Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

Rezultati su već pripremljeni od procenta izlaznosti do stranaka koje ulaze u Skupštinu i raspodele poslaničkih mandata. Samo treba da se dostave RIK-u da ih pročita par dana od nedelje. Naravno i po izlaznosti i po rezultatima ovi izbori će biti najdemokratskiji u istoriji.

 

A sitnice tipa koliko će stvarno ljudi izaći i koliko će stvarno ko za koga glasati, to je samo žurka za raju. Kao u Asteriksu na Korzici, glasačke kutije su već pune.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

 

mene interesuje nekoliko stvari

 

prva je kako neko ko i inace ne bi izasao na izbore da prikaze da nije za bojkot jer su ga neki opozi lideri pripisali sebi kao zamisao borbe protiv vlasti

vec je samostalno bez pritiska neko ko ne izlazi, drugim recima znam da ce se takvi nervirati

i negodovati kada lideri skoce od srece na pomisao da je to njihov uticaj sto su uspeli da zaustave `odliv mozgova na izbore`

 

i druga stvar, da li su lideri opozicije koji su presli u bojkot, to uradili zbog eventualnog vucicevog predavanja kosova pa bojkotom pokazuju da je

nelegitimna ta vlast koja nesto potpise?

(znamo da su dveri u bojkotu upravo zbog toga) ali ne znamo za ostale sta misle...tj. pravicemo se da ne znamo jer nisu bili eksplicitni

 

 

Edited by Mama_mia
i
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Meridian granice
SNS-60.01%
SPS-11.95
Sapic-4.25
PSG-3.8
Radikali-3.05
----------------------------
Metla-2.4
Radul-2.25
UD(e)S-1.9
POKS i zavetnici-1.8
Narodni blok 1.5
Stamatovic-1.18
Levijatan-0.98
Ceda-0.6
1 od 5miliona- 0.35
Ruska stranka- 0.18
Izlasnost cene izmedju 49.5% (1.7) i 50.51(1.9kvota)

 

Ja bi ovim kladionicarskim favoritima  ipak dodao UDeS. Sergej je ekstremno srozao ugled PSG i trebace im jos neko da glumi ozbiljnu gradansku opciju. Sto se tice metle ako oni udu ispasce srs. Mislim da i jedni i drugi ne mogu proci, dok postoji mala verovatnoca da obe liste propadnu jer ima bas dosta desnicarskih lista na ovim izborima.

Link to comment
Share on other sites

Na svakim izborima ima solidan broj ljudi koji ne zele ili nemaju za koga da glasaju pa ce tako biti i na ovim u nedelju. Lično ne idem na izbore ali ne zato sto to neko od mene zahteva ili zato sto me neko ubedio u bojkot. Prvi i najveci sto znači i presudan razlog je birački spisak koji nije lspravan i kroz koji organizator izbora sprovodi svoj pakleni plan. Drugi razlog je nedostatak prave ponude na listi. Smatram da bih sam sebe pljunuo u lice glasanjem za bilo koju od ponuđenih opcija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Mama_mia

 

Bićeš uračunata u "bojkotaše" jedino ako si prošli put izašla na izbore. Jer ti to u suštini i jesi a da li bojkotuješ zbog opozicije, sezone malina, šopinga u milanu ili nečeg četvrtog nije ni bitno. Jednostavno ne postoji drugi način za medije da izmere uspeh bojkota osim da uporede izlaznost na zadnjim izborima. A obzirom da novih bojkotaša koji ne bojkotuju zbog poziva opozicije neće biti neki veći broj nije ni bitno da li će tebe uračunati ili ne jer takvih kao što si ti neće biti ni 1% u odnosu na sve ostale novo-bojkotaše.

 

Na ovo drugo je odgovreno bar jedno 10 puta pa prelistaj malo temu o opoziciji.

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Mama_mia said:

 

cekacu odgovor 24h

 

ako izostane jao vama sto cutite

 

 

:lol_2:

 

sala naravno, nista se nikome nece desiti osim sto ce se videti sta izostaje

 

Ne znam kako si to zamislila da je pravi rok bas 24h?

 

Sasvim je legitimno pitanje, samo je red da se saceka odgovor kada onaj kome je pitanje upuceno nadje shodno da odgovori.

 

21 hours ago, Mama_mia said:

 

mene interesuje nekoliko stvari

 

prva je kako neko ko i inace ne bi izasao na izbore da prikaze da nije za bojkot jer su ga neki opozi lideri pripisali sebi kao zamisao borbe protiv vlasti

vec je samostalno bez pritiska neko ko ne izlazi, drugim recima znam da ce se takvi nervirati

i negodovati kada lideri skoce od srece na pomisao da je to njihov uticaj sto su uspeli da zaustave `odliv mozgova na izbore`

 

Ovo jeste legitimno pitanje, a odgovor je jasan: uopste se nisam bavio bojkotom izbora i nisam ni naveo opciju "bojkotujem" nego samo "ne izlazim na izbore".

 

Razlog je u tome sto postoji nesto zajednicko svima koji ne izlaze na izbore, tj. tebi i meni, na primer - svi koji ne izlaze ne misle da postoji razlog da se glasa za bilo koju od ponudjenih listi.

