Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

5 minutes ago, Darth Bane said:

Drugo, koja je alternativa zatvaranju (i neotvaranju novih) rudnika? I dalje motati kablove za 30 000 dinara? 

Možda planiraju da naprave srpsko privredno čudo - legalizovanje sadističkog turizma. Pa da onda pozovu sve sadiste sveta da se iživljavaju na njima uz odgovarajuću naknadu. Očigledno su mazohisti, pa bi to bila idealna kombinacija.

8 minutes ago, Haklberi said:

I dalje ne razumeš da nije problem iskopavanje već što će otpad biti tu gde se planira? 

Dobro, čitao sam Kako je zelena bila moja dolina, dva puta. Dobra je knjiga, ali svet ide dalje, to je tako bilo i tako će biti, šta sad. Opirati se tome je gubljenje vremena, i prilicna budalastina.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa i ne treba da ima. Koga zabole za državu. Treba da imaju oni na čijoj zemlji bi se to iskopavalo.

 

Napravicu ti poredjenje za moje Pancevo...  recimo da je dolazak rafinerije, azotare petrohemije i sve ostale hemijske industrije trebalo da Pancevo pretvori u Kuvajt...  Ali nije ... Bez obzira sto je do pred rata 1990te Pancevo imalo BDP veci nego cela tadasnja Crna Gora , Pancevo nije imalo ni kanalizaciju ni ulice kako treba.. Sve je prvo odvlaceno u Novi Sad , a nakon jogurta u Beograd...  Da..  imao je ceo grad nesto vece plate, dugo cak i vece nego Beograd  ... ali po kojoj ceni?   Radnik u Petrohemiji npr je oduvek imao platu snova za Srbiju -  a kasnije i penziju...  ali retko koji doceka da uziva u toj penziji..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Dobro, čitao sam Kako je zelena bila moja dolina, dva puta. Dobra je knjiga, ali svet ide dalje, to je tako bilo i tako će biti, šta sad. Opirati se tome je gubljenje vremena, i prilicna budalastina.

Ništa predložiti da se otpad skladišti kod tebe, da budeš srećan i ti i narod dole.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Doc Holiday said:

 

kao sto sam rekao u gornjem postu... rudna renta je svega nekolko %  , tako da drzava od toga nece imati previse... pitanje dali ce steta od tih rudnika biti veca od vrednosti te rente...  radnici ce raditi za neku sumu...verovatno iznad proseka u Srbiji ali generalno malo za to sto taj posao donosi...  A ,  i znajuci nase da ce i te plate platiti subvencijama gorepomenutim...

 

 

generalno treba rudnik  ali treba naci nacina , kao sto je to govorio pokojni Zukorlic  , bude ekoloski potpuno prihvatljivo..    A RT bas ne bije neka reputacija da ga zabrinjava ekologija..

 

na zalost, osim tog sto ce im platiti te kuce, i neke , da kazemo solidnije plate, nece imati vise....

 

 

U principu jedno radno mesto u rudarstvu donosi jos oko 5 novih , direktno ili indirektno. Jer, nisu tu samo radnici koji neposredno rade u rudniku vec i izvodjaci, podizvodjaci, dobavljaci; konsultanti ... pa proizvodjaci materijala koji se koriste u rudniku (npr jedan Trayal ce proizvoditi vise eksploziva .... itd) -to je citav jedan lanac! Drugo, tu su plate sigurno vece od proseka a i taj rudar treba nesto da pojede, popije i da se obuce itd.

Tu ce najveci problem biti sa otpadnim vodama - da ne dodje namerno ili slucajno do njihovog ispustanja u prirodne vodotokove. Tu bi trebalo napraviti neke sisteme da se to nikako ne desi - npr izgraditi neku rezervnu akumulaciju gde bi se industrijska voda izlivala u slucaju akcidenta i ts. 

Link to comment
Share on other sites

da li stvarno neko od vas veruje da ce ovi ljudi koji zive u tom kraju kad budu primorani da prodaju imanja i kuce da ostanu u nekom rudarskom naselju i rade kao rudari za 300 evra. imao je onaj henry na starom forumu onu čuvenu " lako je tuđim qrcem gloginje mlatiti" i bio maximalno u pravu. evo ga puzigaca zivi primer

Edited by Perkos2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Doc Holiday said:

 

 Mislim  da tu gresis...  I u Holandiji postoje vlasnici manjih povrsina... tipa do nekolko hektara...  ali oni se ne zanose time da na tim malim parcelama seju kukuruz i zito pa da ocekuju da sa time mogu ziveti cele godine...  oni na tim malim povrsinama pocinju sasvim drugaciju proizvodnju.. npr sitnog voca - tipa jagoda, povrca itd..... 

