Jump to content

Najbolji stranac u srpskom fudbalu


Jonnhy Clash

Recommended Posts

Za vreme koje je bio tu, svakako da je Kleo najbolji.

Sam je uveo Partizan u LS, dao golove na svim kvalifikacionim mecevima, zakljucno sa 3 gola Anderlehtu, a dva Arsenalu u LS su bila bonus.

To je ona sezona kad smo usli u LS sa 30k za pojacanja.

Dva puta resio derbi golovima, majstorije protiv Rila i Hajduka koje gotovo nikada nisu vidjene na ovim terenima i dao jos brdo golova.

Od Lea, Diare i Moa je bolji za ovaj evropski performans, a na domacim livadama, ne znam ko je bio bolji od ove trojice.

Link to comment
Share on other sites

Љуба и тсва објаснили детаљно, једино да ли рачунати Марина као странца? Србин рођен у Градишци, без обзира на држављанство...

Иначе какви се све половњаци помињу на овим списковима, њихово присуство једино ме подсјећају колико много клоцева производи српски фудбал па се ови истичу.

 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Jonnhy Clash said:

1. Sadik

2. Marin

3. Moreira

4. Natko

5. Dijara

6. Zuka

7. Leonardo

8. Taribo Vest

Smesna lista koja odise pristrasnoscu. Nabacao si Partizanove strance a sta su oni napravili u Evropi? Cak Klea nisi naveo koji je uz Moreiru po meni najbolji stranac u Partizanu. Ne racunam tu Natka i Sadika jer tek su dosli i sacekao bi bar jednu sezonu sa njihovim ocjenama. 

Dalje, ne vidim nikakvo logicno objasnjenje da Dijara bude ispred Boacija. Koje vazne golove je dao Dijara u Evropi? Vise Boaci ima golova u Evropi nego Dijara utakmica u Evropi za Partizan. Sem golova u derbiju koje je i Boaci davao ne vidim koja je prednost. Odigrao je duplo vise meceva od Boacija a dao do sada nekih 10 golova vise. Dakle Boaci dosta bolji prosek golova plus mnogo vise u uradio u Evropi. 

Takodje neshvatljivo da u izboru nema Kange covjeka koji je bio ponajbolji igrac uz Boacija u prvoj Milojevicevoj sezonu, onaj prvi deo i kvalifikacije perfektan. U top 10 sigurno moze kao i Le Talek. 

 Po meni u u top 10:

1. Marin

2. Moreira

3. Kleo

4. Boaci

5. Leonardo

6. Le Talek

7. Kastiljo

8. Dijara

9. Hugo Vieira

10. Kanga

 

Tu se moze razmatrati Zuka i jos neko ime ali verujem da je lista sasvim korektna. Redosled nije bitan sve to stvar licnog ukusa i pristrasnog gledanja. Igrace koji nisu odigrali bar sezonu nisam razmatrao (Natko). 

Link to comment
Share on other sites

Sadika sam stavio zbog potencijala koji ima. Sta su uradili Partizanovi stranci? 

Taribo Vest je bio jedan od glavnih Partizanovih igraca u sasvim korektnoj sezoni u Ligi Sampiona gde je Partizan gotove sve utakmice gubio sa golom razlike. 

Zuka i Moreira su igrali odlicno u Partizanu, mislim da su odigrali 2 grupne faze Lige Evrope i Moreira je koliko se secam igrao i grupnu fazu Lige Sampiona 2011. Klea sam zaboravio a bio je odlican, dopunicu listu. Boaci je ok igrac ali ja ne vidim njegov poseban ucinak u Evropi. Prosle godine su Pavkov, Ben i Marin dali daleko veci doprinos. Imao je taj gol protiv Kelna i poneki u kvalifikacijama. I to je to. Dijara je dao gomilu golova na derbijima samo. I da je imao bolje saigrace, njegov puni talenat bi dosao do izrazaja. Logicno je da vise Partizanovih stranaca bude na listi jer je Partizan u zadnjih 20 godina daleko uspesniji tim na evropskom nivou. Zvezda se polako dize zadnje 3 godine ali u ovom trenutku ja osim Marina ne vidim Zvezdinog stranca za top 10. Mozda Kanga. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jonnhy Clash said:

Sadika sam stavio zbog potencijala koji ima. Sta su uradili Partizanovi stranci? 

