Jump to content

Kosovo, priznati ili ne?


djole

Recommended Posts

Što se tiče ovih kosovskih policajaca. Ako su išli u neku akciju ne bi krenuli u istu u uniformama. Kako može da zaluta neko ko ima navigaciju koju smo videli u našem snimku kada su se naših hvalili snimajući opremu. Po meni ovde nema sumnje, oteti su radi pravljenja jeftinog šou programa za naše mase.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče ovih kosovskih policajaca. Ako su išli u neku akciju ne bi krenuli u istu u uniformama. Kako može da zaluta neko ko ima navigaciju koju smo videli u našem snimku kada su se naših hvalili snimajući opremu. Po meni ovde nema sumnje, oteti su radi pravljenja jeftinog šou programa za naše mase.
Ako je sve po dogovorima i pravilima, onda su naši ušli više od 1 km u dubini teritorije Kosova i oteli ih. Malo teže...

Granična policija ima obavezu kad se kreće u okviru pojasa od 1 km, da to prijave KFOR-u, možda čak i da traže dozvolu. Ne verujem da su namerno izbegli KFOR.

Ja, ovako na prvu loptu, mislim da su prešli na našu stranu i kao što sam ranije rekao, da su omaškom zalutali.




Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Klotzen said:

Što se tiče ovih kosovskih policajaca. Ako su išli u neku akciju ne bi krenuli u istu u uniformama. Kako može da zaluta neko ko ima navigaciju koju smo videli u našem snimku kada su se naših hvalili snimajući opremu. Po meni ovde nema sumnje, oteti su radi pravljenja jeftinog šou programa za naše mase.

Cela zavrzlama je oko kopnene zone bezbednosti i različitog tumačenja gde koja strana može da priđe. Ovi klenovi su čuli info preko prisluškivanih telefona da stize pomoć za "luna" i krenuli malo dublje računajući da srpske snage nemaju mandat da uđu u kopnenu zonu ali je  dogovorom Tačija sa Tadićem to prošireno pa naši imaju pravo da dođu do same crte i eto priče za medije na obe strane. Kad smo kod medija Klan Kosova je izgubio licencu za biznis( lukavo da ne kažu da zatvara medije) zato šti je Shkelzen Devolli prilikom registracije firme u Makedoniji koristio dokumenta Republike Srbije gde piše da je rođen u Đakovici. A udariti na Devollija je kao što je nekad AV udario na Miškovića. Na kraju sve će to platiti građani Kosova povećanjem dažbina.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je to dogovorom KFOR-a i VS rešeno kada je smanjena zona zabranjenog leta i kopnena zona. Imali smo, ne znam da li se još uvek to radi, zajedničke patrole s KFOR-om na jugu Srbije.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, deez nuts. said:

Evo i Vucic potvrdio da su policajci tukli decu i da onaj nije pipnuo novinara. 
 

 

Jebiga kad mu veruješ za "pandu" onda moraš i sad da veruješ, ne može da biraš kad mu veruješ a kad ne

Link to comment
Share on other sites

За децу сигурно не лаже и такође верујем да је та РОСА свуда по Митровици, ал то не знам да ли је он рекао (ни не слушам њега заправо), док за ове полицајце ту искрено свашта може да буде и вероватно је искоришћена шанса да се мало измери она ствар са Куртом, а можда и да мало испровоцирамо оног ко све посматра то, не знам колико је то паметно но видећемо.

 

Што се тиче клинаца са доказима одмах у КФОР или где год треба па шта бог да. Једино то је нека већа шанса за људе тамо.

