Jump to content

Boks


threepwood

Recommended Posts

U celoj prici Wilder ispao najsmesniji sa pokusajem da izgleda i bude veci na merenju.
Stomak mu se naduo od vode, imao je minimum 4,5 litra vode u telu koje je skoro unio.
Klasicno telo kad pijes kreatin, a svako ko trenira mora, pa u par sati uneses 4,5 litra vode, bez da to izbacis ili da te apsorbuje u telo.

Kontam da je mislio da ce da uplasi Fury-a, neki fazon "Gledaj kolki sam, probaj sad da se oslanjas na mene u klincu"
U samom ringu je bio maltene isti koliki je bio u proslom mecu.

Link to comment
Share on other sites

Kao veliki fan Fury-a, zahvalan sam što zaista postoji.
On nije Rocky Balboa priča, niti romantizovana, niti čak real life. Tyson Fury je institucija sam za sebe. The Tyson Fury. The Gipy King.
Rodjen prevremeno 2 meseca, 450 grama beba, jedva preziveo.
Pre par meseci je dobio ćerku koja je jedva preživela, borili su se nedeljama za nju,a on je to vreme proveo u bolnici.
Ušao je u ring po treći put možda najopasnijim udaračem svih vremena i ponovo posle 2 nokdauna se podigao i u 11oj rundi nokautirao protivnika.
Uzeći u obzir i prvi meč, i kako se podigao u poslednjoj rundi... niko nije kao Tyson Fury.

Ponoviću, za mene najveći sportista današnjice. Za mene je "najbolji" predubiozna gimnastika, ali i malo nebitna kategorija kad se priča o najistaknutijim sportistima.
Ono što je tu bitno, kakva priča ostaje. Skill for skill kalkulacije uvek izvetre, dodju novi u istom sportu, dodji novi u drugom sportu, dodji novi argumentti u toj kalkulaciji, a svi argumenti su neopisivo teško za uporediti.
Priča i inspiracija Tyson Fury-a je najveća. On je najveći sportista današnjice. 
I jedini koji može da zaviri u taj pijedestal je Tom Brady.

Priča Tyson Fury-a prevazilazi i nekakve skill-ove i titule.

Muhamed Ali je najveći (ne nuzno najbolji, iliti glupačko the best-skill for skil) sportista svih vremena. Tyson Fury je najveći sportista današnjice.
A to je boks.
Značajnost sporta u životu regularnih ljudi, na globalnom nivou je krenulo sa njim. Sada kada su mislili svi da je mrtav, ponovo se pojavio neko, digao iz pepela i vratio sjaj tom sportu.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Parker - Chisora, Parker dominirao, ali mu tesko ide da zavrsi mec. Chisora kao po obicaju pokazao srce, ali to nije dovoljno. Izgleda kraj za njega.

Cambosos je car. Salty Teofimo bi trebalo prvo da odjebe malo oca, zbog kojeg ima nenormalaan pritisak. Opasan meč.
Loma se vratia...

Paul - Woodley.
Ne znam što je ljudima teško da shvate da je Woodley perfect matchup za Jake Paul-a. Paul je fundamentalno više bokser nego Woodley. Woodley se bori kao da je on viši i duži od protivnika. Njegov boks je imao smisla u UFC-u samo dok je bio vanserijski eksplozivan, došle godine, izbrisale to, i on sad nema ništa. Imao je eksplozivni ulaz za zadnje noge, van toga nema ništa. Nema on ni toliko dobru desnicu, iz stacionarnijeg položaja, to je poprilično jalovo.
Jake Paul te neke osnovne tehnike radi bolje, plus mu je mišićna memorija bolja, ne spušta ruke kao Woodley.
Jake Paul nije top bokser, momak je  naučio boks, radi to dobro, nije to nivo da se bori sa baš ozbiljnim bokserima. Ali treba iskazati poštovanje za ovo. Mnogo truda je uložio. 99% sam ubedjen da se bode EPO i svime i svačime, pa može da trenira svaki dan kao manijak..

