Jump to content

ATP & WTA lista


CheshireCat

Recommended Posts

Mnogi su, ako se ne varam, bili protiv donedavnog načina određivanja nositelja u Wimbledonu, ali, moram reći, isti bi se pokazao itekako primjeren npr. za ovaj RG. Mislim, Medo ne znam ima li dvije pobjede u karijeri na RG-u a čovjek će 'ladno biti drugi nositelj.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bistru vodu mutim said:

Mnogi su, ako se ne varam, bili protiv donedavnog načina određivanja nositelja u Wimbledonu, ali, moram reći, isti bi se pokazao itekako primjeren npr. za ovaj RG. Mislim, Medo ne znam ima li dvije pobjede u karijeri na RG-u a čovjek će 'ladno biti drugi nositelj.

S jedne strane - u pravu si (zbog balansa u zrebu), a s druge: on je zasluzio to mesto.

 

Neki zagovaraju da se smanji broj nosilaca na GS-ovima i mastersima, da bi se povecala "zanimljivost" turnira, tj. da top nosioci ranije nalete na opasne igrace, pa ce mecevi u ranijim rundama biti "zanimljiviji", a top igraci onda mogu da budu ranije izbaceni s turnira. To je po mom misljenju pogresno (dovelo bi do manje zanimljivih meceva u zavrsnici), posto mislim da bi u sustini trebalo sto vise izbaciti faktor "srece" kod zrebanja na rezultat.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, wwww said:

posto Rafa brani 1000 bodova iz Rima, a Medvedev 10, znaci da Rafa ne moze da bude #2 nosilac na RG.

Kako to sad Rafa brani 1000 iz Rima? Od koje godine? Od 2019. valjda zadržava 500 u svakom slučaju? Ne mogu da se pohvatam više :smiley5:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Kako to sad Rafa brani 1000 iz Rima? Od koje godine? Od 2019. valjda zadržava 500 u svakom slučaju? Ne mogu da se pohvatam više :smiley5:

ne, bodovi iz 2019 se brisu (a sad su mu u skoru), tako da on u svakom slucaju sledece sedmice krece od 0.

Rafa jedino ako ubaci Zenevu ili Lion i tu osvoji titulu, a Medvedev ne dobije vise od jednog meca u Rimu, plus da Rafa osvoji Rim, moze da dodje na #2 (imao bi isto bodova kao Medvedev, ali bi valjda bio ispred jer ima bolje rezultate zbirno na slemovima)

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, wwww said:

S jedne strane - u pravu si (zbog balansa u zrebu), a s druge: on je zasluzio to mesto.

 

Zaslužio je, ali igrama na drugoj podlozi. Čovjek nema još nijednu pobjedu na RG-u. Mislim da barem pola nositelja su teži zadatak za riješit na RG-u.

 

18 minutes ago, Milica said:

Medo ce tradicionalno da ispadne u prvom kolu tako da ce Nadal ako bude u njegovoj polovini automatski preuzeti mesto drugog nosioca. 

 

Ako...a ako ne bude?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

Neeeego...da li ovaj Rafin poraz ima kakve reperkusije na onu brojku koju tako pomno pratimo zadnjih dva i po meseca. 

trebalo bi da smanjuje mogucnost da ga Rafa pretekne u neko skorije doba, ali cekam da Yolita proracuna :classic_biggrin: mrzi me sad da to ja radim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dok Yolita ne proracuna, da krenem malo s racunicom :classic_biggrin:

 

Trenutna razlika (posle Madrida)

Novak-Rafa =1833

 

za Novak-Medvedev nisam bas sigurna jer ATP Medvedevu racuna 20 turnira (sto je proslogodisnje pravilo: 4xGS, 8x1000, 4x500, 2 dodatna, WTF, ATP Cup), a ovogodisnje pravilo kaze da ima pravo na 19 rezultata (4xGS, 8x1000, 4x500, 2 dodatna, WTF, gde ATP Cup vise nije taj dodatni turnir vec se racuna u "best of"). :classic_huh:

Elem, ako mu racunamo 20 turnira onda je sledeca situacija:

Novak-Medvedev=1683

 

Ako Novak ne stigne do finala Rima onda mu se menja proslogodisnjih 1000 bodova za 500 (50%), pa bi imao 10963 boda. Ako Rafa osvoji RIm razlika bi se smanjila za 500 bodova:

Novak-Rafa =1333

ako Medvedev osvoji Rim :classic_biggrin: razlika bi bila:

Novak-Medvedev=193

 

Ovo sve znaci da Novak ima obezbedjen #1 u sedmici nakon Rima, tj. to je 321 sedmica.

Yolita je dobila 322, pretpostavljam da je racunala 19 turnira Medvedevu.

 

Videcemo na sta ce liciti lista u ponedeljak.

Ako bi Medvedevu racunali 19 turnira (pri cemu sad Madrid gubi status obaveznog trunira, pa mu se kao najlosiji rezultat kod "best of" vise ne racuna), onda bi Novak imao obezbedjenih 322 sedmica, a razlika posle Rima bi bila:

 

Novak-Medvedev=283 (Medvedev osvaja Rim)

 

Znaci, u tom slucaju bi Medvedev morao da uzme WC na turnirima 250 u dve sedmice pred RG i skupi ukupno 284 :classic_biggrin: boda da bi pretekao Novaka pred RG. To se dobija kombinacijama: titila i R3 (45 bodova) i bolje, ili 2xF.

 

Sami procenite koliko je ovo verovatno. :classic_biggrin:

 

Sto se Rafe tice, on ne moze da pretekne Novaka sve i da osvoji turnire u Zenevi/Lionu i Beogradu/Parmi pred RG, plus RG (a Novak kiksne rano).

 

(valjda nisam negde pogresila u ovom brzinskom racunanju)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

real life, ne po matematički, ranking može da se menja posle Wim. To bi trebalo da bude 328.

 

Ona 5Week ranking kaže da bi razlika posle RG bila +1100 bodova od Medvedeva, +2500 od Nadala.

Ja mislim da je u sezoni šljake Rafi manje 2500 nego Medvedevu 1100.

Medvedev posle brani neku travu isto...

 

Kažem - tek posle Wimbldona.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, CheshireCat said:

 

 

Šta kažeš wwww?

 

324 nedelje. Jer će Medvedev da pocepa na RGu :lol_2:

https://www.b92.net/sport/tenis/vesti.php?yyyy=2021&mm=05&dd=12&nav_id=1856423

 

pa pazi ovako: ako Novak ne osvoji nista vise od zagarantovanih poena u Rimu i RG (a 0 u BG), a Medveev ne ubaci ni jedan novi turnnir (ili ako ubaci - onda da nista ne osvoji) onda Medvedevu treba SF na RG da bi pretekao Novaka. Pa ti zakljuci kolika je verovatnoca :classic_biggrin:

Rafa definitivno nema sanse da ga pretekne odmah posle RG sve i da ubaci 2 250 turnira pred RG - to bi onda bila jos jedna sigurna sedmica.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...