   Ja na primer redovno gledam kod mene blizu- jer cesto prolazim tuda, Glogonjce i Sefkerince... svi imaju relativno male povrsine , ali svi imaju iskopan bunar, i svi gaje povrce...  i to godisnje prave 2 roda... prvo npr beli luk ili nesto od mahuna pa druga polovina godine uglavnom kupus...  I od toga mogu fino da prihoduju...  ali jbg tu treba raditi i prodavati ... 

  Ali to je i kombinacija nasih mentaliteta gde ocekuju da sa 2-3 lanca zemlje ima prihode za celu godinu , ali i mafijaske vlasti koja drzi monopol na hladnjacama i otkupnim cenama.

Pa da, zbog boldovanog i mislim da mali posedi nisu za ovo podneblje, pored malog znaja i posledicno malih mogucnosti da neko od malih posednika napravi ozbiljniji prodor na trziste.  

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Amigo said:

 

Pa eto neka bacaju vikendasi ili ne znam ko, ali bacaju gradjani Srbije, kao i gradjani Bosne, uopsteno svi bacamo smece svukuda, nece niko ispred svoje kuce, mada ima i takvih, ali ce baciti rado negde gde ga niko ne vidi. Siguran sam da ti koji bacaju smece sada pricaju kako ce Rio Tinto da unisti prirodu. :classic_biggrin:

 

 

Poslovanje menicama je bilo uobicajen nacin da se posluje, tako da su mogli da zatvore manje-vise sve firme u to vreme. To je bio najobicniji politicki proces.

 

 

Ovo je vec glupost. Npr Bil Gates nije uopste zavrsio fakultet, pa je osnovao jednu najvecih kompanija u istoriji. Steve Jobs, covek koji osnovao Apple je napustio fakultet vrlo brzo. Daalje Mark Zuckerberg (Facebook), Larry Ellison (Oracle), Jack Dorsey (Twitter), Michael Dell (naravno Dell) itd itd.

Josip Broz, bravar :roflmao:

 

 

U SFRJ je bilo jako sposobnih menadzera, samo se tada nisu tako zvali. Ove sada menadzment skole po Regionu su najobicniji qurac od skola

 

 

Ja bih se rado kladio sa tobom, ali ne znam kako cemo da to provjerimo :classic_biggrin:

 

Za mene je Fikret Abdic bio jedan od najvecih privrednika u SFRJ. On je dovodio mlade i skolovane ljude iz cijele zemlje. Moj rodjak je po zavrsetku agronomije otisao iz Sarajeva da radi tamo. Sada je prof na fakutetu, imao je samo rijeci hvale za Fikreta.

To sto su se tada komunisti obracunavali izmedju sebe, sto su radili oduvek, je unistilo Agrokomerc.

 

Poslije je Abdic napravio veliku gresku pristupanjem SDA, sto i sam priznaje, tako da je zavrsio tako kako je zavrsio.

 

Poslovanje menicama za koje postoji realna finansijska osnova jeste normalno, a to nije bio slucaj u Agrokomercu. Taj tip je onako balkanski hteo da pozajmi sume za koje je znao da in ne moze lako vratiti , a pri tom nije nista ni pitao zajmodavce, vec ih je prevario. To je sustina propasti Agrokomerca, to preduzece je bilo slicno piramidalnim bankama. Zasto - zbog nedostatka znanja i viska pokvarenosti direktora.  

