Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

10 minutes ago, Mensur Dogan said:

Raja, ispalili ste se zesce. Po sistemu ofrlje...

Navodite mi jednu od najnamjestenijih liga na Zapadu (spanska Segunda) i jedan tycoonski klub kao olicenje postenja?!

Znaci kapak! Iskljucujem se iz ove ''rasprave''. Uljepsali ste mi dan! :thumbsup: :lol_2:

 

"Tajkunski klub" u Nemackoj :classic_laugh: stvarno ima bisera 😴

 

40 minutes ago, laki perkos said:

jaran ne zna da se u Nemačkoj igra fudbal pa ljudi dolaze da gledaju to uz placene karte. kod nas na fudbala zato nema ni gledalaca

 

Posle odlaska secikesa i sitnih lopova,  dolaska Miskovica Juniora na celo Napretka,  i posle jedne sezone u drugoj ligi (nesrecno ispali sezonu pre), na utakmicama protiv manje atraktivnih protivnika ( protiv Czv, Par i Nislija uvek puno), tribine su bile odlicno popunjene .. jbg, igrao je Napredak dobar fudbal, imao solidne rezultate.

Ali, desila se mozda i najsramnija sezona posle sezone Obilic-Partizan ( nama titula  vama kup sezoni), gde je Napredak pokraden na najbrutalniji nacin, da bi SNS Mladost igrala kvalifikacije za LE. Slesece slicna  prica..

 

Pre par nedelja, na utakmici protiv Cuke gledaoce si mogao da prebrojis... Nista bolja poseta protiv Cz-Par.

 

Zakljucak se sam namece.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Mensur Dogan said:

Raja, ispalili ste se zesce. Po sistemu ofrlje...

Navodite mi jednu od najnamjestenijih liga na Zapadu (spanska Segunda) i jedan tycoonski klub kao olicenje postenja?!

Znaci kapak! Iskljucujem se iz ove ''rasprave''. Uljepsali ste mi dan! :thumbsup: :lol_2:

samo putuj ...  i pozdravi terzica

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, John Dies at the End said:

 

"Tajkunski klub" u Nemackoj :classic_laugh: stvarno ima bisera 😴

 

 

Posle odlaska secikesa i sitnih lopova,  dolaska Miskovica Juniora na celo Napretka,  i posle jedne sezone u drugoj ligi (nesrecno ispali sezonu pre), na utakmicama protiv manje atraktivnih protivnika ( protiv Czv, Par i Nislija uvek puno), tribine su bile odlicno popunjene .. jbg, igrao je Napredak dobar fudbal, imao solidne rezultate.

Ali, desila se mozda i najsramnija sezona posle sezone Obilic-Partizan ( nama titula  vama kup sezoni), gde je Napredak pokraden na najbrutalniji nacin, da bi SNS Mladost igrala kvalifikacije za LE. Slesece slicna  prica..

 

Pre par nedelja, na utakmici protiv Cuke gledaoce si mogao da prebrojis... Nista bolja poseta protiv Cz-Par.

 

Zakljucak se sam namece.

 

Rekoh...prve godine, nakon povratka, prosek oko 5000 gledalaca. Tavorili smo, siromašni, nsimo mogli da se nosimo ni sa osrednjim superligašima. Došao je Tončev, vicešampioni Srbije...jedva 1000 ljudi. Nismo valjda mazohisti ?

 

Nekom je lakše uterati metar u guzicu, nego milimetar u glavu. Sledeće će ispasti da se zalažem za stadion u Ivanjici od 100 000 mesta.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, John Dies at the End said:

 

Ne pratim nista!! 

 

Hvala ti, nisam znao da su boje Hoffenheim-a zuto-crne :wink2:

 

Haman ne pratis. Sto se onda hvatas u kolo?

Boje su kluba koji je prije 15-ak godina transparentno izasao na berzu, mislim prvi na svijetu ili prvi van Engleske/USA, nisam siguran, boje su kluba koji puni stadion i pri vrhu je po posjecenosti uz Barcelonu na kontinentu i boje su kluba koji odbacuje tzv. klubove iz retorte poput Hofenhajma i Lajpciga koji se u njemackoj javnosti i medju rajom cesto navode kao privatne igracke milijardera pogodne za pranje miliona €. I nije Dortmund jedini, puna ih je Njemacka.

Halavantas 'nako obezveze. Znas ti dobro cije su cije boje, samo se malcice pravis blesav. :whistling: Lagis at the end....

