Jump to content

Tržište vozača


alpiner

Recommended Posts

Hulk i Perez su kroz karijeru bili prilicno egal, Ceko je za razliku od Hulka nahvatao nekoliko podijuma ali lako se moglo desiti i obrnuto da je sreca htela drugacije. Ceko donosi novac, ali RBR s tim nema brige tako da im nije presudno kao sto bi bilo u nekim drugim timovima (tojest vecini). Zato jedino kod njih Hulk dolazi u razmatranje na ravnoj nozi sa Cekom.

 



 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pratio sam Mika, Mazepina i Cunodu i Ajloa ove sezone u F2. Mik od pola sezone vozi kao nekada Prost, vrlo retko sam viđao kod mladih vozača tako "mator" stil vožnje, puno osećaja za prostor, za čuvanje pneumatika, kad da "duva" a kad da "ladi". Za dedu nisam nikada navijao u F1, ali za njegovog sina hoću.

 

I Cunoda i Ajlo su suv prosek i bio bih prijatno iznenađen da urade nešto više u F1. Mazepin možda ima bogatog oca, ali takođe ima kojones za volanom i ume da vozi. Što se tiče sirove brzine, mislim da je od navedene četvorice najbrži u jednom krugu, ali takođe ima "vruću" glavu.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, DASUBO said:

 Mazepin možda ima bogatog oca, ali takođe ima kojones za volanom i ume da vozi. Što se tiče sirove brzine, mislim da je od navedene četvorice najbrži u jednom krugu, ali takođe ima "vruću" glavu.

 

Na mene je Svarcman ostavio jaci utisak nego Mazepin, kad smo vec kod dece bogatih rusa. No u svakom slucaju obojica su bolji vozaci od Latifija koji je vec u F1.

Link to comment
Share on other sites

Jos par njih koji nisu pomenuti:

 

Keke i Niko Rozberg - broj titula je isti ali sve ostale statistike su na juniorovoj strani.

Vilson i Kristijan Fitipaldi - Emerson je pokupio sav talenat u familiji, njegov brat i bratanac su imali samo epizodne uloge u F1 ali junior je osvojio 4x vise bodova od oca.

Manfred i Markus Vinklhok - junior je zabelezio samo jedan start ali mu je uspelo ovno sto ocu za cetiri ipo sezone u F1 nije, vodio je u trci.

 

Jan i Kevin Magnusen - obojica najavljivani kao veliki talenti na kraju ostali nedoreceni, ipak junior je stajao na podijumu dok je otac za 3 sezone u F1 osvojio samo jedan bod.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Xpert said:

Pa mozes vec sad reci i da je Max bolji od oca. 🙂

Otud i veći izazov za mlađanog Šumahera, obzirom koliko je Jos bio niža klasa od Mihaela.

Hoću da kažem da pedigre ne garantuje uspeh u svemu ovome i da mi se čini da je Mik previše hajpovan. Nije ni pojas vezao a neki su već suzu pustili.

No, ima vremena......

Link to comment
Share on other sites

Nefer je meriti Mika prema Mihaelu, jbg da je lako sustici i prestici Sumahera do danas bismo imali bar 5-6 sedmostrukih prvaka a ne samo dvojicu. Momak jeste talentovan, pokazao je to kroz nize kategorije, u cemu god se dosad takmicio uvek je bio u samom vrhu, vicesampion u F4 u sampionatima Nemacke i Italije, sampion evropske F3, evo sad ce postati sampion u F2... E sad, normalno je da je zbog imena interesantniji za sponzore nego da se zove Petar Petrovic ili vec kako ali nije da zauzima mesto nekome talentovanijem od sebe, rezultati dokazuju da je zasluzio da bude tu gde je. A F1 je specificna i po tome da toliko toga ne zavisi od vozaca, da mora toliko kockica da se poklopi da se bude u pravom bolidu u pravo vreme, bez pravog alata dzabe ti sav talenat i vestina. Mik je trenutno vezan za Ferari, od njega zavisi hoce li i koliko brzo avanzovati iz Hasa (Lekler je siguran u crvenom za dogledno vreme, Mik se sa Sainsom bori za mesto u timu), a za nesto dalje od toga zavisi da li ce Ferari napraviti bolid za najveca dela ili kao ove godine ragu za zacelje grida.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vrhunska vožnja Mika danas. Sa 18. mesta na 7., vozio tačno onoliko koliko mu je bilo potrebno da zadrži prednost u šampionatu nad direktnim konkurentom, a sebi obezbedio čist put na startu sutra.

Sit se naobilazio, samo jednom pogrešio na kočenju sa ko smrt hladnim gumama i jednostavno rečeno vozio kao Prost nekada.

Za onoga ko zna šta da gleda, čisto uživanje od vožnje. Dečko je već sad doktor za svog strica, a da li će prići svom ocu po znanju i umeću, videćemo.

 

Sa druge strane, Mazepin je danas vozio za jednu dobru porciju šamara. Ovo nije bilo trkanje nego slika i prilika šta se desi kada majmun sedne za volan.

Sramota.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da ce Cunoda u Alfa Tauri umesto Kvjata:


 

Quote

 

Yuki Tsunoda is poised to race for AlphaTauri in 2021 after securing the required points for his FIA Super License with a stunning win in Formula 2 at the Sakhir Grand Prix.

 

The Japanese youngster is a member of both the Honda and Red Bull junior driver programs, and has impressed in his rookie F2 season with the Carlin Team this year. However, in a competitive championship, inconsistent results left Tsunoda needing to avoid a poor weekend in the final round in Bahrain in order to confirm his Super License that is required to race in F1.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uz svo poštovanje Cunode meni je žao što sledeće godine neće biti Kvjata na gridu F1. Vrlo talentovan i brz vozač, u padoku cenjen zbog svojih mogućnosti da RL situacije prenese u simulator. Imam utisak da je vozio za pogrešnu, hm, korporaciju jer tolike lopate govana koje je RB sručio na njega čak ni Gasli nije dobio.

Imao je velikih brljotina, trenutke usijanja za volanom, ali ni blizu Grožan/Magnusen kategorije ludila.

Mislim da bi imao vrlo dobru ulogu u Vilijamsu sledeće sezone da je to moguće umesto onog tužnog pokušaja Latifija. Perez je ipak preveliki kalibar za Vilijams, a Hulk, koliko god ga voleli je ipak završio sa F1.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...