Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

1 hour ago, Sprivel said:

Ja sam krenuo danas Dark prvu sezonu opet, da bi mogao da odgledam drugu. emoji1.png

 

Pametan potez, meni bilo potrebno pola druge sezone da pohvam ko je ko. Mi sad planiramo da gledamo Expanse, a prve tri sezone smo stukli proslog leta za 20 dana na moru. I sta sad da radim, sve sam pozaboravljao. Jedino ako nadjem neki sazetak na jutjubetu, da se povadim. Inace, mozak ima da mi pregori k'o licna.

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2020 at 4:37 PM, Kido from Junkovac said:

Watchmen je izuzetna serija.

Ko zna sta je strip Watchmen, savetujem da pogleda

seriju bez ikakvih spojlera.

 

 

Sem nekolicine postova na temi:
-nisam citao strip
-nisam gledao nikakvu prethodnu ekranizaciju (ako je postojala)
-zapravo..uopste nisam imao pojma sta je Watchmen

Upravo pogledao prvu epizodu i vrlo,vrlo me zaintrigirala. Gledao sam kao hipnotisan,sto je uvek dobar znak.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Crni Bombarder said:

Sem nekolicine postova na temi:
-nisam citao strip
-nisam gledao nikakvu prethodnu ekranizaciju (ako je postojala)
-zapravo..uopste nisam imao pojma sta je Watchmen

Upravo pogledao prvu epizodu i vrlo,vrlo me zaintrigirala. Gledao sam kao hipnotisan,sto je uvek dobar znak.

 

Definitivno moze da se gleda kao odvojena serija, nema veze sa desavanjima u stripu,

samo preporucijem da se ipak procita strip, nevezano. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao "Senke..." obe sezone od Nove godine naovamo.

Ambiciozno zamišljeno, dobrih nekoliko likova, 1. sezona ima priču, drži pažnju, Bjelogrlić drži sve pod kontrolom, kraj simboličan, mada sam ga naslućivao.

Druga sezona... dok se ne pojavi Bjelin lik, prva epizoda se vuče besciljno...posle bude bolje ali klasična zamka "2. Albuma" / "2. Sezone". Sve što se imalo od ideja spucalo se na/u 1.

Priča se vrti u krug oko groba neznanog junaka, kako, zašto, ko zna...zbog čega se desilo sve što se desilo ko zna, dublji smisao me zaobišao, ubicu kao da su izvlačili na "en den dinu..." Ili na fotama.
A sve nešto kao mistično...očekuješ dublji smisao ali doživiš antiklimaks. A i sex je bio bolji u 1. Sezoni.
Srećom ima dosta okolnih likova i radnje po Jatagan mali i kriminalnim/švercerskim krugovima da je "main plot" samo smetnja dobrom zezanju.
Kičić maestralan, Bjela (glumac) sjajan, Jezdić i Brstina takođe...ne možeš da im ne gotiviš likove.
Crnogorski švercer Tomasović super takođe, Ali... Pojava jebenog Bikovića od 2 sekunde je tačno 2 sekunde više nego je seriji bilo potrebno Bikovića.

I konačno, raspad sistema u zadnjoj epizodi 2. sezone - u dva (DVA!!) navrata u scenama iza Francuske ambasade u Gračaničkoj ulici, saobraćaj 'ladno ide u pozadini uz Parisku [emoji16][emoji16][emoji16] Mini, pa neki Smart, u sledećoj sceni na tom mestu i Passat...jebenih 80 godina time travela :wicked: .. da me pominjem ciradom pokriven kombi na uglu [emoji38]_2:

Zatim, u scenama kod groba neznanog junaka, kod početka radova na novom spomeniku, prilikom dolaska kralja u 3 scene prikazuju nedefinisanu grupu građana sa zastavicama ispred zelene pozadine (green screen?) koja veze nema sa radnjom jer se ista dešava napolju, u prirodi...možda su zaboravili da namontiraju eksterijer iza njih. Delovali su izgubljeno u vremenu i prostoru kao sendvičari na prvom mitingu u Beogradu.
Totalno zbrzano i nedorađeno. Nestalo para? Ko zna... Ta zadnja epizoda je baš sklepana navrat-nanos.
"Glavna radnja" se izduvala k'o bušan kur..balon, greške u montaži se nizale, sve se završilo kolapsom.
I jebo ih Biković, da ponovim za svaki slučaj.

Ipak ..
Pošto ne gledam domaće serije zaključak je da mi nije žao što sam odvojio preko 25 sati i dočekao 3-4 zore uz "Senke". [emoji106]

Još samo da što pre ubiju Bikovićevog lika u eventualnoj 3. sezoni. [emoji12]
:wicked:

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, jedibojan said:

Watchmen nije odgovorio na najbitnije pitanje: ko je jebeni lube guy?

Edited by Knjizevnik_Laki
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2020 at 12:33 PM, fancy said:

Još samo da što pre ubiju Bikovićevog lika u eventualnoj 3. sezoni. emoji12.png
:wicked:

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Ovaj...to ce malo teze da ide :classic_biggrin:. Ma da bi licno i ja voleo, sto zbog glumca, sto zbog lika :classic_dry:

 

21 hours ago, Squabbit said:

YOU sezona 2 u LA. Odlicno za sada prve 2 i po epizode.

