Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

5 hours ago, Doc Holiday said:

 

  Zasto su cutali ? I zasto i danas poprilicno mlako deluju ?? 

  Razlog je jednostavan....  Kosovo.....    Svima je jasno da je AV tu da zavrsi pricu sa Kosovom...

  i svima je jasno da to neko MORA da zavrsi i uradi.... da je to gotova stvar...  Neko mora da bude "izdajnik" pred narodom koji ce da potpise ono sto je vec odavno jasno.... nezavisno Kosovo...

   Pa pustaju AV-a da to uradi....  A AV pokusava da odugovlaci i balansira izmedju zapada i Rusije i mozda pomalo i Kine... pokusava da se cenka da dobije barem nesto od zapada , da ne ispadne bas totalni "izdajnik"...

   Zapad mu tolerisao i korupciju i lopovluk i brata Andreja i nedemokratske medije, i izbore i sve ostalo....

 medjutim , ocigledno je i zapadu dosadilo ovo njegovo odugovlacenje i balansiranje...  i vreme je da ga polako sklone....

 Opozicija je cutala jer nije htela da bude ona taj  "izdajnik"... i pored svega gore navedenog stetnog od strane AV-a ... 

Uh mislim da precenjujes pitanje Kosova.

Prvo,ogroman broj clanova SNS je tamo zbog nekakve koristi,dobar deo "simpatizera" su radnici u javnom sektoru + njihove porodice koji su dobili direktivu sa vrha da se ne igraju sa svojim radnim mestima i glasaju za koga treba da glasaju....

Drugo,pricajuci sa ljudima bukvalno 90% njih smatra da je prica oko Kosova za Srbiju zavrsena i da malo toga moze da se promeni...

Zato mislim da ce gubitak glasaca zbog Kosova biti mnogo manji nego sto se opozicija nada...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mare80 said:

Uh mislim da precenjujes pitanje Kosova.

Prvo,ogroman broj clanova SNS je tamo zbog nekakve koristi,dobar deo "simpatizera" su radnici u javnom sektoru + njihove porodice koji su dobili direktivu sa vrha da se ne igraju sa svojim radnim mestima i glasaju za koga treba da glasaju....

Drugo,pricajuci sa ljudima bukvalno 90% njih smatra da je prica oko Kosova za Srbiju zavrsena i da malo toga moze da se promeni...

Zato mislim da ce gubitak glasaca zbog Kosova biti mnogo manji nego sto se opozicija nada...

 

 

Upravo tako,opozicija ako misli da rusi Vucica sa pricom ko je veci izdajnik od toga nema nista...nece ga ni zadrmati

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne bih se slozio. Vucic imam dosta glasova starije populacije u seoskom podrucju koji nisu kupljeni, vec glasaju iz ubedjenja i ogromna vecina njih ce mu okrenuti ledja posle potpisa za Kosovo. E sad kome ce prebaciti svoj glas je druga stvar i to ne mora nuzno da bude opozicija.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Romantik said:

Ne bih se slozio. Vucic imam dosta glasova starije populacije u seoskom podrucju koji nisu kupljeni, vec glasaju iz ubedjenja i ogromna vecina njih ce mu okrenuti ledja posle potpisa za Kosovo. E sad kome ce prebaciti svoj glas je druga stvar i to ne mora nuzno da bude opozicija.

 

Znajuci mentalitet nasih starijih sugradjana verovatno SRS i SPS,tako da neke koristi od toga opozicija nece imati...

Uopste,opet kazem da je insistiranje na pitanju Kosova za opoziciju pucanje iz prazne puske...

Mnogo vise treba da potenciraju ekonomska pitanja...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Romantik said:

Ne bih se slozio. Vucic imam dosta glasova starije populacije u seoskom podrucju koji nisu kupljeni, vec glasaju iz ubedjenja i ogromna vecina njih ce mu okrenuti ledja posle potpisa za Kosovo. E sad kome ce prebaciti svoj glas je druga stvar i to ne mora nuzno da bude opozicija.