Zakrcuje se tema bezveze stihovima ''al je lijep ovaj svijet'' ili kako bi volio da drugi vjeruju da tako izgleda, a stvarnost i fudbal ko sisa...

 

A za neupucene naknadna obavijest: https://www.theguardian.com/football/2019/may/28/spanish-footballers-arrested-over-laliga-match-fixing-claims

Edited by Mensur Dogan
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, laki perkos said:

ti bi valjda trebalo da znaš pošto ste jarani fudbalski

 

Da znam ne bih te pitao. Ja klub nijedan ne vodim, on vodi, nismo u ravni, osim po zainteresovanosti za fudbal. Ja mislim da si ti veci insajder, pogotovo sa rahmetli Fadilom i ljudima iz Pristine, koliko ste u dure, ne znam, pa ne bih poput tebe da projektujem i nagadjam.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, laki perkos said:

eh insajder, to mi je uvek bio san da budem:64:

 

 

 

Pa zar je tesko kod vas na Kosovu? Klubovi su vam poprilicno slabi, kao i liga, tu ne treba preveliko znanje da se udje u klubove. :18: Ako ti je tesko u Pristini dobiti angazman, probaj u Prizrenu, Gnjilanu, Djakovici, eventualno u Trepci. Ne znam ni ko vam je prvak, vidio sam u kvalifikacijama za CL neki klub za koji nikad cuo nisam, mislim da se zove Ferovaria, eto probaj kod njih jarane. :64:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mensur Dogan said:

 

Pa zar je tesko kod vas na Kosovu? Klubovi su vam poprilicno slabi, kao i liga, tu ne treba preveliko znanje da se udje u klubove. :18: Ako ti je tesko u Pristini dobiti angazman, probaj u Prizrenu, Gnjilanu, Djakovici, eventualno u Trepci. Ne znam ni ko vam je prvak, vidio sam u kvalifikacijama za CL neki klub za koji nikad cuo nisam, mislim da se zove Ferovaria, eto probaj kod njih jarane. :64:

Slab ti je humor jarane, pravi bosanski😂  ja sam samo neko ko gleda fudbal od petlica do veterana. Nekad davno sam trenirao fudbal, nesto malo i kod Muzura kad je bio u PR. Sve to iskustvo mi omogucava da brzo prepoznam prevaru u fudbalu.Zato mi tvoji upisi smrde

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, laki perkos said:

Slab ti je humor jarane, pravi bosanski😂  ja sam samo neko ko gleda fudbal od petlica do veterana. Nekad davno sam trenirao fudbal, nesto malo i kod Muzura kad je bio u PR. Sve to iskustvo mi omogucava da brzo prepoznam prevaru u fudbalu.Zato mi tvoji upisi smrde

 

Tvrdio si da ste najbolji uz Hrvate i da mozete sa svima ravnopravno da igrate, da je pred vama velika buducnost. Ja sam ti rekao da ste evropski prosjek izmedju 30-40. mjesta i da ne mozete da se nosite sa najjacima, da nemate siroku bazu igraca, da nemate iole konkurentniju ligu, da vam je donja etaza evropskog fudbala predodredjena.

Ubrzo posle toga su te Englezi u Pristini vratili u realnost sa 4 trening-komada. Smrdilo ti ili mirisalo, bas me briga, donja etaza vam je puteljak.

U Bosni ljudi kada kritikuju svoje sportiste vele - gori smo i od Kosova...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, laki perkos said:

Nije tebi jaro nimalo lako 😚

 

Ja tebe jarane nista ne razumijem.

Kontam da bih te bolje razumio da pises na albanskom, pa da na google translatoru sa albanskog prebacujem na bosanski. Matere mi...

Sad se odjednom ne sjecas svojih tvrdnji i upucenih mi prijetnji. Haj neka ba, bilo, zaboravilo se. :classic_wink: Da se tema ne bi dalje bezveze privatizovala - od mene kapak.

A oba smo ionako ovdje na srbijanskom forumu ''stranci'', ja Bosanac, ti Albanac, pa da ne zatrpavamo ljudima temu o njihovoj ligi.

Edited by Mensur Dogan
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Mensur Dogan said:

 

Haman ne pratis. Sto se onda hvatas u kolo?

Boje su kluba koji je prije 15-ak godina transparentno izasao na berzu, mislim prvi na svijetu ili prvi van Engleske/USA, nisam siguran, boje su kluba koji puni stadion i pri vrhu je po posjecenosti uz Barcelonu na kontinentu i boje su kluba koji odbacuje tzv. klubove iz retorte poput Hofenhajma i Lajpciga koji se u njemackoj javnosti i medju rajom cesto navode kao privatne igracke milijardera pogodne za pranje miliona €. I nije Dortmund jedini, puna ih je Njemacka.

