Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

 Baton Hadžiju da se radi o grupi koja se naziva Srpska Oslobodilačka Vojska da ih ima vipe stotina i da su pripremani u Nišu, uglavnom domaći ali ima i Srba iz svih okolnih država. Očekuje još sličnih akcija i apeluje na političare da pronađu rešenje. Kaže i da snajperisti kosovske policije odlični, da pobeđuju na raznim takmičenjima i da su to dokazali danas. Negde sam skoro pričitao da je sever Kosova označen kao najveće potencijalno ratno žarište u Evropi

Link to comment
Share on other sites

Eno ti pun net srpskih portala sa slikama popa i naoružanih ljudi a jedan mase rukom ispred face popu.

Šta ti širiš od informacija? Da ni prijatelji uhapšenih nisu znali ništa gde im ortaci odoše? Iznosis neproverljive priče iza činjenice da živiš tamo i kao autoritet si da nekom solis pamet.
Pun mi vas je vrankovic takvih, zbog vas sam obišao svojevremeno neke republike sfrj, a nije turistički bilo . I doneo suvenir u nozi.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Sacekaj ujutru, kurti ce sva imena da objavi. 
Hoću od tebe info, sve znaš al nećeš da kažeš.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, shonke said:

Eno ti pun net srpskih portala sa slikama popa i naoružanih ljudi a jedan mase rukom ispred face popu.

Šta ti širiš od informacija? Da ni prijatelji uhapšenih nisu znali ništa gde im ortaci odoše? Iznosis neproverljive priče iza činjenice da živiš tamo i kao autoritet si da nekom solis pamet.
Pun mi vas je vrankovic takvih, zbog vas sam obišao svojevremeno neke republike sfrj, a nije turistički bilo . I doneo suvenir u nozi.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Hoću od tebe info, sve znaš al nećeš da kažeš.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Druze, oklopna vozila ispred kojih stoji taj naoruzani je kosovski ne nas. To gde si ti bio nisi iso ti zbog mene, nego zbog svojih ideala/koristi/ljubavi cega god. 

Ja kazem da se zna mali je grad, niti sam podrzao jedne niti druge. Kazem da je grota kad se izgubi zivot. Ovo ti je mafijaska prica po mom skromnom misljenju, poginuli su koleteralna steta, kao sto ce uvek i biti takvih u dilovima nasih i njihovih. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izdala je eparhija zvanično saopštenje i čini mi se da su rekli da im niko nije pretio, a policija je bila korektna.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Nisam na to mislio nego na imena.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Druze, oklopna vozila ispred kojih stoji taj naoruzani je kosovski ne nas. To gde si ti bio nisi iso ti zbog mene, nego zbog svojih ideala/koristi/ljubavi cega god. 
Ja kazem da se zna mali je grad, niti sam podrzao jedne niti druge. Kazem da je grota kad se izgubi zivot. Ovo ti je mafijaska prica po mom skromnom misljenju, poginuli su koleteralna steta, kao sto ce uvek i biti takvih u dilovima nasih i njihovih. 
Pogledaj ovaj link.
https://www.blic.rs/vesti/politika/naoruzan-preti-svesteniku-i-drzi-ga-na-nisanu-u-dvoristu-manastira-banjska/4fwyjfg
Ne deluje kao specijalac kosovske policije, mada je slika muljava prilično.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

OK, pogrešno sam te razumeo. Mislio sam da si tvrdio da su pretili sveštenicima. Sry

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Pa i jesam ali od igora sam hteo imena uhapšenih (to je bila tema jednog dela posta).
Za ovo dole pogledaj link što sam pustio malopre.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pogledaj ovaj link.
https://www.blic.rs/vesti/politika/naoruzan-preti-svesteniku-i-drzi-ga-na-nisanu-u-dvoristu-manastira-banjska/4fwyjfg
Ne deluje kao specijalac kosovske policije, mada je slika muljava prilično.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Video sam više puta ovu fotku na twitteru danas. Ovo je odručena ruka, sa sastavljenim prstima, kao kad nekog zaustavljaš ili mu kažeš "biće sve u redu" nema pištolja. Mislim da nije KP...s obzirom da sam je video ore nego su objavili da su KP ušli u dvorište manastira. Dosta toga sam gledao u toku vožnje (nemoj me prijaviš nadležnim organima) pa sam nešto možda i pobrkao, ali 80% mislim da je tako bilo.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

JA da se osvrnem još jednom na našeg patetičnog predsednika, izabranog voljom naroda...

