Jump to content

Live tema za utakmice Reprezentacije Srbije


Recommended Posts

Jes vala, za razliku od ranijih prvenstava kada u sastavu nije bilo takvih igrača.

verovatno je bilo, ali ako moze daj jedan primer gde se odricemo igraca kalibra kalina/nedovic da bi isli birca/radule?
i to sve na vrlo deficitarnim pozicijama

jedino cega ja mogu da se setim jeste kad se radmanovicu jela banana pa je umesto njega, ni kriv, ni duzan, smiljanic dobio medalju
ali to je bio kari, i opravdanje za takav potez je pruzio u vidu pobede nad amerima i zlatne medalje
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije se odrekao Kaline i Nedovića zbog Birče, to je zamena teza. Da je sve bilo kako treba Birča ne bi video SP osim sa tribina. Prednost na Nedovićevim pozicijama su dobili tri pleja, BB, Gudura i Gagi. Računalo se na rovitost Tea ali ne i na dodatnu povredu, Gudurinu pogubljenost i da će sve ovo sa Vasom da kulminira na SP. Uostalom, mnogi su davali Guduri prednost pre SP i u odnosu na Gagija i Nedovića, a i traži se podmlađivanje, zar ne? Ja nisam lud za Nedovićem, verujem da bih u svakom slučaju pre dao šansu Guduri. E, sad sve znamo kako je to ispalo sa njim, evo već drugi put.

 

Moglo bi se reći da je Simon profitirao od odbacivanja Kaline, a ne Birčević. Birča je u širem krugu tu jer nemamo drugu četvorku nakon povrede Mačvana. Verujem, poslednji put, ali nam ipak treba zamena.

 

Lično bih na osnovu ono malo što sam video zvao Davidovca u 15-16-17 igrača, u borbu za mesto na tim krilnim pozicijama, posebno kad nema Kaline. U svakom slučaju bi mi Kalina i Luča bili zacementirani u timu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 34Barkley said:

Birča je u širem krugu tu jer nemamo drugu četvorku nakon povrede Mačvana

Simanic?

Zna i Borisa da zabaguje zestoko,ali realno je kao igrac za dve klase iznad Birce....

Ja razumem da su to igraci pribliznog hvaliteta,pa da se pozove iskusniji koji vec ima reprezentativno iskustvo ali ovako,nista mi tu nije jasno...

9 minutes ago, 34Barkley said:

Računalo se na rovitost Tea ali ne i na dodatnu povredu, Gudurinu pogubljenost i da će sve ovo sa Vasom da kulminira na SP.

Bas zbog toga nije trebalo tako rano katovati Kalinu i Nedovica,nije da nam se ovakve situacije sa povredama nisu desavale i ranije...

Sad ce neki reci da ne bi bilo fer prema njima da ih je sasa cimao do pocetka prvenstva pa ih onda otpisao,ali jbg to ti je funkcija selektora...

 

Link to comment
Share on other sites

Da se razumemo, U Saletovim izborima, skraćivanjima i konačnim spiskovima je bilo stvari koje su mi bile čudne, ne samo sad. Nit imam informacije nit sam previše stručan da bih mogao sve da skapiram na keca, ali jesam par puta ostajao zbunjen. Konkretno, koliko god ja ne cenim previše Nedovića (uz ogradu da ga gledam retko, posebno u poslednjem periodu), logično mi je bilo da bude u konkurenciji za tim iz svih nabrojanih razloga. Opet, kolega Referent (ko nije u fazonu da lupeta) je preneo informaciju koju je čuo da Nedović ima problema da stane u stav. Ovaj je opet bio decidan da može da igra. Plus, ljudi koji se ovde razumeju u košarku su povremeno iznosili stav o tome da je Nedović tip igrača koji baš Saletu odgovara, a ovaj ga je precrtao neočekivano rano. Mislim, razumem i stav da neće da ga zove a da ga ne vidi u 12, ali to je već velika kocka, kao što smo videli. Opet, sa neke šeste strane, nama se desilo da praktično odigramo bez očekivanog doprinosa čak četiri izabrana spoljna igrača, iz različitih razloga, što ne možeš ni da očekuješ tek tako. Lično sam verovao u Guduru i dao bih mu prednost pre Nedovića, nije on ni bio loš u odbrani, ali nije se profilisao u pravu Bogdanovu zamenu. Naknadna pamet i šbb.

 

Što se tiče četvorke, mislio sam na to da mi nemamo profilisanu i spremnu četvorku. Mačvan verovatno više neće moći, Beli verovatno još sledeće godine i to možda, pa ide praznina. Ne mogu da govorim o Simaniću, vidim da ga ljudi pominju, ali ne znam koliko je to zaista realno da on odigra nešto na ovom nivou. Opet, kad pomislim da je Sale pre pet godina vodio i Štimca i Birču i Raška sa građevine i dogurao do finala, ne mogu a da se ne upitam a zašto to ne ponoviš sa Simanićem ili ko zna kim kad znamo Birčine mogućnosti? Opet, kao što rekoh, Birča je ipak bio 14 igrač od 14 odabranih, splet okolnosti ga je poslao u Kinu.

 

Iskreno, stava sam da mu je jedino kockanje bilo s Kalinom i tu se sjebao (iako ni Kalina ne bi mogao da pokrije sve rupe u igri, koliko god da mu sad iz očaja pripisujemo čudesne moći), ostalo je sve pitanje izbora 10-11-12. igrača tima, što ne bi u pravom timu trebalo da bude presudno.

 

Imam utisak da se prilično slomio posle Gagijeve povrede i da mu je mnogo toga propalo u glavi i da je počeo da gubi veru, otud je i delovao relativno odustno u odnosu na ono što smo očekivali. Dodatno ga je porazilo saznanje da Teo ipak ne može, da Jokić nije potpuno spreman i da negde ipak nije kliknuo sa ovom ekipom. Nisu verovali međusobno dovoljno, kao neke ekipe pre.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...