Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

13 hours ago, boxcube said:

 

Znaci nikad kraja glupostima i bezobrazlucima?! Nakon sto sam dostavio snimak koji jasno pokazuje da je bohumilo bio u pravu kad je izjednacio Seseljeve batinase i ove antifa batinase jer im je nacin delovanja po tom pitanju gotovo isti. Te da nije pitanje da li je Taker kao zrtve Seseljevog progona nego da li su Seseljevci i ovi antifa nasilnici po obracunu sa neistomisljenicima na istoj frekvenciji. Snimak jasno i nedvosmisleno pokazuje da jesu! Sta sad? Kao snimak nije autentican? Montaza? Zavera? Kazem ja dosta vas je toliko ostrasceno u obracunu sa svime sto ima veze sa Trampom da ste dosli u stanje u kome naprosto niste sposbni da priznate da niste u pravu cak i kad vam neko nedvosmisleno to demonstrira. Cemu sve to?!

 

Ove budalaste insinuacije sa Stormfrontom ne bih ni komentarisao da nisu okacena ova dva clanaka koje vrte onu staru manipulativnu pricu kako je nastao neki svesni ili nesveni spoj libertarijanizma i alt-righta koji vremenom ide na ruku alt-rightu. Ni blizu stvarnosti. Alt-right je bukvalno kao naziv i podgrejanu naci ideologiju stvorio Richard Spenser 2010. godine. To se povlacilo po nekim internet budzacima i niko za to osim nacosa nije znao do 2014. kad je Gejmer gejt stupio na scenu. Od tada pa sve do danas ne samo da nema svesne ili nesesne saradnje izmedju libertarijanaca i klasicnih liberala i alt-righta nego od samog starta se vode najzesce debate izmedju njih. Ovo je bio jedan od najgledanijih strimova tog vremena u kome su youtuberi Styxhexenhammer666 i Sargon vodili zestoku debatu sa Richardom Spenserom. Evo jos par debata velike gledanosti gde isti Styx, jedan od najpopularnijih libertarijanskih tubera, polemise sa poznatim alt-right likovima i naravno dominira kako objektivno tako i po procenama publike.

 

Samo neko ko je totalno zlonameran ili totalno neupucen u to sta se desavalo u tim internet  ratovima u poslednjih 6 godina moze da poveruje u ista iz ova dva clanka.


Ta dva clanka nisu iz budzaka Interneta.

Drzimo se Breibarta kao reference znaci, a i WaPo se moze smatrati pod Internet budzak.

 

Hoces li molim te da navedes listu objektivnih referenci po tebi? I kojom se merilom ta objektivnost izrazava?


Sve sami zlonamerni maosti, komunisti i fasisticka levica u pokusaju da diskredituju politickih neistomisljenika koji su umerena sredina. Daj molim te. Ko koga tu diskredituje?

 

Jos da se to objasni onim fine people sto su u Sarlotsvilu urlikali they want replace us. Oni to izgleda nisu ukacili.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Ok, kapiram da možda nemamo baš 100% podudarne stavove o tome šta definiše nekoga ultralevičarem.

Mozda, ali barem pogledaj sta stvarno te grupe promovisu, poenta nije u tome sta kazu da promovisu, nego u sustini

 

 

1 hour ago, bohumilo said:

 

A kad pomenuh univerzitet i sviranja u diple***, evo sjajnog pisma profesora istorije sa Berklija, koji naravno nije smeo da se potpise da ne bi momentalno bio "isparen" sa posla i da mu rulja ne bi "spontano i mirno" dolazila na kuci da ga proteruje:


UC Berkeley History Professor’s Open Letter Against BLM, Police Brutality And Cultural Orthodoxy

 

 

 

Komplet tacno, sve u jednom textu. Bukvalno je covek zatvorio ovu raspravu

 

1 hour ago, Scepan Mali said:

