Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

@Pavaroti ovo je bio jedan od okruglih stolova na temu izbornih uslova. Tako sam razumela kada sam pročitala ceo tekst sa N1Info.

 

@mare80 Delimično se slažem sa tobom. I pre i za vreme izbora vrše se zloupotrebe. 

 

A što se opozicije tiče..za neke mislim da su naivni, za ostale ne verujem da su naivni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJ_Vasa said:

 

 

Okrugli sto, ne pregovori, već prvi u nizu okruglih stolova na temu izbornih uslova.

 

Pre komentarisanja treba pročitati ceo tekst, ovako sam naslov izgleda bombastično, kao naslov u Kuriru, npr.

 

Ozbiljno mislim, pročitaj ceo tekst...

 

Nemam razloga da sada branim i glumim advokata, ali zaista sam razumela baš ono šta piše- okrugli sto...a ne pregovori. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Džudi said:

Okrugli sto, ne pregovori, već prvi u nizu okruglih stolova na temu izbornih uslova.

 

Pre komentarisanja treba pročitati ceo tekst, ovako sam naslov izgleda bombastično, kao naslov u Kuriru, npr.

 

Ozbiljno mislim, pročitaj ceo tekst...

Ma pusti ti taj nameštaj, gledam po komentarima na vesti i društvenim mrežama kako opoziciJonari, čuvari vatre (vutre?) i ispijači prve jutarnje kafe u podne dreče i vreče k'o magarci da su ih izdali. Može da piše u tekstu šta hoće, al' mi se nešto čini da će za javnost biti red femkanja, red kmečanja, red busanja u grudi junačke, a u međuvremenu se izvrši podela plena i tako to, preuzimanje kadra koji je još od pelena bio opoziciJono orijentisan, al' eto, morali su malo da ugrabe koji sendvičić, poslić za malog sa IQ 20 i tako to. Moram priznati da na celu priču gledam kao na jeftino osmišljenu latinoameričku seriju, a upravo su stavili ono čuveno Televisa presenta... Da li će Don Đilasio dobiti komunalno preduzeće? Da li će señor de Lutovicio dobiti neki resorčić? Da li će El Bibliotecario de la Čačak dobiti da bude mali od palube na brodu koji ionako tone? Ostanite uz naš program, caramba y carambita.

 

1 hour ago, Džudi said:

Nemam razloga da sada branim i glumim advokata, ali zaista sam razumela baš ono šta piše- okrugli sto...a ne pregovori.  

Ti nikako da izadvokatišeš malo bitnije stvari, kao npr. ekonomski program Dveri i još neke gluposti koje sam odavno saseckao ovde.

 

Doduše, tu se mogu predvideti odgovori:

a) odbijam dalju diskusiju = neću više da se igram

b) ma samo da pobedimo pa ćemo lako da rešimo te sitnice

c) ne znam ja to, al' mora da to tako piše zbog birača.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemamo šta da izgubimo..ukoliko se ipak odluče da ne bojkotuju lokalne izbore, u Beogradu ćemo se konačno osloboditi Vesića a možda i u još nekim gradovima ljudi koji su slični Jutki..

 

Vođa nije smeo da izađe na crtu pa je poslao Molera i Slinu..

 

Usput, da ponovim, to je prvi u nizu okruglih stolova, nisu ovo zvanični pregovori, a organizator tog okruglog stola želeo je da bude sve zatvoreno za javnost.

 

I na kraju, čekali smo te pregovore, o njima se mesecima priča, a ovo je bio OKRUGLI STO. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Brate smorio si za medalju. Prvo znas samodapljuckas,nisi za nikog, ali si protiv svih. Tebi kako god bude, ti lagano pljuckas i bas te briga. Konstruktivno sam verovatno nisi uradio nista,a Dzudi koja se trudi da uradi nesto konstruktivno konstantno provociras sa nepotrebnim pitanjima i prozivkama.. Prvo da utvrdimo ciji si ti 🙂 pa da mozemo pisati na istim osnovama..

 

Kinik je slican, nece niko da odgovori ako ne baci neku kontru. Jedva ste valjda docekali nesto lose ili pak navijate za to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...

 

Opet ti o namestaju!?

:ajme:

Kad se vidi kako su dzibrovi alavi na vlast preveslali svoju opozicionu bratiju - sta tek da kaze neki lik sa strane od koga traze glas i obecavaju brda i doline?!

 

Ne radi se o tome da AV nije smeo da 'izadje na crtu'. Jednostavno - nema on o cemu da divani sa par opozicionih dzibrova. Zato im i poslao svoje serdare.

 

A da ce opozicija videti ledja ovima sa vlasti - hoce, kad napuste 'okrugli sto'.

:classic_laugh:

 

...