Dok on ugovara pitanja sa Gordanom Uzelac, koja će u dogovoru s njima da "krpi" opoziciju i u ovakomom trenutku, Kurti će da razduži sve što hoće. Više niko neće da pita o ZSO, o pucnjima na decu, o random hapšenjima o otimanju zemlje....i predsedniče, za koga je sad 5:0 ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Poznajem taj teren oko Banjske dobro jer mi je majka rodjena tamo,  rodna kuca je udaljena od administrativne linije oko 1,5-2km. Otac rodjen 5-6 km iza linije i njegovo rodno mesto pripada Novom Pazaru.

 

Ujak mi zivi 1,5 km selo pre Banjske. Taj teren iznad Banjske je uglavnom prekriven sumom i verovatno im je i bio plan da pobegnu u Srbiju.

 

Najbolji put za izvlacenje pesice je im je bio uz pravac Banjska reka-Paruci-Zarevi. Taj pravac je prekriven sumom preko 90 procenata.

 

Taj pravac su koristili za silazak u Banjsku i dalje Zvecan i Mitrovicu moji deda i pradeda zimi jer su tuda bili manji snegovi nego ovaim glavnim putem 206 koji je sad vecim delom asfaltiran koji ide preko Rogozne prema Novom Pazaru.

 

Taj pravac je bio jako nepristupacan do rata i tim pravcem se moglo samo pesice ili konjem. I on bi bio idealan za izvlacenje nocu 1999. godine ali je zadnjih 25 godina napravljen masakr nad sumama na tom podrucju i taj predeo vise nije tako nepristupacan jer je sad ispresecan i uzduz i popreko sumskim putevima i gde se sa terenskim vozilom moze doci bez problema.

 

Tako da strane sluzbe su verovatno imale informacije sta se sprema i postavili su im verovatno zaseduu u blizini manastira i onda nisu imali gde jer su bili u obrucu i pobegli u portu manastira. Manastir je na uzvisenju iznad sela Banjska i okolini manastira je suma i u prvom trenutku su imali prednost nad kosovskom policijom koja je dosla do barikada sa kamionima kako su pisali mediji.

Ali taj ko je planirao ovu akciju nije planirao da se odatle gde su postavljene barikade se za 2-3 minuta moze izaci vozilom ovim glavnim putem 206 to je 500 m iznad ovih serpentina sto se vide u blizini Banjske na google mapama i postaviti snajperiste na relativno bezbedno odstojanje od atomatskog oruzija, gde oni vide i kontrolisu bukvalno celo selo kao na dlanu pa cak i manstirsku portu i ovaj pravac za izvlacenje koji sam naveo koji nije bas pokriven mnogo sumom jedno 1-2 km od sela.

 

Akcija je jako lose strateski isplanirana i to se vidi i u krajnjem ishodu.

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Igor_ said:

Motiv se ne zna, misljenje je da su mafijaska posla. 

Mafijaska posla? U smislu da je prekinut neki kanal krijumcarenja Ili nesto drugo?

 

Meni je bas neverovatna ideja da su postavljeni kamioni kao barikade na putu za Banjsku, zasto bi neko tamo stavljao barikadu, prakticno da sam sebe blokira? A opet, kamioni nisu imali tablice, ocigledno su planirano dovuceni tu, sto znaci da je ovo ipak deo plana, a ne stihijska akcija.

Link to comment
Share on other sites

Mogu biti i Rusi iza ovog napada. Uticaj Rusije na Balkanu će praktično nestati kada se ovaj konflikt reši tako da njima odgovara 1000% no nekako mi ovo isuviše liči na Parizera. Naravno postoji i mogućnost da je u pitanju Kurti ali realno Kurti ima više štete nego koristi od ovoga tako da ne verujem da bi ovako nešto podmetao kada ima elegantnije metode da postigne ono što njemu ovde ide u prilog. Od Albanaca su mi ovde sumnjiviji OVK ekipa jer ovim oni pokazuju da Kurti nema kontrolu na severu i da je destabilizovao situaciju na Kosovu. Ako bih se kladio ko stoji iza ovoga onda Parizer 50%, Rusi 30%, OVK opozicija 15% i Kurti 5%.

