Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

Super liga ulazi u finiš. Još četiri kola do kraja. Koliko vidim, moja pretpostavka, pitanje Šampiona države je rešeno (nije bitno kada)....ostala je dilema ko će u Evropu. Da li će Partizan uspeti, preko Kupa, što će biti "Sizifov posao" ili kroz Ligu, ništa manje teško. Situacija sa ispadanjem iz lige je neizvesna i pitanje je da li će Rad uspeti po n-ti put da se spasi preseljenja u niži rang. Da li će nekakvi dogovri iskrojiti tabele i jedne i druge grupe jer je očigledno da nekoliko klubova igraju bez ikakvih motiva; Voša, Proleter, Radnik, Voždovac, Spartak.....

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Ako se pobedi Vojvodina, proslava titule je za vikend, po meni poznatom i kao nepopravljivom pesimisti titula je resena tek u proslom kolu kiksom Nisa i Zvezdinom pobedom, elem u Evropu cs pored dve najbolje ekipe i Cukaricki i Partizan.

Uh Valtere, ne zaboravi na Neška i Lučance, a Napredak vreba iz prikrajka, na 3 boda je od Partizana. AKo se rešava u poslednjem kolu, plašim se da će Mladost osvojiti sva tri boda,a dotle je mrtva trka. Ovo kolo može dosta toga da reši.

Link to comment
Share on other sites

Napredak se davno oprostio od Evrope, malo zbog prodaje najboljih igraca, malo mnogo vise zbog tvrdoglavosti i gluposti Kosanovica.

 Nikako ne bih se iznenadio da Cuka "ispusi" za Evropu, iz svima nama znanih razloga.  Naravno da se ponovo "gura" rezimska Mladost.

Sto se opstanka tice, ne znam, ko u poslednjih par kola uspe da izlobira i izvrsi najjaci pritisak ostace. Svakako, moje zelje i simpatije su na strani Backe, dok mi je sve jedno ko ce da ispadne od ova 4 SNS/DB kluba .

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Pa da, slazem se ali ocekujem da Partizan lako resi Lucane, a onda ini gostuju Zvezdi koja tu proslavlja titulu. Tako da ocekujem da ce Partizan kroz prvenstvo u Evropu posto ce finale kupa igrati Zvezda i Radnicki 😀

Da mi ne zamere Grobari, ali koga su oni lako rešili ove sezone. Nezgodna je Neškova ekipa, iskusna, zna d aodigra na rezultat.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, John Dies at the End said:

Napredak se davno oprostio od Evrope, malo zbog prodaje najboljih igraca, malo mnogo vise zbog tvrdoglavosti i gluposti Kosanovica.

 Nikako ne bih se iznenadio da Cuka "ispusi" za Evropu, iz svima nama znanih razloga.  Naravno da se ponovo "gura" rezimska Mladost.

Sto se opstanka tice, ne znam, ko u poslednjih par kola uspe da izlobira i izvrsi najjaci pritisak ostace. Svakako, moje zelje i simpatije su na strani Backe, dok mi je sve jedno ko ce da ispadne od ova 4 SNS/DB kluba .

Ne znam, što se vrha tabele tiče, ali znam da za opstanak, trebalo bi da svi reše u međusobnim utakmicama. JA bih, lično, voleo da se Rad i Zemun konačno presele u PLS, a u baražu, da ispadne Bačka. Javor i TSC su sigurni superligaši....voleo bih da kroz baraž povratak u SL obezbede Metalac ili Kragujevac.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

Ne znam, što se vrha tabele tiče, ali znam da za opstanak, trebalo bi da svi reše u međusobnim utakmicama. JA bih, lično, voleo da se Rad i Zemun konačno presele u PLS, a u baražu, da ispadne Bačka. Javor i TSC su sigurni superligaši....voleo bih da kroz baraž povratak u SL obezbede Metalac ili Kragujevac.

Kragujevac nije još spreman za superligu, kažu da je napadaju od sledeće godine kad srede stadion i ekipa malo očvrsne.

Izgleda će Inđija u baraž na Vranjance gde navijam za Inđiju

Edited by perkos
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Constantin said:

Ne znam, što se vrha tabele tiče, ali znam da za opstanak, trebalo bi da svi reše u međusobnim utakmicama. JA bih, lično, voleo da se Rad i Zemun konačno presele u PLS, a u baražu, da ispadne Bačka. Javor i TSC su sigurni superligaši....voleo bih da kroz baraž povratak u SL obezbede Metalac ili Kragujevac.

 

Zbog cega Backa? Meni se cini da su oni "najposteniji" od svih nabrojanih.

 

Razumem da zelis da ostane Dinamo zbog blizine, ali svi znamo na koji nacin su usli i opstaju u JSL.

