Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

Procitali sta sam danas pisala 🙂

 

"A Sanofi spokesman confirmed the manufacturing partnership, saying Sanofi will provide BioNTech “access to our established infrastructure and expertise to produce over 100 million doses of COVID-19 vaccine in Europe in 2021.” The first batches will be delivered from Sanofi’s site in Frankfurt, Germany, by August, he said."

 

"Glasnogovornik Sanofija potvrdio je proizvodno partnerstvo, rekavši da će Sanofi pružiti BioNTech-u „pristup našoj uspostavljenoj infrastrukturi i stručnosti za proizvodnju preko 100 miliona doza COVID-19 vakcine u Evropi 2021. godine“. Prve serije biće isporučene sa Sanofijeve lokacije u Frankfurtu u Nemačkoj do avgusta, rekao je on."

 

https://www.fiercepharma.com/pharma/sanofi-after-r-d-setback-lends-a-hand-to-vaccine-rival-pfizer-for-coronavirus-shot

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Eddard said:

Sad ćemo da vidimo od čega smo satkani... I supruga i ja pozitivni i bolesni...

Imao prošle nedelje četiri noćna dežurstva, poprilično loša, malo spavao sve četiri noći, pri čemu preko dana pakovao stvari i organizovao selidbu koju smo izveli juče. Zato mi nije bilo čudno što sam u subotu i nedelju (a i supruga) bio potpuno slomljen, bole mišići, onaj opšti osećaj umora i slomljenosti, ali reko, to je od napora i stresa... No ne lezi vraže... Supruga juče polako bolovi u grlu, glavobolja i osećaj da gori (to sam i ja imao, ali oboje nijednog trenutka nismo imali temperaturu).

Usred selidbe njoj stigne poziv iz njene bolnice da je koleginica sa kojom sedi u kancelariji pozitivna i bolesna... FUUUUUUCK!

Sinoć odemo da se testiramo, brzi antigenski test oboma negativan (toliko o 99% pouzdanost kod osoba sa simptomima, prc), PCR jutros javljaju njoj pozitivan, meni negativan. Jes, kako da ne. Toliko o pouzdanosti PCR testa emoji23.png. Mene moji sa posla zovu, dođi da odradimo opet, imamo u bolnici neko high-tech Bosch brzi PCR test, rezultat za sat vremena gotov, naravno pozitivan.... FUUUUUUCK!

Tačno moji simptomi, a i rezultati testa kaskaju za njenim jedan dan, ona juče bol u grlu i glavobolja, konstantno osećaj slomljenosti, kao neka osrednja gripa... Njoj danas ukus i miris skoro nepostojeći, očekujem meni da sutra nestane... Inače za sada ok, ali da preživimo prvu nedelju, pa će mi biti lakše... lagao bih kada bih rekao da se nisam malo usrao... Moj Samsung sat pokazuje 97% saturaciju, pomalo kašljucam, malčice steže u grudima (a možda i umišljan), ali ništa strašno...

Uz sve to, u sred selidbe smo, kuća nam je u haosu, kutije svuda, prethodnu kuću moram da krečim, a ne smem da mrdnem i ne znam kako da to izvedem, predaju ključeva moram wireless da odradim, u kupovinu ne možemo, pa nam prijatelji donose stvari do vrata, telefoniram satima, u bolnici sam ostavio haos, sad istražuju sve moguće kontakte koji bi mogli biti zaraženi, znači veselo... Baš lep poklon za useljenje u novu kuću, a radovali smo se tome od kako smo je kupili, nismo mogli da dočekamo... Kad ono kurac... Da proste forumske dame. A vakcinu zamalo dočekasmo.

I'll keep you updated.

Ah ima li kraja danas, i vas stiglo...
Vidi onaj @Akiro nije uopšte naivan ima onaj  Ivermectin uzmi ga u obzir, nek ti nabave kad već ne smeš da izlaziš, a taj internet rešavaj, izludećete 🙂
Stara indijanska poslovica "nikad nije kasno da se usereš" važi i za ove prilike, samo pozitivno, smeh i teraj. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sunshine State said:

Prve serije biće isporučene sa Sanofijeve lokacije u Frankfurtu u Nemačkoj do avgusta, rekao je on."

eto koliko vremena treba da se primeni takva nova tehnologija, nimalo naivna procedura.
usput uopste nemam sumnji da je ta odluka politicki pogurana.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djura.net said:

pa i nece ih biti do avgusta, ja sam ovo razumeo da agusta krece proizvodnja i da ce do kraja godine biti 100 miliona doza.

 

Pa kazu sledece:"Prve serije biće isporučene sa Sanofijeve lokacije u Frankfurtu u Nemačkoj do avgusta, rekao je on.""

