Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Past hour
  2. @NMX znaŔ kako, naŔ je klub, ako iko ima pravo da ga uniŔti, to smo mi. Na stranu Ŕto ne mislim da je tako lako 'uniŔtiti' jedan toliko ukorenjeni klub. Koliko ja vidim, zahtevi su jasni - Ostoja out, novi predsednik, updejtovana uprava kao i ciljevi za ovu i narednu sezonu, novi (stari?) trener. Što je najvažnije, i na čemu insistiram odavno, apsolutna transparentnost. U naŔem klubu, na žalost, skoro niŔta nije bilo transparentno, i pored truda marketinga da to tako prikaže.
  3. I vratili se letom rano ujutru, sto znaci da nisu mnogo ni spavali, u kom postoji biznis klasa, medjutim samo 10 mesta tako da bi bio fajt ko ce tamo, pa to nije bila opcija...
  4. Ja stvarno ne znam gde sam ja to napisao, moguce da si lose interpretirao. Nasa igra je losa zbog niza faktora, u koje ulazi i trenersko vodjenje, za koje je trener preuzeo odgovornost i dao neopozivu ostavku. Zasto nam je sad dunulo da cistimo klub? Zato sto je Zeljko izneo cinjenice koje ukazuju: Da je klub lose vodjen Da je tim bio saboritan Da je on onemogucen da se bavi samo trenerskim poslom Da SNS klika, ne da ne obezbedjuje ogroman novac (kako se ovde cesto ucitava) vec krade novac iz kluba A jos gore, kradu novac svih ljudi koji su platili sezonske, troskove obrade, clanstvo, part+ itd. Zato sto je sportska strana sezone gotova, pa imamo priliku da se pozabavimo nesportskom
  5. U vaÅ”em klubu se nije desilo ama baÅ” niÅ”ta Å”to bi napravilo situaciju zbog koje su rezultati i igra bili katastrofalni. Ovo verujem da je teÅ”ko da ponovite ali je tako. Verujem da je lako da se kupi ta priča i opravda voljeno biće ali jbg sori, nije tako. Morate pritom da se dogovorite, jel su ga buÅ”ili igrači, jel ga buÅ”io limar? Å ta je limarov interes da buÅ”i trenera kad zna da je trener bogu hvala 10000x veći od njega i da u direktnom sukobu jedan ide u koÅ”arkaÅ”ku legendu a jedan nazad da lepi stranačke plakate (Å”to će se i desiti). Ostoja nije retard da misli da može da pobedi u takvom kleÅ”u. Poslužio je kao savrÅ”eno opravdanje za loÅ”e igre i nije mi ga žao uopÅ”te. Može samo da mi bude žao Å”to vi to ne vidite nego kupite priču ne bi li opravdali voljenog trenera. I sad zaista viÅ”e neću da piÅ”em niÅ”ta ovde, em je nemoguće diskutovati bez da dobijeÅ” ko ti oteo nalog ili nedobronamerni komÅ”ija ili Å”ta već, em je nemoguće da vi tako ostraŔćeni skinete malo te naočare. Over and out
  6. Kuka na nemanje para za centra uprkos historijskom 27m budžetu, a doveo mu Džabalebarija. Kuka na stanje u državi, a precednik mu doveo Ekspa i nacionalni stadion. Nije tako teÅ”ko, ali očigledno na temu Željka Obradovića mnoge komÅ”ije jednostavno neće da vide dublje. I neka ih, ali poÅ”tujte kada vam se to spočita.
  7. Dakle, long story short, nas nikad veci budzet, kako o njemu sa velikim ponosom prica Limar, ipak nije bas tako veliki šŸ™‚.
  8. Ponekad je korisnije da staneÅ”, malo razmisliÅ” kako izgleda neÅ”to iz tuđih para očiju, pa preispitaÅ” svoje viđenje. Možda legendarnog trenera i idola svih navijača Partizana mnogi žele da upoznaju, slikaju se, pogotovo ako su i sami simpatizeri ili navijači, a tek ako su neomiljeni. Možda hiljade ispisanih rečenica gde opsesija Željka Obradovića preovladava nisu ono Å”to je okej... nasuprot navijačima Partizana koji ti na to ukažu.
