Jump to content

Kulinarstvo


Kronostime

Recommended Posts

On 3/26/2024 at 5:41 AM, Kronostime said:

To u Rewe-u ojagnjilo celo stado pre nego sto su ga dotukli.

Bre, gastosi, zaboravili ste i sta je jagnje.....

:s_d:

 

 

Malo Baccardija bi lepo "leglo" u ovaj krem.

:classic_biggrin:

 

Dragi @Kronostime nece bas biti tako. Ja naucio u Norveskoj razliku izmedju jagnjetine i ovcetine. To sto ti tvrdis nema sanse ovdje. Ono kad pise jagnjetina onda je jagnjetina. Kad mi je bio u posjeti surakovic i piao me kako sam siguran da nije prevara samo sam rekao da znas kad jedes. Ovdje se niko ne zajebava sa onim sto se napise na deklaraciji. Ko je probao taj je najebao Kad se naviknes na razliku onda je tesko da te neko zezne. Evo jedan primjer. Od Mostara prema Jablanici ima 4-5 restorana sa jagnjetinom sa raznja. U onom najposjecenijem odgovorno tvrdim da prodaju ovcetinu. Isto vazi za sve na tim prostorima. To je jedna velika prevara. Kako znam. Pa jednostavno kupim i ako je podvala ne navracam vise. I naravno to moje saznanje sirim dalje. U Srbiji iz mog licnog iskustva sve postaje losije i losije. Bilo negdje na netu ovih dana najbolja mjesta za jedenje. Izmedju ostalog ja znam da je restoran "Kod Loja" na zlatiborskom putu prevarant. Ja kupio prije neku godinu polupecenu prasetinu. Bila vruca ali niza q...ratz.E sad druga je prica ako ti ili neko moj sprema sam prasetinu ili jagnjetinu. Srecom ja imam koga. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/25/2024 at 2:16 PM, Selina said:

A i za unosenje tecnosti. Ma pivo je genijalno za sve uzraste, nema mnogo alkohola, ima hranljivih materija

i podize moral (citaj raspolozenje), ali i apetit.

Jedino je loše za nekog ko pati od gihta 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...