Link to comment
Share on other sites

Just now, DJ_Vasa said:

Ti nikako da izadvokatišeš malo bitnije stvari, kao npr. ekonomski program Dveri i još neke gluposti koje sam odavno saseckao ovde.

 

 

Nisam ekonomista i ne mogu da komentarišem ekonomski deo Programa.

 

Mogu da komentarišem ovo  i ovo   bez problema jer sam radila u državnoj upravi i poznajem tu materiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije poenta naziva, nego sta misle da ce dobiti sa tim? Izgrace ih na kraju a posle ce biti jos 4 godine. Njihovi glasaci su najvise prevareni, doduse i niskog su IQ kad su prihvatili Vesica i Brnabicku bez izbora. Posebno ih Brnabicka bode i on u principu spusta njih, dok se opozicija vise bori za njegove glasace nego za sebe.

 

Svakako nema sta da im se veruje, to su kriminalci i kakve ti dilove sa njima pravis? NIgde veze..sta ovaj ce im reci, majke mi ce biti posteni izbori :)))) bice OEBS tu 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Džudi said:

 

Nisam ekonomista i ne mogu da komentarišem ekonomski deo Programa.

 

Mogu da komentarišem ovo  i ovo   bez problema jer sam radila u državnoj upravi i poznajem tu materiju.

 

Iskreno ne treba biti ekonomista pa videti da sto se tice ekonomskog programa SZS nesto debelo ne stima....

Vec sam postavljao pitanje ima li tamo nekog sa zavrsenom srednjom ekonomskom skolom?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kinik said:

...

 

Opet ti o namestaju!?

:ajme:

Kad se vidi kako su dzibrovi alavi na vlast preveslali svoju opozicionu bratiju - sta tek da kaze neki lik sa strane od koga traze glas i obecavaju brda i doline?!

 

Ne radi se o tome da AV nije smeo da 'izadje na crtu'. Jednostavno - nema on o cemu da divani sa par opozicionih dzibrova. Zato im i poslao svoje serdare.

 

A da ce opozicija videti ledja ovima sa vlasti - hoce, kad napuste 'okrugli sto'.

:classic_laugh:

 

...

Opet ti Kinice bacas prazne floskule i bacas reci u vetar. Napadas Dzudi gde god stignes a u principu samo hejtujes i hoces da izazoves reakciju. Ti si mnogo avanzovao kod vas, ne vidim nista drugo nego da kad dodje vreme ti zaokruzis jedinicu. Onda kad te neko nacepi kukas 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ma pusti ti taj nameštaj, gledam po komentarima na vesti i društvenim mrežama kako opoziciJonari, čuvari vatre (vutre?) i ispijači prve jutarnje kafe u podne dreče i vreče k'o magarci da su ih izdali. Može da piše u tekstu šta hoće, al' mi se nešto čini da će za javnost biti red femkanja, red kmečanja, red busanja u grudi junačke, a u međuvremenu se izvrši podela plena i tako to, preuzimanje kadra koji je još od pelena bio opoziciJono orijentisan, al' eto, morali su malo da ugrabe koji sendvičić, poslić za malog sa IQ 20 i tako to. Moram priznati da na celu priču gledam kao na jeftino osmišljenu latinoameričku seriju, a upravo su stavili ono čuveno Televisa presenta... Da li će Don Đilasio dobiti komunalno preduzeće? Da li će señor de Lutovicio dobiti neki resorčić? Da li će El Bibliotecario de la Čačak dobiti da bude mali od palube na brodu koji ionako tone? Ostanite uz naš program, caramba y carambita.

 

Ti nikako da izadvokatišeš malo bitnije stvari, kao npr. ekonomski program Dveri i još neke gluposti koje sam odavno saseckao ovde.

 

Na sva pitanja koje si postavio odgovor je jednostavan: hoce, ako se uclane u SNS i javno kazu "Aco, Srbine!".

 

Bork kolektiv  SNS ne funkcionise na slican nacin kao normalne politicke stranke u jednoj demokratiji, kod njih postoji ili asimilacija ili unistenje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pavaroti said:

Nije poenta naziva, nego sta misle da ce dobiti sa tim? Izgrace ih na kraju a posle ce biti jos 4 godine. Njihovi glasaci su najvise prevareni, doduse i niskog su IQ kad su prihvatili Vesica i Brnabicku bez izbora. Posebno ih Brnabicka bode i on u principu spusta njih, dok se opozicija vise bori za njegove glasace nego za sebe.

