Jump to content

Sve o kriptovalutama


Doc Holiday

Recommended Posts

31 minutes ago, Tomiprunet said:

@Devil In My Pants Ne razumem ovo i vise ne bih trgovao vise? 

Postoji taj Bull i Bear period. Kad si ti imao chainlink? Prosli Bull je bio 2017 pa je onda bio bear valjda sve do kraja 2020 i evo sad je u 2021. Neki koji prate gledaju koji je bio ATH (all time high ) koina u prethodnom Bull-u pa na osnovu toga gledaju da li moze da sada toliko naraste ili vise. 

 

Pa to mi je bila zlatna koka koju sam propustio. Mada pitanje da li bi izdrzao do danas ili trgovao. Znam da trgujem ali ne coinima 😊 

 

Misljenja sam da ce to uskoro sve pasti, negde sam citao da ce 2022 biti sranje. Sumnjam da ce dozvoliti enormno bogacenje..ali da vidimo. Jos manje verujem da ce to zaziveti kao sredstvo placanja. 

 

Bice neko sredstvo, ali sumnjam da ce biti neki postojeci coin. 😊

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da kripto nece puci. Mislim da ce sve valute preci na digitalnu tj ce postati kripto. Kao sto @Klotzen rece, kripto daje vise slobode od obicnog novca. Sve transakcije su mnogo sigurnije nego li kod bankarskih transfera.

Polako i VISA ce uvrstiti kripto kao sredstvo placanja, paypall isto vec omogucava. ...

Link to comment
Share on other sites

Moj neki totalni laički plan je kupovina eterijuma, mislim da će on tek da raste i da će imati najveću upotrebu. Posle toga, jurim ripple i dogcoin da se igram, i na kraju još neke sitne, čisto da se isprati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako vec nisi usao u Eterijum, onda mozda bolje sacekaj da bude bear period kad cene idu dole. Mozda je sad malo kasno. Mozda bi sad moglo da se udje u onaj bitcoin cash ili eterium classic

Meni ima jako zanimljiv token FEG ( mozda sam vec pisao ovde ), ali FEG znaci Feed Every Gorilla. Partneri su sa PASA (Pan African Sanctuary Alliance ).  https://fegtoken.com/ imaju svoj swap kao pancake swap ili uniswap ( Pancake je za binance chain, uniswap je za eterium ), oni hoce da ujedine to da se moze swap sa jednog u drugi sa jako malim fee. Postoje tek mozda nekih 2 meseca. Sad su uveli i FEGwrap a to je da mozes da prebacis interesantne coine u wrap i onda od svakog prebacivanja tog coina u coinwrap se dobija 1% tako da ako se holduje tak wrap coin dobija se tj uvecava kolicina tog wrap coina. 

Edited by Tomiprunet
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nesto citam, a i imam burazera u Budimpesti koji je IT, koji nesto pominje , da se sprema neko novo kopanje nekog Kineskog Coina...

 Kopanje ce se vrsiti sa hard diskovima i SSDima...  pa polako pocinje da bude nestasica tih uredjaja, kao sto je nestasica i grafickih kartica.

Jel neko upoznat sa time?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tomiprunet said:

Da to je chia coin. koristi hard disk prostor za mining, sto vise GB imas to bolje, ustvari TB jer samo za jedan plot treba 100GB prostora.

 

 

u prevodu za ostale korisnike racunara, poskupece hdd i ssd-i   kao sto su i graficke

Link to comment
Share on other sites

Za vas iskusnije u ovom poslu,
ako mozete da me posavetujete sta da radim,

naime, pre dve godine sam probao da kopam po malo, ali jednostavno kompijuteri koje imam se nisu nesto pokazali,
pa sam iznajmio remote GPU za 70 dolara koji je neprekidno radio 3-4 meseci i kad se sve zavrsilo imao sam na accountu nekih 30-35 dolara,
sto bas i nije neka suma za sekiraciju,
ali pre neki dan, posle dve godine se opet ulogujem i ukapiram da sada imam 198 dolara 🙂 sto ne bih bas nikome da "oprostim", 
sad, ne znam sta mi je najpametnije, da li nekako podignem svoj novac (a ne znam koji je najbolji nacin), ili da kupim neki coin, ili nesto trece.