 

Ал јбг, морам нешто да додам, што не значи да оправдавам поступке полиције само на глас размишљам. Покушавам да склопим слику како возим квад по Београду, зауставља ме интервентна, а ја дајем гас и покушавам да бежим и мало касније ма хватају. Најискреније не верујем да би ми тражили само лично карту? Шта знам? Нисам био у таквој ситуацији. Јел та РОСА нешто као интервентна? Још ситуација каква је и разлог због кога су дошли тамо. Оправдање није никакво да се иживљавају али нажалост са њима то тако иде. Али је ту питање да ли су они и бежали од полиције, како кажу званично у исказима њиховим? Брат је сасвим нормално и очекивано реаговао, ако су му сестру малтретирали. 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Napraviću malo poređenje sa protestima koji se održavaju u BG, i na tim protestima ljudi reagaju kad vide da ih neko snima i prati, mogu da zamislim reakciju kad bi AV izvukao specijalce i naružao ih dugim cevima. Deca u Leposaviću na matursko večr prolaze kroz špalir vojnika KFOR-a koji ih štite of kompletno naoružane policije Kosova. I nee ne ponaša se ta policija ni na jednom punktu profesionalno čak ne poštuje ni kosovske zakone koji predviđaju da se policajci koriste jezikom koji je većinski u toj opštini, o uperenim cevima u decu i kompletnim pretresima smo vrć pisali ali očito ne dopire do svakog.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dzoneee said:

Јел је свуда КФОР постављен у тим општинама са српском већином, пошто за РОСУ не треба да питам очигледно јесте?

Uglavnom oko opština, ne jure oni na svaku krivinu nego dođu po pozivu. Klasičan policijski problem nije problem ali upadi specijalaca sa dugim cevima izazivaju strahi naravno reakciju. Imali smo u zadnje vremenu na severu par akcija redovne policije koja je plenila robu od šverca i one mašine za kriptovalutu. Nigde narod nije nešto to osporavao ali kidnapovanje ljudi svakodnevno i maltretiranje stanovništva pre ili kasnije izazvaće veći sukob. 

Link to comment
Share on other sites

Па да, то су дивљаци као ова наша интервентна. Када уђу у рацију и терају те да се скинеш до гаћа без икаквог разлога само да се иживљавају. Наравно да није пријатно. Плус ови и упере оружје вероватно у тебе или шта год на тај фазон.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, dzoneee said:

А нажалост Србија и око нас је једино место у Европи где лако може да букне у сваком тренутку. И искрено мислим, ако није касно, да се стварно запитамо да ли смо баш толико ненормални у читавој Европи да будемо једино јебено место са таквим предиспозицијама.

Jeste, cim vec 9 godina Srbija nikako da uvede sankcije Rusiji i najuri bocankurcenka i slicnu bagru, a o ulasku u NATO-u kao i EU ni govora.  

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, erwin said:

Khm, jedini izvor te vesti je Srpska lista, nijedan medij nema izjavu dece ni roditelja već samo prenose saopštenje.

 

To što deset medija prenosi isto saopštenje ne čini ih izvorima.

 

Nevezano za gornje činjenice, ne sumnjam da se to desilo.

Imas izjavu majke na instagram profilu "zubinpotokinfo".

Ovo je postepeno ciscenje teritorije KiM od nas, sad ce dosta ljudi da napusti KiM i odseli se. I svaki put je tako. Dok svi ne odu. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Igor_ said:

Imas izjavu majke na instagram profilu "zubinpotokinfo".

Ovo je postepeno ciscenje teritorije KiM od nas, sad ce dosta ljudi da napusti KiM i odseli se. I svaki put je tako. Dok svi ne odu. 

Sve je jasno ali zarad višeg cilja tj ulaska Srbije u NATO mora se podneti još jedno etničko čišćenje Srba, barem jedno 50 000 hiljada. Nije preskupo kad se plaća tuđim životima.

Link to comment
Share on other sites

Ma kakvo ciscenje, pitaj deeza da ti objasni to bolje, ne razumes ti koji gledas sve to uzivo bolje od njega koji je jak samo na tastaturi. To su Belivukovi mesari preruseninu decu, poslati od strane Av da prave laznu tenziju. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Igor_ said:

Ovo je postepeno ciscenje teritorije KiM od nas, sad ce dosta ljudi da napusti KiM i odseli se. I svaki put je tako. Dok svi ne odu. 

