Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

1 minute ago, Kinik said:

 

Nemoj da pricas svasta!

Ti zelis da udjemo u EU i velika si pristalica?

 

Pa, u startu ima da ti ukinu tezgu na pijaci - sta ces onda?

 

Nego hvali ovu vlast koju nijeje briga za sitne tezge, jer ona ima u vidu mnogo vece stvari.

:wink2: 

 

...

 

za tvoju info , imao sam svoj ducan ali me Dinkicevci prehebali...

 U normalnom EU sistemu ne bi mogao imati tezgu na taj nacin ali bi mogao imati normalnu legalizovanu tezgu ili ducan i mogao normalno i kulturno da zivim od toga a ne da me drzava urnise dok me ne unisti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ko nas pita hocemo li u EU. Nece oni nas, primili su Rumune, Bugare i Hrvate a nas nece ni xx godina posle. Onda znateu kom smo vagonu. Ovde ljudi tumace los zivot jedino ako nemaju bukvalno sta da jedu, nesto na nivou africkih zemalja.

 

EU je nesto predivno i tamo namje mesto. Druga strana je sto pustaju ovog psihopatu da se izivljava nad nama. Dok je ovde na forumu ovakve opozicije i to se ogleda na Twiteru i realnosti, AV nema sta da brine. Cak neke ne mora da placa a donose mu puno. Ove sto placa ne mogu da urade,koliko ovi prepametni sto ih niko iz opozicije ne moze prevariti.

 

Zavidim ljudima koji su pobegli odavde..

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Džudi said:

 

Napisala sam gore u onim "molbama, žalbama, prigovorima..." da jedno vreme neću pisati na ovom pdf-u.

 

Pravim izuzetak i posle ovog posta zaista bar 10 dana NEĆU ništa da pišem na ovom pdf-u ( osim ako me pita nešto u onoj temi neki od moderatora )..

 

Ja sam član Dveri, Dveri su članica Saveza za Srbiju i sve dok se ne ispune uslovi za prave, slobodne izbore, ja hoću i mogu da pišem samo o SZS...

 

Na prvim slobodnim izborima, svaka stranka će predstavljati svoj program.

 

I vidim da je i tebi i mnogima od vas teško da na Guglu otkucate Savez Za Srbiju...zato ostavljam link do Programa u 30 tačaka.

 

 http://savez-za-srbiju.rs/program/#.XULdCOgzbIU 

 

imaju DVERI ekonomski program.... isto kao sto i AV ima plan za Kosovo  :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

U vezi SZS...

Sto puta bi bilo postenije da su pred gradjane izasli i rekli:

Ova koalicija stranaka stvorena je sa jednim ciljem,svrgavanje Vucicevog rezima i u roku od nekih sest meseci raspisivanje slobodnih izbora na kojima ce sve stranke ovog saveza izaci samostalno i predstaviti svoj program...

Ovako ovo mi deluje kao neki politicki buckuris sa nerealnim i nedorecenim programom za koji i mi i oni znamo da nece biti sproveden....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...

 

5 minutes ago, Doc Holiday said:

... 

 

Dinkicevci te prehebali?

A piskaras kao da su te prehebali 'naprdnjaci'.

 

Btw, ne zelim ja tebi nista lose, samo bi trebao da shvatis otkad ti je krenulo naopako.

I ja vrlo dobro znam otkad mi je krenulo lose, veruj mi nije od 'naprdnjaka', vec upravo od likova koji su se kleli su sve demokraturske svetinje. 

 

Btw, nemas ti nista od seirenja i mesanja zaba i baba.

 

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kinik said:

...

 

 

Dinkicevci te prehebali?

A piskaras kao da su te prehebali 'naprdnjaci'.

 

Btw, ne zelim ja tebi nista lose, samo bi trebao da shvatis otkad ti je krenulo naopako.

I ja vrlo dobro znam otkad mi je krenulo lose, veruj mi nije od 'naprdnjaka', vec upravo od likova koji su se kleli su sve demokraturske svetinje. 

 

...

 

naopako mi krenulo, kao i svima nama jos od vremena AVovog prvog mandata...  tamo 90te...  to jest ne njegovog direktnog ali... Od vremena SMrada, Seselja i ostalih uz njih, a u tim ostalima je bio i AV

Dinkic , i nov mandat AV-a se samo nadovezao na predhodno

 

Edited by Doc Holiday
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kinik said:

Ja se ne bavim nikakvom delatnoscu i obican sam peMzionerski mis sa vrlo skromnom peMzijicom.