 

Ne znam zasto ne mozes da shvatis da upravljanje velikim sistemom zahteva znanje, koje nije plod zivotnog iskustva.  Ni sposobnost tu nije presudna. To sto pricas o sposobnostima, to je isto kao kada ljudi misle da svako moze da bude selektor fudbalske reprezentacije jer je jel'te gledao mnogo utakmica.  Slusam ljude kada gledaju tenis, a da nisu reket uzeli u ruku nikad, pa kazu trebalo je ovako ili onako, majko mila. Pa se onda lako prebace na upravljanje sistemima, misleci da su i tu eksperti, jer su  jel'te sposobni i jer je to stvar "zdravog razuma". A nije, niti je ikda bila.  Zanimljivo je da ti isti sposobni,  ako bi bilo potrebno da nekome poprave zub il iizvade slepo crevo, odjednom vise nisu lepi, pametni, sarmantni, elokventni i sposobni.  Potrebno je znanje, odmah i sada, zato odatle odmah nestanu "sposobni".   Verovatnoca da neko "sposoban" dobro upravlja preduzecem u uslovima prave konkurencije je otprilike ista kao kada neko gleda i slusa pijanistu satima svakog dama, a zatim posle nekoliko godina kupi klavir i pocne da svira isto kao ovaj prethodni. Zasto je tako -pa zato sto upravljanje firmom koja zaposljava nekoliko hiljada ljudi jeste  mnogo slozenija stvar od fudbala, tenisa, klavira ili popravke zuba i zato sto to zahteva multidisciplinarna znanja, da bi na kraju svakog meseca bilo para za plate, da ne pominjemo ostalo.  Kada bi bilo moguce upravljati sistemima zato sto je neko sposoban,  onda bi i Nada Topcagic bila strucnjak jer je zavrsila "zivotni fakultet".  Ti koji su u vrem SFRJ  bili uspesni direktori, bili su to, uz par izuzetaka, zato sto su znali da plivaju u partijsko-samoupravljackim vodama, a za to nije bilo potrebno znanje vec seljacka lukavost i prepredenost.  Isti ti bi u pravim trzisnim uslovima trajali jedno 15 - 17 minuta.  I sada, porednje Abdica sa Gejtsom i drugima, moj Boze... Gejts je bre napustio Harvard, jer je video da moze vise i brze.   Ti ovde pominjes agronomiju u Sarajevu - pa kad pogledas kakve karikature predaju danas na BU, a koji je i tada i danas vazio za najbolji univerzitet na Balkanu, bice ti jasno gde je tek bila ta agronomija 70-tih i 80-tih.   Tacno je jedino da poslovne skole na Balkanu nisu nizasta, kao sto nikada nisu ni bile. Ako je na ovim prostorima i bilo nekih dometa, bilo ih je u i inzenjerskim disciplinama, a i to su bili uzleti pojedinaca, a ne cele struke.  Sto se tice upravljanja sistemima, verujem da nisi daleko od McGill-a, svrati i oslusni malo, slobodan je pristup predavanjima.  Siguran sam da ces znati tada o cemu pricam. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Newcastle said:

Pa da, zbog boldovanog i mislim da mali posedi nisu za ovo podneblje, pored malog znaja i posledicno malih mogucnosti da neko od malih posednika napravi ozbiljniji prodor na trziste.  

 

nisu vise ni nasi seljaci bas tolko zaostali..  shvataju oni da se moraju udruzivati... to se desavalo sa malinarima sa ulaganjima u sopstvene hladnjace i firme, ali su ih bande na vlasti u tome sprecili...  znanje je sad dostupno svima.. cak i ako nemaju neke preterane skole... Internet je znanje ucinio dostupno svima. Uostalom , da je drzava normalna , seljaci bi se snasli.. udruzili bi se, primenili nove tehnologije ... Oni koji bi probali bez toga propali bi pa bi doslo do prirodnog ukrupnjavanja ... to se desilo svuda u bivsim komunistickim drzavama

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Doc Holiday said:

 

na zalost nece oni to dobro platiti... doduse platice politicare da to sprovedu... ali generalno drzava nece imati nista od toga... kolko znam rudna renta je valjda 3 ili 6%...   za radnike jos manje jer ce raditi za neki minimalac za taj posao... a i to ce da im subvencionise drzava sa oni 10-50000e po radniku...   a ostace samo nepopravljiva steta i zagadjenje..   A Beeoogradjani to ne shvataju da ce kroz Drinu , Savu zagadjenje doci i do njih... ionako ce im vlast jhebati vodu u makisu... pa ce piti ....

 

Pa, ne shvata onaj koji neće da shvati, onaj kome životi zdravlje dece nije važno, neka se svi potrujemo samo da uđemo u NATO.

