-
Posts
2,104 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by sasha arsenal
-
Mislim da ako se osvoje važan trofej ove sezone,sledeće će se igrati opuštenije i atraktivnije.Arsenal je već igrao lepršavo dolaskom Žezusa i Zinčenka i u drugom delu naredne sezone kada su postigli rekord u istoriji kluba u broju golova u ligi. Mislim da je Arteta promenio pristup kada ih je Siti lagano dobio upravo u tom delu sezone kada su igrali najlepši fudbal.Bukvalno kao da je pravio tim koji će lakše da se nosi sa Gvardiolinom ekipom,gde su se gledale fizikalije igrača kao i defanzivne obaveze. Znamo da je još od Nepobedivih Arsenalu najveći problem bila odbrana i taj čuveni defazivni vezni.To je sada rešeno. Arteta postavlja ekipu da prvenstveno sačuva svoju mrežu.To radi tako što ekipa drži loptu i kontroliše utakmicu.Veoma retko se događalo ove sezone da ekipa izgubi kontrolu nad utakmicom i to očigledno daje rezultate,ne baš kakve mi fanovi očekujemo,ali ipak daje.Ima tu do očekivanja navijača zbog trofeja i ova sezona je jako bitna za ovu generaciju.Iz tog razloga verovatno dolazi ovolika opreznost. Gledajući kako je podigao klub iz blata i kakvu je ekipu stvorio,ja verujem u Artetu i mislim da je on pravi čovek za klupu Arsenala.Najbitnije je da mu igrači veruju.To se najbolje vidi u potpisivanju novih ugovora.Pokazao je već mnogo puta da zna da se prilagođava i da menja taktiku,tako da verujem da ćemo ponovo gledati vrhunski fudbal.Da ima mana i da još mora da uči-definitivno,ali u njegovu posvećenost i njegovo poznavanje ove igre uopšte ne sumnjam.
-
Saka je prošle sezone pre povrede delovao kao da najbolji igrač u ligi posle Salaha,ali kada se oporavio nije se vratio u formu iako je imao dobre trenutke.Ipak,bez njega u timu Arsenal je mnogo slabija ekipa.
-
Statistika Arsenalovih navalnih igrača u poslednje vreme: -Saka na poslednjih 13 utakmica u svim takmičenjima 0 golova -Martineli na poslednjih 13 utakmica u PL 0 golova -Đokereš na poslednjih 11 utakmica bez penala u PL 0 golova -Madueke na poslednjih 25 utakmica u PL 0 golova -Trosar na poslednjih 11 utakmica u svim takmičenjima 1 gol Ovo je stvarno neverovatno.Dobra je stvar što ostatak ekipe postiže golove,ali mora se videti u čemu je problem-forma igrača ili sistem koji Arteta forsira.Verovatno jedno i drugo. Ima mnogo stvari gde se može ostvariti napredak.Recimo ubacivanja Đokereša koja ostali igrači često ignorišu ili ne primete pa izostane taj završni pas.Moglo bi i češće da se šutira sa distance. Raduje povratak velikog broja povređenih igrača.Ostaju još Kalafjori i Haverc da se vrate pa da ekipa bude kompletna. Bitno je ostvariti pobedu protiv Lidsa, inače...
-
Odegard je dobar igrač i mnogo trči i pokriva u presingu ali mislim da bi to morao da igra neko ko se brže oslobađa lopte.Njegov učinak u ovoj i prethodnoj sezoni je zabrnjavajući.U kakvoj ekipi igra i na kojoj poziciji,ima nedovoljan broj golova i asistencija.Baš ću kasnije da proverim te podatke. Za ovo ostalo se slažem.Pogotovo za drugačiji rezultat da je nije bilo dekocentracije,kao i za uticaj Kalafjorija.Trebalo mu je godinu dana ali vredelo je čekati takvog igrača da proradi i nađe pravu ulogu. edit: Odegard u PL: 2025/26 - 1. gol i 3 asistencije 2024/25 - 3. gola i 8. asistencija Mislio sam da je u prethodnoj sezoni imao manje asistencija.Svejedno,to je nedovoljno.
