Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

videli smo juče da ni u samom gradu kosovski policajci ne nastupaju u jedinstvenim uniformama i sa istim oružjem tako da ko zna koji su ovi i gde su se muvali ali tako to biva što bi rekli kad nećeš da razgovaraš sa političkim predstavnicima Srba na Kosovu nego dokazuješ ko je novi šerif onda usledi i reakcija 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, dzoneee said:

Мислиш на цело Косово или север, јел ако је север не знам где више више може да се шири кад се проширило већ? :classic_biggrin:

 

Nece se on zadrzati na kosovu, plan je dosta veci, pitanje kad ce puci u presevu bujanovcu... 

Uniforme su njihove policije. 

 

Link to comment
Share on other sites

А па мени је то очекивано да ће се догодити. Чуди ме што је оволико и потрајало искрено. Него написао си и на тзв. Косово, па пошто се на север већ проширило једино остаје остали део Косова.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dzoneee said:

А па мени је то очекивано да ће се догодити. Чуди ме што је оволико и потрајало искрено.

Još to Ameri smiruju ali ako i njima pukne film i dignu ruke eto belaja a onda se plašim biće gore nego 1999

Link to comment
Share on other sites

Danas je severna Mitrovica bila u protestnoj šetnji zbog kidnapovanog Milenkovića, s'druge strane nakon pompezno najave da je on tukao KFOR sad se jedva našao snimak gde on sa još par momaka udara šupljake nekim Albancima koji su hteli preko mosta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Taj je najzajeban...iskusan. :smiley53:

 

A ostali su po svoj prilici retardirani, bar prema izjavi ove mastiljare: https://n1info.rs/vesti/petkovic-pripadnici-kosovske-policije-nisu-kidnapovani-uhapseni-u-raski/

 

Nosili su uniforme sa oznakama, policijske značke, fali još samo JMBG.

 

Malo mi je čudno da ovaj vrišti i pišti da nisu kidnapovani, već su uhvaćeni u dubini teritorije. Kada bi nekim čudnim sticajem okolnosti ovo bilo tačno, ministar policije bi morao da podnese neopozivu ostavku. Ako mu je granična policija toliko sposobna da propusti da neko sa sve službenim oznakama i oružjem uđe 10-15 km u dubinu teritorije, onda bi i najezda sa Malte ili Fidžija bila veliki problem.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

 

A ostali su po svoj prilici retardirani, bar prema izjavi ove mastiljare: https://n1info.rs/vesti/petkovic-pripadnici-kosovske-policije-nisu-kidnapovani-uhapseni-u-raski/

Sad će valjda u 17,00 svi detalji...kakva crna Raška...mani se

1 minute ago, DJ_Vasa said:

 

Nosili su uniforme sa oznakama, policijske značke, fali još samo JMBG.

Neki su i imena objavili.....

 

1 minute ago, DJ_Vasa said:

 

Malo mi je čudno da ovaj vrišti i pišti da nisu kidnapovani, već su uhvaćeni u dubini teritorije. Kada bi nekim čudnim sticajem okolnosti ovo bilo tačno, ministar policije bi morao da podnese neopozivu ostavku. Ako mu je granična policija toliko sposobna da propusti da neko sa sve službenim oznakama i oružjem uđe 10-15 km u dubinu teritorije, onda bi i najezda sa Malte ili Fidžija bila veliki problem.

 

Mnogo ga ti čavuljiš u sitna crevca :classic_laugh:

Mene pa muči što im nisu maznuli i auto ? Možda su ovi kosovski policajci krenuli po robu, al naišla druga ekipa :s_w:...a kao što reče neko ovde, stalno oni "zalutaju", nije prvi put, pa budu vraćeni. A možda im je ovo ipak samo opomena. ..... kad su u pitanju "oni" i "mi"...ništa nije isključeno i sve je u igri :kece::s_d:

Link to comment
Share on other sites

Umesto da se uvuku u mišju rupu čelnici obe policije izjavljuju da im je druga strana ušla u spavaću sobu, ovaj kaže ušli na kosovo i pokupili ih pored živog KFOR-a a ovi naši da su im komandosi ušli 20km u centralnu Srbiju. Istina je obično tu negde između a dodatno je zbunjujuće da nije niko metak opalio. Pojedini mediji na Kosovu najavljuju da će kurti zabraniti ulaz robe i vozila iz Srbije

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Perkos2 said:

Još to Ameri smiruju ali ako i njima pukne film i dignu ruke eto belaja a onda se plašim biće gore nego 1999

Реално тај део јесте потенцијално буре барута, као и Санџак, с тим што не знам тачно какво је заиста већинско опредељење тамо. Знам да је већинско становништво муслиманско, али не знам колико они имају аспирације за неком самосталношћу. Можда да, можда и не баш толико. Да се дотакнем и Војводине иако има наравно неки проценат који би волео независну Војводину од Београда пре свега, дубоко сумњам да је то и близу неки критичан број.