Meni to ne smeta. Tu i tamo nesto sitno zaradim, ili mi pripomogne cera sa po 100-200 evritja, a zivot koji zivim sam ocigledno izabrao i ne bih da ga menjam za neku aktivnost, niti da se odreknem ove skromnoce zarad 'buducnosti & boljitka srbije'. Iskreno - zabole me ... uvo.

 

 

E tako napiši brate mili. Ja sam izdržavano lice i vi što se bavite nekom prvrednom aktivnoću ko vas hebe, mene to ne interesuje...  samo još reci da si peMzijicu zaradio kap neki ćatica u društvenom preduzeću, državnoj instituciji i da se razilazimo polako.

 

 

Inače u mojoj knjizi ljudi, izdržavana lica, nemaju baš neko pravo glasa....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mare80 said:

U vezi SZS...

Sto puta bi bilo postenije da su pred gradjane izasli i rekli:

Ova koalicija stranaka stvorena je sa jednim ciljem,svrgavanje Vucicevog rezima i u roku od nekih sest meseci raspisivanje slobodnih izbora na kojima ce sve stranke ovog saveza izaci samostalno i predstaviti svoj program...

Ovako ovo mi deluje kao neki politicki buckuris sa nerealnim i nedorecenim programom za koji i mi i oni znamo da nece biti sproveden....

 

Pa neki iz redova SZS su i rekli to. Ja čuo više puta. To uopšte nije problem reći, jer zašto bi bila tajna da im je to glavni cilj. Oni i jesu skapirali (dugo im je i trebalo) da im je jedina šansa da skinu ovo zlo ujedinjeni... a posle, ako uspeju, svako će da gilja svoj program pa kud koji... ja ih recimo samo tako i doživljavam, kao sredstvo da oteraju ove gubare, a posle će se već stvoriti zdravija politička atmosfera gde će svako moći da kaže šta ima... 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Doc Holiday said:

... 

 

Tebi krenulo lose od 'AV prvog mandata'. Pa sta je, Dinkic bio u vladi sa AVom?

:classic_blink:

Meni je krenulo lose od VIII Sednice. No, sve sam to nekako preziveo.

Vise me je iznenadila okolina / rodbina nego 'vlast'.

 

Nema potrebe da pravis konstrukciju i kompoziciju gde ces da nakacis sve likove, posto su se oni prikljucivali u razna vremena. No, ovde likovi vole da izigravaju 'prvoborce'. Secas se kako je V. Matic iskao spomenicu za 'prvoborastvo' pa su ga odbili?

:whistling:

 

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Stondisha said:

...

 

Ja neke stvari nikada nisam krio, mada nisam voleo da objavljujem imena firmi gde sam radio - a firme su bas bile, ono 'haj'.

Ne smatram se za izdrzavano lice - to mogu da priznam samo mojoj ceri - jer sam imao staz skoro 30 godina, a dokacile me godine ludila - i to je bilo to. A radio sam svasta. Najmanje 'catinski posao', mada je i toga bilo - pa sam od prvog dana nekog honorarisanja krenuo u marketinske / sajamske vode. Ne mogu da ti pokazem pasose i gomilu pecata - to je upecatljiva kolekcija.

Otud moje poznavanje politickog sistema / 'Ex_Yu privrede' i raznoraznih, propalih firmi. A i kad sam bio po sajmovima - ja sam donosio kofere novina / publikacija / knjiga (placao overweight baggage), pa onda pravio neke sitne anaize i nudio to firmama za neki 'fee'. To je bio vrlo lukrativan bizMis. Racunica je bila jednostavna - aviokarta tur-retur, 3 dana hotela, 3 dana taksija / prevodioca - i veliko pitanje sta ce taj / ta da izbunari.

Posto sam honorarisao za marketinsku firmu koja je imala otvorene telefonske / fax veze za citav svet (a ko je to platio i kako - to me se nije ticalo) - nije mi bio problem da pozovem odredjenu firmu / lika i dobijem informaciju. Kao i sajamski popust.

No, to su prosla vremena, a kvalitet vode / infrastruktura - to me nije interesovalo.

 

Uopste me ne iznenadjuje ovo da 'izdrzavana lica nemaju pravo glasa', posto je zakon na mojoj strani, pa ti opoziciJoni zvrndovi kod mene nikada nece dobiti glas. 

Vidis kako jednostavno.

 

PS.

'Nemojte mi ciniti kako mi je bolje, pustite me kako mi je dobro.'

