Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

7 minutes ago, Jonnhy Clash said:

 

I drugi telefoni su pravi ali Huawei je "praviji" i za 2 klase iznad Samsunga, Nokie, Alcatela i sličnih kanti. Apple je prošlost. Ja to ne bih ni za poklon primio.

 


Ok, hvala ti na ovom postu kojim si sebe diskreditovao i bukvalno mi ustedeo vreme tako u buducnosti niti jedan post necu razmeniti sa tobom. 
 

Tvoj post je BUKVALNO (ali bukvalno) post na nivou rezonovanja jednog trinaestogodisnjaka (kineskog ili srpskog svejedno). 
 

yoyogi bira na sta ce da replicira, ti picis pubertet postove...a nije da niste primili besplatno obrazovanje na ovoj temi. Ni hvala da kazete. Kina ima verne fanove, isto kao i rusija - sve Entelektualac do Entelektualca, sa izjavama kojih treba da se stidi prosecan taze srednjoskolac. 
 

jbt koji blam

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hamilton said:


Ok, hvala ti na ovom postu kojim si sebe diskreditovao i bukvalno mi ustedeo vreme tako u buducnosti niti jedan post necu razmeniti sa tobom. 
 

Tvoj post je BUKVALNO (ali bukvalno) post na nivou rezonovanja jednog trinaestogodisnjaka (kineskog ili srpskog svejedno). 
 

yoyogi bira na sta ce da replicira, ti picis pubertet postove...a nije da niste primili besplatno obrazovanje na ovoj temi. Ni hvala da kazete. Kina ima verne fanove, isto kao i rusija - sve Entelektualac do Entelektualca, sa izjavama kojih treba da se stidi prosecan taze srednjoskolac. 
 

jbt koji blam

 

Ovo me je baš mnogo potreslo. A kakvo je tvoje podmetanje Yoyogiju sa Volvom? Na nivou osmogodišnjaka. 

 

Što se tiče obrazovanja ja sam išao u ozbiljne škole, nisam se edukovao preko google-a, wikipedije kao ti, bogumilo, darth bane, itd... Nisam ja kriv što će uskoro svi da imaju Huawei koji je bolji 2 puta a jeftiniji od Samsunga npr... Kineska je to pamet smislila. Zato to i jeste tako...

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, slavisa said:

Priblizavanje Kini, od Evro integracija nema nista. Nadamo se Evro integracijama vec 20 godina, nismo odmakli ni metar.

 

Ovo je bukvalno politička ideja i agenda koju treba staviti u Ustav Republike Srbije i u program svake političke stranke u Srbije kao obaveznu tačku. 

 

Dopuna mog prethodnog posta. 

 

Železnica u Kini 

 

 

Železnica u Evropskoj Uniji

 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Hamilton said:


Ok, hvala ti na ovom postu kojim si sebe diskreditovao i bukvalno mi ustedeo vreme tako u buducnosti niti jedan post necu razmeniti sa tobom. 
 

Tvoj post je BUKVALNO (ali bukvalno) post na nivou rezonovanja jednog trinaestogodisnjaka (kineskog ili srpskog svejedno). 
 

yoyogi bira na sta ce da replicira, ti picis pubertet postove...a nije da niste primili besplatno obrazovanje na ovoj temi. Ni hvala da kazete. Kina ima verne fanove, isto kao i rusija - sve Entelektualac do Entelektualca, sa izjavama kojih treba da se stidi prosecan taze srednjoskolac. 
 

jbt koji blam

Ova diskusije je ipak bila korisna - jer se otkrilo da (ipak) ima anti-amerikanizma na forumu - a tvrdili su da ga nema. Iza sve ove podrske Kini - stoji zapravo dosta jak anti-amerikanizam. 

@Jonnhy Clash : ako zivis u Srbiji - idi do Bora, nije daleko, pa da vidis sta rade kineske investicije i pamet. Ne treba ici cak u Kinu! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Darth Bane said:

Ova diskusije je ipak bila korisna - jer se otkrilo da (ipak) ima anti-amerikanizma na forumu - a tvrdili su da ga nema. Iza sve ove podrske Kini - stoji zapravo dosta jak anti-amerikanizam. 