Pa mislim ako gledas bas ultra ultra levo imas i takozvane "tenkies" tesko mi da poverujem da su oni brojniji ali postoje i vidjam ih po netu. To su bukvalno komunisti, koji  i brane Sovjetski savez, Maovu Kinu ( i danasnju Kinu naravno) i slicno. Oni na primer tvrde da su gulazi izmosljitine kapitalista, za Holodomor su krivi sami Ukrajinci, i slicno.
Pa Cortez sama kaze da se nalaze levlje od centralnog krila demokratske stranke, tako da ona jeste levlje od Bidena na primer, I Sanders je levlje od Bidena. Mada na kraju to levica desnica nekako se ne prenosi najbolje na sve sto imamo, ni oni testovi sto te stavljaju u cetri kvadranta nisu najbolji, ali ako samo gledas liniju onda bas nekako sve nedoreceno ispadne.
Cortez po meni je losa levica, zato sto joj se sve svodi na populizam, neka leva verzija Trampa. Sve sto radi je tweetovanje zasto su njeni protivici moralne nakaze, vrti tu plocu da se svi belci treba porkiju sa usi jer su privilegovani, a kad treba da se nesto konkretno predlozi izbacili onaj green deal manifest ili kako se vec zvao, koji je imao izuzetno nerealna resenja. Ne uspevam da objasnim najbolje sto mislim, ali evo ovako. Ja Cortez vidim kao nekog koga apsolutno zabole kurac zaista za dobrobit amerike, ona je samo tu da pokupi glasove tih ljudi sto su izuzetno levo i sto su glasni na tweeteru. Moze ponakad da bude u pravu, ali i dalje ne verujem da joj je iskreno stalo do problema o kojima prica, vec da samo igra svoju ulogu social media jsutice wariorra.
Njen pandan bi mi donekle bila i pominjana Candice Owens, samo sto je ona desnica. Ima stvari kod kojih se slazem sa njom, konkretno da Demokrate boli kurac z acrnce, vec zele da ih drze ko na plantazi za glasove, ali sam poprilicno siguran da je ona tu samo ulogu da igra, postoji mesto za lepu mladu crnkinju koja je desnicarka, i ona je tu da je popuni.

Zato sam i napravila razliku izmedju svih ovih grupa, koje sustinski promovisu anarhiju i totalitarizam, i demokratskih socijalista koji to koriste populisticki.

Iako, ja se ne bi nadala da ako bi stvarno Bernijevo krilo dobilo vlast, da je ne bi i iskoristile na takav nacin.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Angelia said:

Ljudi dobijaju otkaz zato sto nisu adekvatno podrzali BLM - i ljudi ne vide o cemu pricamo? O verbalnom deliktu?

 

 

pa tu lezi ta bolescina

ako si kojim slucajem belac, svako javno obracanje bi trebalo poceti sa `izvinjavam se sto sam privilegovan i beo`

 

a to ide do toga da ne samo javno vec i privatno to govoris kao mantru - tek tada ce mozda da te uvrste u svet normalnih inace to nisi

znaci nije dovoljno da se podrazumeva da nisi rasista jer zaista nisi i nema potrebe da se pravdas - od sada moras da se pravdas

jer rasista si dok se ne dokaze suprotno...sada se vec ponavljam

 

i da, naravno da je antifa uz blm i obratno...to sto FBI nije pronasao antifa `celije` na GF - blm protestima - nije ih pronasla jer

fbi ne istrazuje neciju ideologiju, to je stvar slobode misljenja...

 

sada ne mozes da na primer postavis pitanje - hej! da li su ovo anti-rasisticki ili anti-vladini protesti, jer znaci da sumnjas u

iskrenost i pravi uzrok koriscenja protesta kao povod za protest

 

ako vec fbi ne moze da te progoni zbog ideologije, ne vidim razlog da te progoni ovi koji veze sa fbi nemaju, nego se guraju u prve redove da nekoga oznace kao `nevernika`...pritom su i anti-semiti. Da oni to jesu sve sa demokratama svih boja. Ali niko o tome ni rec nece izustiti. (ne na forumu vec zvanicno, javno i gde je to moguce sa punim imenom)

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mama_mia said:

pritom su i anti-semiti. Da oni to jesu sve sa demokratama svih boja.


A da li se to podrazumeva onako po defaultu pa bi oni morali da dokazuju da to nisu, na slican nacin kako si postavila misaonu konstrukciju u prethodnom delu posta?

 

16 minutes ago, Mama_mia said:

znaci nije dovoljno da se podrazumeva da nisi rasista jer zaista nisi i nema potrebe da se pravdas - od sada moras da se pravdas


Radoznalosti radi pitam.

 

Ko treba, a ko ne treba da se pravda? 
 

Sta sa americkim Jevrejima liberalnog opredeljenja? Da li niko vise od njih ne glasa za DS i antisemite su?

 

Malo mi lici ko kad Srbima liberalnih shvatanja zalupe da su autosovinisti.

