Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

1 hour ago, Klotzen said:

Neće izaći niko od "većih" od ovih što bojkotuju. Jednostavno to bi bilo kontraproduktivno po njih jer bi izgubili pola birača zbog koleboljivosti. Jedina opasnost su te male stranke koje su nebitne na republičkom nivou ali imaju snagu na nekim lokalnim izborima. Jedino što je realno je da se DS opet pocepa i da ove ekipa profesionalnih usedelica u skupštini odvoji i izađe na izbore.

Pa stvarno su "velike"... 😂 Djiki bi eventualno sa svima uzeo 10tak %,

DS npr nije nista veca stranka od POKSa tipa.

Oni ne mogu da se pomire sa cinjenicom da je njihovo vreme proslo, da samo troluju. Vreme im je da odu na smetliste istorije a poslace narod ovog pomahnitalnog na to isto mesto kad-tad, da bi ustolicio sledećeg. 

To vam je sudbina. 

Prodju nekada neki vozovi koji se vise nikada ne pojave. 

To je bio 5ti oktobar.

Shvatite da smo mi ovde na forumu notorna manjina, da su ljudi koji slicno misle i razmisljaju takodje to, notorna manjina koja se ne pita mnogo. 

Srbija je, i srpski narod nadasve teritorija i pleme koji zele da funkcionisu kao da je 13ti vek, samo ako imaju osnovno (a ni to nemamo). 

Svaki san o novom 5 ili 6om oktobru je zato nista drugo nego SAN.

Barem budimo svesni sebe i svog okruženja.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, JohnnyDragon said:

 

Svaki san o novom 5 ili 6om oktobru je zato nista drugo nego SAN.

Barem budimo svesni sebe i svog okruženja.

 

 

 

Pa naravno.
Ko ima lovu, znanje i logistiku da napravi novi Otpor?
Djiki, Vuki i ekipa? mmmmmm ni meni se ne cini izgledno ikad, ne sad

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Squabbit said:

 

Pa naravno.
Ko ima lovu, znanje i logistiku da napravi novi Otpor?
Djiki, Vuki i ekipa? mmmmmm ni meni se ne cini izgledno ikad, ne sad

Ne logistika, finansije i sl. Nema vise dr Zorana Đinđića, koji je umeo i znao kuda i kako ne samo sutra, nego 3 decenije unapred. Zato.

Jednom se desi da imate kartu za Kišišnjev a odete u Brisel. Dva puta se to ne desava.

I dreamed the dream... 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JohnnyDragon said:

Ne logistika, finansije i sl. Nema vise dr Zorana Đinđića, koji je umeo i znao kuda i kako ne samo sutra, nego 3 decenije unapred. Zato.

Jednom se desi da imate kartu za Kišišnjev a odete u Brisel. Dva puta se to ne desava.

I dreamed the dream... 

Imas poentu, samo bez logistike, para i sl nema nista. Ostaje samo utopija.

Na zalost, ne pokrece danashnji svet vizija no novac...

Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da mi nije baš najjasnije u čemu je problem što će opozicija na lokalu da izađe tamo gde ima opštinsku vlast. Bar tamo imaju nekakvu kontrolu izbornog procesa. Zašto da ne izađu i zašto bi to mene (ako sam ja opozicioni glasač koji glasa) pokolebalo u odluci da ja u skroz desetoj opštini bojkotujem izbore?

Edited by stray_cat
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stray_cat said:

Moram da priznam da mi nije baš najjasnije u čemu je problem što će opozicija na lokalu da izađe tamo gde ima opštinsku vlast. Bar tamo imaju nekakvu kontrolu izbornog procesa. Zašto da ne izađu i zašto bi to mene (ako sam ja opozicioni glasač koji glasa) pokolebalo u odluci da ja u skroz desetoj opštini bojkotujem izbore?

Zato što ima par budala koji su sami sebi odredili da proglašavaju ko je opozicija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, stray_cat said:

Moram da priznam da mi nije baš najjasnije u čemu je problem što će opozicija na lokalu da izađe tamo gde ima opštinsku vlast. Bar tamo imaju nekakvu kontrolu izbornog procesa. Zašto da ne izađu i zašto bi to mene (ako sam ja opozicioni glasač koji glasa) pokolebalo u odluci da ja u skroz desetoj opštini bojkotujem izbore?

 

Lokalni izbori se bojkotuju zbog podrške bojkotu parlamentarnih izbora. 

 

Zakonski, te opozicione opštine- Šabac i Paraćin moraju da raspišu izbore. Čak i da se odluče za bojkot tu može da se uvede Prinudna uprava koja će raspisati izbore. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Lokalni izbori se bojkotuju zbog podrške bojkotu parlamentarnih izbora. 

 

Zakonski, te opozicione opštine- Šabac i Paraćin moraju da raspišu izbore. Čak i da se odluče za bojkot tu može da se uvede Prinudna uprava koja će raspisati izbore. 

Lokakalne redovne i vandredne izbore raspisuje Skupstina Srbije ili Grad Beograd za BG opstine.Lokalne samouprave nemaju nikakve veze sa raspisivanjem izbora.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zvezdarac said:

Lokakalne redovne i vandredne izbore raspisuje Skupstina Srbije ili Grad Beograd za BG opstine.Lokalne samouprave nemaju nikakve veze sa raspisivanjem izbora.

 

OK, nisam editovala. Paraćin i Šabac moraju da sprovedu sve predizborne radnje kada se raspišu izbori.

 

Ukoliko ne formiraju OIK i ne počnu da sprovode predizborne radnje po rokovniku RIK-a,  Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave može da predloži Prinudnu upravu u tim opštinama.    