Liku je bas leglo da bude sajko

Extra. Nisam znao da je izasla nova sezona.

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2020 at 12:33 PM, fancy said:

Srećom ima dosta okolnih likova i radnje po Jatagan mali i kriminalnim/švercerskim krugovima da je "main plot" samo smetnja dobrom zezanju.

 

Ceo post kao da sam ja pisao, bukvalno se slazem od reci do reci.

 

Samo nih u ovom delu istakao fenomenalnog Igora Djordjevica, covek je fantastican glumac. Kako je odglumio Verigu, uspeo je da medju svim onim huljama izgradi dimenziju za sebe. Kao da je ispao iz Mullbery ulice pravo u Beograd.

Edited by Laki21 koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2020 at 4:37 PM, Zvezdinho said:

Al su zasrali sa zadnje 2 ep Mr Robota koje su bile onako Lost-ovske. A dobra je bila zadnja sezona ako se izbrisu zadnje 2 epke.

 

Ufff, ne znam, meni je kraj bas ok, ovakav rasplet se i dao ocekivati. Mada ima par detalja koje mozda nisu najspretnije zatvorili, ne mogu da kazem da je kraj nivo Losta. Cak bih rekao da je u moru nespretnih i zbrzanih poslednjih epizoda serija koje sam ove godine odgledao (GoT, Man in High Castle, Counterpart...), ova prilicno jaka. A sto se poslednje sezone tice, kratko i jasno: pravo remek-delo.

Link to comment
Share on other sites

Pokusao da odgledam Aferu i nema sanse. Odnosno odgledao sam prvu sezonu, al mene nikako nit voze, nit drze takve serije, iako kapiram ljude kojima su zanimljive. 

 

Oporavljam se Rej Donovanom, skroz zanimljivo deluje za sad. Nadam se da ne opada kvalitet. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, kalistenika u rutini said:

Afera je za klasu bolja serija od RD-a

 

Meni je Afera poprilicno dosadna bila. Imala je kul momente koji su mi drzali paznju, ali generalno nisam mogao da se povezem sa likovima nikako, sto je meni poprilicno bitno. 

 

Kazem, kapiram zbog cega ljudi hvale seriju, al not my cup of tea. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sector said:

Gleda li ko Vikinge? Meni je ova zadnja sezona sasvim korektna. 

to pocelo? nisam obavesten:classic_laugh:

 

edit: i izgleda sam zaboravio i gde sam stao..

bio sam ubedjen da sam odgledao 5-u sezonu, al s obzirom da je bio onaj prekid nakon 10 epizode, cini mi se da nisam bio odgledao narednih 10 :default_coffee:

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

 
Meni je Afera poprilicno dosadna bila. Imala je kul momente koji su mi drzali paznju, ali generalno nisam mogao da se povezem sa likovima nikako, sto je meni poprilicno bitno. 
 
Kazem, kapiram zbog cega ljudi hvale seriju, al not my cup of tea. 

skapirao sam ja tebe odmah da ti nije legla serija, poznat mi je taj osećaj kad nesto kvalitetno ne pasuje i ne drži pažnju. :)

samo sam se ubacio sa konstatacijom, pošto sam gledao serije i obe su mi legle, da je afera objektivno za klasu iznad.

rd što se tiče kvaliteta ima uspone i padove kako sezone odmicu, dok afera sve vreme drži lestvicu na istoj razini koju je nametnula prva sezona.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Markoss said:

Pokusao da odgledam Aferu i nema sanse. Odnosno odgledao sam prvu sezonu, al mene nikako nit voze, nit drze takve serije, iako kapiram ljude kojima su zanimljive. 

 

Oporavljam se Rej Donovanom, skroz zanimljivo deluje za sad. Nadam se da ne opada kvalitet. 

Ne opada.

Link to comment
Share on other sites

Po mom skromnom sudu film "Kad jaganjci utihnu" je jedan od najboljih,ako ne i najbolji,triler koga sam pogledao. Nastavci (prequeli i sequeli) nisu dobacili ni blizu originala.
No,po svemu sudeci sada ce svetlost dana ugledati i istoimena serija.

Ne zna se datum emitovanja. Ustvari se zna vrlo malo toga. Npr.to da ce serija pratiti zivot glavne junakinje Clarice Sterling,tri godine nakon hvatanja Dr.Hannibala Lectera. To jasno implicira da ce Jodie Foster tesko ponoviti ulogu,a navodno u seriju nece biti ukljucen lik kojeg je maestralno odigrao Anthony Hopkins.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Squabbit said:

Zavrsio YOU s2.
Licno, ODLICNA!!
Joe je mofo pravi, bas mi legla. Nema extremnu dubinu istatijaznamsta, ali sabio sam je u 2 dana = drzi paznju 🙂 

 

Poceo sam da gledam You bas jer si je preporucio,  medjutim nisam uspio da odgledam prvu epizodu do kraja. Valjda sam prestar za te ljubavne muke ili nemam dovoljno strpljenja.

Generalno volim te serije o zivotu u New York-u, ali eto nije islo.

Sta se tebi tu posebno dopada?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...