Znas nekog ko planira da se odseli? Jel se prica o tome sada u Mitrovici Ili Zubinom Potoku? Pretpostavljam da kad bi neko oglasio stan/kucu na prodaju da bi bilo problema?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, djura.net said:

Znas nekog ko planira da se odseli? Jel se prica o tome sada u Mitrovici Ili Zubinom Potoku? Pretpostavljam da kad bi neko oglasio stan/kucu na prodaju da bi bilo problema?

Druze, bez da se ja pravim pametan, sele se svakodnevno. Znam bar petoricu, koji su posle ovih hapsenja iz straha dali otkaz u civilnoj, i napustili Mitrovicu (jedan od njih jako dobar prijatelj). 

Primera radi oko 1000 kartona sa biroa za zaposljavanje je odjavljeno i prebaceno za Srbiju, nakon barikada u avgustu (pricam o opstinama Zvecan i Mitrovica samo).

Najveca steta je sto sever bez univerziteta ne funkcionise, od studenata se zivi, a posle ovoga broj studenata iz Srbije bice minimalan (prosle godine je bilo mnogo manje studenata nego ranije), kad na sve to dodas da roditelji koji su u mogucnosti salju decu sa KiM da studiraju po Srbiji kako bi ih sklonili, to je vec sve velika cifra. 

Neka moja, bez da sam video bilo kakav podatak, vec samo na osnovu onoga sto osetim u gradu (kako rade kafici, diskoteke...), realna slika je da u odnosu na pre 2-3god, na severu ima manje makar 20% stanovnika.

Tek kada dodju uskrs ili bozic pa se svi sjate dole da budu sa porodicom koja je ostala dole, ukapiras koliko je ljudi otislo. 

Edit: ne bi bilo problema da okace oglas, kacili su, ali uglavnom ljudi koji imaju odu, ali ne prodaju stanove, vec ih izdaju za studente. 

Edited by Igor_
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Igor_ said:

Imas izjavu majke na instagram profilu "zubinpotokinfo".

 

 

Quote

Marija Radosavljević, majka dvoje dece koju su juče pretukli pripadnici specijalne jedinice kosovske policije, kaže da nijednoj majci ne bi poželela ono što je ona doživela.
Vidno potresena, ona je za Kosovo onlajn prepričala kako je zatekla pretučenu decu, kada su je pozvali da po njih dođe.

"Bila sam u gradu, pošto sam vodila najmlađeg sina na trening. Pozvao me je stariji sin i rekao da su ih zlostavljali i da mora neko da dođe po njih. Rekla sam da odmah dolazim, misleći da treba da donesem lične karte", priča Marija u suzama.

Pokušala je, kaže, potom da se čuje sa sinom i ćerkom, ali se nisu javljali na telefon, pa je pomislila da su im policajci oduzeli uređaje.

"Uzela sam lične karte i otišla, a kada sam stigla na to mesto preda mnom je bilo blindirano vozilo, a kada sam skrenula pogled, moja ćerka je sedela uplakana na livadi, potpuno rasčupana", istakla je ona.

Radosavljević je kazala da je odmah potrčala ka ćerki, ali da ju je policija sprečila da joj priđe. Iznad devojčice stajala su dva policajca sa puškama u rukama.

"Pokušavala sam da je smirnim, ali nikako u tome nisam uspevala. U jednom trenutku mi je rekla da ne može da se smiri kada su joj prebili brata. Okrećem se ka dole i pored blindiranog vozila stoji naš kvad, i sin čuči i drži ruke iznad glave", prepričala je ona.

Radosavljević je kazala da je tražila vodu, što joj najpre policajci nisu hteli dati, ali su potom popustili, pa je polivala ćerku vodom kako bi se smirila.

"Sa jednim policajcem koji je znao srpski podigli smo je i stavili u kola. Posle toga se vraćam kod sina i videla da ima brojne podlive i masnice. Rekla sam mu "nemoj da se plašiš", a on mi je uzvratio "kako da se ne plašim"", ukazala je ona.

Posebno je šokirala njegova izjava "mama da nisi došla ne bih imao decu".