 

30 ljudi u zasedi bi sigurno pobilo celu tu jedinicu policije. Ovo je verovatno delo do 10 ljudi. To Kurti malo daje policiji na značaju "izborili su se sa tri puta brojnijim neprijateljem". 

 

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

Mogu biti i Rusi iza ovog napada. Uticaj Rusije na Balkanu će praktično nestati kada se ovaj konflikt reši tako da njima odgovara 1000% no nekako mi ovo isuviše liči na Parizera. Naravno postoji i mogućnost da je u pitanju Kurti ali realno Kurti ima više štete nego koristi od ovoga tako da ne verujem da bi ovako nešto podmetao kada ima elegantnije metode da postigne ono što njemu ovde ide u prilog. Od Albanaca su mi ovde sumnjiviji OVK ekipa jer ovim oni pokazuju da Kurti nema kontrolu na severu i da je destabilizovao situaciju na Kosovu. Ako bih se kladio ko stoji iza ovoga onda Parizer 50%, Rusi 30%, OVK opozicija 15% i Kurti 5%.

 

30 ljudi u zasedi bi sigurno pobilo celu tu jedinicu policije. Ovo je verovatno delo do 10 ljudi. To Kurti malo daje policiji na značaju "izborili su se sa tri puta brojnijim neprijateljem". 

 

 

Mislim da grešiš u proceni, previše si procenata dao Žvali i Rusima. Previše si opterećen Rusima, izvini, bar onoliko koliko im ja ne pridajem na značaju i uticaju. Mislim da više rovare kod Dodika, ovde je to malo teže, a i mislim da grešiš da Kurti nema poena ovde.....uzeo je taj-brek ovom našem, kao ništa. Još im je vetar u ledja da se obračunaju najpre sa Boreljom, pa i onda sa Lajčakom. Kurti je dao sebi slobodu da kaže da Lajčak laže.....a i zasvrbelo i njih, kao nas, kad zaseru nešto, a "Evropa" pozove obe strane da se uzdrže od eskalacije.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakvi rusi bakraci, ljudi koji su bili tu imaju istog sefa. Neka prica ide da su obezbedjivali sastanak svog sefa tu, a da ih je neko namestio. Akcija je amaterka. 10 specijalaca bi se drzalo duze od ovih 30 sa ovolikim naoruzanjem. Da ne pricam o tome da stoje na cistini a snajperi deluju... 

Kazem ovo je prica koja ide, ne kazem da je potvrdjena. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Igor_ said:

Kakvi rusi bakraci, ljudi koji su bili tu imaju istog sefa. Neka prica ide da su obezbedjivali sastanak svog sefa tu, a da ih je neko namestio. Akcija je amaterka. 10 specijalaca bi se drzalo duze od ovih 30 sa ovolikim naoruzanjem. Da ne pricam o tome da stoje na cistini a snajperi deluju... 

Kazem ovo je prica koja ide, ne kazem da je potvrdjena. 

Da li je moguće da je ranjen i zarobljen ovaj čovek ? Ima niže dole u komentarima njegovo gostovanje na TV ?

Spoiler

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, suptil said:

Sta je bio cilj akcije?  Iz tvoje price sledi da je vecina ljudi doslo sa druge strane administrativne linine. 

Nemam pojma sta je cilj ove akcije.

 

Gde u mojoj prici sledi da su došli sa druge strane adm. linije.

Ja sam pisao da im je verovatno bio plan da pobegnu preko adm. linije. 

Ova imena što se pojavlju to su sve prezimena sa severa Kosova tako da verovatno su se oni sami organizovali. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Constantin said:

Ne zna se čiji su kamioni iz blokade ?

Kamioni mogu da budu i od mestana Banjske jer na ulazu u selo gde je postavljena blokada je prosirenje pored puta gde se istovaraju drva koja se spstaju iz sume i tu se onda utovaraju na velike slepere.

 

To moze da bude i neki stari dajc ili 110-ka koja nema vrednost ni 500 evra koja je tu parkirana i posto je ravan teren tu 5-6 ljudi mogu da ga izguraju na put i da naprave barikadu, ne moraju cak ni da ga upale.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Kosovo, priznati ili ne?
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...