 

The first batches will be delivered from Sanofi’s site in Frankfurt, Germany, by August, he said."

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ras kass said:

 

Filozofi iz Libeka.

 

Svaka vlast ili vecina je ojacala u pandemiji jer se u kriznim vremenima gradjani vezuju za vlast koja se postavlja kao zastitinik javnog zdravlja.

 

Drugo sekta ne radi nista planirano osim kradje i gusenja medija. Sve je na oruk. Nekakvo mistificiranje Vucica koji nema viziju ni dva dana unapred a kamoli godinu dana.

 

Ocekujem ga u utisku nedelje.

 

 

 

3 hours ago, handys said:

 

Da, kod svakog ko je zaboravio kraj februara, mart, izbore, i sve ostalo iz 2012-2020.

Ali super je sto se ljudi vakcinisu posle visesatnih rizicnih cekanja u redovima.

 

Mogućnost biranja vakcina doslovce je genijalan politički potez, ko god ga je smislio, Vučić treba da ga celiva u guzicu jer mu je doneo glatku pobedu na sledećim izborima ma kada se održavali. Aposlutno ne postoji ni jedan jedini potez koji više prija prosečnom Miletu od toga da se on za nešto pita™®©. Neki Mile™ ne voli Meriku, neki Ruse, neki Kineze, sledeći opet ne voli Engleze, a sledeći Mile opet sve suprotno. I tako do beskraja.

 

Ovako si da mogućnost Miletu da otkači mrskog mu Merikanca, Rusa, Engleza, Kineza, a prigli dragog mu Kineza, Meriknaca, Rusa i Engleza.

 

Mile svršava od sreće što je zajebo nekog od nabrojanih a pun je sebe što je izabrao svog miljenika, i usput, u neograničenim količinama zahvalan Svevišnjem što mu je to omogućio, što će materijalizovati svojim glasom na sledećim izborima.

 

Neće biti potreban bugarski voz, nikakve ucene, zivkanje i slično, Mile™ će u sedam ujutru biti nacrtan na biračkom mestu da klekne i zahvali se Kome Treba za sve što je učinio za njega.

Edited by Laki21
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sunshine State said:

 

Ali ja uopste nisam komentarisala brigu - briga je sasvim validna, i to ne samo u Nemackoj (pa nisu oni prvi komsija Brazila, pa da se samo oni brinu) - komentarisala sam razliku izmedju onog sto vidimo po brojkama koje nam se prikazuju i reakcije g-dje Merkel - evo i ovde (ne zalazim u izvore, odnekud su culi, ocito...):

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/merkel-za-jos-stroze-mjere-nama-se-stvar-otima-kontroli-zar-ne-mozemo-zabraniti-putovanja-15045764

 

"Merkel za još strože mjere: ‘Nama se stvar otima kontroli. Zar ne možemo zabraniti putovanja?‘!

 

Moj komentar se odnosio na to da bold gore ne odgovara ono sto vidimo na worlodmeter - trend opadanja brojeva!

 

Predlazem Merkelovoj ostavku da se ne muci vise. I neka pozove Izrael da joj posalju 1000 ljudi da je nauce kako se radi vakcinacija. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=3]Eddard[/mention]
 
Jesi radio neke analize, preglede ili je bilo test, pa kuci u izolaciju?
Ma jok, samo me poslušao, izmerio vitalne znake, test i kući. Mislim, nisam ni ja ni pitao za više, a i ne želim još uvek da znam.
Ah ima li kraja danas, i vas stiglo...
Vidi onaj [mention=203]Akiro[/mention] nije uopšte naivan ima onaj  Ivermectin uzmi ga u obzir, nek ti nabave kad već ne smeš da izlaziš, a taj internet rešavaj, izludećete [emoji846]
Stara indijanska poslovica "nikad nije kasno da se usereš" važi i za ove prilike, samo pozitivno, smeh i teraj. 
Sad potražih, ima 4 tablete za 50 eur [emoji23]. Beše ono jeftin lek...? A instituciju veterinarske apoteke nisam još video ovde. Ali nisam ni tražio, pa ne znam.

A internet mi se uključuje 8.2. i to je to, nema brže... Izludeću. Srećom imam nekih filmova na HD-u što sam doneo iz Srbije... Samo moram da nađem HD u ovom rasulu.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Eddard samo odmarajte i bice sve ok .pozz.

 

Quote

A instituciju veterinarske apoteke nisam još video ovde. Ali nisam ni tražio, pa ne znam.

 

pre ces naci u veterinarskim ambulantama, tamo ga veterinari propisuju i izdaju, kod nas je bar tako, izdaju ga za kucne ljubimce a ovi koznjaci po klinikama se sa  njime

bave.

