Jump to content

PRC - Kina - gigant u usponu ili copycat


Kronostime

Recommended Posts

6 hours ago, Yoyogi said:

Jok, treba mi googla da mi ih slaže.

 

State of denial

America’s public-sector pension schemes are trillions of dollars short

Police officers, teachers and other public workers face a brutal reckoning

 

 

Dovlacis smece sa neta? :classic_biggrin: Zivis u Japanu, a dovlacis smece o Americi ........ a ne znas da ti je penzioni sistem puk'o k'o oblanda za suši:roflmao:

 

Cekaj, zar ti ne radis za americku kompaniju? Koliko ja znam u Japanu ne zaposljavaju strance, osim fudbalere i trenere im. 

 

I ja ponekad citam Economist ........ kazu da je Japan najeb'o k'o niko ......... jel moguce? Dug 300% GDP, penzije se raspale .......... aj' palimo za Kinu brate, zemlja buducnosti. Malo cemo kašljucamo od zagadjenosti, ali privici cemo se, a i nije nam mnogo ostalo ...... necemo ziveti k'o Japanci valjda 140 godina .......:s_d:

 

Quote

spacer.png

 

 

Quote

spacer.png

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Denis Jasharevic said:

Vidim da ne postoji nikakva šansa da se uozbiljimo.

 

Usli smo u zacarani srbski krug dokazivanja ko je bolji ...... Kina ili Amerika, Venecuela ili Francuska, Iran ili Engleska, Kuba ili Australija ....... 😂

 

Predlazem muzicki predah iz studija ...... .....

 

 

Muzicki ukus ti nije los. To moram priznati. 

Link to comment
Share on other sites

Niti će Kina niti SAD propasti, to su samo želje hejtera. Međutim ono što će se Kini desiti je da kako se bude približavala statusu razvijene zemlje da će joj  rast padati dok ne dođe na neki svetski prosek i da više neće biti sposobna da stiže zapad zbog te njihove zatvorenosti. To je manje više sudbina svih autoritarnih režima jer posle toga je potrebna povećati produktivnost a to je jako teško u takvim državama, pogotovo tom "mekom" komunizmu u šta se oni transformišu zadnjih par decenija. E sad dokle će dogurati to ostaje da se vidi. S druge strane kao država koja zavisi od uvoza skoro svega biće izuzetno ranjiva na promene u svetu vezane za raspoloživost sirovina na tržištu i to je slaba tačka Kine u odnosu na SAD i Rusiju. 

 

Trenutno su na nešto manje od 8k BDP po glavi stanovnika i kako se budu približavali 12-13k BDP-a ispuvaće se taj rast i uprosečiće se. S druge strane SAD je tu u svetskom proseku 2-4% ali oni imaju potencijal da svakih nekoliko godina premaše prosek iz prostog razloga što većina ljudi vrlo rado ide kod njih da radi i na taj način drže vođstvo u tehnologijama.

 

Radi poređenja BDP Srbije po glavi je oko 7,2k zadnji put kada sam čitao tako da se ja ne bi oduševljavao sa Kinom kao nekim primerom. Da nismo imali SEKU i onih prvih par godina Vučićeve nespobnosti verovatno bismo i danas bili ispred njih 🙂 a to dovoljno govori gde se Kina nalazi trenutno.

 

Ono što bi bilo interesantno za razmišljanje je demokratska Kina vs SAD, ma koliko to delovalo kao SF trenutno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

" … Sound the alarm! China’s economy grew by 6% in the third quarter, the slowest annual rate in 30 years. This was down from 6.4% in the first quarter and 6.2% in the second. The main culprits include sputtering factory output and sagging infrastructure investments..."

