Jump to content

Kafana pod obručima


Kronostime

Recommended Posts

14 hours ago, Green23 said:

Ne ide ti direktno koaksijalni, već idu oni mali adapteri, antenski. Pogledaj recimo kako ti je taj koji već imaš povezan.

 

Misliš na ovako nešto? 

f_adapter.webp

 

Na to ja mislim kad govorim o koaksijalnom kablu. Kod mene ima na cisco-vom modemu ulaz za to, ali na ruterima što sam gledao na netu po prodavnicama ne vidim da ima. A kad si već rekao antenski, da li se možda antene na ruteru odvrnu, pa se tu stavi kabl? 

 

9 hours ago, Kronostime said:

Zasto ne probas sa wifi extenderima?

Pa to i pitah, ne znam da l' da razvlačim kablove, pa da stavim dole ruter ili da kupim taj neki ekstender. U suštini mi dole ne treba bog zna kako jak net, ali ono. Gledam koje je bolje rešenje. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Ako ces dole koristiti vise uredjaja - onda ti je najbolje resenje UTP kabl i wifi ruter.

 

Pretpostavio sam to, pa samo pitam da li je moguće iskoristiti kabl od kablovske (koaksijalni) koji je razveden po celoj kući ili moram razvlačiti utp kabl do dole da bih spojio ruter sa modemom. 

 

Jao, timo, zapamtićeš me! 😛

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uvrnuto said:

 

Pretpostavio sam to, pa samo pitam da li je moguće iskoristiti kabl od kablovske (koaksijalni) koji je razveden po celoj kući ili moram razvlačiti utp kabl do dole da bih spojio ruter sa modemom. 

 

Jao, timo, zapamtićeš me! 😛

Ne mozes iskoristiti koaksijalni kabl, vec moras provuci kabl od 1 od LAN portova na kablovskom modemu do WAN porta na ruteru i konfigurisati ruter kako zekis da ti pokriva donji deo kuce.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...