 

@Constantin a be nislije be, sve ce si bude , samo polako i opusteno :classic_smile:  ovo diktira tvoj sugradjanin a ja pisem 

Edited by vanjabarsa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Laki21 said:

 

 

Mogućnost biranja vakcina doslovce je genijalan politički potez, ko god ga je smislio, Vučić treba da ga celiva u guzicu jer mu je doneo glatku pobedu na sledećim izborima ma kada se održavali. Aposlutno ne postoji ni jedan jedini potez koji više prija prosečnom Miletu od toga da se on za nešto pita™®©. Neki Mile™ ne voli Meriku, neki Ruse, neki Kineze, sledeći opet ne voli Engleze, a sledeći Mile opet sve suprotno. I tako do beskraja.

 

Ovako si da mogućnost Miletu da otkači mrskog mu Merikanca, Rusa, Engleza, Kineza, a prigli dragog mu Kineza, Meriknaca, Rusa i Engleza.

 

Mile svršava od sreće što je zajebo nekog od nabrojanih a pun je sebe što je izabrao svog miljenika, i usput, u neograničenim količinama zahvalan Svevišnjem što mu je to omogućio, što će materijalizovati svojim glasom na sledećim izborima.

 

Neće biti potreban bugarski voz, nikakve ucene, zivkanje i slično, Mile™ će u sedam ujutru biti nacrtan na biračkom mestu da klekne i zahvali se Kome Treba za sve što je učinio za njega.

 

Kao da takvi do sada nisu glasali za zvalonju, pa ce sada da ih pridobije. 

Takvi su uvek bili prvi etalon svakog lopova i demagoga. 

 

Ali da ne sirim pricu, nije adekvatna tema. 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne volim žvalavog, koliko i svaki pošten čovek, ali je činjenica da nam je jedina šansa da odradimo neku vakcinaciju u dogledno vreme da nam brat Si šibne još dve ture po milion doza. Budemo li čekali fajzera, astrazeneku i modernu, naebali smo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Wookie said:

Ja ne volim žvalavog, koliko i svaki pošten čovek, ali je činjenica da nam je jedina šansa da odradimo neku vakcinaciju u dogledno vreme da nam brat Si šibne još dve ture po milion doza. Budemo li čekali fajzera, astrazeneku i modernu, naebali smo.

 

Kaze Vucic bice neka veca tura u maju/junu, ali da se ne iznenadimo ni ako je bude vec i u februaru.

 

Plus leze po 30 evrica u maju i novembru, jos 50 jura penzionerima obaska.

A cak ove godine i nemamo izbore!

...

 

Edit: Drz'te se drugari (da ne prozivam sad sve redom) i samo bez nervoze, proci ce pa cete za par nedelja i zaboraviti na kovid! 

Edited by Antizemljaš koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

Pa vidimo i sami kako prolaze naše komšije koji su se pouzdali u zajedničku evropsku nabavku vakcina. Bih, Crna Gora i Makedonija zajedno su dobile nula doza. Tako je to kad si mali i kad zavisiš od volje velikih, možeš samo da se uvlačiš u dupe nekom baš velikom i moljakaš ga kao neko gladno kuče. Kao što se mi uvlačimo u dupe Kinezima.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Wookie said:

Ja ne volim žvalavog, koliko i svaki pošten čovek, ali je činjenica da nam je jedina šansa da odradimo neku vakcinaciju u dogledno vreme da nam brat Si šibne još dve ture po milion doza. Budemo li čekali fajzera, astrazeneku i modernu, naebali smo.

 

Pa zato se vakcinisemo "valjda je ok" vakcinom koja nigde u Evropi nije odobrena, a ni mi ne znamo koliko je efikasna. Doduse mi je odobrili jos na aerodromu. 

 

Jbg to kod razvijenijih ne prolazi. Zato se i cekaju Moderna i ostale, jer je ceo proces transparentan. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ras kass said:

 

Pa zato se vakcinisemo "valjda je ok" vakcinom koja nigde u Evropi nije odobrena, a ni mi ne znamo koliko je efikasna. Doduse mi je odobrili jos na aerodromu. 

 

Jbg to kod razvijenijih ne prolazi. Zato se i cekaju Moderna i ostale, jer je ceo proces transparentan. 

 

Prolazi itekako, samo ne kod onih koji više mrze sve što dolazi sa Istoka čak i od svog naroda. UAE i Bahrein nemaju tih problema pa su već vakcinisali skoro 30, odnosno 10% stanovništva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mogu ove zapadne vakcine da budu i od zlata, ali džaba kad ne možeš doći do neke veće količine. Pogotovo što sad u USA nova administracija želi da dokaže da je sposobnija od prethodne i neće nikome dati ni jednu dozu dok ne ispune onaj svoj plan od 100 miliona vakcinisanih pre leta.

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...