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Dies at the End said:

 

Zbog cega Backa? Meni se cini da su oni "najposteniji" od svih nabrojanih.

 

Razumem da zelis da ostane Dinamo zbog blizine, ali svi znamo na koji nacin su usli i opstaju u JSL.

Nema poštenih u SL....ako krenemo tako da "cenimo" neće nam ostati od lige ništa, mada možda je i bolje tako. A najveći motiv mog stava, između ostalih, je ipak blizina, pošteno. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, John Dies at the End said:

Pazi da se razumemo :D, da nije Recko na klupi i fotelji, i ja bih promenio misljenje, uvek su mi bili "simpaticni" klubovi iz malih sredina.

 

 Da nema "postenih", davnih dana smo konstatovali 🙂

Recko ko Recko...svako ima nekog svog Recko, doduše pismenijeg. Ja mu dajem podršku zbog toga što je čitavo Vranje uz njega, osim vlasti koji ga spotiču na svakom koraku. POslednje je to što su rešili da sruše stadion, kao bespravni objekat, stadion Jumka. Taj stadion postoji 30-ak i više godina, sačekali su da ga maltene svojim sredstvima dovede u red, da mogu utkamice JSL da se tu igraju i oni rešili da "sprovode zakon" i to u gradu gde ima na hiljade bespravno podignutih objekata, rešili da krenu od nečega što se zove stadion.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/29/2019 at 11:02 AM, Constantin said:

pitanje je da li će Rad uspeti po n-ti put da se spasi preseljenja u niži rang.

 

Rad pobedio nekoga danas to je dobro?

 

 

 

da ne ispadne da ne posecujem fudbal 😍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da je pravde i zakona Dinamo bi ekspresno bio poslat jedan ili dva ranga niže zbog nameštanja utakmica, zajedano sa Proleterom.

 

Samo u Srbiji se izriču novčane kazne za nameštanje.

Edited by DonJuan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DonJuan said:

Da je pravde i zakona Dinamo bi ekspresno bio poslat jedan ili dva ranga niže zbog nameštanja utakmica, zajedano sa Proleterom.

 

Samo u Srbiji se izriču novčane kazne za nameštanje.

E sad..Done. Nije Dinamo i Proleter sam sa sobom "nameštao" rezultat. Bilo je sugestija, ja bih rekao da nije van svake sumnje utvrđeno da je to bilo tako, a vrhunac su novčane kazne i tu se apsolutno slažem s tobom. Mada, u ovoj državi je sve moguće pa i da se za pokušaj ubistva, ubistva, pljačke velikih razmera dobije "nanogica" tako i ovakve kazne ne čude.

 

Nevolja je u tome što su glavni dokazi u velikom broju slučajeva ...zamisli, kvote na kladionici. :smiley59: Donose se zaključci, a da se utakmice nisu ni gledale. Svako sumnja na svakog. Kad bi se sprovela temeljna istraga, nezavisna od bilo kakvog uticaja, ubeđen sam da osim možda OFK Bačke, koju svi nakantavaju, sve ostalo bi moralo u niži rang.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Constantin said:

E sad..Done. Nije Dinamo i Proleter sam sa sobom "nameštao" rezultat. Bilo je sugestija, ja bih rekao da nije van svake sumnje utvrđeno da je to bilo tako, a vrhunac su novčane kazne i tu se apsolutno slažem s tobom. Mada, u ovoj državi je sve moguće pa i da se za pokušaj ubistva, ubistva, pljačke velikih razmera dobije "nanogica" tako i ovakve kazne ne čude.

 

Nevolja je u tome što su glavni dokazi u velikom broju slučajeva ...zamisli, kvote na kladionici. :smiley59: Donose se zaključci, a da se utakmice nisu ni gledale. Svako sumnja na svakog. Kad bi se sprovela temeljna istraga, nezavisna od bilo kakvog uticaja, ubeđen sam da osim možda OFK Bačke, koju svi nakantavaju, sve ostalo bi moralo u niži rang.

 

Jeste da je moga zavicaja klub 😴 , ali znam neke ljude, koji znaju neke ljude, koji tvrde da Napredak od dolaska Miskovica u klub nije igrao namestene utakmice. Jedini slucaj kada je alKosan izveo nesto sto se je najblize drugoj postavi je bilo prethodne sezone u Nisu.

 

 Takodje, pre dolaska Miskovica juniora, Napredak je imao dosta interesantnih rezultata 😄

 

Jbt, pa namesta si u omladinskoj ligi, smesno sta i kako namestaju, meni je bukvalno zao te dece.

Link to comment
Share on other sites

  • Baros locked this topic
  • Baros unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...