Jump to content

Serbia against the world - nije bitno kako ali pobedjujemo


NMX

Recommended Posts

Vrteći kanale, naleteo sam na ovo, ali tek na sam kraj, pa sam video samo poslednjih 10-ak sek gostovanja, i pomislio sam: Hijao, ko zna šta sam sve propustio :classic_biggrin: (Znam da nikada nije smešno kao kad se gleda uživo). Priznajem da ne bi očekivao pominjanje sledećeg: Uništenje Aboridžina, vekovno napadanje od strane gospode Anglo-Saksonaca i Germana, (Queen) Viktorije, Michaela Jordana i Tiger Woodsa, puste američke kafane zvane McDonalds :lol_2:  Ok, ovo za RF, zapadne medije i Novak sve naj naj je standardno. Italijanska novinarka koja je zaljubljena u Đokovića je samo cherry on top.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Viskovic na pocetku Obradoviceve tirade sedi kao kip (ne vidim mu izraz lica), novinarka pokusava da zaustavi ovo prolivanje 💩 iz Obradovicevih usta, onda u jednom trenutku uspeva da prebaci pricu na Viskovica, koji kroz smeh kaze: jesam ti rekao da bi bila steta da nije dosao. Utisak je da Viskovic uopste nije kritican po pitanju Obradovica i njegovog lupetanja, dok mi se novinarka cini totlno normalnom. Onda Viskovic umire od smeha kad Obradovic prica o novinarki koja je zaljubljena u Novaka.

 

jao, bisera: Obradovic objasnjava Viskovicu kako on nema pojma sta je lep muskarac i njega ne bi nikad pozvali na gej paradu (na sta se Viskovic smeje i zahvaljuje), a Obradovic kaze da bi njega pozvali jer on zna sta je lep muskarac. :lol_2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Obradovic pljuje stransko/nemacko pivo :ajme:  a da ne pricam sto Nemci piju srpsko vino (i rakiju) umesto svog :lol_2:

 

Ovradovic: ja sam onaj pravi Nusicev narodni poslanik.

Novak nema germansku disciplinu, vec srpsku disciplinu :lol_2: Oni su uvezli Srbe da im rade najgore poslove, a onii su obicni lenjivci.

Obradovic: ja sam apsolutno neko ko je bipolaran :lol_2:

dugo sam se  borio sta da priznam sebi sta sam: da l sam komunista ili pravoslavac.

Kinezi dokazali da je komunizam najbolje uredjenje koje je ikada postojalo...

 

itd. itd.

Edited by wwww
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kad rece "Narodni poslanik" od Nusica, evo par citata s Wikipedije:

 

Quote

Драмско збивање се одвија око избора за посланике у парламенту и пропратних појава: лажни парламентаризам, политичка неписменост, паланачка примитивност, изборна корупција.

 

Quote

Због теме коју је обрадио у делу, Нушић је веома брзо наишао на неодобравање владајућих политичара. Краљ Александар Обреновић је сматрао да је комедија "ругање борцима за парламентаризам".

 

Quote

Иако комедија одражава једно време и његове карактеристике, она има универзално значење и трајну вредност - обрађена тема и ликови представљају особине друштва и појединаца у свим временима.

 

Quote

Главна тема су избори за посланика у парламенту, манифестовани кроз политичке страсти у друштву, искварене ликове и борбу за политички утицај и лично богаћење.

 

Quote

Радња се врти око припростог трговца Јеврема Прокића, утицајног и богатог човека, који живи са женом Павком и ћерком Даницом.

Јеврем, патријархалан и прост човек, кандидује се за посланика, без занимања за интересе народа, већ за привилегије које му могу увећати богатство. Његови главни агитатори су Срета Нумера који очекује повратак у државну службу и полицијски писар Секулић који показује силу власти и меницом тражи накнаду за свој рад. Нушић је сав свој јед и нетрпељивост према чиновништву и власти уградио у ове ликове. Њихови ликови су слика свих мана друштва, лажних морала и покварености људи.

 

Quote

Јеврем, као кандидат за посланика владајуће странке, недовољно политички писмен, краде Ивковићев говор опозиционара и чита га у Скупштини, критикујући власт. Истовремено, Нушић разоткрива технику рада скупштине, атмосферу и понашање посланика.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Koja je to emisija bila? Ja ne smem ni na link da kliknem, a kamoli da gledam snimak  :default_sofa:

 

pa link vodi na tekst s nove, a na dnu je video koji ima i na youtubetu. pocetak emisije je nesto malo o mesecu borbe protiv raka dojke, a i na samom kraju emisije je o necem drugom, ali "zlatna" sredina :classic_biggrin: je u najvecem % Bogdan Obradovic i njegovi biseri (ono samo lud covek moze onako da sklepa).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Srđan bulazni kao i obično. Ali najviše je omašio sa ovim: "Sa njim je sunce obasjalo celu Srbiju, Njega je Bog poslao u najgore vreme za Srbiju". Mislim svi znamo da to može biti samo AV, a ne Nole 😁

Edited by Marko
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...