-
To da li smo zadovoljni ili ne,ne menja činjenicu da je Arsenal najbolja ekipa u ligi.Tako da je glupo porediti ga sa Stoukom. Ja mislim da je Odegard više problem nego rešenje.
-
Ako je drugi najbolji napad u ligi FC Stoke,šta su onda ostale ekipe?
-
Čestitke navijačma Junajteda. Jbg,Arsenal nije znao da iskoristi bolju igru od Junajteda i vratio ih u život onom greškom Zubimendija. Kao što reče @McLeod,nadam se da je Arteta uvideo neke stvari kada je napravio izmene. I da,kao što je @BattleBender primetio,Kalafjori mnogo nedostaje . Da se ovo brzo zaboravi i da se odmori ekipa u LŠ kako bi se spremili za gostovanje Lidsu.
-
Neka odigraju po poluvreme.Sa Zezusom igraju bolji presing ali Đokereš donosi neke druge stvari. Da vidimo kako će izaći u drugom poluvremenu.
-
Saliba baš greši i u dodavanju i u odbrani. Zubi napravio glupost i vratio Junajted u život.
-
Nije to loše za njega.Mora da igra kako bi se razvijao.Trenutno Odegard,Eze,pa i Merino imaju prednost.Dolaskom Maduekea ne može ni Saku da menja po desnoj strani. Najbolja opcija jeste pozajmica.
-
Slažem se.Jbg,ovakve ekipe koje imaju fizikalije,a organizovano se brane,jednostavno ne odgovaraju Arsenalu.Nije rešen taj problem u odnosu na prethodne sezone.
-
Šteta.Teška utakmica.Moglo se na +9 ali nije ni ovo loše.
-
Zadnje vreme došlo kada sam navijao za Junajted 🙂.Pogledao sam samo prvo poluvreme i morao zbog obaveza da prekinem.U prvom je Junajted odigrao vrhunski ali nije koristio šanse.Pomislio sam da će ih Siti kazniti.Ipak su uspeli da naplate dobru partiju-bravo. Sad Arsenal da odradi svoj deo posla.
-
Opasan transfer rok Sitija za sada.Doveli dva vrhunska igrača.
-
Čelsi bez Kaiseda i Džejmsa,kao da im nedostaje pola ekipe. Mogao je Arsenal do ubedljivije pobede.
-
Odigrao odlično večeras.Napokon da se isplati njegov trud na terenu.
-
Mislio sam da će poništiti gol pošto sam bio ubeđen da je Đekereš u ofsajdu.
-
Dok drugi klubovi menjaju glavne trenere,Arsenal doveo stručnjaka za aute.U pitanju je Tomas Gronevark koji je sarađivao sa Klopom u Liverpulu.
-
Saka će potpisati novi ugovor do 2031. godine.Odlične vesti!
-
Epski raspad u drugom poluvremenu.
-
Negde sam skoro pročitao da su Istvud,Stalone,Švarceneger....odbili ulogu,pa su se na kraju odlučili za Brus Vilisa. Mogao bih ovih dana da ga ponovo pogledam 🙂.
-
Dosta šansi na obe strane,ali ipak je Siti imao više.Zadovoljan rezultatom.
-
Neto je večeras upropastio svaku akciju Čelsija.
-
Everton,Brajton,Vila,Bormut-prošle sezone Arsenal nije uzeo 3 boda protiv ovih ekipa.Sad su sve pobedili.Ostaje Liverpul da se zaokruži priča. edit: Rezultati prethodne zezone: Everton-Arsenal 1:1 Arsenal-Brajton 1:1 Arsenal-Vila 2:2 Bormut-Arsenal 2:0 Arsenal-Liverpul 2:2