Kaže, priroda će se obnoviti, šta fali černobilu, eno izrasla šikara, ekološki raj, neka stotina hiljada obolelih od kancera nije problem. I što bi samo Zrenjaninci imali vodu sa arsenom, bolje da pola Srbije ima vodu sa arsenom, barem je bakteriološki čista, ne može ni jedna bakterija da preživi u njoj. Kao što u okolini Bora, pored potoka, mesec-dva leži uginula svinja, ne raspada se, bakterija nema, valjda od bakra i sumpora se potrovale, a bez bakterija nema truljenja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je bilo i koliko je tačno?


 

Quote

 

Isključivo zahvaljujući AV, Rusija nam, još samo 6 meseci, prodaje gas po najpovoljnijoj  ceni od "samo" 270$ ...

 

Uzgred, 
Belorusiji prodaju po 128$, 
Jermeniji po 160$, 
Kini po 170$, 
Nemačkoj po 230$ ...


Braća k'o braća.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Ne znam da li je bilo i koliko je tačno?


 

 

 

.

 

U nekom trenutku vremena ovo je moglo da bude tacno...Belorusija i Jermenija su clanice Saveza...Kina, pa Kina je Kina i za nju berzankse cene ne postoje, osim toga ulozili su 40 ,ilijardi dolara u gasovod...Nemacka je najveci kupac u Evropi, i prakticno saveznik na tom pitanju..

 

Evo nesto sto sam nakopao, cene za vecinu evropskih zemalja, mada se cene menjaju na vise...Ugovori su razliciti , pa uzmi ove cene uslovno...

 

https://www.9111.ru/questions/7777777771384219/

 

.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Perkos2 said:

da li stvarno neko od vas veruje da ce ovi ljudi koji zive u tom kraju kad budu primorani da prodaju imanja i kuce da ostanu u nekom rudarskom naselju i rade kao rudari za 300 evra. imao je onaj henry na starom forumu onu čuvenu " lako je tuđim qrcem gloginje mlatiti" i bio maximalno u pravu. evo ga puzigaca zivi primer

Nece raditi za 300 evra radice za znatno vece plate.

Drugo: koliko ce ljudi biti iseljeno? Koliko sela i koliko hiljada ljudi?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Darth Bane said:

Nece raditi za 300 evra radice za znatno vece plate.

Drugo: koliko ce ljudi biti iseljeno? Koliko sela i koliko hiljada ljudi?

ne mozes od ljudi sa sela da stvoris rudara i proletera brzopotezno. to se valjda ovde vec pokazalo od 45 pa naovamo

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Darth Bane said:

Nece raditi za 300 evra radice za znatno vece plate.

Drugo: koliko ce ljudi biti iseljeno? Koliko sela i koliko hiljada ljudi?

Sad će im reći Mika Dupe sa Fejsbuka, samo i on da pita Peru Grbavog.

 

4 hours ago, Div said:

 

Pa, ne shvata onaj koji neće da shvati, onaj kome životi zdravlje dece nije važno, neka se svi potrujemo samo da uđemo u NATO.

Kaže, priroda će se obnoviti, šta fali černobilu, eno izrasla šikara, ekološki raj, neka stotina hiljada obolelih od kancera nije problem. I što bi samo Zrenjaninci imali vodu sa arsenom, bolje da pola Srbije ima vodu sa arsenom, barem je bakteriološki čista, ne može ni jedna bakterija da preživi u njoj. Kao što u okolini Bora, pored potoka, mesec-dva leži uginula svinja, ne raspada se, bakterija nema, valjda od bakra i sumpora se potrovale, a bez bakterija nema truljenja.

Evo ga opet. Ama nije NATO sam po sebi cilj (mada ne znam koji vam je sa time, i šta je vaš problem sa pristupanjem NATO, a poštedite me demagogije o bombardovanju i glupostima, jer to nema ama baš nikakve veze sa vašim protivljenjem integrisanju u civilizaciju i pristupanju NATO, i grdno smarate time) nego da srbstvo doživi sudbinu komunizma. A isto je to, i komunizam i srbstvo. Totalitarna kolektivistička ideologija, čak gora od komunizma, zato što je komunizam bar bio internacionalna ideologija, i građanska, a ovo je nekakav plemensko zverski teritorijalni zaum, koji čak i nema nikakvu ideologiju. Samo primitivna mržnja prema svemu drugačijem, a naročito prema boljima od sebe. Ako srbstvo ne doživi sudbinu komunizma ta teritorija nikada neće krenuti napred. Civilizacijski. Ako vama srbstvo ne smeta, vaš problem, samo treba da znate da vas baš zbog toga niko neće i nikome se ne sviđate. A ko ste to vi? Pa oni kojima srbstvo ne smeta i ne vide ga kao ogavnu pojavu. Reakcija  :lol_2:

 

Evo na primer, "vi" su oni koji ne shvataju kao ličnu uvredu kad neki degenerik počne da bunca o nekakvom nametanju dana zaljubljenih, halloween ili crnog petka, čime se razara naci-analno tkivo, a u stvari su to obične budalaštine degena koji se plaši da izgubi svoje privilegije sisanja državne sise ni za šta. Jer niko nikome ne nameće ništa, nego ljudi vide na tv nešto što im deluje zabavno, pa počnu i oni to da rade. Ovi degeni koji bulazne te gluposti da bi "odbranili srbstvo" su ustanju da na ta buncanja utroše toliko energije, i svoje, a naročito tuđe, da bi kad se sve sakupi moglo da pokrije dva takva rudnika. OK, nećete rudnik? Onda sakupite sve degene ovog tipa, pa im napravite točkove za hrčke da u njima trče i prave struju. Bili bi korisniji, megavate bi napravili garantovano koliko ih ima, a vi ne bi morali da otvarate rudnik. Možda  :classic_wink:

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

 

Evo na primer, "vi" su oni koji ne shvataju kao ličnu uvredu kad neki degenerik počne da bunca o nekakvom nametanju dana zaljubljenih, halloween ili crnog petka, čime se razara naci-analno tkivo, a u stvari su to obične budalaštine degena koji se plaši da izgubi svoje privilegije sisanja državne sise ni za šta. Jer niko nikome ne nameće ništa, nego ljudi vide na tv nešto što im deluje zabavno, pa počnu i oni to da rade. Ovi degeni koji bulazne te gluposti da bi "odbranili srbstvo" su ustanju da na ta buncanja utroše toliko energije, i svoje, a naročito tuđe, da bi kad se sve sakupi moglo da pokrije dva takva rudnika. OK, nećete rudnik? Onda sakupite sve degene ovog tipa, pa im napravite točkove za hrčke da u njima trče i prave struju. Bili bi korisniji, megavate bi napravili garantovano koliko ih ima, a vi ne bi morali da otvarate rudnik. Možda  :classic_wink:

 

Emancipate yourselves from mental slavery
None but ourselves can free our minds
Have no fear for atomic energy
'Cause none of them can stop the time

 

Marley je odavno otpevao. Dobro i ovo:

 

We forward in this generation
Triumphantly

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

Po Nišu se skupljaju "sendvičari"...gomila autobusa na više lokacija. To ima nešto u prestonici?

Ispred TC Kalča Marinika i Djilas....bez Šolaka...emoji848.png

 

Idu da se bore za rudnike, da podrže napredne ideje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Div said:

 

Pa, ne shvata onaj koji neće da shvati, onaj kome životi zdravlje dece nije važno, neka se svi potrujemo samo da uđemo u NATO.

Kaže, priroda će se obnoviti, šta fali černobilu, eno izrasla šikara, ekološki raj, neka stotina hiljada obolelih od kancera nije problem. I što bi samo Zrenjaninci imali vodu sa arsenom, bolje da pola Srbije ima vodu sa arsenom, barem je bakteriološki čista, ne može ni jedna bakterija da preživi u njoj. Kao što u okolini Bora, pored potoka, mesec-dva leži uginula svinja, ne raspada se, bakterija nema, valjda od bakra i sumpora se potrovale, a bez bakterija nema truljenja.

 

da smo na vreme usli u NATO i EU , ovo ne bi bilo moguce..

  zato sto tamo  i tvoj glas nesto vredi...  Madjarskoj, iako pravi problema sa mnogim stvarima , mnoge stvari joj ne pasu iz EU , ne pada napamet da izadje odatle.. vec naprotiv.. nasla drzave saveznike unutar njih u okviru Visegradske grupe, nasla saveznike i u strankama iz drugih drzava i tako se bore za svoje interese... potpuno isto, kad bi mi iz exYU usli u EU , a da smo normalni , bi formirali nasu Visegradsku grupu ( jer i mi imamo nas grad Visegrad 🙂 )  jer imamo slicne interese...