Edited by Plavi Golub
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Plavi Golub said:


A da li se to podrazumeva onako po defaultu pa bi oni morali da dokazuju da to nisu, na slican nacin kako si postavila misaonu konstrukciju u prethodnom delu posta?

 


Radoznalosti radi pitam?

 

nebitno zasto pitas, eto pitas.

 

ne, ne podrazumeva se pausalno, niti postavljam `misaone konstrukcije` - to je pitanje tvoje neobavestenosti

jer izjasnili su se jasno, glasno i nedvosmisleno.

 

podrzavaju se u krug: jedni zbog rasistickog pitanja, drugi zbog palestinskog, treci zbog anarhistickog, cetvrti zbog preuzimanja vlasti...

 

Antisemitizam ih objedinjuje. Ne osecam da sam otkrila neku veliku tajnu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Mama_mia

 

Zapravo si vrlo zanimljiva.


Nacelno u srpskom ambijentu zastupas LDP, a u americkom koordinatnom sistemu njihove liberale (uslovno receno) definises kao antisemite.

 

Koja je logika za taj antisemitizam. Neslaganje sa politikom Netajahuove vlade?

 

5 minutes ago, Mama_mia said:

Antisemitizam ih objedinjuje. Ne osecam da sam otkrila neku veliku tajnu.

 

Kako se u to uklapaju americki Jevreji koji se glasaju za DS? 

Edited by Plavi Golub
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Plavi Golub said:


A da li se to podrazumeva onako po defaultu pa bi oni morali da dokazuju da to nisu, na slican nacin kako si postavila misaonu konstrukciju u prethodnom delu posta?

 

 

Jedna od hate grupa je holocaust denial grupa koji su ultra desnicari, a ne levicari. 

 

Quote

Holocaust denial and the radical right

Despite many influential Holocaust deniers aging out of relevance, the tenets of denial have become embedded in other segments of the movement. Examples of denying the Holocaust abound in neo-Nazi circles. On the Daily Stormer website, founder and editor Andrew Anglin has described the Holocaust as a “ridiculous fake shower room bug-spray death chamber hoax” that forms “the core of [Jewish people’s] identity.” His vitriolic antisemitism alleges that white people are being duped into complacency under a Zionist-controlled government. Holocaust denial has also manifested within white nationalism and the Ku Klux Klan. Greg Johnson, the editor-in-chief of the white nationalist publishing company Counter-Currents, credits David Irving as instrumental in his conversion to white nationalism. Johnson is wary of Holocaust deniers’ bellicose and spurious claims in his publications, stating in a July 2012 article that “holocaust revisionism is a legitimate field of historical research” but it “is simply not necessary to the White Nationalist project.” However, he continues to support this segment of the far right by speaking alongside Holocaust deniers at exclusive forums in the United States and Europe. Similarly, one of the longest enduring Klan groups, the Knights of the Ku Klux Klan, questions the validity of the Holocaust. These unfounded claims are residual ideological underpinnings from when David Duke founded the group in 1974. In his rise to leadership, Duke was influential in expanding the Klan ideology from strictly anti-black to include antisemitism also.

 

https://www.splcenter.org/fighting-hate/extremist-files/ideology/holocaust-denial

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Plavi Golub said:

@Mama_mia

 

Zapravo si vrlo zanimljiva.


Nacelno u srpskom ambijentu zastupas LDP, a u americkom koordinatnom sistemu njihove liberale (uslovno receno) definises kao antisemite.

 

Koja je logika za taj antisemitizam. Neslaganje sa politikom Netajahuove vlade?

 

 

Kako se u to uklapaju americki Jevreji koji se glasaju za DS? 

 

 

ni ja ne vidim logiku za njihov antisemitizam,

 

ali on postoji i ne krije se ....antisemitizam nije neslaganje sa bibjevom vladom, vec neslaganje sa postojanjem drzave izrael ili ako je taj antisemitizam manjeg obima tada se postojeca drzava nekako jos i moze progutati kao da gutas kamen, ali je uslov da se uspostave dve drzave

 

ps. to sta ja zastupam i kako se to kosi sa onim sto bi ti meni odredila da bi trebalo da zastupam,

to je vec moja stvar a ne ovog foruma. Mene recimo ne zanima sta ti zastupas niti znam sta zastupas, vidim post ako zelim odgovorim na post a ne zapitkujem kakva to licnost ga je napisala.