 

Svakako nema sta da im se veruje, to su kriminalci i kakve ti dilove sa njima pravis? NIgde veze..sta ovaj ce im reci, majke mi ce biti posteni izbori :)))) bice OEBS tu 

Meni vise deluje da se SZS bas i ne napusta parlament naredne cetiri godine,nego hajde da izadju na izbore uzmu svoje mandate pa posle da kukaju "mi vam verovali na vasu casnu pionirsku,a vi nas opet prevariste"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pavaroti said:

Brate smorio si za medalju. Prvo znas samodapljuckas,nisi za nikog, ali si protiv svih. Tebi kako god bude, ti lagano pljuckas i bas te briga. Konstruktivno sam verovatno nisi uradio nista,a Dzudi koja se trudi da uradi nesto konstruktivno konstantno provociras sa nepotrebnim pitanjima i prozivkama.. Prvo da utvrdimo ciji si ti 🙂 pa da mozemo pisati na istim osnovama..

 

Kinik je slican, nece niko da odgovori ako ne baci neku kontru. Jedva ste valjda docekali nesto lose ili pak navijate za to.

Ako te nas dvojica toliko fasciniramo, otvori temu o nama, a ako ti se ne sviđa šta pišem, slobodno me stavi na ignore ili preskoči moje postove.

 

1 minute ago, Džudi said:

 

Nisam ekonomista i ne mogu da komentarišem ekonomski deo Programa.

 

Mogu da komentarišem ovo  i ovo   bez problema jer sam radila u državnoj upravi i poznajem tu materiju.

Nisam ni ja, a nisu ni oni što rade po bauštelama, ali bar znaju gde je novac i ko će im pošteno platiti za odrađeni posao. Ekonomsko vezivanje za Rusiju je više domen za Andersena ili braću Grim.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

Na sva pitanja koje si postavio odgovor je jednostavan: hoce, ako se uclane u SNS i javno kazu "Aco, Srbine!".

Ma ne moraju da se učlane, dovoljno je da samo malo legnu na rudu. Hint: Vulin, Čeda, Čanak...

Link to comment
Share on other sites

Dobra im je ideja da razgovaraju sa jednim laznim doktorom, jednim poslanikom koji je po sopstvenom priznanju suspendovao clanstvo u stranci i jednim Sarumanovim megafonom u skupstini.

Sto vise vreme odmice sve vise mislim da je jedini razlog zasto i ovi iz opozicije nisu asimilovani u kolektiv njihova prevelika ambicija. Ne zele da budu samo megafoni u skupstini, a to je jedino sto se nudi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Pavaroti said:

... brate smorio si za medalju. Prvo znas samodapljuckas,nisi za nikog, ali si protiv svih. Tebi kako god bude, ti lagano pljuckas i bas te briga. Konstruktivno sam verovatno nisi uradio nista,a Dzudi koja se trudi da uradi nesto konstruktivno konstantno provociras sa nepotrebnim pitanjima i prozivkama.. Prvo da utvrdimo ciji si ti 🙂 pa da mozemo pisati na istim osnovama..

... Kinik je slican, nece niko da odgovori ako ne baci neku kontru. Jedva ste valjda docekali nesto lose ili pak navijate za to.

 

Dzudi slobodno neka se trudi - nadam se da ce biti nagradjena za svoj trud.

:classic_huh:

A ja da se 'trudim' - setam / glasam za njene - necu, pa makar ne bio nagradjen.

 

Nisam pozvan da odgovaram u DJ_Vasino ime, pa cu da ti odgovorim u moje: nema sta da se utvrdjuje ciji sam.

Ja sam svoj!

Da odgovaram za tudje (opozicijone) budalastine nemam nameru - neka se pokazu, pa i pobede!

Makar i bez mene!

:classic_biggrin:

Btw, cak i doktorand ima oponenta.

 

Daleko od toga da sam 'jedva docekao nesto lose'.

Samo gledam jednu istu losu predstavu.

 

...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mare80 said:

Meni vise deluje da se SZS bas i ne napusta parlament naredne cetiri godine,nego hajde da izadju na izbore uzmu svoje mandate pa posle da kukaju "mi vam verovali na vasu casnu pionirsku,a vi nas opet prevariste"

Moguce, ako bude tako, mislim da ce jedva preci cenzus. Necu izaci na izbore,  ako se nesto drasticno ne promeni, ali sumnjam da hoce. Mada kakvi su  glumci, mozda nas opet preveslaju, ne bi im bio prvi put.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

Ma ne moraju da se učlane, dovoljno je da samo malo legnu na rudu. Hint: Vulin, Čeda, Čanak...

 

Oni su svi ionako deo istog kolektiva, svi ti na vlasti. Mozda je samo SPS polunezavisan, SRS, LDP, LSV, Vulinove, Popoviceve i Vukove partije, sve je to deo istog kolektiva.

 

Lepo je sto si pomenuo Djilasa, da se podsetimo:

 

Quote

Đilas je Tanjugu rekao da je sa Vučićem već razgovarao na tu temu i ukazao da se o tome priča desetinama godina, a da su gradske vlasti već počele da se bave njime.