Rast kineske ekonomije usporava!  Vise u tome u :

https://qz.com/1730848/good-news-chinas-gdp-growth-has-hit-a-30-year-low/

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Klotzen said:

Niti će Kina niti SAD propasti, to su samo želje hejtera. Međutim ono što će se Kini desiti je da kako se bude približavala statusu razvijene zemlje da će joj  rast padati dok ne dođe na neki svetski prosek i da više neće biti sposobna da stiže zapad zbog te njihove zatvorenosti. To je manje više sudbina svih autoritarnih režima jer posle toga je potrebna povećati produktivnost a to je jako teško u takvim državama, pogotovo tom "mekom" komunizmu u šta se oni transformišu zadnjih par decenija. E sad dokle će dogurati to ostaje da se vidi. S druge strane kao država koja zavisi od uvoza skoro svega biće izuzetno ranjiva na promene u svetu vezane za raspoloživost sirovina na tržištu i to je slaba tačka Kine u odnosu na SAD i Rusiju. 

 

Trenutno su na nešto manje od 8k BDP po glavi stanovnika i kako se budu približavali 12-13k BDP-a ispuvaće se taj rast i uprosečiće se. S druge strane SAD je tu u svetskom proseku 2-4% ali oni imaju potencijal da svakih nekoliko godina premaše prosek iz prostog razloga što većina ljudi vrlo rado ide kod njih da radi i na taj način drže vođstvo u tehnologijama.

 

Radi poređenja BDP Srbije po glavi je oko 7,2k zadnji put kada sam čitao tako da se ja ne bi oduševljavao sa Kinom kao nekim primerom. Da nismo imali SEKU i onih prvih par godina Vučićeve nespobnosti verovatno bismo i danas bili ispred njih 🙂 a to dovoljno govori gde se Kina nalazi trenutno.

 

Ono što bi bilo interesantno za razmišljanje je demokratska Kina vs SAD, ma koliko to delovalo kao SF trenutno.

Demokratska Kina bi bila partner SAD-u a ne suparnik. Nesto slicno kao danas  Japan, ili u perspektivi Indija. 

Vezano za odusevljenje Kinom - to sam i ja nedavno rekao : GDP po glavi Srbije i Kine su tu negde , razlika je negde za dlaku gore-dole. Znaci , pored svega sto je Srbija dozivela i sto i danas dozivljava ( pod Vucicem) - mi smo i dalje tu negde , a oni su imali neki nenormalan rast od po 8-10 % godisnje u zadnjih 30-ak godina. 

Treba li uopste napomenuti da su im milioni umirali od gladi jos do sredine 60-tih?! A kakva god da je satrapija bila bivsa SFRJ - bar se nije umiralo od gladi. 

Njima je komunizam doneo nesto sto i nama na prostoru bivse SFRJ - neke osnovne civilizacijske norme : da ne budu gladni , goli i bosi, da se nauce osnovama higijene … ali za sve preko toga , bez demokratskog poencijala nece moci dalje napred. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Denis Jasharevic said:

 

Dovlacis smece sa neta? :classic_biggrin: Zivis u Japanu, a dovlacis smece o Americi ........ a ne znas da ti je penzioni sistem puk'o k'o oblanda za suši:roflmao:

 

Cekaj, zar ti ne radis za americku kompaniju? Koliko ja znam u Japanu ne zaposljavaju strance, osim fudbalere i trenere im. 

 

I ja ponekad citam Economist ........ kazu da je Japan najeb'o k'o niko ......... jel moguce? Dug 300% GDP, penzije se raspale .......... aj' palimo za Kinu brate, zemlja buducnosti. Malo cemo kašljucamo od zagadjenosti, ali privici cemo se, a i nije nam mnogo ostalo ...... necemo ziveti k'o Japanci valjda 140 godina .......:s_d:

 

Ma jok bre, to je bilo da ti kažem da su ti problemi opšti. Nisam dovukao smeće sa neta, samo copy/paste  naslov koji mi te novine šalju na email adresu, baš kako je meni stiglo od njih.

 

Japanci koji su se zaposlili pre 10 godina, oni se brinu. Za tebe i mene ostaje isto.

 

Da ti uveličam, u lako prepoznatljivom okruženju: Akademik Ljubomir Tadić, otac Borisa Tadića, je umro na Titovoj penziji. Ako ne baš na Titovoj, onda na SFRJ penziji. Baš me zanima šta bi on i ostali disidenti (Mića Popović, Mihiz...pa i Mićunović koji je još uvek akter) sada rekli šta će biti sa penzijama u Srbiji za one koji danas imaju 40 godina a rade po privatnim šljivarama ili motaju kablove po stranim gde dobijaju keš i ništa više. 