Izdao je Sloba i Srbe u HR i Kosovo pa su do 2000 nastavili da glasaju za njega.Vucic ce im upakovati pricu da to nije bas tako kako izgleda itd.Plus sto je pitanje kako ce EU reagovati na eventualne kritike oko resenja Kosovskog pitanja,siguran sam da ce opozicija dobiti'zabranu' da to previse eksploatise...Na kraju i Briselski sporazum je potpisan,pokusali su da gadjaju Vucica oko toga i rezultat vidimo

Link to comment
Share on other sites

Posebno je problematicno to sto ljudi znaju da bi opozicija ako izuzmemo Dveri sustinski povlacila iste poteze oko Kosova,ono sto bi mogli da urade je ukazivanje na kriminalne aktivnosti ljudi u i oko Srpske liste koja je ogranak SNS dole...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Romantik said:

Ne bih se slozio. Vucic imam dosta glasova starije populacije u seoskom podrucju koji nisu kupljeni, vec glasaju iz ubedjenja i ogromna vecina njih ce mu okrenuti ledja posle potpisa za Kosovo. E sad kome ce prebaciti svoj glas je druga stvar i to ne mora nuzno da bude opozicija.

 

Oni da mu okrenu ledja zbog Kosova ? :classic_laugh:

 

Nema nista od toga, servirace im preko Pinka i Inormera kako je to njegova velika pobeda i oni ce to da prihvate i da ga vole jos vise. 

 

Pa ti su uz Milosevica bili do samog kraja, sto ne bi i uz Vucica sad. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mare80 said:

Posebno je problematicno to sto ljudi znaju da bi opozicija ako izuzmemo Dveri sustinski povlacila iste poteze oko Kosova,ono sto bi mogli da urade je ukazivanje na kriminalne aktivnosti ljudi u i oko Srpske liste koja je ogranak SNS dole..

A koje drugi potezi se mogu povuci ?  Sta ? Ne damo Kosovo ? Jel ono nase sad  pa da ga ne damo ? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Doc Holiday said:

A koje drugi potezi se mogu povuci ?  Sta ? Ne damo Kosovo ? Jel ono nase sad  pa da ga ne damo ? 

A kako bi Ditleri resili problem sukcesije? Gazivode, Trepca i Zajednice srpskih opstina? Zatim podela zajednicke imovine, ambasada po svetu itd. 

Link to comment
Share on other sites

Zalaganje za postizanje pravednog i održivog rešenja za Kosovo i Metohiju, kroz dijalog sa kosovskim Albancima, a uz puno poštovanje Ustava Republike Srbije, Rezolucije SB UN 1244 i međunarodnog prava, a protiveći se bilo kom aktu koji bi za posledicu imao afirmaciju međunarodnog subjektiviteta, uključujući i članstvo u UN, tzv. “države Kosovo”. "

 

Ovo je tačka br.5 Programa SZS. Dveri su deo tog Saveza. To je zvaničan stav.

 

Moj lični, nezvanični stav je- nemam pojma kako bi Dveri reagovale :)  Verovatno bi insistirale na poštovanju Rezolucije 1244...

 

Ali..kako mi mali ljudi znamo šta se stvarno dešavalo u Berlinu. Da li je on već potpisao a u julu će ozvaničiti ili..

 

Kad već pričamo o NJEMU da li ste slušali i gledali pre neki dan Vuka Jeremića na N1Info? 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Džudi said:

Zalaganje za postizanje pravednog i održivog rešenja za Kosovo i Metohiju, kroz dijalog sa kosovskim Albancima, a uz puno poštovanje Ustava Republike Srbije, Rezolucije SB UN 1244 i međunarodnog prava, a protiveći se bilo kom aktu koji bi za posledicu imao afirmaciju međunarodnog subjektiviteta, uključujući i članstvo u UN, tzv. “države Kosovo”. "

 

Ovo je tačka br.5 Programa SZS. Dveri su deo tog Saveza. To je zvaničan stav.

 

Moj lični, nezvanični stav je- nemam pojma kako bi Dveri reagovale 🙂 Verovatno bi insistirale na poštovanju Rezolucije 1244...

 

Ali..kako mi mali ljudi znamo šta se stvarno dešavalo u Berlinu. Da li je on već potpisao a u julu će ozvaničiti ili..

 

Kad već pričamo o NJEMU da li ste slušali i gledali pre neki dan Vuka Jeremića na N1Info? 