- Verujem da uz saradnju republičke vlade i gradskih vlasti na projektu metroa i ovom projektu možemo da uradimo ono što je zaista dobro za sve Beograđane - uveren je Đilas.

Na pitanje da li je to jedini zajednički projekat sa Vučićem, Đilas je rekao da je to jedino o čemu je konkretno razgovarano, ali da je sasvim logično da Vučić, kao predsednik najveće vladajuće stranke i on, kao predsednik opozicione stranke, razgovaraju o temama na kojima je potrebno postići konsenzus zbog boljitka cele Srbije.

 

- Kao što smo postigli taj konsenzus po pitanju Kosova, briselskog sporazuma, očekujem da ga postignemo i po pitanju načina izlaska Srba na lokalne izbore na Kosovu i Metohiji, ali i na nekim drugim temama, kao što je projekat Beograd na vodi, koje su, po mom mišljenju, mnogo iznad partijskih priča - istakao je Đilas.

 

Ovo je bilo u vreme kada je Djilas bio gradonacelnik. Problem je sto u kolektivu nema mesta za previse ambiciozne likove kao sto su Jeremic ili Djilas (pa i one koji umisljaju da su neka velicina kao Radulovic) i onda su ovi primorani da budu opozicija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Pavaroti Okrugli stolovi znače stručnu ili javnu debatu o važnim pitanjima, i nisu usko vezani za politiku. Oni se organizuju, tj treba da se organizuju i kada se menja DUP ili GUP na nekoj opštini..dajem primer.

 

@mare80 Parlament u Srbiji je cirkus, još od vremena onog predsednika Parlamenta iz 9tih- profesora Unkovića iz SPS-a, pamtim rečenicu "Gospodo, ja vas molim, ja vas molim" kada je rasprava-neka svađa bila na vrhuncu i kad je 10-15 poslanika govorilo u glas.

 

Ali, nije takav samo srpski Parlament. Pun je YT snimaka iz raznoraznih zemalja i njihovih Parlamenata.

 

A što se tiče nas..nekako stičem utisak da je SZS pogrešio u jednom obećanju- da će se bojkotovati lokalni izbori...ne znam..videćemo.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Pavaroti said:

Opet ti Kinice bacas prazne floskule i bacas reci u vetar. Napadas Dzudi gde god stignes a u principu samo hejtujes i hoces da izazoves reakciju. Ti si mnogo avanzovao kod vas, ne vidim nista drugo nego da kad dodje vreme ti zaokruzis jedinicu. Onda kad te neko nacepi kukas 😁

 

Vidim da bi ti pisao o Kiniku? Veruj mi, to me zaista ne zanima. Poznajem lika duze i bolje od tebe.

 

A to sto je neko 'radio u drzavnoj sluzbi', to za mene nije preporuka.

Btw, i  ja sam nekada 'radio u drzavnoj sluzbi', pa se strogo suzdrzavam oko saveta.

Tamo sam sretao raznorazne likove, pa nekima pratio karijeru preko medija - niti su me u pocetku impresionirali, a ni na kraju. Onako - birokratski plankton od koga nista nije zavisilo (uvek neko drugi donosi odluku) i na kraju karijere razocaran - preskocili ga / zaobisli ga ... etc, etc.

 

A neki su se bas trudili.

Nisam im ja bio kriv sto su srcano zastupali partijske budalastine nadajuci se povecem zgoditku.

:classic_cool:

 

PS.

Vidim idu objasnjenja sve u sitna crevca - sta je ovo, a sta znaci ono.

Nego me interesuje, a otkad su to 'slina & vesoje' reprezentativni, autoritetni predstavnici vlasti sa kojima se moze voditi 'strucan razgovor / debata o vaznim pitanjima DUPa/ G(S)UPa'?

:lol_2:

 

...

Edited by Kinik
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kinik said:

Dzudi slobodno neka se trudi - nadam se da ce biti nagradjena za svoj trud.

 

Sa ozbiljnim ortopedskim problemima šetam od 1992 i borim se za slobodnu i demokratsku Srbiju. 

 

Nisam dobila od političkih stranaka stanove, lokale. Baš ništa od toga. Nekretnine sam nasledila još od dede. 

 

Da li ću se na nekim izborima naći na listi za opšinu ili grad, pojma nemam. Da li ću danas-sutra posle normalnih izbora ući u neki UO ni to ne znam.

 

Eto..samo iskreno˛&otvoreno, kao i uvek. 

 

UPDATE:

 

Ne znam da li Pravilnik dozvoljava, ali ako osećaš potrebu, slobodno otvori temu o meni.

 

PS. Otišli smo duboko u off ove teme.

 

 

Edited by Džudi
dopuna teksta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...