 

   Ovako , posto smo , zahvaljujuci samo nama samima, izbaceni iz nekih normalnih civilizacijskih tokova, pa da nas bar iskoriste kao i svaki drugi treci svet- za svoju koloniju prljave tehnologije

13 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Nova.rs: Kolone autobusa sa članovima SNS već na Novom Beogradu

 

Imaju rođendan stranke, a mogu malo da usput i održe „spontani” miting podrške.

 

  ovo je zbog najave ekologa da ce da blokiraju saobracajnice.... pa da malo zakuvaju corbu

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Doc Holiday said:

 

 

  ovo je zbog najave ekologa da ce da blokiraju saobracajnice.... pa da malo zakuvaju corbu

 

Pre ce biti obrnuto, za ovo se zna bar vec mesec dana, a blokada saobracajnica od "ekologa" je najavljena pre par dana. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

ne mozes od ljudi sa sela da stvoris rudara i proletera brzopotezno. to se valjda ovde vec pokazalo od 45 pa naovamo

Eto u Cukaru Peki kod Bora, Kinezi zaposlili dosta omladine iz obliznjih sela. Mogu raditi kao NKV ili PKV radnici, npr voziti kamione za to ne treba posebna kvalifikacija. Plate idu od 80+ hiljada - nije bog zna sta, ali je bolje od motanja kablova za minimalac ili 0 dinara koliko bi dobijali da nemaju nikakav poso. 

Plus koliko se tu utrosi eksploziva, betona, materijala za podgradjivanje .... sve se to nabavlja mahom iz Srbije. Tako da i  dobavljaci omaste brkove!

Opet se postavlja pitanje: a sta je alternativa?

Poljorivreda? Hoces li da jedes srpski paradajz? Ili srpsko mleko - jesi li spreman da ga placas 80-100 din po litru? Jaje 20 dinara itd da bi mali proizvodjaci imali neku dobit? 

Link to comment
Share on other sites

Quote

JEDINSTVENI PROGRAM SRPSKE DESNICE | 14:49 | Izvor: FolNet.rs 
  
Beograd -- Najnovijim istraživanjima naši sociolozi su došli do zaključka da je ujedinjenje stranki SNS, DSS, SPS i sličnih u jedinstvenu stranku desnice samo pitanje meseca a mozda i dana. Na osnovu obimnih istraživanja urađenih u prethodna tri meseca, pouzdano je utvrđeno da sve ove stranke u stvari imaju istovetni program, koji bi se ukratko mogao definisati kao "srpska desnica na srpsku patku"... pa guslaj.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

Nece raditi za 300 evra radice za znatno vece plate.

Drugo: koliko ce ljudi biti iseljeno? Koliko sela i koliko hiljada ljudi?

Pa eto, pričaju da su neki jedva dočekali da budu "silom iseljeni", uz odgovarajuću naknadu, i ne samo to, nego su poneli sa sobom sve sto su mogli da skinu sa kuće, ne zbog sentimentalnih razloga, nego da bi i to prodali.

 

Lepo je rek'o Stiven King, mislim da je u It "mesto iz koga možes da odeš ne noseći više nego što staje u kofer ili dva nikada nije ni bilo tvoj dom".

 

A ovi koji bi isto jedva dočekali da budu oterani, pa kao ne smeju zbog besne rulje, kako to tačno rulja misli da ih spreči, zna li se? Da ne planira možda "narodni odisaj 2" da malo kolje po kućama kao tada? Ono, taj Rio Tinto nije neki "investitor" koji je pošteno stekao kapital uz "dvize, dvize, dvize" ili prodajući drogu pa da placa keš na ruke, a za državu prave lazne ugovore sa manjim iznosom, nego Rio Tinto verovatno uplaćuje na tekući račun, a njihov predstavnik sklapa sa prodavcem ugovor kod notara, i dalje kako ide.

 

I kako će onda besna široka masa sprečiti izdajnika i stranog plaćenika da proda imanje? Kad oni dunu, i vatru sunu, sruuuuušiće mu kuću, jel to? Pa Rio Tinto će to i tako počistiti. Doduše možda im daju dva, tri piva za trud. Sve su to gluposti.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard pinned this topic
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...