@Jonnhy Clash : ako zivis u Srbiji - idi do Bora, nije daleko, pa da vidis sta rade kineske investicije i pamet. Ne treba ici cak u Kinu! 

Bio sam do Bora pre kineskih investicija. Bukvalno sam se gušio tamo i zgražavao na šta je sve to ličilo. Problem Bora nije nastao sa Kinezima već mnogo pre. Verujem da je sad stanje bolje. I naravno da ću nekada otići. Što da ne. 

Na ovo forumu je dominantno antirusko i antikinesko raspoloženje. Anti-amerikanizma nema, kritika nije anti-amerikanizam. Ja narodu američkom želim sve najbolje a o vlasti, političkom establišmentu i svim krupnim kapitalistima tamo mislim sve najgore. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Bio sam do Bora pre kineskih investicija. Bukvalno sam se gušio tamo i zgražavao na šta je sve to ličilo. Problem Bora nije nastao sa Kinezima već mnogo pre. Verujem da je sad stanje bolje. I naravno da ću nekada otići. Što da ne. 

Na ovo forumu je dominantno antirusko i antikinesko raspoloženje. Anti-amerikanizma nema, kritika nije anti-amerikanizam. Ja narodu američkom želim sve najbolje a o vlasti, političkom establišmentu i svim krupnim kapitalistima tamo mislim sve najgore. 

Pa razgovaraj sa nekim gradjaninom Bora. Kazu - da nikad nije bilo gore! A oni su pre bili  vrlo zagrizeni za taj rusko-kineski savez itd - evo ih sada protestvuju svaki dan protiv zagadjenjenja. 

Video sam neke slike od nekih prijatelja tamo - ono tacno je da Bor  nikad nije bio "vazdusna banja" - ali ono sto se sada desava tamo - Kinezi mu "hebu kevu" ! Ne da se pusi nego - nema vise kud! Kvrcni na google "Bor vesti" - mozda pokazu i neku (apokalipticku) sliku odatle. 

Link to comment
Share on other sites

"Das ist Hong Kong", gledan sa Mt Victoria. Zelenilo. 

 

2019hkg01.jpg

 

Nisam nikada bio po dovoljno čistom vazduhu, snimak Diznilenda dok su nasipali zemlju. Vidi se da su okolo planine i parkovi, grad je stešnjen a zemlja je nepovoljna za gradnju ili gradnja nije dozvoljena. To je još iz kolonijalnih dana da se spreči prenaseljavanje (neko bi gubio stanovništvo) i još je na snazi

 

2019hkg02.jpg

 

Ovo su stanovi za komercijalnu prodaju, Dva miliona dolara, trosobni.

 

2019hkg03.jpg

 

To još i nije ništa. Moderne dizajnerske zgrade su samo parking mesto = cena Rolls Royce.

 

2019hkg07.jpg

 

Ovo su državni stanovi, lease na 30-50 godina

 

2019hkg04.jpg

 

Posle toga ih ruše i prave nove na istom mestu. Ove dve su verovatno srušene od onda

 

2019hkg05.jpg

 

Ovde su stanovnici na 400 dolara mesečnih prihoda

 

2019hkg06.jpg

 

To je glavna briga Hong Konga. Kulučenje za stanovanje. Za cenu jednog stana u HKG mogu da kupe 10-15 istog kvaliteta u Bangkoku. Jeftinije im je više nego upola da kupe u Kanadi ili Australiji. Lekari, bračni par, ne mogu da kupe stan a plata im je veća od limita da budu uključeni u povlašćene stanove.

 

Da umiri proteste, šta je Carry Lam uradila? Objavila je da će država promeniti zakone i dozvoliti gradnju na mestima gde je to sada zabranjeno, donoseći time masivan  broj "affordable" stambenih jedinica, na desetine hiljada.

