Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

17 minutes ago, alcesta said:

Čekajte, tek sad mi je sinulo... je li to serija o Srbima u svemiru? :classic_laugh: Na kom jeziku?

 

Zar nema i turski Star Wars, kao da sam gledala nešto slično? Ako nisam pomešala s s Indijcima :classic_biggrin:

Dosta srpskih glumaca/ica, producent Dean Devlin (Stargate, The Librarians, SGU, Independence day....), ima dijaloga i na ovdasnjem jeziku, tipicna serija o prezivljavanju vrste u svemiru, samo ovog puta i sa Evom Srpkinjom kao glavnim inzenjerom broda koji nosi naseljenike ka novoj planeti. :s_d:

Zabavno za pogledati i nije lose odradjeno kao besmisleni izdanci temeljnih fransiza ovog zanra - barem ima nekog smisla u scenariju i razvoju likova kroz epizode.

Link to comment
Share on other sites

@alcesta

Pa to, taj rad, turski, indijski Star Wars...

 

Inače nisu baš Srbi u svemiru, doduše bila je jedna, koliko se sećam, neka, naravno šta bi drugo, mehaničarka, šloserka, "stavi ga na kanal" pojava iz lokalne radionice :ajme:

 

Al opet, ko da jesu (Moj rođak iz svemira, Svemir gori baba roka laser)... Gore od ovoga je samo ona ruska produkcija od pre neku godinu s Bikovićem u svemiru :lol_2:

 

Enivej, ima ga po torentima, ima na Stremio i sličnim platformama, valjda može da se nađe i na SyFy pa...uz dobre opijate i otvoren um još možda bude i zabavno :s_w:

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, fancy said:

@alcesta

Pa to, taj rad, turski, indijski Star Wars...

 

Inače nisu baš Srbi u svemiru, doduše bila je jedna, koliko se sećam, neka, naravno šta bi drugo, mehaničarka, šloserka, "stavi ga na kanal" pojava iz lokalne radionice :ajme:

 

Al opet, ko da jesu (Moj rođak iz svemira, Svemir gori baba roka laser)... Gore od ovoga je samo ona ruska produkcija od pre neku godinu s Bikovićem u svemiru :lol_2:

 

Enivej, ima ga po torentima, ima na Stremio i sličnim platformama, valjda može da se nađe i na SyFy pa...uz dobre opijate i otvoren um još možda bude i zabavno :s_w:

U odnosu na Acolyte, Obi-Wan, Ahsoka, Orville, ST Discovery.... dodje mu i kao osvezenje.:classic_biggrin:

LM, serija bez nekih preteranih ocekivanja i zanimljiva zbog gomile glumaca i dijaloga sa ovih prostora koji su, uprkos nekom predubedjenju, dosta dobro i smisleno odradjeni.

Druga strana medalje je woke i PC senzibilitet publike, sto se tice tehnicke strane - svaka cast i scenaristima, producentima i reziserima na dobro uradjenom poslu, a i glumcima sa ovih prostora na ulogama.

 

Jbg, jos uvek se nije prihvatila Mira Furlan kao Delenn u Babylon 5, a ocekujemo da se pogleda serija bez predrasuda u vezi glumaca sa ovih prostora?

Tehnicki odlicno odradjena serija u SF zanru i Dean Devlin kao producent odlicno zna sta radi  i kako se to radi - njegov minuli rad dovoljno govori o tome.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kronostime said:

Jbg, jos uvek se nije prihvatila Mira Furlan kao Delenn u Babylon 5

I Danijelu u Lostu da ne zaboravimo, mada me je Lost debelo razočarao.

I kako to misliš, ko je nije prihvatio? Nije mi poznato da je nekome smetala od ljudi koje znam da su gledali.

 

Inače meni je druga sezona Orvila odlična, a i prva ima svojih momenata, definitivno vredi pogledati iako humor nije uvek moj cup of tea. Uostalom celoj ST franšizi bi pomoglo da se povremeno shvati manje ozbiljno i pogleda iz druge perspektive. Ni Galaxy Quest nije "pravi" ST pa je bolji od gomile ST filmova :classic_cool:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alcesta said:

I Danijelu u Lostu da ne zaboravimo, mada me je Lost debelo razočarao.

I kako to misliš, ko je nije prihvatio? Nije mi poznato da je nekome smetala od ljudi koje znam da su gledali.

 

Inače meni je druga sezona Orvila odlična, a i prva ima svojih momenata, definitivno vredi pogledati iako humor nije uvek moj cup of tea. Uostalom celoj ST franšizi bi pomoglo da se povremeno shvati manje ozbiljno i pogleda iz druge perspektive. Ni Galaxy Quest nije "pravi" ST pa je bolji od gomile ST filmova :classic_cool:

The Orville nije deo ST fransize koliko god izgledao da jeste - samo zbog tog lookalike je i imao neku gledanost.

