Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

7 minutes ago, McLeod said:

Jbg, kad je neko siroma' uzima svake pare koje se nude.

 

Erdec, Koricani, pa tek onda Cava. Nisi bio odavno.

Ne idem tamo gde hoće da me obeleže, znam jednog uz Erdeča što mu je još deda prodavao placeve dođošima, pa posle otac i sad on prodaje. I super mu je dok ne prokocka pare a posle mu krivi "kosovci"

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

 
Ja znam da sam kao dete slusao price dede koji je osamdesetih ziveo na Kosovu (stvarno se ne secam gde tacno) i kako je "siptarskim kravama sekao noge motornom testerom".
 
U selu su ga zvali Crnogorac.
 
Tako da sve ove price koje sam cuo sa svih strana uzimam sa debelom rezervom, a posto znam ko zivi oko mene i da je ogroman broj uhleba i kriminalaca po Srbiji upravo sa Kosova, nisam ni siguran kome treba da verujem u vezi ovih poslednjih desavanja.
 
U svakom slucaju mi je zao normalnih ljudi sa obe strane koji samo zele da zive mirno gde su odrasli i gde im je porodica bila.

Kad smo već kod ličnih svjedočenja.
Jedan poznanik živio u Prištini, kolonizovani iz CG 1912.
Imao sreću sva familija sačuvala glave, drug iz zgrade sa kojim se podiza sada “kontroverzni biznismen” pa im je sav kosovski asset isplaćen po fer cijeni.
Rezimirao jedan vijek i nekoliko generacija na Kosovu u jednoj rečenici “ Ne isplati se”.
Izgleda ne cvjetaju ruže ni Albancima.
Zemlja u kojoj od svih banaka najveći promet ima Western Union je za zaobići.
Sad drugar ide svako malo na Kosovo u svojstvu skupog doktora za privatne ordinacije[emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, qqruz said:


Kad smo već kod ličnih svjedočenja.
Jedan poznanik živio u Prištini, kolonizovani iz CG 1912.
Imao sreću sva familija sačuvala glave, drug iz zgrade sa kojim se podiza sada “kontroverzni biznismen” pa im je sav kosovski asset isplaćen po fer cijeni.
Rezimirao jedan vijek i nekoliko generacija na Kosovu u jednoj rečenici “ Ne isplati se”.
Izgleda ne cvjetaju ruže ni Albancima.
Zemlja u kojoj od svih banaka najveći promet ima Western Union je za zaobići.
Sad drugar ide svako malo na Kosovo u svojstvu skupog doktora za privatne ordinacijeemoji3.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

sve zavisi na koga naletiš na Kosovu

imaš enormno bogate porodice pa kad si u njihovom okruženje imaš utisak da si u raju ali zato imaš i solidan broj ljudi koji preživljavaju zahvaljujući novcu koju im šalje neko iz dijaspore

sve više mladih traži svoju sreću daleko od Kosova i što je najgore, kad odu i snađu se negde ne pomišljaju da se vrate i žive ponovo na Kosovu

jenjava i onaj nekadašnji nacionalni naboj kod dijaspore, moj prijatelj koji je jedan od trenera mlađih kategorija u reprezentaciji Kosova kaže da od 25 dečaka koje su pozvali da igraju za neku mladu selekciju a koji su rođeni širom Evrope odazvalo se njih 4 a ostali čekaju pozive Švajcarske, Nemačke, Austrije, Švedske 

A kurti trubi da je najuspešniji u svemu  

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Perkos2 said:

Jablanović 

Jablanovicev U turn pred kosovske izbore I jeste nesto sto izaziva sumnju da mu je promena odluke motivisana nekim lukrativnim motivima, Ili je mozda dobio neku ponudu koja se ne odbija, znajuci okruzenje I 'igrace' na podrucju na kome zivi.

Link to comment
Share on other sites

poslanica gradske skupštine u PR iz VV koju vodi Kurti izvesna Berna Saraqi prešla u Tačije PDK i šta kaže kurti, "prisile,ucene, pretnje " su razlog što je prešla u drugu partiju

 

evo jedne zanimljive priče van SL

 

https://kossev.info/podkast-sa-milicevicem-kurtijeva-vlada-zaista-nema-iskrene-namere-prema-srbima/

 

Edited by Perkos2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Perkos2 said:

Kako bi Srbija bila taj na zemlji da nema ovih zlih dođoša sa Kosova koji znaju samo za kriminal. Al kad izvade pare da plate neku livadu u Ćavi noge i ruke se lome ko će prvi da uzme te prljave pare. Naravno kriminal koji rade neki starosedeci tipa Palme, Verka, Velje, Vesića, Malog, Šutsnovca ili Jovanova nije bitan, ono su valjda izuzeti od kritike. Gde ubacih šutsnovca i taj je zli Srbin sa Kosova

Nema taj veze sa Kosovom, osim mozda poslovne.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, deez nuts. said:

Jos jedan mirni protestant kidnapovan. 

uvek možeš verovati osvedočenom fašisti kurtiju koji pravi spiskove za odstrel i presuđuje ljudima i bez suđenja

 

eto sad uhapsio jakog kriminalca koji pere auta u lokalnoj perionici kako bi obezbedio prihod za svoju porodicu( supruga i četvoro dece)

a Zvonoko gradi po većem delu Kosova zajedno sa Ukom i Sekirečom i ne sme mu kurta ništa 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Istorijski oko Vidovdana je uvek povisena temperatura. Evo i danas u Juznoj Mitrovici. Kako sam razumeo Srbi hoce na Vidovdan da obznane deklaraciju. Iz ovog ugla po dinamicic na terenu ne znam da li ce stici da je objave, sta god pisalo u njoj.

Link to comment
Share on other sites

n1

 

Ministar odbrane Kosova Armend Mehaj izjavio je da je današnji marš pripadnika Bezbednosnih snaga Kosova (BSK) od Kosovske Mitrovice do sela Frašer bio deo planiranih aktivnosti u okviru godišnjeg plana, i da nije u vezi sa aktuelnom situacijom na severu Kosova. Mehaj je na Fejsbuku pozvao da se takvim aktivnostima ne daju drugačije konotacije. „Danas je Treći puk izveo pešački marš koji je bio predviđen za 215 naših vojnika. Marš u Mitrovici je krenuo od kasarne ‘Minatori’ do sela Frašer i ponovo se vratio u kasarnu. Marš nema veze sa bezbednosnom situacijom na severu“, napisao je Mehaj.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...