 

A po cemu se onda vasa politika u pogledu resavanja kosovskog problema razlikuje od Vuciceve? On prica o istim stvarima kao sto se ovde citira - od reci do reci! 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Džudi said:

Zalaganje za postizanje pravednog i održivog rešenja za Kosovo i Metohiju, kroz dijalog sa kosovskim Albancima, a uz puno poštovanje Ustava Republike Srbije, Rezolucije SB UN 1244 i međunarodnog prava, a protiveći se bilo kom aktu koji bi za posledicu imao afirmaciju međunarodnog subjektiviteta, uključujući i članstvo u UN, tzv. “države Kosovo”. "

 

Ovo je tačka br.5 Programa SZS. Dveri su deo tog Saveza. To je zvaničan stav.

 

Moj lični, nezvanični stav je- nemam pojma kako bi Dveri reagovale 🙂 Verovatno bi insistirale na poštovanju Rezolucije 1244...

 

Ali..kako mi mali ljudi znamo šta se stvarno dešavalo u Berlinu. Da li je on već potpisao a u julu će ozvaničiti ili..

 

Kad već pričamo o NJEMU da li ste slušali i gledali pre neki dan Vuka Jeremića na N1Info? 

 

Ovo je realno odprilike kao kada bi ekonomski program glasio:zelimo plate 3000 e i Svajcarski standard...salu na stranu,jedina stvar zbog koje ne bi trebalo napadati Vucica cak mu i pruziti podrsku je konacno resavanje pitanja Kosova,zbog buducnosti Srbije...ajde u teoriji da kazemo Vucic potpise sporazum na osnovu toga ga opozicija napada i on ode sa vlasti...i sta onda?taj narod ce ocekivati da opozicija ponisti to sve a naravno oni to nece moci i sta?opet dolazi neki Vucic i tako u krug...Najbolje je da Vucic resi to pitanje jednom za svagda i ne napadati ga zbog toga jel ce on to moci najbolje da 'proda' narodu

Edited by Zvezdarac
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zvezdarac said:

Ovo je realno odprilike kao kada bi ekonomski program glasio:zelimo plate 3000 e i Svajcarski standard...salu na stranu,jedina stvar zbog koje ne bi trebalo napadati Vucica cak mu i pruziti podrsku je konacno resavanje pitanja Kosova,zbog buducnosti Srbije...ajde u teoriji da kazemo Vucic potpise sporazum na osnovu toga ga opozicija napada i on ode sa vlasti...i sta onda?taj narod ce ocekivati da opozicija ponisti to sve a naravno oni to.jece moci i sta?opet dolazi neki Vucic i tako u krug...Najbolje je da Vucic resi to pitanje jednom za svagda i ne napadati ga zbog toga jel ce on to moci najbolje da 'proda' narodu

 

Da, ali ne vidim da on to želi da reši, niti ume, niti može.

To što ni opozicija, ovakva kakva jete, ne želi, ne ume , ne može, to ga ne opravdava ni malo, opozicija nije izabrana ni plaćena da rešava probleme, on jeste. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kosovo uopšte ne treba opoziciji da bude tema, bar ne u smislu rešavanja statusa. To neka AV završi a svojim albanskim i evropskim "ortacima". Na toj priči je i došao na vlast sa Nikolićem. Kosovo je izgubljeno kapitulacijom još 1999. i tu je priča završena. Sad samo služi ovoj sekti da pod parolom rešavanja statusa, a sve u dilu sa kosovskim mafijaškim vlastima, skreću temu sa Srbije i gomile drugih problema. 

To kako bi "Đitleri" rešili uopšte nije bitno, jer mnogo opcija i nema. Ne treba nasedati na bot propagandu i njihovo nametanje tema. Posao opozicije je da što pre otera ovu bandu na bilo koji mogući način i vrati institucije i državu u zakonske okvire. Vidi se da su se ovi usrali i da non stop pričaju kako neće dozvoliti ukrajinski scenario i novi 5. oktobar. Da išta vrede i da nemaju podebeo sloj putera na glavi ne bi ni pričali o scenarijima.

Treba nastaviti sa protestima i raditi na još većem ukrupnjavanju i jedinstvu opozicije, na zajedničkoj infrastrukturi u okviru jedne koalicije i pripremati se za izbore kao da će sutra da se održe. Nikako ne dozvoliti da sns diktira teme i ne nasedati na spinove, već ih držati u defanzivi. Pokazalo se već da tada prave greške. 