 

21 hours ago, Mama_mia said:

i druga stvar, da li su lideri opozicije koji su presli u bojkot, to uradili zbog eventualnog vucicevog predavanja kosova pa bojkotom pokazuju da je

nelegitimna ta vlast koja nesto potpise?

(znamo da su dveri u bojkotu upravo zbog toga) ali ne znamo za ostale sta misle...tj. pravicemo se da ne znamo jer nisu bili eksplicitni).

 

To ces morati da pitas njih ili da proveris na internetu zbog cega boktotuju.

 

Svako ima svoje razloge zasto bojkotuje i verujem da je vecinsko misljenje to da nema uslova za odrzavanje normalnih izbora - licno, vise ne zelim da smatram normalno Sarumanovo senlucenje kako je dobio 75% u selu X ili kako "smo ih razbili", osim sto se radi o razbojnickom udruzenju, to je i jedno silovanje realnosti i zdravog razuma i sve je gore iz izbornog ciklusa u izborni ciklus. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kad ce ostale kladionice da izadju sa granicama. Ipak mislim da ce i Meridijan do subote korigovati malo procente. Najveca zavrzlama oko rezultata bice sa SRS-om. Licno drzim fige da ostane ispod cenzusa pa neka glumata stranku sa sinom naslednikom nepotisticki vragolan Vojislav. Ako posmatramo ove kvote meridijanove kao reper, mislim da ako PSG prodje da ce biti na ovoj granici gde je postavljen SRS. Takodje mislimda ce Radulovic galopom uci u skupstinu. Ali da sacekam jos dva dana i te redukovane kvote pa da dam finalnu procenu. 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Mama_mia said:

 

mene interesuje nekoliko stvari

 

prva je kako neko ko i inace ne bi izasao na izbore da prikaze da nije za bojkot jer su ga neki opozi lideri pripisali sebi kao zamisao borbe protiv vlasti

vec je samostalno bez pritiska neko ko ne izlazi, drugim recima znam da ce se takvi nervirati

i negodovati kada lideri skoce od srece na pomisao da je to njihov uticaj sto su uspeli da zaustave `odliv mozgova na izbore`

 

i druga stvar, da li su lideri opozicije koji su presli u bojkot, to uradili zbog eventualnog vucicevog predavanja kosova pa bojkotom pokazuju da je

nelegitimna ta vlast koja nesto potpise?

(znamo da su dveri u bojkotu upravo zbog toga) ali ne znamo za ostale sta misle...tj. pravicemo se da ne znamo jer nisu bili eksplicitni

 

 

Ja ti mogu reći samo moj stav. Niko ne treba da me zove da radim nešto, slobodan sam čovek, mislim svojom glavom i nisam član partije. Neću izaći na izbore, zato što nema za šta da se glasa - doživotni političari, prazne ideje, korupcija, kupljeni potpisi, i zašto onda da gubim vreme? Ako bih teoretski izašao na izbore, glasao bih za Ne davimo Beograd, ali oni ne izlaze, tako da......

Što se tiče razloga bojkota, mislim da pitanje postavljaš na pogrešnu adresu. Moguće je da je Kosovo, a moguće je i da nije.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

iako se niste zadrzavali na onom drugom pitanju, lepi su vam odgovori, hvala...

 

moje misljenje povodom tog drugog pitanja oko potpisa i kosova, je da su se delovi opozicije najvise odlucili za bojkot upravo kako bi se prikazao koliki legitimitet ima vucic da to uradi... to je pravi vetar u ledja za bojkot a ne izborni uslovi i diktatura i sve ostalo sto se pominje

 

i to je pravi razlog zbog cega se opozicija podelila na ucesnike i bojkotase izbora,

ovi koji ce da ucestvuju podrzace vucica u poslu koji mora da uradi a tice se kosova

 

 

bojkot bih u ovom trenutku podrzala iskljucivo zbog eventualne opasnosti od corone

a sto bi trebalo i da bude motiv neizlaska a ne boskiceva, djilasova i jeremiceva tupljenja ...i slikanja kako setaju po srb i promovisu boj.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Oni su se odlucili na bojkot jer su svesni da bi na izborima mogli da dobiju najvise 15% glasova.

 

To je ponizavajuce ne samo za njih nego i za Srbiju - da Srbija ima jednu, mozda dve anti - SNS liste koje bi mogle da osvoje nekih 15% i 5% (ova druga je PSG). Sve ostalo su SNS, SPS, sateliti i manjine.

 

Pitanje Kosova je tu sporedno, mozda je spomenuto dva ili tri puta u toku ove godine, ako i toliko. Prosto, vise nema smisla ucestvovati na izborima na kojima se zna ne samo pobednik nego koliko ce ko glasova da dobije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mama_mia said:

 

i to je pravi razlog zbog cega se opozicija podelila na ucesnike i bojkotase izbora,

ovi koji ce da ucestvuju podrzace vucica u poslu koji mora da uradi a tice se kosova

 

Tim strankama što izlaze na izbore je kosovsko pitanje poslednja rupa na svirali, samo čist interes. Plus što je psiho sa spuštanjem cenzusa privukao još njih nekoliko i ubacio razne naci isprdke da nu posluže kao kontrateža. 

I eto ti izbora. 

Ja stvarno ne vidim ni jedan razlog da se izlazi i doprinosi tom cirkusu na bilo koji način. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...