Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

4 hours ago, Del Piero said:

u cemu je fora sa midrange vs zle trojke i analitika?

Ma cim neko ubaci par midrange suteva u bitnoj tekmi krene pljuvanje po Moriju i price kako je to dokaz da midrange ipak radi, a skroz se zanemari x situacija u kojima ljudi spamovanjem midrange-a prodaju tekmu, pa se malo sprdam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Powell je sinoc bio x-factor. Vjerovatno najbolji njegov PO mec u karijeri. Odlicna partija Gasola, ubacivao je trojke fino, standardno dobar u odbrani. Meni se cini da Lenard u ovoj seriji teze zabija nego protiv File. Lowry  zato suterski mnogo bolje izgleda, ali faulovi ga izbacise iz igre sinoc. Siakam je bio odlican, ali je poceo previse da privatizuje loptu. Par puta je iskulirao saigrace u mismatch situacijama, ali ok, mlad je igrac.

 

Baksi su slabo sutirali sinoc. Ocekujem bolji nastup u game4 i pobjedu. Jaca su dosta ekipa.

 

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ma cim neko ubaci par midrange suteva u bitnoj tekmi krene pljuvanje po Moriju i price kako je to dokaz da midrange ipak radi, a skroz se zanemari x situacija u kojima ljudi spamovanjem midrange-a prodaju tekmu, pa se malo sprdam.

 

 

morey je živi dokaz da statistika ne funkcioniše u real bball lifeu tako kako su ljudi zamislili

 

zato dubsi i još neki sa mozgom uzimaju valjano iz oba sveta

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

 

morey je živi dokaz da statistika ne funkcioniše u real bball lifeu tako kako su ljudi zamislili

 

zato dubsi i još neki sa mozgom uzimaju valjano iz oba sveta

Delimicno se slazem, jer i ja mislim da ne treba bezati od midrange-a jer donosi varijaciju. S druge strane, nikako ne bih rekao da je Morey zivi dokaz da bilo sta ne funkcionise, s obzirom da je uspeo da izgradi ekipu koja je jedina uspela da na bilo koji nacin ugrozi mozda i najbolju ekipu svih vremena, cak i da ih dovede u win or go home situaciju.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Delimicno se slazem, jer i ja mislim da ne treba bezati od midrange-a jer donosi varijaciju. S druge strane, nikako ne bih rekao da je Morey zivi dokaz da bilo sta ne funkcionise, s obzirom da je uspeo da izgradi ekipu koja je jedina uspela da na bilo koji nacin ugrozi mozda i najbolju ekipu svih vremena, cak i da ih dovede u win or go home situaciju.

 

jednu od najboljih ekipa svih vremena.

 

pa jeste, i bullse su ugrožavali tu i tamo (mada nisu nikada gubili al dobro) - jedino što imam utisak da upravo to čvrsto ubeđenje da samo treba šutirati trice i polagati / kucati i sprečava houston moreyballs da naprave nešto više.

 

komično izgleda kada im ne ide taj automatizovani princip šuta za tri ili alley upa. izgledaju tada kao borderline playoff ekipa a ne kao contender (što i jesu ovih godina)

 

problem je što je tajming umakao a prostor za manevar je nikakav.

biće zanimljivo videti da li će se i dalje držati principa i koliko brzo će moći da naprave novu ekipu sa paulovim ugovorom

(ali ovo poslednje je zasebna tema)

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

jednu od najboljih ekipa svih vremena.

 

pa jeste, i bullse su ugrožavali tu i tamo (mada nisu nikada gubili al dobro) - jedino što imam utisak da upravo to čvrsto ubeđenje da samo treba šutirati trice i polagati / kucati i sprečava houston moreyballs da naprave nešto više.

 

komično izgleda kada im ne ide taj automatizovani princip šuta za tri ili alley upa. izgledaju tada kao borderline playoff ekipa a ne kao contender (što i jesu ovih godina)

 

problem je što je tajming umakao a prostor za manevar je nikakav.

biće zanimljivo videti da li će se i dalje držati principa i koliko brzo će moći da naprave novu ekipu sa paulovim ugovorom

(ali ovo poslednje je zasebna tema)

I Bucksi su jos jedan primer toga. Tu definitivno ima vise protoka lopte, ali je sistem veoma slican. Nije jedini nacin koristiti analitiku ovo sto Hjuston radi, moze da postoji solidan protok lopte.