 

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, GlennGould said:

Što se mene tiče AV može sutra da padne. Šta onda? Gde? Na kojoj bazi? Sa kim? 

Sve je (i dalje) otvoreno. 

 

Da ponovimo: AV i njegovo zlocinacko udruzenje mora prvo pasti da bismo uopste mogli razmisljati i planirati sta/gde/kako/s kim/s cim/kuda... to je preduslov svih uslova.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stondisha said:

 

E tako napiši brate mili. Ja sam izdržavano lice i vi što se bavite nekom prvrednom aktivnoću ko vas hebe, mene to ne interesuje...  samo još reci da si peMzijicu zaradio kap neki ćatica u društvenom preduzeću, državnoj instituciji i da se razilazimo polako.

 

 

Inače u mojoj knjizi ljudi, izdržavana lica, nemaju baš neko pravo glasa....

 

Bio je on i u mladosti izdrzavano lice, pisao je o tome na bivsem forumu, samo treba malo citati izmedju redova... 

 

9 hours ago, Plavi Golub said:

To sto me pitas je problem mentalitetske prirode gde ljudi traze pismenu garanciju od Boga da ce sve biti OK, pa ostanu zacementirani u zivotu, a onda pate oni, najbliza okolina.

 

Ja sam davno dala otkaz u jednoj od javnih sluzbi jer sam videla sta dolazi (i mogla da ekstrapoliram kakav bi mi status bio u biducnosti), radila za stranog privatnika, otisla napolje. Ljudi koji su sa strukom fenomenalni su se zadovoljili kombinacijama i da se druze idu na slave kod likova kao taj profiter. Godine kad su mogli kapitalizovati nesumnjivo znanje su otisle, profiteri ih sutnuli, a oni trsko da mogu iz pocetka negde.

Potpuno nerazumevanje drustva i mentaliteta u kome zive i neshvatanje da sistem mora da se menja iako njima licno ne gori pod doopetom. Sad gori, ali je kasno. Kapis?

 

Ova prica me podseti na jednu drugu, za verovali ili ne, iz moje okoline: drugar radi u/pri EPS-u vec 4-5 godina i ugovor mu je isao preko agencije... SNS bagra mu je X puta dolazila sa pristupnicom i svaki put je odbijao... pretili otkazom, nudili stalni posao, mobingovali ali dzaba - nije hteo da potpise. Kad su videli da im je trud uzaludan, a on sa druge strane odlican kadar, pre 3 meseca mu dadose ugovor za stalno. Jeste primer 1/1000 ali dokaz da se moze...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Belgrade said:

 

Da ponovimo: AV i njegovo zlocinacko udruzenje mora prvo pasti da bismo uopste mogli razmisljati i planirati sta/gde/kako/s kim/s cim/kuda... to je preduslov svih uslova.

 

tako smo nazalost govorili i pre 2000te .... Samo da SMrad padne....   na zalost sistem nije demontiran , vec samo uspavan , ali nakon marta 2003ce se ponovo podigao  i imamo ovo danas...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Doc Holiday said:

 

tako smo nazalost govorili i pre 2000te .... Samo da SMrad padne....   na zalost sistem nije demontiran , vec samo uspavan , ali nakon marta 2003ce se ponovo podigao  i imamo ovo danas...

 

 

Tacno, kljucno je to "marta 2003ce"... da li bi se podigao da nije doslo do tog nesrecnog dogadjaja? Verujem da ne bi. Ovo sad je "90-e u matrixu", full upgrade, level pro...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Belgrade said:

 

Tacno, kljucno je to "marta 2003ce"... da li bi se podigao da nije doslo do tog nesrecnog dogadjaja? Verujem da ne bi. Ovo sad je "90-e u matrixu", full upgrade, level pro...

 

da.. danas imamo to level pro...  jednostavno nece praviti greske od ranije....  opoziciji, onoj pravoj nece dozvoliti da se promoli....  eno vec imamo indirektne najave "uklanjanja" lidera opozicije ...  kao strane sluzbe ce da ubiju nekog lidera opozicije da bi to stavili AVu na dusu....
  U svemu tome, za razliku od 90ih imaju pomoc i iz Kremlja... koji takodje to radi , naravno, ne iz ljubavi prema nama nego iz cistog interesa da burgija evropi i NATOu po bubregu...

 

na zalost , evo kao sto vidimo iz predhodnih pisanja na ovoj temi, ni opozicija nije nista drugacija...  i kod njih ima onih koji su za Kremlj umesto evrope.. 

 

 Jednostavno, izlaza zaista nema na vidiku...