 

Е сад оно што је мени смешно је што сам ја кроз историју и прилике овде натеран да размишљам на такав начин. Да ако има довољно Срба на некој територији онда смо у реду, али чим то није толико осетно и ту су неки Албанци, Муслимани, Бугари шта ти ја знам, одмах је потенцијални проблем. :classic_wacko: Али тако је како је на овим просторима и очигледно да се овде са овим народима који живе на Балкану тако развијају ситуације. И такође коло среће се окренуло. Оно што смо ми хтели да урадимо Хрватима и Босанцима, то су нама урадили Албанци уз наравно помоћ НАТО-а. 

 

Питање је и шта би било да смо пажљивије пратили развој ситуације после "хладног рата" и изабрали уместо браћу капиталистичке сараднике? Ја колико знам ни једна држава од тренутка када је ступила у НАТО пакт нпр. ни за милиметар није променила своје границе, док ови са друге стране јесу. То се десило и са нама. Знам да је сада лако потезати те недоумице и да када би се вратили у време пада берлинског зида на помисао тога би можда заглавио бајбок, али сада са ове тачке гледишта када се сва догађања узму у обзир и када се погледа уназад мислим да јесте реално питање шта би се догодило са свима нама на овој територији да смо једноставно другачије бирали. Но за такав избор сигурно није могао Милошевић или слични њему, што је вероватно негде око 80% политичког света код Срба одувек, да се одлуче. 

 

Углавном мишљења сам да никоме од тих мањина или већина (по територијама) како год, не би било у интересу да се раздвајају, селе, сецирају, цртају неке мапе и сањају неку самосталност, да је уређење државе Србије на неком високом нивоу, и да смо стандардом нека Аустрија, Белгија или Данска (дао сам њихове примере јер су по величини ту негде као и ми, отприлике). Пошто је партијски систем, пошто је држава централизована да је неких 90% Београд, а ово остало неки кметови који се врло мало питају чак у својим општинама, пошто је јавашлук и криминал одвајкада и систем "како се снађеш" онда мене искрено не чуди такво стање. Јер је логично јебига.

 

Америка да има овакво уређење и овакву ситуацију у држави не би се раздвојила на 50 држава колико их овако има, већ би то било на преко 100.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dzoneee said:

Ја колико знам ни једна држава од тренутка када је ступила у НАТО пакт нпр. ни за милиметар није променила своје границе, док ови са друге стране јесу.

?

Link to comment
Share on other sites

Quote

Imali smo šest ukupno upucanih Srba od početka godine. Pod Kurtijevom vlašću nijedan Albanac nigde nije upucan. Nigde srpski policajci, bilo gde, na teritoriji centralne Srbije nisu upucali nikoga od Albanaca. To se dešava samo Srbima. I kada neko govori o obe strane u međunarodnoj zajednici, naše je da im uvek ukažemo na to šta se stvarno dešava, i šta je to, ko je taj ko je odgovoran za sve to. Ne zaboravite da cela kriza počinje onog trenutka kada neko donosi odluku da ide na izbore, za koje su znali da će biti potpuno nelegitimni, sa izlaznošću od 3,4 odsto na celom severu. I nije im dovoljno to što su pušteni da recimo u bošnjačkoj mahali postave u severnoj Mitrovici svog nekog tamo, koji nikoga ne predstavlja."

Sastanak sa predstavnicima Kvinte

Vučić je zatim govorio o sastanku sa predstavnicima Kvinte.

"Samo su nas molili da dalje deeskaliramo situaciju. Završili smo taj sastanak. Imao sam veoma korektan razgovor sa komandantom NATO-a na Kosovu, gospodinom Restućom. Nije lako razgovarati sa njim. On se oseća povređenim zbog mnogobrojnih povreda njegovih vojnika u Zvečanu. Razgovarao sam sa ozbiljnim i odgovornim vojnikom. Ali on je čuo naše argumente. Ja sam mu pokazao snimak, evo ga, da vidite. On je rekao: 'Ja znam taj snimak gde se vide Dušan Obrenović i Radaš Petrović da nisu ništa uradili.' Oni su i dalje u pritvoru i produžen im je pritvor juče ili danas. Znate zašto je produžen? Zato što su ih izubijali od batina, posebno Dušan Obrenović."

