaciji.

 

Btw, s obzirom da si me baš gore ispravio za to oko ATP i ITF, pa dopisao da u ATP-ovom rulebooku stoji da moraju da se ispunjavaju kovid protokoli domačina... Dali onda važi taj rulebook na slemovima, s obzirom da nije nadležan ATP, nego ITF? I ako ne važi, dali je i ITF napravio isto to pravilo (predpostavljam da jeste)?

Ako je nesto ova pandemija ogolila, to je koliko su ti igraci ustvari neorganizovani, neujedinjeni i generalno nemocni naspram tog nekog teniskog establismenta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ciao said:

Bas lepo od ATP sto su to dodali na kraju sezone

 

Postoji mogucnost i dalje jer zvanicno medical exemptions postoje, a ako ne moze , pa nista; Citam da je za ragbiste, fudbalere i druge elitne sportiste to ne vazi, ali za tenisere mora, tja c'est la vie

 

“We can confirm that everyone entering Australia for the summer of tennis will need to meet the strict requirements set by health authorities across the country,”

“These include certified proof of vaccination, or a valid medical exemption approved by Australian medical officials.

Mislim da to namerno rade zbog Djokovica.

Nema drugog razloga da to vazi samo za Tenisere, a ne i za ostale sportove

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, alcesta said:

Možda zato što malo perspektive nije naodmet? Ne vrti se svet, pandemija i Australija oko Novaka i tenisa generalno.

Pa i PTPA i obaranje svih rekorda se vrti oko Novaka ako cemo do toga. A i ako su svi teniseri vakcinisani sem Novaka i Pier-Uga a ti zabranis nevakcinisanima da ucestvuju i obavezna vakcinacija je samo za AO sto se samih ucesnika tice, moze da znaci da donosis pravilo za njih dvojicu - samo kazem, ne znaci da sam protiv vakcinacije

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta se desava sa francuzima - kao najbolji poen godine izabrali Novakov poen iz meca sa Rafom na RG  na 6:5 u trecem setu, Muratoglu izjavljuje da su Novak i Serena najveci championi ikada jer imaju najbolju glavu itd - samo hvalospeve citam neuobicajeno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, ciao said:

Ne znam sta se desava sa francuzima - kao najbolji poen godine izabrali Novakov poen iz meca sa Rafom na RG  na 6:5 u trecem setu. 

Dobar je ovaj bio 

 

MOURATOGLOU: WHAT SERENA WILLIAMS AND NOVAK DJOKOVIC HAVE IN COMMON

https://www.tennis.com/news/articles/mouratoglou-serena-williams-novak-djokovic-have-in-common-mentality

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...