 

Evo sad gledam brojke. Kad je sut 16ft - 3pt u pitanju, Hjuston je poslednji u ligi, Bucksi 27. Kad je u pitanju 10ft - 16ft, Hjuston je poslednji u ligi, Bucksi 29. Kad se saberu trice i sutevi na obrucu, procentualno je Hjuston prvi u ligi, Bucksi drugi.

 

Sto znaci da mi trenutno imamo 2 od verovatno 3 najbolje ekipe u ligi koje se opasno oslanjaju na analitiku (trice + at the rim), dok je treca toliko stackovana talentom da nije fer uzeti nju kao neki pokazatelj da midrange igra donosi rezultate.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

I Bucksi su jos jedan primer toga. Tu definitivno ima vise protoka lopte, ali je sistem veoma slican. Nije jedini nacin koristiti analitiku ovo sto Hjuston radi, moze da postoji solidan protok lopte.

 

 

 

pa ti si spomenuo moreyball a ne ja. mnogi (svi?) koriste adv stats princip ali niko nije tako isključiv kao hjuston.

 

što se bucksa tiče, polako, nisu još postigli previše toga. i to na istoku.

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

pa ti si spomenuo moreyball a ne ja. mnogi (svi?) koriste adv stats princip ali niko nije tako isključiv kao hjuston.

 

što se bucksa tiče, polako, nisu još postigli previše toga. i to na istoku.

Pa da, ali mislim da moreyball vise ubija to sto ne postoji nikakav protok lopte nego to sto uzimaju previse trica.

 

Ako Bucksi udju u finale onda su postigli bas dosta, ne moze da se kao ocekivanje postavi titula u prvoj Budovoj sezoni sa potpuno novim sistemom. Mislim da je tesko argumentovati da oni nisu top3 ekipa u ligi.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

 

 

Sto znaci da mi trenutno imamo 2 od verovatno 3 najbolje ekipe u ligi koje se opasno oslanjaju na analitiku (trice + at the rim), dok je treca toliko stackovana talentom da nije fer uzeti nju kao neki pokazatelj da midrange igra donosi rezultate.

 

 

 

 

imamo pre svega na delu ekipe koje su napravile dobre timove. imaju generational igrače i dobre iskopine (svako na svoj način)

 

videćemo. prvo neka bucksi zaigraju protiv tih dubsa, pa makar i bez duranta. ja za početak očekujem 2-2 na istoku u seriji

 

 

inače, dobro igraju bucksi, da se razumemo. to je miljama daleko od hjuston-principa, iako su "razdaljine" slične

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Malkolm Brogdon said:

Pa da, ali mislim da moreyball vise ubija to sto ne postoji nikakav protok lopte nego to sto uzimaju previse trica.

 

 

 

ne bih mogao da se odlučim šta je za mene tu veći problem.

svakako mi je problem kada uništavaš flow igre, bilo nedodavanjem ili pretenzijom da šutiraš sa određenih pozicija

 

 

to je moje mišljenje naravno

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

 

ne bih mogao da se odlučim šta je za mene tu veći problem.

svakako mi je problem kada uništavaš flow igre, bilo nedodavanjem ili pretenzijom da šutiraš sa određenih pozicija

 

 

to je moje mišljenje naravno

Videcemo kako radi Bucksima, oni isto beze od midrange suteva, osim Krisa, on bi hteo jos vise, al kapiram da mu ne dozvoljava Bud.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Nije nemoguce, ubedjen sam da ce im Brogdon i Mirotic biti prioriteti kad su novi ugovori u pitanju.

 

ma jok. fizdale i ekipa koriste nazadnu statistiku vox populija, gde je middleton nedovoljno hajp za taj novi nyk roster. ni rj barrett ne valja, mora kajri, durant, davis pa da se propadne za dve sezone ili makar kemba, butler, davis pa da se propadne za sezonuipo.

 

middletona će neko pametniji da pokupi

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...