"NATO kaže čovek ništa nije uradio. Jel me razumete? Čovek je zbog ovoga uhapšen. Svi morate to da razumete. Dakle, u kakvom teroru, u kakvom ludilu žive Srbi na Kosovu i Metohiji. Dobro, i kad vam general KFOR-a kaže da mi znamo za taj snimak, ne znamo, znaju oni svi to. Znate šta vam oni kažu? Kažu vam pa mi to preko EULEX-a sad pratimo. Ako Boga vas molim, nemojte više pratiti. Niste vi meni napisali da ćete vi pratiti preko EULEX-a, nego sam ja garantovao našem narodu da moraju da imaju poverenja i u vas i u nas, i da me ne lažete."

Trojica naoružanih kosovskih specijalaca uhapšeni su danas na teritoriji centralne Srbije u akciji Specijalnih jedinica srpske policije.

"Imamo pravo po rezoluciji 1244"

Trojica naoružanih kosovskih specijalaca uhapšeni su danas na teritoriji centralne Srbije u akciji Specijalnih jedinica srpske policije.

"Dobijam informaciju negde oko jedan sat da smo uhvatili trojicu da su ih naši pripadnici posebnih antiterorističkih jedinica uhvatili tamo."

"Prvo da ljudi u Srbiji znaju, pošto to znaju ljudi u međunarodnoj zajednici, znaju ljudi iz KFOR-a. Ovi ljudi nemaju šta da traže na području Tresave, Batnika, bez odobrenja KFOR-a. Nemaju šta da traže, posebno ne sa dugim cevima. Moje prvo pitanje, a vi to hoćete da ubijate ljude sa dugim cevima? Čak da tako nešto postoji. Moje drugo pitanje, jeste li obavestili jedinice KFOR-a da se tu nalazite? Ja ću vam reći da imamo dokaze, imamo i snimljene razgovore, imamo i video i audio materijal koji dokazuje da KFOR nije bio obavešten o svemu ovome."

"Mi ih hapsimo. Ne na sto metara. Jer nemamo pravo da uđemo po rezoluciji 1244 i po Kumanovskom sporazumu, bez odobrenja NATO-a. I mi to poštujemo. Garantujem da ni jedan vojnik Vojske Srbije i sad ćete dobiti dokaze, i ni jedan policajac, bilo da pripada žandarmeriji, posebnim antiterorističkim jedinicama, specijalnim antiterorističkim jedinicama, nije ušao preko administrativne linije ili kako bi ovi drugi rekli, granice. Za nas je to samo administrativna linija. Niko. Mi ih hapsimo na 1,8 kilometara daleko od administrativne linije. Nije na 18 metara gde bismo imali pravo da to uradimo."

"To je veoma udaljeno od Tresove Banje, gde su oni ostavili svoj automobil. Pritom Kurti kaže 300 metara od linije. A šta radite vi na 300 metara od linije bez obaveštavanja KFOR-a? A kom je dao to pravo? A to kad ti kažeš da je 300 metara, onda svi znamo da je bar 300 metara na druge strani. Da su bar toliko išli. A mi ih hapsimo na 1,8 km udaljeno. Kažu, Srpska vojska. Pa mi imamo dokaze, pošto KFOR zna kretanje Srpske vojske. Sad ću ja da im otkrijem deo naših položaja, pošto ćemo da ih menjamo. Naša vojska je stacionirana najvećim delom u rejonu, ne govorim gde je tačno, u rejonu mesta Rudnice. Koja je 5,1 km vazdušnom linijom udaljena od tačke gde su ljudi uhapšeni. Vazdušnom. Ali im je potrebno 19,8 km jer morate da idete preko Raške zbog Ibra koji seče."

"Naša vojska je udaljena 20km od mesta gde se to dogodilo"

"Dakle, naša vojska suštinski je bila udaljena 20 km od mesta gde se to dogodilo. Toliko o glupostima koje priča Kurti da je naša vojska u tako nečem učestvovala. I KFOR-u je to lako da proveri i svakome je to lako da vidi. Dakle, ni vojska, ni policija, jer to imate satelitske snimke pa možete da vidite", objasnio je on.

"Ne možete videti da upadate sa takvim naoružanjem na teritoriju suverene zemlje. Sprovodi se istraga. Mi smo spremni da pružimo sve podatke, sve dokaze. I drugo, da znate razliku između države i kvazi-države. Mi smo ozbiljna država i na ozbiljan način se odnosimo prema ovim ljudima", dodao je on.