"Tu sam se mnogo uplašila. Pokazala sam policajcima ličnu kartu, da je on dete. Kada su videli da je rođen 2007. godine uzeli su i moju ličnu kartu. Pitala sam policajca koji je znao srpski zašto su tukli moju decu, da li oni imaju decu. Rekao mi je da poznaje moju ćerku, jer se često vozi kroz ovaj kraj. Na to sam pitala "pa kada je poznaješ zašto ste je tukli", na šta je odgovorio da je imala kacigu pa nisu znali da je žensko", objasnila je ona.

Radosavljević je navela da su ih pustili i da je, kada je došla kući, videla da je sin udaran na brojnim mestima, da ima mnogo podliva.

Tada su joj deca prenela da je sin branio sestru kada su je vukli policajci, i sestra brata kada su nasrnuli na njega.

Zbog toga su ih kasnije odvojili.

Na konstataciju da kosovska policija demantuje prebijanje dece, rekla je da ne zna šta oni tvrde, ali da zna da njena deca nisu spavala celu noć.

"Šta oni pričaju to me ne interesuje. Ako je neko čovek od njih reći će šta je bilo. Ja samo znam da nijedna majka ne treba da doživi bol koju sam ja juče. S obzirom na situaciju i sve što se desava oko nas da moraš da gledaš decu kako čuče ispred policajaca. Ima svega 15 i 17 godina. Šta su moja deca kome uradila, nikome ništa. Ne razumem", kazala je Marija, koja ne može da shvati šta se njenoj deci dogodilo.


https://www.kosovo-online.com/vesti/drustvo/majka-pretucene-dece-zatekla-sam-decu-sa-puskama-iznad-glave-18-6-2023

Edited by erwin
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Cilj je svesti Srbe na sirotinju raju koja će samo služiti gospodaru iz Prištine da kaže kako mu je država multietnička. Bez fakulteta i jedine prave gradske sredine gde još ima Srba a to je severna Mitrovica za Srbe tamo nema opstanka i kurti ide na tu opciju. Svakodnevni teror i javno prozivanje da su fašisti i da će ih ili iseliti ili pobiti sigurno utiču da se ljudi ne osećaju sigurno.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, deez nuts. said:

Sad imamo jasniju sliku. 
 

Deca divljaju na kvadovima, ne zaustavljaju se na znak policije, nego beze u sumu. 
 

I kad se skrljaju, optuzuju KP. 
 

Solidna sputnjik propaganda. 

Pogledaj svedocenje majke pretucene dece

Cestitam, za 10+ godina na forumu ti si prvi koga stavljam na ignor listu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FrediB said:

Jeste, cim vec 9 godina Srbija nikako da uvede sankcije Rusiji i najuri bocankurcenka i slicnu bagru, a o ulasku u NATO-u kao i EU ni govora.  

Ма све је то свирање магарцу. Све би то било нешто на силу које би код огромног броја људи створило још већу одбојност према западу. Не може брате, имао си сукоб са њима 1999. и ове сада генерације нису оне које могу једноставно лако да пређу преко тога. Оно разумљиво је. Друга ствар генерације са којима је руска повезаност јака су ту и ти не можеш да игноришеш то, плус далеко далеко јача је руска пропаганда него западна, поготово од када је СНС на власти. Имаш Пинк, имаш Хепи, имаш гро Телекомових кабловских сателита који су на сличну фору, имаш Информер, Телеграф, Ало. Стави то 10 година тако и јасно је да не може. 

Није ово мој став о свему томе да се разумемо, само се стављам на место те гомиле које гледају тако на ствари и такође морам да кажем да их разумем, јбг.

 

Погрешно је бирано, нису се гледали српски интереси и ово је цена тога, а није ово готово имаш Прешевску долину, могуће да имаш и Санџак, ко зна? Значи у проблему си жешћем у старту у наредних још деценију. 