otvoren za predloge 🙂

Link to comment
Share on other sites

imas nasu ecd menjacnicu .  ako je u BTC ili drugoj od njih podrzanoj valuti mozes njima prodati.... ne znam dal mozes direktno gde si kopao ili moras preko nekog wolleta ( i ja sam nov )....

ako nemas novcanik ( wollet ) moras otvoriti na blockchainu ili binance..  ali obavezno odradi sve zastite tog novcanika jer moze da se desi da ti neko otme to..    odatle u nasu ECD menjacnicu

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Doc Holiday said:

imas nasu ecd menjacnicu .  ako je u BTC ili drugoj od njih podrzanoj valuti mozes njima prodati.... ne znam dal mozes direktno gde si kopao ili moras preko nekog wolleta ( i ja sam nov )....

ako nemas novcanik ( wollet ) moras otvoriti na blockchainu ili binance..  ali obavezno odradi sve zastite tog novcanika jer moze da se desi da ti neko otme to..    odatle u nasu ECD menjacnicu

hvala za menjacnicu, vidim  na nalogu da imam 335,769 satoshija, pretpostavljam da je rec o bitcoinu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, djura.net said:

Honyminer, ali zakupio sam remote GPU, moji racunari zaista nemaju neku ozbiljnu snagu da nesto ozbiljnije iskopaju.

 

sutni to pa nabavi nesto...  na onoj slici gore sto sam stavio je neki  polovni brendirani HP intel  serverski kupljen  za 14000 din   , na to sam montirao grafike nvidije 2060  jer tu gde kopam jako dobro rade sa njima   jedna trenutno skida oko  .0002 btc mesecno

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Doc Holiday said:

 

sutni to pa nabavi nesto...  na onoj slici gore sto sam stavio je neki  polovni brendirani HP intel  serverski kupljen  za 14000 din   , na to sam montirao grafike nvidije 2060  jer tu gde kopam jako dobro rade sa njima   jedna trenutno skida oko  .0002 btc mesecno

gde kopas ako nije tajna?

Link to comment
Share on other sites

Kada se pojavio bitcoin dodje meni najbolji drug i kaze da kopamo, buducnost, blablatruc i ja reko ajde. Namestimo mi sve, kopalo se to i nakupsmo mi nekih 3-4 cela. Medjutim, to je tada bilo nekih tipa 32 centa i mi se smorili i zaboravili za to. Nemam pojma gde smo se registrovali, a i nemam vise tu email adresu koja je bila provajderska i vise ne postoji. Nema sanse da to pronadjem. Cerka hoce da me zapali zbog toga 😄 

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Baby said:

Kada se pojavio bitcoin dodje meni najbolji drug i kaze da kopamo, buducnost, blablatruc i ja reko ajde. Namestimo mi sve, kopalo se to i nakupsmo mi nekih 3-4 cela. Medjutim, to je tada bilo nekih tipa 32 centa i mi se smorili i zaboravili za to. Nemam pojma gde smo se registrovali, a i nemam vise tu email adresu koja je bila provajderska i vise ne postoji. Nema sanse da to pronadjem. Cerka hoce da me zapali zbog toga 😄 

 

pa sad kolko to vredi mozes i sam da se zapalis  😄     tolko je tetka " dala"  Vulinu za stan

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam, ali da li ste vi to lepo sve izracunali? Ono postoje i projekti za "kopanje" sa raspberry pi,  dobro, vise kao primer, ali za to sa karticama, i ostalo, pitanje je koliko se to isplati, zbog struje. Ne mogu sad da pisem imena, ali ima ovde firmi koje projektuju hardver za te stvari, samo sto narucioci taj hardver postavljaju u Norvesku gde je struja jeftina, za privredu 5 dinara kwh, i ne treba hlađenje kao južnije. Valjda oni znaju zasto to rade :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...