"Na sve to dobijate odgovor, Srbija je, pazite, nisu oni koji su ušli na teritoriju centralne Srbije, već smo mi teroristi zato što smo ih tobože kidnapovali. Niko nije prešao, ni milimetar nije prišao administrativnoj liniji. I to vam govori da neko bukvalno želi sukobe da izazove po svaku cenu. Mi nemamo problem sa tim da svi nam pokažu svoje satelitske snimke, da se sve jasno vidi da li su naše jedinice prelazile tu liniju ili nisu, policijske, koliko su udaljene vojne, ali to KFOR već zna. To ljudi iz KFOR-a već znaju. I šta dalje očekujete? Da li će oni to da kažu ili ne? To je druga stvar. Ali ja znam da oni znaju. Danas ste se videli sa ambasadorima Kvinte i ambasadorom Evropske unije i sa komandantom KFOR-a. Ujutro imate ponovni sastanak."

"Kurti je znao da se održavaju tajni pregovori u Briselu"

"Kurti je znao da se jutros održavaju tajni pregovori u Briselu. I on je jutros želeo da izazove. Ne bi li mi reagovali loše i ne bi li Srbija bila istog sekunda kažnjena. Sve je on to uradio zbog toga. Zato što hoće rat i želi da Srbija bude kažnjena zbog nečega. I zato mi, i kada smo ovo uradili, a evo vam sve mape da možete da vidite tačno gde su uhapšeni, na koji način, kolika je udaljenost, tačno izmjereno je 1,14 milja, 1,83 kilometra od administrativne linije i tako dalje. Sve vreme to želi zato što hoće rat. Jel' vi razumete da vi donesete odluku da kažete nećemo da primamo robu iz Srbije kako oni kažu ili iz centralne Srbije kako mi kažemo?", objasnio je Vučić.

"Ja vam kažem, meni je najlakše da razgovaram sa njihovom vojskom. Meni je najlakše da razgovaram sa ljudima iz Kejfora. A taj razgovor nije bio sladak ni malo. Bio je veoma težak. Ali mi je najlakše s njima da razgovaram jer s njima razgovarate činjenicama", naglasio je on.

"Očekivali su nekoga koga su trebali da likvidiraju"

"Dve ključne poruke. Da znaju da nismo učestvovali u eskalaciji, naprotiv. Da se trudimo da na svaki način deeskaliramo, da razgovaramo o tome sa KFOR-om, da sklonimo deo naših snaga u Vranje, Kraljevo, Niš, na svaki način, da se niko ne osjeća ugroženjem. Da svaki put učinimo. Ali ne možete kad imate ljude koji svakoga dana samo čeznu da naprave neki incident. Svakoga dana. Kfor kaže nemojte u Leposavić da dovodite tog ministra, oni ga provuku na silu tamo iz pravca Bajgore, Podujeva i ne znam kojih drugih mesta. Da bi došao tu samo da bi pravio incidente u samom Leposaviću. Isto to rade u Zubinom Potoku, a ko će živeti u Zubinom Potoku, nema ni jednog Albanca, idi u Čabru, albansko mesto gde si dobio tih 300 glasova. Ali neće. Hoće da provociraju. Hoće sukobe. Zašto da uhapsite Luneta?"

"A što ste doveli ovu trojicu ljudi na alternativni prelaz? Da ih tobože štite nešto? To je posao KFOR-a. Kažete KFOR-u ili hoćete i vi, možete i vi, ali sa KFOR-om. I oni vam kažu, danas mi smo to ranije radili sa KFOR-om. I KFOR im traži da idu sa njima. A oni neće više sa KFOR-om. Mi imamo nekoliko sumnji zašto oni to rade. I zato je potrebno to ispitivanje pa ćemo doći do toga. Jasno je da su tada očekivali nekoga koga su trebali da likvidiraju. Da je Žarko bio hapšen, Lune jer su čekali da prođe neko ko bi trebalo da pomogne. Imaju drugu priču koju imamo, tonski, urađenu gde oni govore lažne informacije o tome kako navijači Crvene zvezde hitaju uz Vračar, gde je postojala navijačka grupa.", naglasio je on.

"MUP je danas u prvom saopštenju rekao da je teroristički akt. Svakako, kada vam neko upadne s ovakvim oružjem na teritoriju, na teritoriju koju kontrolišu vaše oružane snage, svakako da to morate pre svega na takav način da posmatrate. Vi znate da oni za teroristički akt optužuju Srbe kada jednim kamenom ih gađaju. A neka da vam upadnu sa automatskim puškama i pištoljima. Samo da to imate u vidu. A moguće da su imali neke ozbiljnije planove jer smo našli neke spiskove Srba. E to je ono o čemu govorimo, o čemu sam ja govorio, dakle, da su oni imali određene informacije i da su neke ljude čekali, da li zbog likvidacije ili zbog potencijalnog hapšenja, potpuno je svejedno. I apsolutno je neprihvatljivo. I nemojte da skrenete pažnju. Da ovi ljudi inače nemaju šta da rade na severu Kosova i Metohije."

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...