 

Нормална земља, бар ја тако мислим, чија власт те уништи начисто, чији ратови буду изгубљени и одговорни за хиљаде и хиљаде мртвих, која ти не донесе ништа добро и која те чак и даље гура у неку провалију, не сме да дозволи да се таква политичка струја поново доведе у ситуацију да се нешто значајније пита, значи сече се све то у корену јер је једноставно таква политика изгубила на великој сцени. То се зове одговорност на крају крајева. Ми то немамо, изгубили смо свест за тако нешто и само гурамо као овнови буквално у препреку која не може да се прође.

Edited by dzoneee
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko god AV bio seronja ponekad me uplaši sa izjavama. Njegova izjava da i mi možemo da hapsimo je vrlo opasna pošto su mu dve opcije na raspologanju, prva da hapsi po Preshevu i okolini čisto iz revanšizma ili po kurtiju reciprociteta a druga da hapsi gastarbajtere koji sa zapada dolaze u toku leta kući na Kosovo. Obe opcije su užas i spuštanje na kurtijev nivo. Nikako nam ne idu na rulu sem da pokažemo da smo podjednaki kreteni kao marksista-lenjista iz PR. Kako tako se uspelo sa mirnom saradnjom sa Albancima iz Presheva a gastarbajteri pored toga što ništa nisu krivi su značajan ekonomski prihod Srbije a dobar deo njih ima papire zemalja EU pa bi upali u problem nepotrebno.

Link to comment
Share on other sites

Vec se hapsi po Bujanovcu, a Presevo je jos uvek mirno, ali iz ocekivanih razloga se te stvari guraju pod tepih.

@Igor_ cesce sam u Mitrovici bio 2016-19, tada je masa mladih ljudi trazila nacin da se iseli, ali ne u centralnu Srbiju, nego u De, Aus, Swe, cak I u USA. Zimus kada sam bio tamo, gotovo da niko to nije pominjao, iako je nezadovoljstvo bilo bas veliko. Moji dobri prijatelji, sa troje male dece (inace prisustvovali hapsenju pre neki dan) su resili da tokom leta dovedu decu kod nas I prate sta ce se desavati. Studenti kao studenti, bice zanimljivo koliko ce ove godine upisati. Prosle godine cerka mog kuma je upisala fakultet, koliko vidim ne trazi mogucnost da se prebaci, za sada joj je ok. Stvarno nisam nacisto kuda ovo vodi, zato te I pitam jer vidim da si mnogo merodavniji od nas da o tome pricas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Mitrovici medju ljudima se ustalila jedna recenica koja mnogo govori o stanju, a ona glasi "ostace ovde samo oni koji nemaju gde da odu". 

Mnogo je losa politika vodjena i jos uvek se vodi, mogao bih o tome da ti pisem romane danima ovde. 

Eo primera radi, neka mi nemo nadje 3 politicara, direktora.. cija deca se skoluju na Pristinskom univerzitetu koji se nalazi u Mitrovici. A kad smo vec kod tih univerziteta pogledaj samo nastavni kadar na istima, 80% su profesori iz Srbije ili Crne gore koji se pojave po potrebi dole, kao i njihovi asistenti, dodju pokupe pare i vrate se nazad, a za skolovane ljude dole nema posla. 

Svi ti delici mozaika na kraju sklope sliku zbog koje se narod seli. 

Setih se kasno dok sam ti pisao prosli post, kao primer koliko ih je otislo, skoro je jedan politicki aktivista izbacio platni spisak iz kosovkse opstine (cela saga oko napustanja istih od strane srba) kako bi se videlo ko od srba jos prima te plate, iz imena koja sam video znam makar 20ak sa tog spiska koji vise ne zive na teritoriji KiM a godinama im na racun leze kosovska plata, cak sta vise srbin koji je prvi usao u neku kosovsku instituciju jos uvek je na spisku i prima platu 6-8 godina vec, a vec 5 je u Americi. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dzoneee said:

Погрешно је бирано, нису се гледали српски интереси и ово је цена тога, а није ово готово имаш Прешевску долину, могуће да имаш и Санџак, ко зна? Значи у проблему си жешћем у старту у наредних још деценију. 

 

https://sr.wikipedia.org/wiki/Прешевска_долина

https://sh.wikipedia.org/wiki/Sandžak

:s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...