Jump to content

Svastara


zoe Bg

Recommended Posts

37 minutes ago, Marko said:

Kod mene u stanu je prva klima montirana pocetkom 2003, (te godine, secate se, 30+ je pocelo u aprilu, leto je bilo pakleno naravno, a miholjsko je potrajalo i peklo je i u novembru, kada je bilo tokom dana i nekih 25). Bas zato, sad kad vratim film unazad, ne mogu da setim nicega, od svih stvari, sto sam ja/moji kupili sa boljim tajmingom od te klime, bilo je tropskih leta i pre, ali nijedno kao to, te godine su mnogi bili primorani da kupe klima uredjaj usred sezone, jer se nije nazirao kraj vrucinama i nije bilo nikakvih pauza u vidu svezijeg vremena. Ispostavice se da ce vrucincine biti jos dosta leta posle, ali ta godina je bila ubedljivo najgora koju ja pamtim sto se vremena tice, jer je vrucina bila oko 5 meseci, a veoma toplo u trajanju od preko 2 meseca tokom proleca i jeseni. Visoke temperature jos ko zna koliko puta od onda, ali ne u tom vremenskom razmaku i kontinuitetu, inace osim tog pamtim nekoliko uzasnih leta ovako na prvu, ali ako bi morao da izdvojim jedan horor momenat, to bi bio pocetak avgusta 2012: Izlazim na terasu u dva ujutru, pogledam i - 33 stepena. Ja gore podnosim leto jer niti mi prija jako sunce, niti visoke temperature ("jedno je leto, drugo je letovanje"), te najvise "hiberniram" tokom leta, ako bas zapece dobre su sanse da necu ni izlaziti previse, tj mrzim sto mi nesto toliko menja funkcionisanje, ne vredi ni sto se maksimalno prilagodim, opet mi je generalni osecaj grozan. Tako da bez klime ne mogu ni da zamislim sta bi radio (jos sam ja u starogradnji gde je izolacija dobra, jadni toliki ljudi po raznoraznim novogradnjama), od nekoliko do deset sati dnevno mi radi kad zatreba.

A je l se secas kakav je sneg pao 13. marta 2006. ? Ono je bilo legendarno. Niotkuda. Dan pre toga bio suncan da ne moze biti suncaniji.

Link to comment
Share on other sites

Ja se te zime veoma dobro secam, jer je moja mama imala infarkt, sa Vozdovca smo na kraju zavrsili u Zemunskoj bolnici, gde nisu mogli da je operisu jer je sala prokisnjavala posto se sneg topio :ajme: na kraju je zavrsila na bezanijskoj kosi i tamo su je operisali, srecom sve je proslo kako treba

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Secam se zime 2012, ali zbog toga kako podnosim mraz a kako tropske temperature, ovo drugo mi se mnogo jace urezalo, dok mi je ta zima bila skoro kao svaka druga, obucem se i to je to, vozi dalje. Naravno kad si u gradu (ja sam rodjen i zivim u NS), skroz je drugacija percepcija vremenskih nepogoda i ekstrema nego kad si na selu, pogotovo vazi sa ove bogu iza nogu oblasti. Za 2006 se ne secam tog snega, pitacu nekog bas, ali vrlo je moguce da sam skroz bio iskljucen tog dana, tipa da nisam izlazio iz stana ili se nesto drugo desavalo. U nekoliko navrata smo na starom forumu (tamo na kosarka kafani), kukali na vrucine, i onda smo neki od nas dosli na zakljucak da bi klima definitivno bila dobar razlog Br 2 za odseliti se negde drugde, nije naravno samo do tipa klime na nekom podneblju, nego i do toga da je kod nas (iz dobro poznatih razloga), urbanizam misaona imenica, estetski svi znamo na sta nam lice gradovi, ali manje se prica o % zelenih&vodenih povrsina, nedostatak istih najdirektnije utice na kvalitet zivota u nekom gradu (Kada pogledam one Global Liveability Indexe, na osnovu top 100, ne mogu da zamislim Beograd ni u top 300 npr). Moj prijatelj iz Stockholma mi je jednom prilikom rekao gde trci tokom leta kad je tamo, na 10min metroom od centra grada pored Friends Arene se nalazi Råstasjön, staza oko jezera je preko 2km

 

spacer.png

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Astronauts Capture Stunning Image of Volcano Erupting for the First Time in 95 Years
https://www.smithsonianmag.com/smart-news/astronauts-capture-stunning-image-volcano-erupting-first-time-95-years-180972511/
spacer.png

 

spacer.png

Quote

Raikoke, an uninhabited volcanic island in the northwest Pacific, last erupted in 1924. It then went silent for nearly 100 years, until, on June 22, Raikoke spewed forth a blast of ash and volcanic glass so powerful it could be seen from space. And fortunately, astronauts on board the International Space Station were there to capture the moment.

 

Edited by wwww
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Yi Sun Shin said:

Svake godine dvoje troje poginu tamo...

 

Ne sumljam, ali nesto mi govori da tih nekoliko sto odu bogu na istinu tamo, blago receno ne spadaju bas u pametniji deo posetilaca/kupaca. Odredjeni rizik postoji na sve strane u tim nekim situacijama, pa samo kod nas sta se sve ne dogadja na vodama leti, ovaj se udavio, neko pao sa ivice u reku, ispao iz camca, polomio vrat kad je skakao... Da tako ozbiljno shvatam sve sto procitam u crnoj hronici, van tusa se ne bih nikada kvasio preko kolena. Jesu to tragedije i strasni slucajevi, ali nesto valjda ima i do tebe. Konkretno mene cesto ljudi koji ne mogu bazen da preplivaju, savetuju da, kada plivam u Dunavu, nikako ne bi smeo da se udaljavam vise od 10m od obale 😃 Bilo bi interesantno videti okolnosti kako su poginuli ti nesretnici na Victoria Falls, kao sto rekoh, najverovatnije su dobar deo njih, ako ne i svi, teske budaletine

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 minutes ago, ciao said:

Bas se nesto mislim dva meseca je bilo negde od kraja RGa ako se dobro secam - jos nedelju dana recimo :classic_laugh:

 

Mozes slobodno da ga skines, nisi se ni pojavljivala posle RGa sigurno vise od mesec dana, tako da uopste nisi ispostovala opkladu, ovih par dana ni ne moras da nosis.

Ali nije da takvo ponasanje nije bilo ocekivano...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Boxy said:

 

Mozes slobodno da ga skines, nisi se ni pojavljivala posle RGa sigurno vise od mesec dana, tako da uopste nisi ispostovala opkladu, ovih par dana ni ne moras da nosis.

Ali nije da takvo ponasanje nije bilo ocekivano...

Zasto ovakav nasrtaj?

 

Link to comment
Share on other sites

ja opkladu postujem - nije bio nikakav dogovor vezan za koliko postova treba da napisem, prema tome drzacu ga koliko smo se dogovorili a da li cu da pisem nesto, malo ili mnogo, to je moja stvar :classic_cool:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...