Edited by Issey
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Džudi said:

 

Kad već pričamo o NJEMU da li ste slušali i gledali pre neki dan Vuka Jeremića na N1Info? 

 

 

 

Ne znam da li gresim, ali mislim da je svima vec dosta i Dveri i Vuka, a i svih ostalih koji su opozicija iz razloga sto se vrte do iznemoglosti, u sustini nemaju sta puno da ponude sto vec nije isprobano i zakljuceno kao lose, ali opet svi nekako 'trpe' i takvu opoziciju samo da bi se resili ove vlasti. Ne bih se ja licno bas oslanjala na nekog od postojecih. Mislim da se Bosko zaneo idejom da ima vece sanse nego sto realno ima, preuzimajuci barjak ovih demonstracija. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dveri su problematicne na 1001 nacin, ali nisu tema ovde, hvala ti sto si javno rekla da si deo tog pokreta.

 

Sto se tice tog stava SZS meni je bezveze sto se uopste bave time, a pogotovo je bezveze to rezolucija 1244 UN blablabla, sto je odavno porazena politika, a poslednji ekser u taj kovceg udario je Vuk Jeremic glavom i bradom, tako taj clan deluje potpuno neozbiljno.

 

Naravno, jasno mi je zbog cega stoji tu, ali ne zasluzuje da se bar na forumu vodi diskusija oko toga. IMO

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A po cemu se onda vasa politika u pogledu resavanja kosovskog problema razlikuje od Vuciceve? On prica o istim stvarima kao sto se ovde citira - od reci do reci! 

"Kosovska politika" je večito hranjenje trolova... Ono kao: "... a vi maltretirate crnce" fazon.

Nek je u opoziciji i gora "kosovska politika" samo da napravi sistem i institucije koje će da funkcionišu i u okviru toga da imamo smenjivu vlast.

Sad nemamo ni jedno.
Samo perpetuum mobile samoodržanja vladajuće klike.

Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Zvezdarac said:

Ovo je realno odprilike kao kada bi ekonomski program glasio:zelimo plate 3000 e i Svajcarski standard...salu na stranu,jedina stvar zbog koje ne bi trebalo napadati Vucica cak mu i pruziti podrsku je konacno resavanje pitanja Kosova,zbog buducnosti Srbije...ajde u teoriji da kazemo Vucic potpise sporazum na osnovu toga ga opozicija napada i on ode sa vlasti...i sta onda?taj narod ce ocekivati da opozicija ponisti to sve a naravno oni to nece moci i sta?opet dolazi neki Vucic i tako u krug...Najbolje je da Vucic resi to pitanje jednom za svagda i ne napadati ga zbog toga jel ce on to moci najbolje da 'proda' narodu

 

pa upravo zato se i opoziciji i ne zuri previse da preuzme vlast od vucica....  Otud i to preotimanje protesta zimus od ljudi koji su se samoorganizovali preko drustvenih mreza...  to sve radi "sluzba"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Džudi said:

Zalaganje za postizanje pravednog i održivog rešenja za Kosovo i Metohiju, kroz dijalog sa kosovskim Albancima, a uz puno poštovanje Ustava Republike Srbije, Rezolucije SB UN 1244 i međunarodnog prava, a protiveći se bilo kom aktu koji bi za posledicu imao afirmaciju međunarodnog subjektiviteta, uključujući i članstvo u UN, tzv. “države Kosovo”. "

 

Ovo je tačka br.5 Programa SZS. Dveri su deo tog Saveza. To je zvaničan stav.

 

Moj lični, nezvanični stav je- nemam pojma kako bi Dveri reagovale 🙂 Verovatno bi insistirale na poštovanju Rezolucije 1244...

 

Ali..kako mi mali ljudi znamo šta se stvarno dešavalo u Berlinu. Da li je on već potpisao a u julu će ozvaničiti ili..

 

Kad već pričamo o NJEMU da li ste slušali i gledali pre neki dan Vuka Jeremića na N1Info? 

 

 

a stav o EU ??   Dveri i stranke proizasle iz DS-a tu imaju potpuno suprotan stav ....  DS-frakcije uglavnom imaju EU stav dok dveri - Srbija u Ruskom Savezu....   na jednom sam mestu napisao koje bi direktne i u startu proizvele posledice kad bi odj...  EU... 