 

To je zahtev za više, ne manje države. A tako je spektakularno i senzacionalno izgledalo na CNN-u. "Prodemocracy" ih nazvaše.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Darth Bane said:

Nema potrebe. Sami ce otici kad Kina "ljosne" - i doci ce opet - ko bi drugi nego Zapadnjaci : Ameri i Kanadjani. 

Sad se zajebavas? 🙂 Kina da ljosne. 

 

Videli smo mi šta su Ameri uradili sa Sartidom a kako sada izgleda Sartid kad su Kinezi došli.

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Negde 2007. Japan je bio najveće tržište luksuzne robe na svetu (Rolex, Gucci, Dolce&Gabana, Remy Marten konjaci) pa vesti rekoše da ga je Kina prestigla.

Intuitivno, izgleda normalno da tako mnogoljudna zemlja (12 puta više ljudi nego Japan) preuzme tu palicu.

Ali, avaj, kada je Xi Jinping preuzeo kormilo 2013. kinesko vođstvo se koncentrisalo na suzbijanje mita i korupcije i  rasipanju na luksuz, prestade Kina da bude taj lider.

 

Šta se desilo: ta potrošnja luksuzne robe u Kini je bila za mito, Xi Jinping je počeo da smenjuje i da šalje u zatvore one koji to primaju.

 

Pola radnji za prodaju te robe u Kini i Hong Kongu se je zatvorilo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Darth Bane said:

A kada si leteo tim kineskim putnickim avionima? Realno gledano na svetskom trzistu Boeing i Airbus nemaju konkurenciju, niti ce je imati jos duzi niz godina. 

 

Pa pitao si, tj nisi znao, da li prave putnicke avione. Eto vidis da prave. Sve ostalo je ko ima veci. Ok Boing ima za sada veci. :cigar: a Airbus najveci :classic_biggrin:

 

16 hours ago, Darth Bane said:

Elem, kada smo vec kod kineske ekonomske moci - hajde  da analiziramo kakvu korist od toga ima Srbija. 

Dakle, treba li Srbija da oberucke prihvati kineske investicije - kao u slucaju prodaje RTB Bor, Sartida, izgradnja fabrike guma Linglong kod Zrenjanina i uzimanje kredita za infrastrukturne projekte (krediti za auto-puteve, zeljeznicu i beogradski metro) , ili...

 

Izmedju kineskih investicija i nista, nije se tesko odluciti. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Darth Bane said:

dru-bor.jpg

 

Danas ti to otprilike ovako izgleda. Kod Kineza, koji vrlo brinu o zastiti zivotne sredine. 

Mi u Nišu nemamo Kineze, osim po nekim radnjama, pa opet:

Резултат слика за Niš zagađenje

 

Tako da....zagađeniji smo od Bora, a mrtva trka je sa Valjevcima...

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Amigo said:

 

Pa pitao si, tj nisi znao, da li prave putnicke avione. Eto vidis da prave. Sve ostalo je ko ima veci. Ok Boing ima za sada veci. :cigar: a Airbus najveci :classic_biggrin:

 

 

Ne pratis, mada su to vec bajate vesti od pre godinu dana ........ Airbus je ukinuo proizvodnju tog "najveceg" jer vise niko nije hteo da ga kupi, pa cak ni Emirati.

 

Naime, kada se odlucivalo da li praviti najveci putnicki avion, Ameri su malo bolje proucili trziste, odnosno konsultovali avio-kompanije, te dosli do zakljucka da njima "velicina uopste nije bitna" :classic_biggrin:, vec potrosnja kerozina ....... i odlucili da umesto u takmicenju - ciji je duzi  veci, naprave Dreamliner 787 koji ce harati svetskim trzistem narednih 30 godina bez konkurencije.

 

Sto se kineske kopije Boeing-a 737 tice - Comac C919........ pa na njemu su samo krila, rep i radar - kineski, sve ostalo americko.

 

Da li bi neko seo u avion poreklom iz zemlje koja ne zna da proizvede automobil, a da ispunjava evropske i americke standarde? Ja ne bih, a njima neka je sa srecom. Uostalom, zar Rusija nije proizvodila mlazne putnicke avione pre 60 godina? I gde su danas? 

Edited by Denis Jasharevic
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...