Halavantas 'nako obezveze. Znas ti dobro cije su cije boje, samo se malcice pravis blesav. :whistling: Lagis at the end....

Zakrcuje se tema bezveze stihovima ''al je lijep ovaj svijet'' ili kako bi volio da drugi vjeruju da tako izgleda, a stvarnost i fudbal ko sisa...

 

A za neupucene naknadna obavijest: https://www.theguardian.com/football/2019/may/28/spanish-footballers-arrested-over-laliga-match-fixing-claims

 

Ti imas nesto protiv privatnog kapitala u fudbalu?

 

Pa PL funkcionise na taj nacin, ali oni ne znaju, objasnice im navijaci u Nemackoj i Mensur Dogan. Jedno je da li se njima dopada takav nacin funkcionisanja, ali on je sasvim legitiman, a i PL je mnogo neizvesnije takmicenje od Bundes lige koja je osudjena na Bajern koji dominira i ostale koji im prodaju najbolje igrace.

 

Jedino sto moze da se poredi u Engleskoj i Nemackoj je podrska lokalnim klubovima.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

 

Ti imas nesto protiv privatnog kapitala u fudbalu?

 

Pa PL funkcionise na taj nacin, ali oni ne znaju, objasnice im navijaci u Nemackoj i Mensur Dogan. Jedno je da li se njima dopada takav nacin funkcionisanja, ali on je sasvim legitiman, a i PL je mnogo neizvesnije takmicenje od Bundes lige koja je osudjena na Bajern koji dominira i ostale koji im prodaju najbolje igrace.

 

Jedino sto moze da se poredi u Engleskoj i Nemackoj je podrska lokalnim klubovima.

 

Cuj ja imam?! :lol_2:

Nisam bolan ja po Njemackoj ganjo po ulicama navijace Lajpciga na gostovanjima, prijetio smrcu Hopu i pokretao inicijative brojnih njemackih klubova, tj. interesnih struja u tim klubovima, za bojkote utakmica kada im dodju Hofenhajm, a pogotovo Lajpcig u goste. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Mensur Dogan said:

 

Cuj ja imam?! :lol_2:

Nisam bolan ja po Njemackoj ganjo po ulicama navijace Lajpciga na gostovanjima, prijetio smrcu Hopu i pokretao inicijative brojnih njemackih klubova, tj. interesnih struja u tim klubovima, za bojkote utakmica kada im dodju Hofenhajm, a pogotovo Lajpcig u goste. :lol_2:

 

Pa imas, cim pominjes njihove primere kao nesto negativno.

 

Nisu navijaci u Nemackoj jedini merodavni da presudjuju sta je dobro, a sta lose. Najbolja liga na svetu funkcionise na osnovu privatnog kapitala u klubovima, Bundes liga sa sve cistvunstvom se svodi na koga ce to Bajern da uzme nakon zavrsetka sezone.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

 

Pa imas, cim pominjes njihove primere kao nesto negativno.

 

Nisu navijaci u Nemackoj jedini merodavni da presudjuju sta je dobro, a sta lose. Najbolja liga na svetu funkcionise na osnovu privatnog kapitala u klubovima, Bundes liga sa sve cistvunstvom se svodi na koga ce to Bajern da uzme nakon zavrsetka sezone.

 

Ne, nego su namjestanje utakmica (pr. spanska Segunda), utaja poreza, pranje desetina miliona € kroz fudbal, huliganizam, prijetnje smrcu i mlacenje rulje po ulici zbog klupske pripadnosti - pozitivni?! :smiley26::classic_rolleyes:

I jos je Bajern kriv sto je organizovan, jak, sto raja u Bavarskoj obozava fudbal i sto je Bavarska ekonomski u samom vrhu u evropskim okvirima?! :smiley26:

Ovdje se haman tjera ozbiljna sega... :lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mensur Dogan said:

 

Ja tebe jarane nista ne razumijem.

Kontam da bih te bolje razumio da pises na albanskom, pa da na google translatoru sa albanskog prebacujem na bosanski. Matere mi...

Sad se odjednom ne sjecas svojih tvrdnji i upucenih mi prijetnji. Haj neka ba, bilo, zaboravilo se. :classic_wink: Da se tema ne bi dalje bezveze privatizovala - od mene kapak.