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Belgrade said:

 

Tacno, kljucno je to "marta 2003ce"... da li bi se podigao da nije doslo do tog nesrecnog dogadjaja? Verujem da ne bi. Ovo sad je "90-e u matrixu", full upgrade, level pro...

 

Vezano za ovo,secam se nekog istrazivanja javnog mnjenja tamo negde pred atentat...

Ljudi zaboravljaju koliko je ta vlada DS lose stojala,na prvim sledecim izborima bi glat izgubili od DSS..

Zalosno je to da je ubistvo Djindjica kupilo DS jos malo vremena koje su oni iskoristili da se samoubiju...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neki zaboravljaju da i pre tog marta 2003 nije demonirano nista...mnogo se velika fama pravi oko Zorana Djindjica ali i on je pravio ogromne kikseve koji nisu vodili ka tome da se sistem demontira iako su mu namere bile dobre ali pitanje je dali cilj opravdava sredstvo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, perkos said:

Lako je baciti kamen na krivca ali mnogo teze naći izlaz iz ove grozne situacije. Ja zelim da pronadjem nekog ko će da reši probleme u Srbiji a ne da ceo zivot ukazujem ko je kriv.

 

to kad kazem da hocu da obelezim krivca, kazem naravno ironicno,

ipak nikada jos nisam cula da je takav pronadjen i obelezen i upravo je to razlog sto je nemoguce pronaci nekoga ko ce da resi probleme jer odgovornost za preduzeto ne postoji

 

znaci predstavis se i budes prihvacen kao Onaj Koji Resava Stvar - i ako ne resi nikom nista idemo dalje trazi se sledeci...hrcak na tocku.

Edited by Mama_mia
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Belgrade said:

 

Da ponovimo: AV i njegovo zlocinacko udruzenje mora prvo pasti da bismo uopste mogli razmisljati i planirati sta/gde/kako/s kim/s cim/kuda... to je preduslov svih uslova.

 

Ovo ponovo pročitaj pa razmisli malo više. 

Upravo ovakvim načinom zaključivanja potvrđuješ moje zebnje. 

 

Recimo da si u pravu. Recimo da AV, koji je, da podsetimo, KONTINUITET osmosedmaške-jugurt revolucije-povrata narodnog ponosa-pred bitkama koje nisu isključene-i korenja, nekim magijskim mišljenjem i trećeočnim podzemnim vodama ne dozvoljava ni da zamislimo budućnost, a kamo li da se spremamo za istu.  Recimo da je to upravo tako kako si deklamovao. Kako ćeš ga preteći na onom mom putu? Sa JSO makazama? Nacionalizmom? Onim gorkim suzama posle? Na koju foru ćeš ga skinuti sa pozicije koja je većinska već 30 godina? 

 

Ja mislim da se prvo moraš odreći onog balasta koji je sada pod onom lipom i busolu jasno i nedvosmisleno usmeriti na Zapad. Ovako, i posle SMrada, Koštunice, Bote i AVa, ponovo neka nova džukela sa ovim istim lancem oko vrata. 

 

*i da me opet ne smaraš sa DSom i kako je bilo bolje. Jeste, ali ne njihovom zaslugom. Jednostavno je okruženje bilo drugačije i vremenski period bio povoljniji. Nešto kao titoizam 60/70’s vs 80/90’s. Da su Latinka & co. uspeli sa reformama na vreme - predupredili bi sve ovo što nas je upropastilo, a to je bila srž sistema. Tako i sada. Drugim rečima, nema veze Tito - problem je u sistemu vrednosti koje je nametnuo/forsirao. Ovaj kolektivističko-nacionalistički pir se jednog dana mora završiti ako zaista želimo da nam se sistem vrednosti i društvo menja/promeni. Ne treba se vanda izmišljati rupa na saksiji. Déjà vu...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mare80 said:

 

Vezano za ovo,secam se nekog istrazivanja javnog mnjenja tamo negde pred atentat...

Ljudi zaboravljaju koliko je ta vlada DS lose stojala,na prvim sledecim izborima bi glat izgubili od DSS..

Zalosno je to da je ubistvo Djindjica kupilo DS jos malo vremena koje su oni iskoristili da se samoubiju...

 

nije to nista zalosnije od toga da su izgubili od dss a i kohabitovali su

 

mislim koja je razlika? zar se nije i dss `samoubio`...a secam se prica o bolesno brojnom clanstvu dss svojevremeno

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Doc Holiday said:

na zalost , evo kao sto vidimo iz predhodnih pisanja na ovoj temi, ni opozicija nije nista drugacija...  i kod njih ima onih koji su za Kremlj umesto evrope.. 

