Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

On 6/25/2020 at 1:17 PM, Ne sam Safete said:

Odlična. Missim vidi mi se po avataru šta mislim o seriji :classic_smile: samo ja nisam pronašao tu pararelu sa našim filmovima 

Iako sve 3 potpuno drugacije, iako su sve 3 sitkomi koji nisu, sve 3 Netflixove: Kominski, After life & Dead to me su mi sjajno osvezenje posle nekih super teskih jednosatnih epizoda raznih (pa i dobrih) serija koje gledam proteklih godina.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, leki bg said:

Iako sve 3 potpuno drugacije, iako su sve 3 sitkomi koji nisu, sve 3 Netflixove: Kominski, After life & Dead to me su mi sjajno osvezenje posle nekih super teskih jednosatnih epizoda raznih (pa i dobrih) serija koje gledam proteklih godina.

Dobar je 'Kominsky Method' a Dead to me nisam gledao.

 

 

------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

Inače svašta sam odgledao u posljednje vrijeme a osim Outsidera ništa me nije posebno dirnulo.

 

ZeroZeroZero- onako drži pažnju pošto su tri priče isprepletene od kojih me meksička najviše vozila .Opet, dosadile su mi te mafijaške priče, što me nije zaustavilo :classic_smile: da odgledam Gangs of London, koju sam već zaboravio. Gledljiva je ali ništa više od toga.

 

'Plot against America' iskače iz šablona, alternativna istorija u kojoj Roosevelt gubi od pronazi Lindbergha ali su prropustili priliku (baš kao i Man in high Castle) da naprave sjajnu seriju, osim po pravilu odličnog Turturro-a ništa za izdvojiti.

 

Dodjoh i do Outsidera, pobjednika ovog mini ciklusa :classic_smile:

Odlično otvaranje serije, kasnije je za moj ukus bilo previše nadnaravnog ali sjajna kamera i gluma su me jednostavno tjreale da gledam dalje. Ne mogu nikoga od glumaca izdvojiti jer su svi bili odlični (kao u Bronu npr) od najmanje uloge do onih glavnih.

Mala trivia, Igor Martinović iz Zagreba, direktor fotografije (House of Card, Night of i ovde u par epizoda) je dobio priliku da režira jednu epizodu. Želim mu još uspješniju karijeru nego što je sada.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2020 at 4:20 PM, Ser Jaime! Rickon! Dickon. said:

Ja ne mogu nemački. Babilon Berlin mi je baš bila dobra serija, al sam batalio negde u petoj ili šestoj epizodi jer samo gledam tamo negde sa strane da se pojavi Prle sa šmajserom ili Bata Živojinović sa puškomitraljezom.

Weltschmerz.

On 7/12/2020 at 6:25 PM, Ne sam Safete said:

Dobar je 'Kominsky Method' a Dead to me nisam gledao.

 

 

------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

Inače svašta sam odgledao u posljednje vrijeme a osim Outsidera ništa me nije posebno dirnulo.

 

ZeroZeroZero- onako drži pažnju pošto su tri priče isprepletene od kojih me meksička najviše vozila .Opet, dosadile su mi te mafijaške priče, što me nije zaustavilo :classic_smile: da odgledam Gangs of London, koju sam već zaboravio. Gledljiva je ali ništa više od toga.

 

'Plot against America' iskače iz šablona, alternativna istorija u kojoj Roosevelt gubi od pronazi Lindbergha ali su prropustili priliku (baš kao i Man in high Castle) da naprave sjajnu seriju, osim po pravilu odličnog Turturro-a ništa za izdvojiti.

 

Dodjoh i do Outsidera, pobjednika ovog mini ciklusa :classic_smile:

Odlično otvaranje serije, kasnije je za moj ukus bilo previše nadnaravnog ali sjajna kamera i gluma su me jednostavno tjreale da gledam dalje. Ne mogu nikoga od glumaca izdvojiti jer su svi bili odlični (kao u Bronu npr) od najmanje uloge do onih glavnih.

Mala trivia, Igor Martinović iz Zagreba, direktor fotografije (House of Card, Night of i ovde u par epizoda) je dobio priliku da režira jednu epizodu. Želim mu još uspješniju karijeru nego što je sada.

 

 

 

Outsider je dobar u prve 3 epizode i odlična ideja (o tom negativnom) ali slabo predstavljena....malo su glumci izduvali nekako se nije sve poklopilo, da bi dao 8.

Zato 7,3.

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2020 at 11:20 AM, Klotzen said:

Amazon studio će raditi seriju "Fallout" po popularnoj video igri.

 

https://www.espn.com/esports/story/_/id/29401015/fallout-tv-series-developed-amazon-studios

 

Ekipa koja je radila Westworld će biti zadužena za nju. Survival žanr je smorio sa zombijima i mislim da će ovo biti osveženje u tom žanru. Pogotovo za nas veterane koji smo igrali tu igru a i za mlađe jer je igra i dalje veoma popularna.

 

Ja i dalje cekam da se neki ambiciozni ljudi odvaze da ekranizuju GTA San Andreas. Sta bih dao...

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

Konačno odgledao poslednju sezonu Babylon Berlin. Meni se svidelo, po kvalitetu negde u rangu sa prve dve, ali meni lično i bolja jer je veći deo posvećen političkom kontekstu tog vremena pa me je to nateralo i da malo više istražujem.

 

Nastavio sam sa nemačkim kad sam već tu, pa sam počeo Dark. Pogledao par epizoda, za sad baš dobro, bar što se tiče same atmosfere i likova, o zapletu i suštini ne mogu još da govorim. Muzika i sam način na koji se koristi... brutalno :Hail:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/15/2020 at 9:03 AM, Klotzen said:

GTA ti je bilo koja mafijaška serija, zar ne ? Samo malo više kadrova sa jurnjavom automobilima. Ovih dana gledam "Narcos" i to je otprilike GTA stil, ubistva na hiljadu načina samo nedostaje "reli po gradu" 🙂

Nesto najblize GTA SA bi bio The Wire, bar zbog 90's vibe-a i OG likova.
No, ja hocu da se ekranizuje bas prica CJ-a i njegovih drugova (i nazovi drugova) 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/16/2020 at 5:40 PM, djole said:

Konačno odgledao poslednju sezonu Babylon Berlin. Meni se svidelo, po kvalitetu negde u rangu sa prve dve, ali meni lično i bolja jer je veći deo posvećen političkom kontekstu tog vremena pa me je to nateralo i da malo više istražujem.

 

Nastavio sam sa nemačkim kad sam već tu, pa sam počeo Dark. Pogledao par epizoda, za sad baš dobro, bar što se tiče same atmosfere i likova, o zapletu i suštini ne mogu još da govorim. Muzika i sam način na koji se koristi... brutalno :Hail:

 

Kad sve to  završiš... 

 

serija

Unsere Mütter, unsere Väter: Bruch, Volker, Schilling, Tom, Trepte ...

 

Glavni glumac u Ba.Berlin je isto glavni glumac u gornjoj seriji. 

 

film:

bol.com | Das Leben Der Anderen (Dvd), Martina Gedeck | Dvd's

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...