 

Prvo vidi ovaj post, u sledećem ću da objasnim zašto je taj državni dug u Japanu od 300% iluzoran.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Darth Bane said:

Demokratska Kina bi bila partner SAD-u a ne suparnik. Nesto slicno kao danas  Japan, ili u perspektivi Indija. 

Vezano za odusevljenje Kinom - to sam i ja nedavno rekao : GDP po glavi Srbije i Kine su tu negde , razlika je negde za dlaku gore-dole. Znaci , pored svega sto je Srbija dozivela i sto i danas dozivljava ( pod Vucicem) - mi smo i dalje tu negde , a oni su imali neki nenormalan rast od po 8-10 % godisnje u zadnjih 30-ak godina. 

Treba li uopste napomenuti da su im milioni umirali od gladi jos do sredine 60-tih?! A kakva god da je satrapija bila bivsa SFRJ - bar se nije umiralo od gladi. 

Njima je komunizam doneo nesto sto i nama na prostoru bivse SFRJ - neke osnovne civilizacijske norme : da ne budu gladni , goli i bosi, da se nauce osnovama higijene … ali za sve preko toga , bez demokratskog poencijala nece moci dalje napred. 

Ti poredis Srbiju sa 7 miliona stanovnika i Kini sa milijardu i po. Bane, to su babe i zabe. Pa SAD da ima milijardu i po stanovnika bila bi drzava iz Pobesnelog Maksa 1,2 i 3. Znas ti kakva ti ekonomija i sila treba da bi hranio milijardu i po ljudi. Pa Kina ce samo ekonomijom obima i jeftinim cenama da pregazi ekonomiju ostatka planete. 

Link to comment
Share on other sites

A pri tome se radi o drzavama slicnih velicina teritorije, kolicine prirodnih resursa... Jednostavno, Kinezi ne mogu da imaju standard kao SAD jer ih je previse. I to pojedinci zloupotrebljavaju da bi dokazali kako je kineski sistem neefikasan a sistem u SAD superioran. 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jonnhy Clash said:

A pri tome se radi o drzavama slicnih velicina teritorije, kolicine prirodnih resursa... Jednostavno, Kinezi ne mogu da imaju standard kao SAD jer ih je previse. I to pojedinci zloupotrebljavaju da bi dokazali kako je kineski sistem neefikasan a sistem u SAD superioran. 

 

Nije ni to tako naivno. Paritetna kupovna moć u Kini je veća nego u Srbiji. To su neki teški proseci u kojima niko nije, a nije beda i gladovanje.

3 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Amerikanac pojede za dorucak k'o kineska porodica za mesec dana!

Sent from my SM-G955W using Tapatalk
 

Amerikanac, superman, toliko "super" da i ne koristi toalet papir.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Denis Jasharevic said:

Amerikanac pojede za dorucak k'o kineska porodica za mesec dana!

Sent from my SM-G955W using Tapatalk
 

Zato su onako debeli u proseku a evo kineskih turistkinja sve vise u Beogradu. Retko gde mozes naci debelu. A ima ih  bas zgodnih i privlacnih. Ako se nekad zeznes i pogresis avion i dodjes u BG videces. Mada verujem da i u Torontu ima dosta kineza iz Kine. Ne znam kakav je vizni sistem Kanade prema Kini. U Srbiji su najbrojniji turisti. Pa slede Severni Makedonci. 

Link to comment
Share on other sites

Zato su onako debeli u proseku a evo kineskih turistkinja sve vise u Beogradu. Retko gde mozes naci debelu. A ima ih  bas zgodnih i privlacnih. Ako se nekad zeznes i pogresis avion i dodjes u BG videces. Mada verujem da i u Torontu ima dosta kineza iz Kine. Ne znam kakav je vizni sistem Kanade prema Kini. U Srbiji su najbrojniji turisti. Pa slede Severni Makedonci. 
.......

što Kinezu bilo do koljena,
Amerikancu po zemlji se vuče!