Mira Furlan i Rade Serbedzija su najpotcenjeniji glumci na ovim prostorima samo zbog njihovih stavova o ratovima na ovim prostorima, sto ni malo nije smetalo njihovim karijerama kasnije.

:default_coffee:

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ti si ga spomenuo zajedno sa SW i ST franšizama. Ja ove ostale nisam gledala, ali Orvil zaslužuje gledanost koju je imao. Paradoksalno, upravo im je to odmoglo u poslednjoj sezoni, počeli su preozbiljno da se shvataju plus veći budžet i duže epizode, i izgubili su ono što ih je razlikovalo i donelo im tu gledanost.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kronostime said:

jos uvek se nije prihvatila Mira Furlan kao Delenn u Babylon 5

 

Kako se nije prihvatila??

Mira je bila sjajna glumica u sjajnoj seriji, a ovde je ipak reč o no name ekipici koja kao da je otiša u Šimanovce na ekskurziju, takvi su i radnja i dijalozi.

 

Tehnički jeste dobro odrađeno... za standard, recimo, 1995.

Ima taj šmek starih Star Trekova od pre par decenija.

 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, fancy said:

 

Kako se nije prihvatila??

Mira je bila sjajna glumica u sjajnoj seriji, a ovde je ipak reč o no name ekipici koja kao da je otiša u Šimanovce na ekskurziju, takvi su i radnja i dijalozi.

 

Tehnički jeste dobro odrađeno... za standard, recimo, 1995.

Ima taj šmek starih Star Trekova od pre par decenija.

 

U odnosu na SW Acolyte, Ahsoka, pogotovo ST Offspringe  - serija ima bar nekakav smisao i pricu.

Da li je snimano u Simanovcima, Bugarskoj, Rumuniji, Poljskoj, Slovackoj.... jbg, producenti snimaju tamo gde su troskovi najmanji.

George Lucas je snimao SW filmove u Tunisu i Norveskoj - pa sta?

Nekome smeta da zamera Tatooinu sto je u Tunisu ili Norveskoj sto je Bitka na Hotu bila na njenom tlu?

Dean Devlin ima dovoljno iskustva sa serijama ovog zanra - tesko da je pogresio u proceni da napravi ovu, makar i sa Srbstvo in space:

Muceni Pavle Jerinic, Srbin biseksualac in space, glumi odlicno kao i onaj baksuz od Jelene Stupljanin i ostalih glumaca i glumica sa ovih prostora...

Zanimljivo za pogledati, bez nekih ocekivanja po pitanju kvaliteta i uticaja u okviru zanra i to je to - bez ikakvih pretenzija.

Drugi part opanaka je shvatati seriju kao nesto sto je ludi Zeks Pinkovski smislio - on to ne moze niti bi Dean Devlin na to pristao.

Inace, u istim studijima i Vilnev moze da snima nastavke Dine: vec vidim razanj i kazan u kojem se rakija pece na Arakisu, jeb`o vodu zivota od udavljenih crva - Rakia connecting universe more then spice and Guild navigators...

:default_coffee:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Ukoliko neko ima Peacock streaming servis sada može gledati Homicide u hd varijanti. Ranije je Simon pisao da se dugo čeka na ovo zbog toga što imaju problem oko autorskih prava za muziku i da su to valjda konačno rešili, mada vidim da ljudi pišu da je gomila pesama iz soundtracka promenjena. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Završih pre neki dan The Boys season 4 i mogu reći da sam se baš smorio.Najlošija sezona do sada.

 

Nisam imao ideju šta bih mogao da gledam i odlučih se da ponovo pogledam Fringe.Dugo je prošlo pa mi neke stvari dođu kao da ih prvi put gledam.

Link to comment
Share on other sites

Počeo sam da gledam Troppo i priznajem sviđa mi se. 

 

Fenomenalna muzika, radnja u početku klasika 2 otpadnika od društva nalaze se na zadatku traženja nestale osobe što se ubrzo pretvara u... zaveru sa modernom i trenutno vrlo popularnom tematikom :classic_biggrin:

 

Mesto zbivanja - Australija. Ko je voleo prvu sezonu The Tourist, dopašće mu se i ovo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"For all Mankind" 4. sezona. 

 

Moram priznati da je ovo jedna od serija koja je sve bolja i bolja. Ova zadnja sezona vuče neka iznenađenja. Scenario je majstorski pisan iako na kraju bude skoro sve očekivano, no kako radnja ide zaista je interesantno gledati ovo. Preporuka za sve, ovo nije serija koja je samo za SF ljubitelje, naprotiv ima tu dosta politike (naravno izmenjene jer se istorija na zemlji događa drugačije) pa i tema kojima se više bave sapunice nego serija ovog tipa, mada toga je u 4. sezoni najmanje u odnosu na pređašnje. Glavni glumci su prilično matori (mislim da likove koji glume ne njih lično) tako da će verovatno 5. sezona da bude bez njih a ovi što su se kasnije oformili će verovatno pruzeti palicu glavne radnje. To je i opasnost za seriju jer bi tu moglo doći do pada kvaliteta.