 

U opoziciji ima svega i svacega ( ok, istina manje 'kupusa' nego u vladajucoj koaliciji) ali ko god bi sutra dosao iz te opozicije na vlast ne bi mogao na isti nacin tj. ovako okrutno i bez posledica da urusava institucije, krsi zakone, gusi medije itd. Ovakvo zlo tesko, da ne kazem nemoguce, iko vise moze da ponovi/iskopira/upgrade-uje.

Zuti, kakvi god da su bili ( btw, za ove su bili 'majke Tereze'), otisli su bez buke i halabuke ( iako su i tad bili upitni rezultati, setite se dzakova i stiropora). Kako ce ovi? Da da... 

 

4 hours ago, Pavaroti said:

Nije kupilo vreme.Ovaj narod je ovde glup jbga, uvek su i bili za sps i srs vecinki. Ne mogu oniizubiti, sve da AV rokne nekog live u Zadruzi..

 

Tacnije, neobrazovan i neosvesten, na cemu se decenijama radilo - sistematski. A i ta vecina je malo upitna, uzmimo u obzir da AV vlada Srbijom sa, otprilike, 50% od 50% gradjana sa pravom glasa... i to sve uz zestoku masineriju ( citaj: mediji + ucene + pretnje + propaganda + kesh + ...). Na slobodnim i demokratskim izborima oni bi pukli samo tako, bez obzira koliko je losa druga strana.

 

1 hour ago, GlennGould said:

 

Ovo ponovo pročitaj pa razmisli malo više. 

Upravo ovakvim načinom zaključivanja potvrđuješ moje zebnje. 

 

Recimo da si u pravu. Recimo da AV, koji je, da podsetimo, KONTINUITET osmosedmaške-jugurt revolucije-povrata narodnog ponosa-pred bitkama koje nisu isključene-i korenja, nekim magijskim mišljenjem i trećeočnim podzemnim vodama ne dozvoljava ni da zamislimo budućnost, a kamo li da se spremamo za istu.  Recimo da je to upravo tako kako si deklamovao. Kako ćeš ga preteći na onom mom putu? Sa JSO makazama? Nacionalizmom? Onim gorkim suzama posle? Na koju foru ćeš ga skinuti sa pozicije koja je većinska već 30 godina? 

 

Ja mislim da se prvo moraš odreći onog balasta koji je sada pod onom lipom i busolu jasno i nedvosmisleno usmeriti na Zapad. Ovako, i posle SMrada, Koštunice, Bote i AVa, ponovo neka nova džukela sa ovim istim lancem oko vrata. 

 

*i da me opet ne smaraš sa DSom i kako je bilo bolje. Jeste, ali ne njihovom zaslugom. Jednostavno je okruženje bilo drugačije i vremenski period bio povoljniji. Nešto kao titoizam 60/70’s vs 80/90’s. Da su Latinka & co. uspeli sa reformama na vreme - predupredili bi sve ovo što nas je upropastilo, a to je bila srž sistema. Tako i sada. Drugim rečima, nema veze Tito - problem je u sistemu vrednosti koje je nametnuo/forsirao. Ovaj kolektivističko-nacionalistički pir se jednog dana mora završiti ako zaista želimo da nam se sistem vrednosti i društvo menja/promeni. Ne treba se vanda izmišljati rupa na saksiji. Déjà vu...

 

Ma sve je to ok i slazemo se mi oko vecine stvari ali samo je u jednom problem: nacinu kojim se dolazi do cilja. Ovoj "ribi" treba "odseci" glavu. Prvo to pa cemo onda sve ostalo. 

Pretpostavljam da je to zato sto ne zivis ovde i ne shvatas razmere ovog kancera koji nas je zahvatio... btw, bas mi je nedavno bio drugar iz Sidneja i prica mi kako je odusevljen kako se BG razvija, gradi se na sve strane, kranova koliko hoces, bla bla... da, smrklo mi se ali nisam imao nameru da zalazim u tematiku, kafana je otvorila neke druge, normalnije, teme. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Belgrade said:

... 

 

Nemoj podmetati i lagati - ti ne znas nista o meni osim onoga sto sam hteo da kazem, ili bacio kosku pa je neki jos uvek glodju.

A bajke o drugaru ostavi za 'vox populi'.

:whistling:

 

...

 

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins featured and unfeatured this topic
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...