 

i jos nesto - ne definisem nikoga ja licno kao antisemitu, zasto bih to radila, dal sam poludela? ne, oni su sami sebe tako definisali a ja ponavljam

 

steta sto ne znas pa se sada iscudjavas a ja kao objasnjavam nesto rasprostranjeno i poznato.

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

ni ja ne vidim logiku za njihov antisemitizam,

 

ali on postoji i ne krije se ....antisemitizam nije neslaganje sa bibjevom vladom, vec neslaganje sa postojanjem drzave izrael ili ako je taj antisemitizam manjeg obima tada se postojeca drzava nekako jos i moze progutati kao da gutas kamen, ali je uslov da se uspostave dve drzave

 

ps. to sta ja zastupam i kako se to kosi sa onim sto bi ti meni odredila da bi trebalo da zastupam,

to je vec moja stvar a ne ovog foruma. Mene recimo ne zanima sta ti zastupas niti znam sta zastupas, vidim post ako zelim odgovorim na post a ne zapitkujem kakva to licnost ga je napisala.

 

i jos nesto - ne definisem nikoga ja licno kao antisemitu, zasto bih to radila, dal sam poludela? ne, oni su sami sebe tako definisali a ja ponavljam

 

steta sto ne znas pa se sada iscudjavas a ja kao objasnjavam nesto rasprostranjeno i poznato.

 

 

 

Nisi mi odgovorila ovo za americke Jevreje. Ni ne moras.

 

Ne pitam se ja kakva si licnost u medjuljudskim odnosima. Zadrzavam se iskljucivo na ovome sto se pise na ovim politickim temama.

 

Pokusavam da nadjem sponu izmedju na prvi pogled nespojivih stvari, ako se drzimo proste logike.
 

Zar principi prestaju da vaze, ako ih izmestimo u drugi koordinatni sistem. Ili se prioriteti posloze drugacije?

 

14 minutes ago, Mama_mia said:

i jos nesto - ne definisem nikoga ja licno kao antisemitu, zasto bih to radila, dal sam poludela? ne, oni su sami sebe tako definisali a ja ponavljam


Znaci svi Amerikanci koji glasaju za DS su antisemite ili glasaju za antisemitski agendu. OK

 

14 minutes ago, Mama_mia said:

steta sto ne znas pa se sada iscudjavas a ja kao objasnjavam nesto rasprostranjeno i poznato.

 


👍

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

da, za americke jevreje, pa oni su tradicionalno blizi demokratama

 

demokrate nisu oduvek bile kao danas....a jew se tesko odricu tradicije.

 

zapravo njima je svejedno i na desno i na levo uvek ce ih neki mahniti antisem proganjati

8 minutes ago, Plavi Golub said:


Znaci svi Amerikanci koji glasaju za DS su antisemite ili glasaju za antisemitski agendu. OK

ako se drzimo proste logike.

 

 

ne svadjaj se s logikom i pusti je do djavola ako ti nije jaca strana

 

Sada, kako ti je palo na pamet da su svi grajdani koji glasaju za demse antisemite, to si napisala kao da sam ja to rekla? Ucinilo ti se?

 

 

pa naravno da nisu svi!

 

neces verovati da mnogi ne samo u us nego sire od toga cak i ne znaju sta to znaci...idu ljudi glasaju ali ne iz antisemitizma za demokrate vec iz neznanja

Link to comment
Share on other sites

Ovim ultra-desnicarima uvijek kriv neko drugi.

 

2 minutes ago, Mama_mia said:

neces verovati da mnogi ne samo u us nego sire od toga cak i ne znaju sta to znaci...idu ljudi glasaju ali ne iz antisemitizma za demokrate vec iz neznanja

 

Normalno da nece niko vjerovati, jer zasto bi iko vjerovao na jednu ovako pausalnu, nicim potkrijepljenu izjavu, gdje je najveci argument ono neces verovati :59:

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Plavi Golub said:

 

Znaci svi Amerikanci koji glasaju za DS su antisemite ili glasaju za antisemitski agendu. OK

 


👍

Iskreno receno meni nije jasno kako si to izvukla iz njenog pisanja?

Ona je pricala o antifi i BLM koji jesu anti-semitski, procitaj malo o njima. A ti uvukla neke Jevreje koji glasaju za Dems, kakve to veze ima jedno s drugim?