Sent from my SM-G955W using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Denis Jasharevic said:

.......

što Kinezu bilo do koljena,
Amerikancu po zemlji se vuče!

Sent from my SM-G955W using Tapatalk
 

 

Toliko ti je stalo da se svađaš, da sediš na WC-eu i šalješ otrov. I ne kriješ, "tapalalk" samo da napadneš.

Koji je to tvoj poriv? Zašto to radiš?

Link to comment
Share on other sites

 
Toliko ti je stalo da se svađaš, da sediš na WC-eu i šalješ otrov. I ne kriješ, "tapalalk" samo da napadneš.
Koji je to tvoj poriv? Zašto to radiš?
Ja sam na poslu radim od 7. Ne trujem nego vas zayebavam, opet ste poceli patkometriju, nas i Kineza milijardu ipo!

Sad sam instalirao ovaj tapatalk i nista mi se ne svidja mislim da cu ga obrisem. Gde su bre ovde smajlici???

Sent from my SM-G955W using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovaj tapatalk je glupost. Instalirao ga upravo samo da vidim kako funkcionise i nastavicu sa desktopa da pisem.
A sto se tice raspravki i svadja Kina vs USA neka ih. Dok god ima forumasa koji Kinu predstavljaju kao kazamat porobljenih i gladnih bice i nas koji ih argumentima pobijamo i demantujemo.

 

Jedina dobra stvar tapatalka je da pokazuje mocni uredjaj sa koga pisem a proizvod je kineske pameti i znanja. 


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Darth Bane said:

 

Vezano za odusevljenje Kinom - to sam i ja nedavno rekao : GDP po glavi Srbije i Kine su tu negde , razlika je negde za dlaku gore-dole

Malo manje gledaj Vučićeve TV, a malo, kad nađeš vremena, proguglaj "institucije"  koje se bave ekonomskom analitikom.  Naš GDP u poslednjih nekoliko godina se kreće u proseku oko 2%....pusti ti spinere koji izvuku za jedan kvartal podatke pa odmah trkac na TV, a Marjan Rističević to odmah "provuče" kroz Skupštinu. 

 

 

 

 

26 minutes ago, Jonnhy Clash said:


A sto se tice raspravki i svadja Kina vs USA neka ih.
 

 Ne znam odakle poriv pojedincima, da sve što se napiše afirmativno o Kini doživljavaju kao negativan poen USA. Niti je USA savršena, kao država, niti ljudi koji je čine, rekao bih još manje, a nije ni KIna ni KInezi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Constantin said:

Malo manje gledaj Vučićeve TV, a malo, kad nađeš vremena, proguglaj "institucije"  koje se bave ekonomskom analitikom.  Naš GDP u poslednjih nekoliko godina se kreće u proseku oko 2%....pusti ti spinere koji izvuku za jedan kvartal podatke pa odmah trkac na TV, a Marjan Rističević to odmah "provuče" kroz Skupštinu. 

 

 

 

 

Ma nisu bre spineri. Proguglaj ti vides da je po paritetu kupovne moci oko 17,500 $ po stanovniku, a kineski oko 18 000. 

 

Drugo @Jonnhy Cash: kojim to argumentima pobijate da Kina nije kazamat? 

 

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Malo manje gledaj Vučićeve TV, a malo, kad nađeš vremena, proguglaj "institucije"  koje se bave ekonomskom analitikom.  Naš GDP u poslednjih nekoliko godina se kreće u proseku oko 2%....pusti ti spinere koji izvuku za jedan kvartal podatke pa odmah trkac na TV, a Marjan Rističević to odmah "provuče" kroz Skupštinu. 

 

 

 

 

 Ne znam odakle poriv pojedincima, da sve što se napiše afirmativno o Kini doživljavaju kao negativan poen USA. Niti je USA savršena, kao država, niti ljudi koji je čine, rekao bih još manje, a nije ni Kina ni KInezi. 