A oba smo ionako ovdje na srbijanskom forumu ''stranci'', ja Bosanac, ti Albanac, pa da ne zatrpavamo ljudima temu o njihovoj ligi.

Nemas ti pojma jaro, samo provociras u nadi da ce neko da se upeca i uveedi te pa da zakukas. Eto ja te necu prijaviti zbog špekilacije sa indetitetom. Vesto si me provalo a ja 17 god varao one na b92

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Mensur Dogan said:

 

Ne, nego su namjestanje utakmica (pr. spanska Segunda), utaja poreza, pranje desetina miliona € kroz fudbal, huliganizam, prijetnje smrcu i mlacenje rulje po ulici zbog klupske pripadnosti - pozitivni?! :smiley26::classic_rolleyes:

I jos je Bajern kriv sto je organizovan, jak, sto raja u Bavarskoj obozava fudbal i sto je Bavarska ekonomski u samom vrhu u evropskim okvirima?! :smiley26:

Ovdje se haman tjera ozbiljna sega... :lol_2:

 

Bilo bi zaista dobro kada u svakom postu ne bi terao sprdnju sa onima sa kojima komuniciras.

 

Ako mislis da se ovde tera ozbiljna sega, ima verovatno gomilu drugih ozbiljnijih internet foruma na kojima mozes da pises.

 

Ti si ovde opravdavao kriminal u 3. srpskoj ligi, a usput si i pomenuo kako je primer Hofenhajma los jer je vlasnik milijarder - otkad je to milijarderima zabranjeno da budu vlasnci sporskih klubova i od kada je to lose?

 

Najvece fudbalske i kosarkaske lige u svetu imaju klubove koji su privatna vlasnistva. Da li se nemackim navijacima to dopada - pa oni su navikli na drugo pa im se ne dopada, ali pricati da je bolji model u Bundes ligi jer je neka regija mocnija, od modela u kojem pojedinac ulaze vise para i to postavljati kao jedino ispravno je nonsens.

 

Ne mozes nametati drugima svoje misljenje kao ispravno samo zato sto se sa tobom slazu i navijaci klubova u Bundes ligi.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, laki perkos said:

Nemas ti pojma jaro, samo provociras u nadi da ce neko da se upeca i uveedi te pa da zakukas. Eto ja te necu prijaviti zbog špekilacije sa indetitetom. Vesto si me provalo a ja 17 god varao one na b92

 

Ja provociram?! :classic_blink:

Najiskrenije, ali najiskrenije, zaista ne znam (n e   z n a m) o cemu govoris. Kakve spekulacije, kakav identitet, kakav b92, koji ''oni''? Izvini, al' pojma nemam. Ja te kontam da si Albanac iz Pristine koji ima iz xy-razloga averziju prema Bosancima sto i ovde upadicama potkrepljujes (ne osudjujem i ne marim previse), nisam ni citao tvoje postove, ni obracao paznju previse na tebe. Moj jedini dodir s tobom na ovom forumu je ona tek zapoceta diskusija kada si mi odmah prijetio izbacivanjem s foruma, jer sam ti navodno uvrijedio tvoju kosovsku reprezentaciju (za mene utemeljen stav, Kosovo nema fond i bazu za proboj ka vrhu, koji si ti projektovao vjerovatno kao licni napad). Kako ti je ime, ne znam i ne interesuje me. Nemam namjeru da vodim raspravu na licnom nivou, ali zaista. Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Ti si ovde opravdavao kriminal u 3. srpskoj ligi, a usput si i pomenuo kako je primer Hofenhajma los jer je vlasnik milijarder - otkad je to milijarderima zabranjeno da budu vlasnci sporskih klubova i od kada je to lose?

 

Ja osudjujem kriminal i u srbijanskom fudbalu i u njemakom fudbalu i svudgje drugdje. Jah insana zadrtog... Gdje opravdavam covjece bozji?! Izvrces tudje rijeci i stavove, a nemas pojma o cemu govoris, neupucen si, pricas ofrlje. Informisi se bolan! Pa onda pokusaj suvislo i sa argumentima da debatujes.

Evo da ti nacrtam:

- ako u zemlji A ima muljanja, to ne znaci da u zemlji B nema isto muljanja.

- ako u zemlji B ima muljanja, to ne znaci da u zemlji A nema isto muljanja.

Jel mozes barem ovo skontat??? Ja ti bolje nacrtat ne znam!

Edited by Barracuda
Link to comment
Share on other sites

  • Baros locked this topic
  • Baros unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...