Republikanci i Demokrate imaju razlicite struje unutar stranke, i ljudi za njih glasaju iz razlicitih razloga, a to definitivno nije zato sto se slazu sa svakom strujom unutar stranke. To se ocigledno videlo na Berniju. I imas demokrata, izabranih demokrata koji samo cute na divljanje ultra-levicara (ne smeju nista da kazu) sto ne znaci da to podrzavaju aktivno. Ni clanstvo ni glasanje za bilo koju politicku opciju (Dems ili Reps) u US ne znaci ideolosku pripadnost.

 

Zato je i moguce da ljudi prelaze iz jedne u drugu stranku, a da ne moraju da ideoloski menjaju svoje stavove. Uglavnom oni koji su blize centru u obe stranke.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mama_mia said:

ne svadjaj se s logikom i pusti je do djavola ako ti nije jaca strana


Ovde se grdno varas.

 

8 minutes ago, Mama_mia said:

Sada, kako ti je palo na pamet da su svi grajdani koji glasaju za demse antisemite, to si napisala kao da sam ja to rekla? Ucinilo ti se?

 

1 hour ago, Mama_mia said:

Da oni to jesu sve sa demokratama svih boja.

 

Neka bude da sam pogresno razumela.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Iskreno receno meni nije jasno kako si to izvukla iz njenog pisanja?

Ona je pricala o antifi i BLM koji jesu anti-semitski, procitaj malo o njima. A ti uvukla neke Jevreje koji glasaju za Dems, kakve to veze ima jedno s drugim?


Mora biti da je post postao nevidljiv, ako ja nisam oslepela. Ima u citatima. Ja ih nisam editovala.
 

«Da oni to jesu sve sa demokratama svih boja»

 

Na sta je sledilo moje pitanje.

 

Hvala ne treba dalje pojasnjenje. Dovoljno je postojece.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U odbrani statue radilo polu-automatsko oruzje:
 
https://www.washingtonpost.com/nation/2020/06/16/albuquerque-militia-shooting-protest/
 
 
Od svega je uspelo da se raspetlja da su beli supremacy sa oruzjem "militia," crni su "gangs"... :forum_geek:
 
 
 
Kad je rasistička policija marala da se povuče. Dobili smo ono za šta smo se borili!
Lovely.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo novosti - vratila se korona:

 

Donald Trump's Tulsa rally is a very bad idea
https://edition.cnn.com/2020/06/15/politics/donald-trump-tulsa-oklahoma-rally-saturday/index.html

Upcoming Trump rally in Tulsa raises concerns among public health experts
https://www.washingtonpost.com/nation/2020/06/15/coronavirus-live-updates-us/

Trump's Tulsa Rally Endangers His Supporters
https://www.nytimes.com/2020/06/16/us/politics/trump-coronavirus-rally.html

 

:lol_2::lol_2::lol_2:

 


Zbilja, tuzan li je zivot beskicmenjackih krpa u laznim medijima, zamisljam ih kao one uposlenike u Orvelovom Ministarstvu Istine koji marljivo prepravljaju istoriju po dnevnoj agendi totalitarnog gospodara - jedna fioka ako smo u ratu sa Evroazijom, druga ako smo sa Istazijom, pa sve brisi i prepravljaj nanovo svaki put. Razmazeni falangisti (koji su uglavnom deca imucnijih roditelja, poput cerke gradonacelnika Njujorka, koja je uhapsena zbog divljanja na protestu) i ostala "pravomisleca" pucina izlazi i zgomilana orgija nedeljama  - "nema Korone", ne gledajte na tu stranu, cak su i lekari dali ferman da se to moze, dok je radnicima zabranjeno da idu na posao...dok je "ispravno-mislecim" dozvoljeno da se tiskaju u hiljadama po "dogadjanjima naroda",  obicnom coveku je bilo zabranjeno da ode u crkvu ili da u bolnici poslednji put vidi umiruceg oca.

 

spacer.png

("nothing to see here folks move along")

 

 

Ovaka stratifikacija gradjana po hijerarhijskom prioritetu je tipicna za totalitarne sisteme, kao jedan od nacina kako se tamo ljudi dresiraju da jedu iz ruke vladarima - ako "ispravno" mislis onda za tebe ne vaze svi zakoni i  bice ti biti dozvoljeno svasta, cak i neki mali piromanski igrokaz, pljacka ili da nekoga i umlatis (narocito ako je gradjanin drugog reda), a ako ne mislis dovoljno ispravno (ili, u ovom slucaju, ako nemas dovoljno identitetskih PC bodova) onda si gradjanin drugog reda kojeg se moze i zakljucati u kucni pritvor, pa mu se cak i rugati ako se buni i hoce napolje, na posao itd (cak su i holivudske plasticne guzice tvrdile da "nema povratka na staro" i kritikovale obicnog coveka zbog "konzumerizma" koji hoce sve da upopasti  (naravno, dok nije dosla nova direktiva da sad TREBA da se izlazi) sto je jedan od najbizarnijih i najbezobraznijih stvari u poslednje vreme (nije izvesteno da li je u pravednickoj borbi protiv konzumerizma neka od plasticnih guzica srusila svoju cetvrtu kucu ili potopila svoju jahtu))...