  9. Nemoj Barkli, bar ti nemoj jbt. Niko ne kaže da se treba praviti blesav ali paradoksalno vi to radite kupovinom priče da su vam za očajne partije krive nekoÅ”arkaÅ”ke stvari, bukvalno se pravite blesavi. Koje brate nekoÅ”arkaÅ”ke stvari? Izostanak čartera ? Jedan uvaljen igrač (pazi sad, svaka jebena ekipa ima uvaljenog igrača ili viÅ”e njih, jbg, menadžeri)? Laž o budžetu? Sve i da je sve to tačno, vi ste sa ovim rosterom imali skandalozno loÅ”u igru (rezultat je po meni čak i iznad igre) za koju te stvari nikako ne mogu da budu opravdanje, sem ako nećemo da se lažemo da bi opravdali jednog i udarili na očigledni i easy target u vidu sns bitange. I onda se izostanak rezultata kao direktna odgovornost trenera sns limara. I evo dan posle, apsolutno viÅ”e niko ni sada, niti će ikada viÅ”e, pričati o očajnoj igri za koju je jedini krivac Željko nego o tim nekoÅ”arkaÅ”kim stvarima. Ali hajde onda, evo joÅ” nekoÅ”arkaÅ”kih stvari. OtiÅ”ao Nilikina da se imaju pare za Bruna. Moguće. A istovremeno Ifče na full payrolu jer nije po meri trenera (koji ga je birao)?. Onda je i to nekoÅ”arkaÅ”ka stvar. Je l nekoÅ”arkaÅ”ka stvar trpanje para za najskuplje pojačanje u istoriji kluba koji je moguće i najveći fejl? Jel i to Limarovo? I to posle sinoćne objave viÅ”e niko neće pitati i pričati. Da me ne shvatiÅ” pogreÅ”no, uz količinu emocija koja ide uz čoveka kao Å”to je Željko, ja razumem ovo delimično odsustvo realnosti, želju za opravdavanjem i dovođenjem u vezu loÅ”ih igara i rezultata sa tim nekoÅ”arkaÅ”kim stvarima ali stavite se na stranu i zamislite istu situaciju negde drugo (evo kod nas a nije da nismo imali sve moguće scenarije ovog sveta godinama) pa recite koliko je to objektivno. Moj post na koji se Vrac nadovezao se ticao toga da ne mislim da treba da Å”ejmujete bivÅ”eg/budućeg trenera time Å”to mu kačite telefon po mrežama ili ga nazivate MiÅ”kovom kurvicom. Čovek vam je u sred nemaÅ”tine doneo, sa sportskog aspekta, možda i najbolji rezultat u poslednjih 10ak godina shodno timu, ambicijama i takmičenjima. I da nije bilo korone prejebao bi i Zvezdu i moguće i uzeo EC. Čuj, tužio vas. Tužioo vas je i Dule, isto za pare koje je zaradio. A takvim ponaÅ”anjem (paljenjem svega, nesmirivanjem strasti) na kraju dana niti ćete oterati SNS upravu (ako iko misli da će uprava KKP biti nezavisna od SNSa dok je SNS na vlasti, imam jako loÅ”e vesti za tu osobu) niti ćete vratiti Željka (niti će on doći da trenira takav klub, kao Å”to nikada i nije). Samo ćete uniÅ”titi klub koji je, Å”to bi se reklo in good standing. Promena toga o čemu pričate će doći kada ode SNS sa vlasti a do tada, jbg - hleba iigara, neÅ”to na Å”ta ste (smo) svi pristali onda kada je krenula da se sanja Decima, prima kurac palac.
  10. Toliko mu je uvredjena inteligencija da je zaboravio kako se izlazi sa topika
  11. Drugari, vreme je da se pali odavde. I tako sam u poslednje vreme dosta smanjio aktivnost na temi KKCZ, a sve sto citam ovih dana na temi KKP me je zgrozilo. Tu ima mnogo kvalitetnih forumasa cije sam upise rado citao, ali ocigledno postoji jedna tema gde se mnogo razilazimo i prosto ne zelim da budem deo necega sto mi vredja inteligenciju. Izvinjavam se ako sam bilo koga ikada uvredio. Svima zelim sve najbolje i ako Bog da da se cujemo u nekim lepsim vremenima.
  12. pa ti napusti topic.... sto to radis svojoj inteligenciji pa ti napusti topic.... sto to radis svojoj inteligenciji
  13. Jbt NMX-e, ko ti je oteo nalog? Ovde je stvar prilično jasna. Iz detalja koje je Željko sinoć izneo, očigledno je Ostoja u Partizanu radio ono Å”to sns goveda rade svuda gde imaju neki uticaj. Da su rezultati bolji, stvari se verovatno ne bi odigrale na ovaj način, no biće da je dosta tih spoljnih faktora uticalo na situaciju na terenu. To Å”to smo mi projektovali na Željka imunitet i sposobnosti jednog Boga, da on sve sam hendla i odlučuje u svemu u Partizanu, uopÅ”te ne mora da bude istina. I očigledno nije bila. Ne znam kako istovremeno može biti da je Partizan državni klub u kom postoji uticaj politike, ali i da politika nije uticala na ovaj rasplet događaja. Prilično kontradiktorno. Hajde konačno si zbacio masku tog finog, analitički nastrojenog komÅ”ije.