 

Pojedinci samo vrte parole. Ako ja napišem da u Kini trenutno saobraća najbrži voz na svetu, da Huawei koga i sam imam postaje polako lider u mobilnim tehnologijama, da Kineske fabrike proizvode jeftine a kvalitetne automobile pojedinci kao po zadatku gledaju da to ismeju i dokažu neki svoj stereotip. Jednostavno je, ovde neki forumaši Kinu zamišljaju kao jedno veliko polje kukuruza gde ljudi od 7 do 97 godine ručno okopavaju taj kukuruz a naoružani vojnici ubijaju one koji ne mogu da rade. Ili zamišljaju gradove koji se guše u smradu i smogu, gde stanovništvo nosi gas maske a fabrički dim kulja na sve strane. Ili zamišljaju kineske automobile kojima otpadaju točkovi dok saobraćaju, autoputeve koji pucaju na suncu. 

 

Ne vredi. To je jedan stereotip po kome su Kinezi ružni, prljavi i zli.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Darth Bane said:

Pa znate li vi koliko ima zatvorenika u Kini?

 

 

Quote

 

U zatvorima širom sveta 11 miliona ljudi

Na prvom mestu po broju osuđenika SAD, zatim Kina, Rusija, Brazil i Indija. – Srbija po broju zatvorenika prva u regionu, za njom sledi Hrvatska, pa Makedonija....
 

Institut za kriminološka istraživanja (ICPR) univerziteta Birkbek iz Londona tvrdi da je širom sveta iza rešetaka oko 11 miliona ljudi. Pozivajući se na podatke 223 zatvorska sistema, institut navodi da su SAD po broju zatvorenika na ubedljivom prvom mestu u svetu, sa više od 2,2 miliona.

 

Više od 1,65 miliona ljudi boravi u zatvorima širom Kine. U Rusiji iza rešetaka živi oko 640.000 ljudi, sledi Brazil sa 607.000, Indija sa 418.000, Tajland sa 311.000, Meksiko sa 255.000 i Iran sa 225.000 zatvorenika.

Podaci o pritvorenicima koji čekaju suđenje

SAD            467.000

Indija        282.000

Kina           200.000

Brazil        212.000

Rusija         108.000

 

* Svaki peti zatvorenik na svetu služi kaznu u SAD

* Svaki sedmi američki zatvorenik osuđen je na doživotni zatvor

* Najmanje zatvorenika ima San Marino, samo dva

* Sejšeli su država sa najviše zatvorenika po ukupnom broju stanovnika

* Na Filipinima dete od devet godina može biti osuđeno za kriminal

* Od 2000. godine broj zatvorenica širom sveta povećan za 50 odsto

* U Meksiku 65 odsto zatvora kontrolišu kriminalne grupe

 

http://www.politika.rs/sr/clanak/387260/Hronika/U-zatvorima-sirom-sveta-11-miliona-ljudi

 

 

Ti stvarno rob spinometrije...:ajme:

Edited by Constantin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Darth Bane said:

Ma nisu bre spineri. Proguglaj ti vides da je po paritetu kupovne moci oko 17,500 $ po stanovniku, a kineski oko 18 000. 

 

Drugo @Jonnhy Cash: kojim to atgumentima pobijate da Kina nije kazamat? 

 

 

 

Ovo je Johnny Cash a ja sam Jonnhy Clash. Ne moraš mi persirati, ja sam čovek iz naroda. Zalažem se protiv svih elitističkih pravila pa samim tim i protiv persiranja. Već sam razvoj Kine kao supersile ne bi bio moguć da je u pitanju kazamat. A dokaze sam prilagao ovih dana.

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Constantin said:

 

 

Ti stvarno rob spinometrije...:ajme:

Cekaj: ti Vucicu ne verujes - a verujes statistici Komunisticke Partije Kine?! 

U sirem smislu, moze se reci da Kina ima "samo" oko 1.4 milijarde zatvorenika! 

10 minutes ago, Jonnhy Clash said:

 

 

Ovo je Johnny Cash a ja sam Jonnhy Clash. Ne moraš mi persirati, ja sam čovek iz naroda. Zalažem se protiv svih elitističkih pravila pa samim tim i protiv persiranja. Već sam razvoj Kine kao supersile ne bi bio moguć da je u pitanju kazamat. A dokaze sam prilagao ovih dana.