Vize, gubitak bezcarinskog izvoza u EU  sa svim posledicama

 

@MODERACIJA... mozda bi trebalo ipak otvoriti temu EU/NATO  ZA i PROTIV... 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da stvarno nema potrebe vrteti se oko EU za i protiv. Mislim ko hoce o tome da raspravlja - slobodno.

 

Moja ideja o funkcionisanju ovog PDFa (znaci nit sam moderator ovde niti bilo sta, pisem kao obican forumas) je da se bavimo stvarima o kojima ne mozemo mnogo cuti u medijima niti na drugim mestima.

 

EU i NATO za i protiv je jedna od najizlizanijih tema i ne vodi nikuda - karte su odavno podeljene i niko nikome nece promeniti misljenje, zbog toga verujem da je ta tema potpuno nepotrebna.

Edited by McLeod
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Džudi said:

@Mama_mia Atipičan član neke stranke znači da taj član zna da misli svojom glavom, te da u njemu nema ni trunke fatalizma i nije u stranci jer mu je idol predsednik stranke.

 

Atipičan član svestan je i mana svoje stranke, ne samo njenih vrlina. 

 

Glasala bih za SZS i u slučaju da neko od funkcionera zaključi da treba da se izađe iz SZS, ali verujem da neće.

 

Peta tačka Programa SZS definiše stavove o KiM i sa njom su se složile sve članice -osnivači SZS i stranke i Udruženja koja sada pristupaju ovom Savezu. 

 

 

ne verujem u to...prosto ne verujem u clanove stranaka koji su usli u stranku da bi mislili svojom glavom

clanstvo u politickim partijama je puko pribavljanje neke aktuelne ili buduce koristi, eventualno fanatizam i obozavanje ideje

koja se promovise ili vodje

ali to obicno u manjem procentu

 

zatim nisam razumela ovo o kocobu, nejasna je `peta tacka`

...i nema preskakanja ove teme niti su neke druge teme prioritetnije

ako se ne resi to pitanje ni druga pitanja nece,

 

dakle, ako se stranka izjasni po pitanju kosova - samo tada mozemo da znamo sta misli i povodom svakog drugog pitanja

 

ovo naravno uz uslov da doticna stranka uopste zeli u eu ili bar da joj drzava pomalo lici na eu

 

 

Edited by Mama_mia
Link to comment
Share on other sites

 

sada vidim i ovaj `dveri` issue by dzudi - `atipicnog` partijsko stranackog clana

 

:krstipd4:

 

ma nebitno, dzudi samo navali i poplavljuj

 

trollon:

 

2 Джуди

u kom filmu je meg ryan igrala dzudi, ako je uopste igrala takav lik,  ne mogu da se setim?

 

troll off.

 

edit/se

Edited by Mama_mia
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Doc Holiday said:

 

a stav o EU ??   Dveri i stranke proizasle iz DS-a tu imaju potpuno suprotan stav ....  DS-frakcije uglavnom imaju EU stav dok dveri - Srbija u Ruskom Savezu....   na jednom sam mestu napisao koje bi direktne i u startu proizvele posledice kad bi odj...  EU... 

Vize, gubitak bezcarinskog izvoza u EU  sa svim posledicama

 

@MODERACIJA... mozda bi trebalo ipak otvoriti temu EU/NATO  ZA i PROTIV... 

 

Stav o EU... Kao što reče Mc karte su već podeljene i pitanje je da li nas EU i hoće ovakve. Nevezano za to, treba raditi na ispunjavanju svih uslova za ulazak, ali ne zbog EU nego zbog nas samih. Tako bi se država dovela u red pre svega, i tome treba težiti. Deklarativno zalaganje za sam ulazak u EU ne znači ništa. I vučić je za EU na papiru pa je državu uveo u diktaturu, urušio institucije i medije. A ovamo navodno otvara poglavlja, koja ga ne zanimaju na najmanje, niti će sa ovakvom štetočinskom politikom ikada zatvoriti većinu njih. On je i pre dolaska na vlast svojom pričom o EU mogao da zavara samo boodale. Sad se lepo vidi kako on razume "evropske vrednosti"...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...