  14. Dobro nam dosli apoliticni. Posluzenje je u salonu
  15. Ok, a Å”ta treba raditi? Praviti se blesav? Rezultati su očigledno posledica i vankoÅ”arkaÅ”kih stvari. Dakle, onaj koji je odgovoran za teren je preuzeo odgovornost, a Å”ta ćemo sa ostalima? Da ćutimo i hvalimo frizuru? Prosto me je sramota Å”to sam pročitao ovaj post.
  16. Zeljko Obradovic koji ima slike sa Vucicem, Dacicem, Dodikom i crnogorskim mafijasima sigurno nije adekvatna osoba za predstaviti ga kao borca protiv korumpiranog sistema, pogotovo sto na racun tog sistema zivi poslednjih 5 godina. Praviti od njega opoziciju jer je jedan jedini put dao kilavu podrsku studentima, a propustio ko zna koliko puta da zastiti svoje navijace koji su prebijani i kidnapovani po tribinama Arene je smejurija. U bilo kojem drugom klubu bi bio jedini odgovorni krivac, ali ne i u ovom nasem ludilu gde je po ko zna koji put predstavljen kao heroj i zrtva, jer kako priznati sebi da najveceg i najboljeg trenera tambura ko god stigne po Evroligi? Ovo sto vi radite je vredjanje inteligencije svima nama.
  17. Ovako kako napises ispada da cistite klub od SNSa jer nema rezultata i losa je igra inace istog ciscenja ne bi bilo
  18. Jeste, ciscenje. Dosao Zeljko posle ili ne. Sta je alternativa? Da cutim i ****. Ne bih to, a cini mi se ni dosta drugih.
  19. I koji je cilj toga? Da se otera napredna uprava? Ok, podrska. I posle? Da se vrati Zeljko?
  20. Hajde komÅ”ije, batalite sezonu, batalite koÅ”arku, batalite hleba i igara i priključite se partizanima... Imate i vi Željka i imate i Obradovića, kad se spoje u jednu osobu poveŔće vas u borbu protiv korumpiranog sistema
  21. kakvo bre smirivanje strasti, sta ce nam to? sezona je na sportskom planu gotova, ajde sad da se pumpa, dinsta i przi na svakom drugom. jos jednom, hvala ti Zeljko, gospodine.
  22. Today
  23. Navijaci po mrezama kace Trinkijev (i agenta mu) broj telefona, da mu se cestita nova godina. Fino smirivanje strasti
  24. JPM

    Kako se danas osecate.

    Ma gde htela da prica... nije htela. Okrenula se i otisla. Ubo sam je u ranu ocigledno, bas mi bilo zao. Fora je sto smo bili dosta bliske komsije ranije, koliko god to moze da bude, a ona je odavno ekstrovertna osoba, voli da prica.
  25. odlicna analiza ali nepotpuna. iako je autor doveo u vezu ugao izmedju potkolenice (tibie) i parketa to je daleko najmanji uzrocnik pucanja ahilove tetive. treba napomenuti da je ahilova tetiva super jaka i elasticna i moze da absorbuje daleko vecu silu nego recimo sam misic (list). znajuci to odavno vlada konsenzus medju istrazivacima i teoreticarima da su degenerativne pojave i starost daleko najveci uzrocnici kidanja ahilove tetive (oba uzroka smanjuju elasticnost tetiva i povecavaju krtost). zatim temperatura i zagrevanje su odlicni nacini da se smanji verovatnoca kidanja jer se povecanjem temperature (okoline ili duzim i specificnim zagrevanjem) povecava elasticnost i izdrzljivost tetiva. tako da i to igra bitnu ulogu jer nekad sportisti u brzini ili nesvesno ako zaborave ne istegnu i zagreju dovoljno pojedine slabe tacke. na kraju ovaj prikazani ugao je dosta diskutabilan i zavisi od trenja izmedju podloge i patike. ukoliko je trenje vece dolazimo u situaciju da je svaka nagla promena pravca rizik (u kombinaciji sa prethodno navedenim uzrocnicima) dok smanjenjem trenja gubimo na agilnosti i eksplozivnosti jer jednostavno dolazi do proklizavanja. sad mozemo da zakljucimo da je sa povecanjem atraktivnostii dolazi i do povecanja rizika a sporska industrija prati razvoj kosarke i proizvodi modele koji kreiraju ogromno trenje. ako se prisetimo da se pre 40ak godina igralo u starkama koje su nezamislive danas mogli bi da zakljucimo da je ovo mozda i najveci faktor jer ja se ne secam ovih povreda u kasnim 80im (dokle mi secanje dopire). relativno skoro je kruzila slika ili bese video kad zajon napravi suisajd kat ili bese brza promena pravca i pokida skroz patiku. toliko je nauka napredovala da je patika u sustini ostala ukopana u mestu posle zeljene promene pravca a sila generisana iz ogromne zajonove mase pokidala patiku.
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...