 

Samo, Amerikance vise niko nezatvori u kucu zbog virusa, "won't work" sto rece predsednik:

 

Edited by bohumilo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:
 

 

"No one is for racism, but..." 

 

 

Izvini ali ako se sve ove silne pare daju samo da bi se jedna grupa zaposlila ...onda da this is not for rasicim but ??????

ili ti kako ovo proteziranje nije rasizam ??? 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

To nije krsenje prava na slobodan govor. To je preuzimanje odgovornosti koje je u americko drustvo duboko ukorenjeno. Ako ne uradis to sto tvrdis da ces da uradis - letis. Gospodin nije mogao da dokaze svoje tvrdnje i zbog toga je procenjeno da je slaba karika u kolektivu. Neko je preuzeo odgovornost i otpustio ga.

 

Vrlo prosto, pravilno i jedna divna tekovina velikog americkog drustva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, zaista, divna tekovina da dobijes otkaz zato sto si napisao nesto o nekoj organizaciji na nekoj drustvenoj mrezi. 
 

Ovo me podseca na moje pokusaje da matorcima objasnim neke stvari u vezi politike i naseg drustva generalno. Ne, ovo nije uvijanje u celofan da bih nekoga ponizio, klotzene :D.  Tolike godine svadja i prepiranja samo da bih shvatio da su oni svesni svega toga, ali ne vide nista lose u tome. Tako i vi. Naravno da ne vidite ekstremizam u delovanju pokreta kao sto su blm jer smatrate da je to opravdano. Nema tu nista sporno, u cemu je problem? 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DownUnder said:

Izvini ali ako se sve ove silne pare daju samo da bi se jedna grupa zaposlila ...onda da this is not for rasicim but ??????

ili ti kako ovo proteziranje nije rasizam ??? 

 

Nisam bas najsigurnija sta hoces da kazes, ali pare se daju za razvoj nekog dela drustva koji ima problem. 

 

https://www.cnet.com/how-to/companies-donating-black-lives-matter/

3 minutes ago, dude said:

Da, zaista, divna tekovina da dobijes otkaz zato sto si napisao nesto o nekoj organizaciji na nekoj drustvenoj mrezi. 
 

Ovo me podseca na moje pokusaje da matorcima objasnim neke stvari u vezi politike i naseg drustva generalno. Ne, ovo nije uvijanje u celofan da bih nekoga ponizio, klotzene :D.  Tolike godine svadja i prepiranja samo da bih shvatio da su oni svesni svega toga, ali ne vide nista lose u tome. Tako i vi. Naravno da ne vidite ekstremizam u delovanju pokreta kao sto su blm jer smatrate da je to opravdano. Nema tu nista sporno, u cemu je problem? 

 

Pa i Trampovi lete ako se uzjogune, spisak je poduzi. 

Link to comment
Share on other sites

Znas kako, ako ikada budes bio u poziciji da saradjujes sa nekim ispod sebe (ili vec jesi, jos bolje), mozda ces se zapitati i posle nekog ovakvog dogadjaja premeriti njegov doprinos, njegova eticka i moralna stanovista, pa u cilju odrzavanja kolektiva, napraviti ovakav rez, jer je ovako nesto klasicna poslovna, kapitalisticka, nista licno odluka.

 

Ko ima luksuz da ne radi sa recimo srbendama, americkim rednekovima ili drugim belosvetskim seljacinama zna koji je to blagoslov.

 

Ko nema, jbg, mora da se davi u ovakvom blatu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Baby said:

 

"No one is for racism, but..." 

 

 

Bilo bi interesantno da se ova izjava "No one is for racism, but" pojasni, posto se cini da tebi nista nije jasno, cak ni ne znas sta bi pitala da ti se pojasni. 

Interesantno?

Edited by marejosip
obrisan deo sa licnim napadom
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...