 

Pored 5. sezone biće snimana i serija "Star City" koja će se baviti istom radnjom iz SSSR/Ruske perspektive no obzirom da bi to trebalo da se snima u Rusiji možda je odlože zbog trenutnih dešavanja u svetu. S tim u vezi ima jedan propust u ovom serijalu a to je da su Ilija i Miloš predstavljeni kao Ruska imena. Koliko ja znam Rusi nemaju ime Miloš a Ilija se izgovara drugačije.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Klotzen said:

"For all Mankind" 4. sezona. 

 

Moram priznati da je ovo jedna od serija koja je sve bolja i bolja. Ova zadnja sezona vuče neka iznenađenja. Scenario je majstorski pisan iako na kraju bude skoro sve očekivano, no kako radnja ide zaista je interesantno gledati ovo. Preporuka za sve, ovo nije serija koja je samo za SF ljubitelje, naprotiv ima tu dosta politike (naravno izmenjene jer se istorija na zemlji događa drugačije) pa i tema kojima se više bave sapunice nego serija ovog tipa, mada toga je u 4. sezoni najmanje u odnosu na pređašnje. Glavni glumci su prilično matori (mislim da likove koji glume ne njih lično) tako da će verovatno 5. sezona da bude bez njih a ovi što su se kasnije oformili će verovatno pruzeti palicu glavne radnje. To je i opasnost za seriju jer bi tu moglo doći do pada kvaliteta.

 

Pored 5. sezone biće snimana i serija "Star City" koja će se baviti istom radnjom iz SSSR/Ruske perspektive no obzirom da bi to trebalo da se snima u Rusiji možda je odlože zbog trenutnih dešavanja u svetu. S tim u vezi ima jedan propust u ovom serijalu a to je da su Ilija i Miloš predstavljeni kao Ruska imena. Koliko ja znam Rusi nemaju ime Miloš a Ilija se izgovara drugačije.

 

Sto ne rece ranije za ovo, kako li se desilo da mi promakne 🏆

Link to comment
Share on other sites

For All Mankind?

Odavno sam ja vrlo egzaltirano pisao o njoj. Top. :classic_biggrin:

 

23 hours ago, Klotzen said:

obzirom da bi to trebalo da se snima u Rusiji možda je odlože zbog trenutnih dešavanja u svetu.

 

Možda će se snimati u Ukrajini? :s_d:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Nmg da verujem da mi je promaklo, svaka chast i chest 👏

 

Meni su prejaki (ajd da napišem ponovo, pošto nisi čitao ranije upise) oni momenti na samom početku prvih epizoda (pogotovo 2. 3. i 4.) sezone kad ukratko prelete svetsku istoriju (kao - šta se u međuvremenu ispodešavalo) i onda upoređuješ s onim šta se tada stvarno desilo... s posebnim osvrtom na muzički svet :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

 

Meni su prejaki (ajd da napišem ponovo, pošto nisi čitao ranije upise) oni momenti na samom početku prvih epizoda (pogotovo 2. 3. i 4.) sezone kad ukratko prelete svetsku istoriju (kao - šta se u međuvremenu ispodešavalo) i onda upoređuješ s onim šta se tada stvarno desilo... s posebnim osvrtom na muzički svet :classic_biggrin:

 

Meni te alternativne istorije i svetovi jako pasu (Man in High Castle, Fringe, Counterpart...). Ovo cu bas s gustom gledati! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2024 at 9:45 AM, Prijatelj Mitar said:

 

Meni te alternativne istorije i svetovi jako pasu (Man in High Castle, Fringe, Counterpart...). Ovo cu bas s gustom gledati! 

Mogao bih ovo da pogledam kada završim Fringe drugi put.Doduše, tek sam na drugoj sezoni.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, sasha arsenal said:

Mogao bih ovo da pogledam kada završim Fringe drugi put.Doduše, tek sam na drugoj sezoni.

 

Pogledaj, fenomenalna serija, greota sto nisu nastavili da snimaju, mada nije da nisu zaokruzili pricu (kazu da je JK Simmons bio jako tezak na setu i da je to razlog). 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

Pogledaj, fenomenalna serija, greota sto nisu nastavili da snimaju, mada nije da nisu zaokruzili pricu (kazu da je JK Simmons bio jako tezak na setu i da je to razlog). 

Posle gledanja Whiplasha i OZ-a,verujem da je težak :classic_biggrin:.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/24/2024 at 2:24 PM, fancy said:

Počeo sam da gledam Troppo i priznajem sviđa mi se. 

 

Odgledao obe sezone.  💯

Častite sebe dobrom serijom, Troppo kida.

 

Za one koji budu gledali reći ću samo jednu reč: Twist. :Hail:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...