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devojka Luke Razića said:

 

OK, nisam editovala. Paraćin i Šabac moraju da sprovedu sve predizborne radnje kada se raspišu izbori.

 

Ukoliko ne formiraju OIK i ne počnu da sprovode predizborne radnje po rokovniku RIK-a,  Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave može da predloži Prinudnu upravu u tim opštinama.    

Da da mada nikada se u praksi nije tako nesto desilo,mislim na Prinudnu upravu zbog nesprovodjenja predizbornih radnji.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, stray_cat said:

Moram da priznam da mi nije baš najjasnije u čemu je problem što će opozicija na lokalu da izađe tamo gde ima opštinsku vlast. Bar tamo imaju nekakvu kontrolu izbornog procesa. Zašto da ne izađu i zašto bi to mene (ako sam ja opozicioni glasač koji glasa) pokolebalo u odluci da ja u skroz desetoj opštini bojkotujem izbore?

 

 Otprilike se postavlja situacija ako oni izađu - automatski će i dobiti izbore i formirati vlast. A ja iskreno ne verujem u to. Pa jel vi mislite da će psiho to da dopusti, pogotovo sada, kada zbog bojkota, može svu svoju mašineriju da usresredi na ta dva grada. Pa Lučani će biti ništa u odnosu na to.

 

Ne kažem da i oni moraju automatski da bojkotuju, samo kažem da treba sve sagledati. A ne da izađu, pa nakon što im ovaj napravi masakr, da se žale na neregularne uslove koji će sigurno biti takvi.

 

S druge strane, svakako jeste glupo predati grad bez borbe. Ne znam, ne znam.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Zvezdarac said:

Da da mada nikada se u praksi nije tako nesto desilo,mislim na Prinudnu upravu zbog nesprovodjenja predizbornih radnji.

 

Nikad se nije desilo ni nesprovođenje predizbornih radnji. 
Svakako bi, ako se ne organizuju izbori na nekoj opštini sledila prinudna uprava, pa onda izbori, pitanje samo kada bi se uvela, pre roka za reovne izbore ili nakon.

Link to comment
Share on other sites

O tim stvarima je trebalo da razmisljaju pre nego sto su proglasili bojkot 6 meseci pre izbora.

 

Prica se o republickom parlamentu, kako je jako vazno da bude sto manja izlaznost, jer sto manja izlaznost, to nelegitimnija buduca vlast.

 

A nije im palo na pamet da tamo gde su lideri SzS na vlasti, po prirodi stvari, bice najmanja izlaznost, pa ce samim tim takva vlast imati najmanji legitimitet, i da se to iskoristi kao potencijalno zariste za vaninstitucionalnu borbu?

 

Verovatno nije, jer ova lazna opozicija je izgleda u jednom u pravu - SzS bojkotuje izbore jer i ovakvi skupljeni s koca i konopca ne bi prebacili 15%, daj bobe da bi bolji od fakin SPSa bili.

Edited by McLeod
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kako će neko ko izađe na lokalne da bojkotuje republičke ? Jel shvatate da ako bi to uradili da su se javno odredili protiv Faraona ? Jel vi stvarno mislite da su ljudi toliko hrabri ? Nisu, ako izađu na lokalne jedno 80% će ih izaći i na republičke i to je ono za šta će se Faraon uhvatiti i na osnovu toga može da radi šta hoće. Može čak i da ih pusti da pobede pa da na osnovu toga proglasi da su izbori fer jer eto opozicija pobedila u dve-tri opštine. O tome treba da misle Paunović i Zelenović a ne o foteljama.

 

S druge strane opozicija može na ovim izborima da dobije i par drugih opština gde je SNS na vlasti, i to bi bio mnogo bolji rezultat izlaska lokalne izbore. Zašto su sa Paraćinci i Šabčani važniji od drugih opština.

 

I na kraju krajeva jel su tih par opština važnije od subine cele zemlje ?

 

Ako izađu na te lokalne izbore bojkot je neodrživ jer time daju za pravo Faraonu da praktično bojkotuju izbore jer ne mogu da pobede. Ništa ih neće oprati ako izađu na te dve opštine a ne nogiraju Paunovića i Zelenovića. To je kraj priče bar što se tiče SZS. Ostali koji bojkotuju neće toliko biti pogođeni time osim što će sam bojkot imati znatno manji uticaj posle izbora.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Klotzen said:

Ako izađu na te lokalne izbore bojkot je neodrživ jer time daju za pravo Faraonu da praktično bojkotuju izbore jer ne mogu da pobede. Ništa ih neće oprati ako izađu na te dve opštine a ne nogiraju Paunovića i Zelenovića. To je kraj priče bar što se tiče SZS. Ostali koji bojkotuju neće toliko biti pogođeni time osim što će sam bojkot imati znatno manji uticaj posle izbora.

 

Oni ako nogiraju Paunovića i Zelenovića, ostaju bez oba odbora SzS van kruga dvojke.

 

Samo kažem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Zvezdarac said:

Vlast kaže, ne može da uhapsi četiri grada i dve opštine i građane koji će doći da ih brane... 

Ko će bre da vas brani, vi i uža familija, i ovi što ste im obećali nešto? 

Ajde neloži se Boškić, nema vas ni 10 %.

Šta se mi uostalom opsedamo ovim likovima. Ne treba obraćati pažnju ni na one ni one, sve na smetlište. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Zvezdarac said:

ovo je toliko glupa ideja iz nekoliko razloga da je to neverovatno

 

Navedi te razloge. Prvi je uvođenje prinudne uprave, zar ne?  A koja su zakonska ovlašćenja prinudne uprave? 

 

Prinudna uprava u roku od 6 meseci mora da sprovede izbore, znači ne odmah..Samim tim, u tim opštinama izbori se odlažu.

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...