Taribo Vest je bio jedan od glavnih Partizanovih igraca u sasvim korektnoj sezoni u Ligi Sampiona gde je Partizan gotove sve utakmice gubio sa golom razlike. 

Zuka i Moreira su igrali odlicno u Partizanu, mislim da su odigrali 2 grupne faze Lige Evrope i Moreira je koliko se secam igrao i grupnu fazu Lige Sampiona 2011. Klea sam zaboravio a bio je odlican, dopunicu listu. Boaci je ok igrac ali ja ne vidim njegov poseban ucinak u Evropi. Prosle godine su Pavkov, Ben i Marin dali daleko veci doprinos. Imao je taj gol protiv Kelna i poneki u kvalifikacijama. I to je to. Dijara je dao gomilu golova na derbijima samo. I da je imao bolje saigrace, njegov puni talenat bi dosao do izrazaja. Logicno je da vise Partizanovih stranaca bude na listi jer je Partizan u zadnjih 20 godina daleko uspesniji tim na evropskom nivou. Zvezda se polako dize zadnje 3 godine ali u ovom trenutku ja osim Marina ne vidim Zvezdinog stranca za top 10. Mozda Kanga. 

Covjece Boaci je u top 10 strelaca Zvezde u istoriji kada se govori u Evropskim mecevima. Bio je medju najboljim strelcima citavih kvalifikacija za LE 2017, ove sezone dao jako vazan gol u Kopenhagenu, dao gol Olimpijakosu. Dao ke vise golova u Evropi od Klea i Dijare zajedno. 

Le Talek je nosio odbranu u LE koja je prosla grupu sa svega 3 primljena gola. Da igrao je Moreira grupu ali vi tamo boda niste osvojili. I pored toga mjesto mu je u vrhu liste ali malo realnije gledajte ucinak igraca i timski rezultat. Dijara je bio super u JSL ali van nje nije napravio nista posebno u dresu Partizana. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Ovo kao da je izbor za stranog igraca koji je dao najlepsi gol.

Samo kategorija.

 

Posle će biti najbolja asistencija, najbolji dribling, najbolji faul, najbolja slika na instagramu, najlepša devojka/žena, najbolji stranac koji nije ulazio u igru, i tek onda najbolji stranac.

 

edit. a da je Kanga davao golčine, davao je (daje ih još), da je asistirao, asistirao je...Da je dečko lud kao struja i da zbog toga sada ne igra u Premier ligi, je takođe bolna činjenica. Inače igrački Kandga ili Kleo se ne postavlja kao pitanje, pošto je Kanga miljama ispred, ali ima ograničenja u glavi i to je to

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Ja vec rekoh, covek dao najvise golova u evropi od svih stranaca , sam uveo Partizan u LS sa 8 golova na 6 meceva i resio dva derbija svojim golovima.

Ovi golovi koje sam postavio su samo dokaz vrhunskog majstorluka.

Ako ima neko nesto bolje, dajte brojke i rezultate ali da se ne frljate kao ovaj gore.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Starešina said:

 

Naravno da ne mora, neka postavi kriterijume uspesnosti ko zeli pa cemo da vagamo i merimo.

Kriterijum uspesnosti ako posmatramo igre u Jevropi valjda su i rezulati koje je klub ostvario u istoj.

Marin sa Zvezdom npr igra drugu Ls uzastopno i u tom mandatu ostvareno je dve pobede uz jedan remi. Pritom momak je dao jedan gol i asistirao za vise koje je Zvezda dala.

Da dodam da je od vremena kada je Kleo zario i palio u Pfk doslo i do ozbiljnog zatvaranja fudbalskog trzista, te je i ekipama iz siromasnog dela Jevrope mnogo teze da dodju do grupne faze, uz porast kvaliteta rivala po grupama.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Starešina said:

Ja vec rekoh, covek dao najvise golova u evropi od svih stranaca , sam uveo Partizan u LS sa 8 golova na 6 meceva i resio dva derbija svojim golovima.

Ovi golovi koje sam postavio su samo dokaz vrhunskog majstorluka.

Ako ima neko nesto bolje, dajte brojke i rezultate ali da se ne frljate kao ovaj gore.

Koliko je Kleo dao golova u grupnoj fazi?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Starešina said:

Ja vec rekoh, covek dao najvise golova u evropi od svih stranaca , sam uveo Partizan u LS sa 8 golova na 6 meceva i resio dva derbija svojim golovima.

Ovi golovi koje sam postavio su samo dokaz vrhunskog majstorluka.

