Jump to content

MLB


Darth Steva

Recommended Posts

2 hours ago, Marko said:

Valjda neće niko chokeovati u seriji, pogotovo on. 

 

Razocarao me je. Nadao sam se da ce ponovo usrati, bilo bi prezabavno... No, zasluzili su Dodgersi da uzmu konacno, ako nista ono zbog Mookie-a, decko je neverovatan... 

 

Btw da li je taj njegov trejd nesto najbesmislenije u istoriji major sportova u USA? 😄

Edited by threepwood
Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma kako bi sastavio neku listu major sport najbesmislenijih trejdova ikada na tlu Severne Amerike. Ozbiljan bi to posao bio, i bez namere da se previše bude objektivan. Malo toga se sećam u vezi trejda Bettsa, i šta je bila logika

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, threepwood said:

Btw da li je taj njegov trejd nesto najbesmislenije u istoriji major sportova u USA? 😄

 

Sto te to iznenadjuje... pa ti bi bar trebao da znas kako FSG funkcionise 😃

 

Klasican moneyball.. ponudili mu 300m na 10 godina, on odbio pa ga oni trade-ovali kako ne bi otisao kao FA, plus su uvalili i Pricea u taj trade da skinu i njegovu platu.

Link to comment
Share on other sites

Večeras G3 posle dana pauze. U sredu Raysi izjednačili u mnogo ravnopravnijem meču nego što je bio prvi. Inače Globe Life Field u Arlingtonu, od ove sezone novi ballpark Texas Rangersa, je domaćin World Series. 

 

Spoiler

 

 

Link to comment
Share on other sites

Stvarno moras da budes LA da bi ti se ovo dogodilo. Phillips je usao da trci u sedmom inningu. Preko mesec dana nije imao hit, nije bio ni registrovan u prosloj rundi jos ga sudija osteti za 2 ball-a i na kraju pogodi mukica, Arozarena se spoplete i padne, a Dogersi opet uspeju da ukenjaju dovoljno da ne odu makar u extra inning. Neverovatno.

 

Ali fenomenalna je cela tekma bila generalno. Jos tamo negde od cetvrtog inninga je bilo napeto kao na nosi. Raysi se cupali ceo mec, Seager igrao kao drogiran, delovalo je da ce da ih slome Dodgersi, ali prc. 

ps Arozarena oborio plejof rekorde u HR i u hitovima. Morace da razmisle o intentional walks sledeci put.

Edited by threepwood
Link to comment
Share on other sites

Kakva ludnica od meca... koliko ce biti epic ako na kraju Dodgersi ponovo izduvaju.

 

Vezano za Arozarenu i intentional walks, u 9. iningu nije bio bas intentional ali je bilo u smislu, bacaj po coskovima pa u slucaju da se on sam strikeout-uje super, ako ne, walk je prihvatljiv.

Link to comment
Share on other sites

Za ovo sinoć: No comment. Ovako se, bar se nadam, neće skoro završiti još jedan playoff meč. Ravnodušan sam i prema jednima i drugima , da ne bude zabune, ali ovakvi finiši me iritiraju više nego što me zabave. Ali da, ostaće ovo svakako upamćeno, a od ishoda WS, zavisi kako i koliko. U principu malo više clutchovanja, a malo manje chokeova, bi dobro došlo u ostatku serije, just sayin'. Miriše svakako na 7 utakmica i ovog puta.

 

Spoiler

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, L' Imperatore said:

Btw, ne pratim toliko puno MLB, ali zar nisu batflip i gledanje homerun-a iz batting boxa smatrani kao provokacija? Jel' to neka osveta Dodgersa, il su jednostavno smradovi?

 

Ako mislis na Muncy-a, ume on tako da proslavlja HR. Generalno se smatra za uvredu u MLB, ali meni ne smeta puno. U Japanu i Koreji redovno bacaju palice i tamo je to skroz OK. 

Jesu malo izlozeni i antipaticni Dodgersi, moze im se, ali nije iskljuceno da dobiju neki HBP do kraja serije 😄  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, threepwood said:

 

Ako mislis na Muncy-a, ume on tako da proslavlja HR. Generalno se smatra za uvredu u MLB, ali meni ne smeta puno. U Japanu i Koreji redovno bacaju palice i tamo je to skroz OK. 

Jesu malo izlozeni i antipaticni Dodgersi, moze im se, ali nije iskljuceno da dobiju neki HBP do kraja serije 😄  

 

Ne samo Muncy. I onaj drugi homerun (Seager?) je isto bio na granici neke provokacije.

 

ma da, i meni nije najjasnije što je to smatraano kao neka provokacija, ali znam da su se oko toga započinjale ozbilje gužve. Odnosno, to je bio okidač za početak istih, ali je verovatno i pre toga bilo čarki. Zato i pitam šta se dešava ovde. Dal se ne mirišu ta dva tima več od pre, ili Dodgersi vole da budu antipatični

Link to comment
Share on other sites

Meni je drago zbog njihovog dugog čekanja na titulu. Onih nekoliko franšiza koje gotivim, ionako nisu bile ni blizu World Series/playoffu. Tako da, sa te strane, sam bio miran takoreći. Ispada nekako da je serija sa Bravesima u NLCS više bila finale tj finale pre finala: Vratili se Dodgersi posle 1:3 i 0:2, dominirali u trećoj i petoj, dobili tesno šestu i sedmu. U finalu su izgubili dva meča, znamo kako ovaj drugi, drugim rečima skroz zasluženo LAD. Kakve su šanse da osvoje bar još jednu sa ovom ekipom pitanje je. Ipak su skinuli veliki teret sa sebe, u narednim sezonama ko zna... Raysi nemaju za čim da žale, vratiće se oni opet jaki u playoff, jači za veliko iskustvo, pogotovo iz različitih serija sa Houstonom i Yankeesima.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...