Pravi dobar bokser će ga nahvatati. Woodley to ne zna, šta god da mu pustiš on se kreće unazad, nikad u stranu. Još mu je silnim porazima ubijen mojo. N puta se Paul nacrtao za kontru aperkatom nakon otklona. Zapliva nekad kad pusti direkte, ali Woodley ne zna to da iskoristi. Daj mu nekog slične visine i ko zna malo više boks, popio bi brzo neki aperkatt nakon njegovog direkta.
Protiv Woodley-a njemu se može i da kreće kombinaciju sa zadnjim direktom. Što govori o woodley-u, i koliko ne zna da boksuje.
Woodley-eva jedina prednost je bila čisto iskustvo u šorci i kako da se ponašaš kad dobiješ ozbiljan udarac. Tu je Paul i dalje zelen. Sa tim stvarima se ne radjaš za to je neophodno da imaš 10+ god iskustva u borbama.
U trećoj rundi kad ga je zakačio woodley, Paul se opako uspaničio. Ali woodley ne zna to da iskoristi. Njemu se i dalje sve svodi na taj neki svoj in and out. Ne zna udje sa strane, da radi u telo protivnika.

Na kraju dana, dok ne padne doping test, imam zaista poštovanje za Paul-a. I svako bi trebalo. Boksovati je zajebano, trening boksa je intezivniji nego 99 posto bilo kojih treneinga, osim rvanja i sličnih aktivnosti. Paul kao Disney-youtube milioner može svaki dan da leži u svili, nastavi da zaradjuje ogromne pare od pajačkog youtube životarenja, a on se svaki dan budi da trenira. Na boks treningu osoba bude preko 50% treninga u zonnama pulsa preeko 80% od maxHR. I svi ti crossfit-ovi i silna čuda, pa ne dovode do toga. Meni je legitimno ovo što on radi (naravno ako se ne dopinguje). Izlazi iz komforne zone, challenge-uje sebe, počeo je humantiarne anti-bully aktivnosti preko boksa da radi. Da l je naporan u svojim yt videima, to me ne zanima, to ne gledam.
Sa druge strane, woodley je baš sramota. To što mu je urgentno da uzme kintu govori o njemu, i kako je kao retard spucao pare koje je zaradio. Svesno je osramotiio i sebe, ali to je manje bitno (njegova sramota pa njegova). Baca senku na mma svet, jer je predstavnik istog. Imao je tu vrstu odgovornosti. Na sve to dodaj njegovo cringee ponašanje i pre i posle meča.
Ne bih zamerio UFC-u ako ga jednostavno totalno uklone iz UFC istorije. Ako daju instrukciju da nikad ne sme da završi u nekom highlights-u, da se ne pominje nigde itd itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ono što mi se svidja u celoj ovom Jake Paul cirkusu je što se dokazuje da je boks mnogo kompleksnija veština nego što se to misli.
Boks nije samo deo mma-a, boks je priča za sebe.

Da se bore UFC borac(a da to nije Anderson Silva, Conor, Yan, Max i sl) protiv neke osobe koja trenira 3,4,5 god boks, kladio bih se na osobu koja trenira boks.
Isto je i sa kik-bokserima. U kik-boksu kao i u mma, imaš low kick, koleno, rvanje kojie eliminišu sve mogućnosti koje pruža boks. Pa kik-bokseri i mma borci nikad nee razviju i ne otkriju mogućnosti boks sveta.. To što se i u mma i u kik-boksu udara rukama, ne znači da je boks podskup tih veština. Kik-boks je po kompleksnosti ameba u odnosu na boks.
Izuzetak su gore pomenuti, koji su u suštini i inicijalno krenuli kao bokseri.

Pre nedelju, 2 sam uživo gledao državno prvenstvo u kik-boksu.. Jedno od poslednjih finala se svelo da uglavnom rade rukama. Ne preuveličavam ako kažem da bi stavio ozbilljnee pare na jednog lika iz mog boks kluba, protiv obojice. On ima samo par boks meča u regionalnoj ligi. Ali da se bore čist boks, ubedjen sam da bi ih rutinirao.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Ovaj random kinez, sa 4 banke i bez ijednog misica na telu opasno maltretira Hrgovica. Strasna tehnika i agresivnost, ne zna Hrga sta ga je snaslo. Videcemo da li ce pregrmeti ovo, deluje da je dosao malo sebi u sedmoj rundi

Edited by threepwood
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...