Johnny- po kojim je to kriterijumima Kina supersila? 

Jedina supersila danas su USA. Kina je samo regionalna sila, kao i Rusija i Indija recimo. Ali nije supersila - a mi kojima je demokratija u srcu, verujemo da nikada nece ni postati (bar ne kao komunisticki kazamat).

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Darth Bane said:

Ma nisu bre spineri. Proguglaj ti vides da je po paritetu kupovne moci oko 17,500 $ po stanovniku, a kineski oko 18 000. 

spacer.png

 

 

Quote

 

Srbija napreduje ka EU standardu stopom od 0 odsto

Sa BDP-om po glavi stanovnika merenim paritetom kupovne moći (PPP) od 15.941 dolara Srbija se nalazi tik iznad najsiromašnijih zemalja u Evropi Moldavije, Ukrajine, Albanije i Bosne i Hercegovine.

 

Paritet kupovne moći uzima u obzir razlike u cenama između zemalja, pa se tako u manje razvijenim zemljama za jedan dolar (koji se uzima kao jedinica mere) može kupiti više robe i usluga nego u razvijenim zemljama u kojima su cene više. Otuda je bruto domaći proizvod po glavi stanovnika u Srbiji u 2017. iznosio 5.900 dolara, a BDP po glavi stanovnika po paritetu kupovne moći je bio 2,5 puta veći. Nažalost, to nam nije pomoglo da se popnemo više na lestvici evropskih zemalja po bogatstvu. Još lošije stojimo ukoliko uključimo BDP Kosova, jer nam tada prosek opada na 13.000 dolara po stanovniku mereno paritetom kupovne moći.

https://www.danas.rs/ekonomija/srbija-napreduje-ka-eu-standardu-stopom-od-0-odsto/

 

 

 

Quote

 

Kina je već pretekla Sjedinjene Države kao najjača ekonomija sveta po paritetu kupovne moći, a do 2050. će to učiniti i Indija, navodi se u izveštaju multinacionalne revizorsko-konsultantske kompanije PrajsvoterhausKupers (PwC) sa sedištem u Londonu.

 

U izveštaju pod nazivom „Dugoročni izgledi: Kako će se globalna ekonomski poredak promeniti do 2050. godine”, PwC je rangirao 32 zemlje na osnovu projektovanog bruto domaćeg proizvoda (BDP) merenog paritetom kupovne moći, prenosi Biznis insajder.

 

Makroekonomisti PwC-a su koristili paritet kupovne moći kao meru ekonomske produktivnost i životnog standarda među zemljama.

Prvo mesto na rang listi pripalo je Kini s procenjenim BDP-om u 2050. godini (prema paritetu kupovne moći) od 58.500 milijardi dolara i petinom udela u svetskoj ekonomiji.

Na drugoj poziciji je Indija sa projektovanim BDP-om od 44.128 milijardi dolara, dok su SAD skliznule sa drugog na treće mesto sa predviđenim BDP-om od 34.102 milijarde dolara.

http://www.politika.rs/sr/clanak/373847/PwC-Kina-je-ekonomski-vec-ispred-SAD

 

 

 

 

9 minutes ago, Darth Bane said:

Cekaj: ti Vucicu ne verujes - a verujes statistici Komunisticke Partije Kine?! 

 

Da, ja Vučići ništa I brojevima (ništa, nula, nada) ne verujem....Podaci kojima se ja "obaveštavam" i koje ovde prezentujem, nisu saopštenja SNS-a i KP KIne.

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto si kvotovao za Kinu - to je ukupno , a ne po glavi stanovnika! Ovde si ti pomesao babe i zabe!  GDP Kine PPP po glavi stanovnika je prosle 2018 iznosio oko 18 000 po glavi. A kolika bi onda trebala biti prosecna plata? Kolika je u Srbiji? A imate one Kineze koji kupuju nekretnine po Zapadnim prestonicama vredne vise miliona dolara ?! Odakle te pare? U komunizmu je neko " posteno zaradio" da postane milioner? Znaci - ako izuzmemo njih imamo po ruralnim podrucjima stotine miliona koji zive sa po par dolara dnevno. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...