Ako ima neko nesto bolje, dajte brojke i rezultate ali da se ne frljate kao ovaj gore.

Pa sad, svako ima svog ljubimca i svakkao da će ti biti draži igrači koji su igrali u Partizanu nego u Zvezdi, i ne bi bilo logično da je drugačije, ali moraš da poštuješ tuđe mišljenje pošto nam se očigledno pogledi razlikuju. To "zaključavanje i arhiviranje" je samo  dokaz kako ne poštuješ tuđe mišljenje.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, tsva said:

Jos mu samo fali titula prvaka evrope i sveta da bude blizu Belodedicu.

 

A to ce da bidne nikada a ni tada.

 

Prestanite da se brukate.

 

Не фали, комшије метнули ушатог пехара на официјелни сајт:classic_laugh:

Нема везе што нешто слично не постоји...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DonJuan said:

Pa sad, svako ima svog ljubimca i svakkao da će ti biti draži igrači koji su igrali u Partizanu nego u Zvezdi, i ne bi bilo logično da je drugačije, ali moraš da poštuješ tuđe mišljenje pošto nam se očigledno pogledi razlikuju. To "zaključavanje i arhiviranje" je samo  dokaz kako ne poštuješ tuđe mišljenje.

 

Ja upravo ne pricam o ljubimcima nego o brojkama.Uspesnosti kroz konkretan ucinak.

Nema tu mnogo majstora ni vele rezultata da se moze o ovoj temi drviti danima.Imas 10ak koji mogu uci u neku konkurenciju i to je to.

 

Ako imate druge kriterijume pored ovih koje sam ja izneo, recite.Npr, broj asistencija, osvojenih trofeja ili sta god.Samo nemojte licni utisak jer to nije relevantno.

Meni licno Kleo nije najgotivniji u Partizanu, i ne moram uopste da govorim ko jeste jer nije bitno za ovu temu.

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je Konstantin jedini gore postavio pravo pitanje, a ostali to totalno zanemaruju - zašto uopšte računati Marina kao stranca? Samo zbog pasoša i toga što je igrao za drugu reprezentaciju? Marin je stranac isto koliko i Borjan ili bilo koji naš igrač koji je stekao pravo da igra za drugu reprezentaciju. Roditelji mu Srbi iz Bosne, pobegli u Nemačku kad je Marko imao dve godine. Nekako mi je glupo da njega svrstavamo u STRANCE u srpskom fudbalu. Čovek priča naš jezik, i pre dolaska je osećao neku pripadnost i imao razvijen odnos prema Srbiji, ovom podneblju, navijačima, klubu itd...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Starešina said:

 

Sam Kleo je dao 16 golova na 21 utakmici

Boaci 12 golova na 27 utakmica

Upravu si, moja greska. Nisam gledao podatke iskreno nije mi ostalo u sjecanju da je Kleo dao cak 16 golova u Evropi (ukupno 40 u Partizanu). Stavio sam ga ispred Boacija mislim potpuno zasluzeno. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, pendulum said:

Vidim da je Konstantin jedini gore postavio pravo pitanje, a ostali to totalno zanemaruju - zašto uopšte računati Marina kao stranca? Samo zbog pasoša i toga što je igrao za drugu reprezentaciju? Marin je stranac isto koliko i Borjan ili bilo koji naš igrač koji je stekao pravo da igra za drugu reprezentaciju. Roditelji mu Srbi iz Bosne, pobegli u Nemačku kad je Marko imao dve godine. Nekako mi je glupo da njega svrstavamo u STRANCE u srpskom fudbalu. Čovek priča naš jezik, i pre dolaska je osećao neku pripadnost i imao razvijen odnos prema Srbiji, ovom podneblju, navijačima, klubu itd...

To je veoma otvoreno pitanje za različite interpretacije. Recimo, Prosinečki je rođen u Nemačkoj, igrao za Jugoslaviju i Hrvatsku, da li je on stranac u Zvezdi? Nije jer je igrao za SFRJ. Marko Arnautović rođen u Austriji, igra za Austriju, ali svuda naglašava srpsko poreklo, da li je on stranac? Jeste. Ali da igra za Srbiju, ne bi bio.  Kao što Zdravko Kuzmanović, rođen u Švajcarskoj, nije bio jer je igrao za SRJ.

Sutra da Ezil ili Gindogan zaigraju za Galatasaraj, da li bi ih Turci vodili kao strance?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...