Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

3 minutes ago, mare80 said:

Po meni prvi i jedini zadatak bi bio da pripremi nove izbore pod normalnim uslovima,posto ovakav miks stranaka koji bi rusio SNS ne bi mogao da formira skupstinsku vecinu koja bi trajala dugo....

 

6 minutes ago, Crni Bombarder said:

Pa,ja se ne slazem ni sa ovim..ocito ti i ja razlicito gledamo na to sta bi bi bio prvi (i jedini) zadatak prve post-SnS vlade..

Da odemo u Ecku  zabacimo udice?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Crni Bombarder said:

E,to je vec nesto oko cega se slazem.

"Orociti" prelaznoj vladi mandat na recimo sest meseci i dati joj mandat za to. Da potpuno otvori medije,da stavi pod demokratsku kontrolu ceo izborni postupak i ucini ga potpuno transparentnim. Ja makar to tako vidim.

 

Ja se sa ovim slazem, ali postoji opasnost da se u takvoj situaciji SNS ekspresno vrati na vlast, jer je sest meseci jako kratak period. Zato pored ovoga, neophodno je i uhapsiti Vucica. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, A sad said:

 

Ja se sa ovim slazem, ali postoji opasnost da se u takvoj situaciji SNS ekspresno vrati na vlast, jer je sest meseci jako kratak period. Zato pored ovoga, neophodno je i uhapsiti Vucica

Pazi,ovo bi bio bonus :thumbup:

Sad ozbiljno. 
Jasno je da bi se SnS morao staviti izvan zakona. Inace..pisi propalo.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, A sad said:

 

Ja se sa ovim slazem, ali postoji opasnost da se u takvoj situaciji SNS ekspresno vrati na vlast, jer je sest meseci jako kratak period. Zato pored ovoga, neophodno je i uhapsiti Vucica. 

Uh..Tesko izvodljivo,mozda batu Andreja... Jos par visokorangiranih clanova SNS....

Ja vec Sinisu Malog vidim kao buduceg svedoka saradnika....😀

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mare80 said:

Ti druze valjda shatas sta ja podvodim pod ekstremnu desnicu u Srbiji?

Organizacije koje propagiraju :

-Versku i nacionalnu iskljucivost

-Anti EU i pro Rusku politiku

-Antimigracijsku politiku

-Istorijski revizionizam

-Ekonomski populizam

-Kult vodje "mesije"

itd,itd...

Ako neko podrzava bar pola od ovih stavki velika je sansa da je ekstremni desnicar,to je obelezje ovakvih pokreta u celoj Evropi ne samo kod nas....

Nigde ne tvrdim da je biti pobozan isto sto i biti ekstremni desnicar,ali je cinjenica da se svi ekstremni desnicari kod nas deklarisu kao vernici (Iz licnog iskustva znam da je njihova religioznost i teolosko znanje krajne diskutabilno i povrsno,sto je neka druga prica i nema mnogo veze sa ovom raspravom...)

Bolida smo izabrali mi,gradjani Srbije na izborima 2012 i ako smo veoma dobro znali ko je on i ekipa oko njega...

Ja zameram EU sto jasnije ne osudjuje ponasanje Vucica,ali ne mozes ocekivati da se Merkelova umesto tebe bori za vladavinu prava i demokratiju u Srbiji,pogotovu ne kada kao alternativu Vucicu vidis Srpske drugare AfD.....

Vidi, to ti podvodis ali to nije bas tacno. Kult vodje imas i u levici. Revizionizam, pa ajde da ti to dam, mada skroz nebitno. Ubise se i gradjanska elita da nesto promeni u istoriji, doduse ovoj novijoj. Antimigrantska politika je politika svih desnica, ne mora biti uopst ekstremna kako ti navodis. Kako to mislis verska i nacionalna iskljivost??? Anti EU, pa da, ali to u principu isto svi desnicari zele.

 

Malo je to teska rec za Boska da je ekstremni desnicar. Drugo, nije stvar da Merkelova treba da nesto da resi,stvar je da mu ona daj punu podrsku. Kad se setim vetroparkova i Blica kako se upljuva da opere Brnabicku pa onda tekst zasto Ana mora biti premijer. Osoba koja veze nema,  ja je ne bih u firmi zaposlio. Uopste ne vidim alternativu u njemu, niti sam ikad glasao za bilo koga ko je prismrdeo takvom razmisljanju, ali ga postujem zato sto se bori, nije korumpiran.  Ne vidim zasto se dize glas oko njega, baca vam koske AV koje glodjete evo osmu godinu.

 

Po meni vlada mora se naci  balans izmedju levice i desnice. Ne treba ici u jednm smeru kao lud. Zakljucio sam da ne volis Jeremica, vlast, seselja, Boska. Ko tebi odgovara? Djilas? Ok, ako je on, ali cela prica oko blacenja Boska je meni smesna, na stranu sto ide da otkine glasove vucicu posto dosta njegovih glasaca je verna crkvi itd I da ne kazem bivsi radikali. Samo vi ne vidite od drveta sumu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Pavaroti said:

. Zakljucio sam da ne volis Jeremica, vlast, seselja, Boska. Ko tebi odgovara? Djilas?

Nemam ja sta da volim ili ne volim Boska,ne slazem se sa njegovim politickim stavovima i mislim da generalno opoziciji donose vise stete nego koristi....

Za Jeremica si u pravu-ne volim ga-za razliku od Boska cije politicke stavove ne delim,prezirem takvu vrstu ljigavaca i oportunista koji ce jedan dan pricati da su za EU,sutradan koketirati sa Rusima ili Kinezima, kriti kao zmija noge svoje politicke stavove,pozivaju na rusenje Vucica i SNS,a generalno imaju istu viziju vodjenja drzave kao i on,primaju u svoje redove SNS prvoborce koji smatraju da se nisu namirili u SNS koliko zasluzuju....

Djilas sa svim svojim manama,kao i DS onako poluraspadnut su za mene daleko bolja opcija od Boska i Jeremica....

Svestan sam itekako da svi oni moraju da deluju zajedno ako misle da sruse AV i ne samo oni nego cela opozicija,ali brate mili,nemojte pucati sami sebi u noge,dovoljno je sto SNS puca u njih....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, mare80 said:

Nemam ja sta da volim ili ne volim Boska,ne slazem se sa njegovim politickim stavovima i mislim da generalno opoziciji donose vise stete nego koristi....

Za Jeremica si u pravu-ne volim ga-za razliku od Boska cije politicke stavove ne delim,prezirem takvu vrstu ljigavaca i oportunista koji ce jedan dan pricati da su za EU,sutradan koketirati sa Rusima ili Kinezima, kriti kao zmija noge svoje politicke stavove,pozivaju na rusenje Vucica i SNS,a generalno imaju istu viziju vodjenja drzave kao i on,primaju u svoje redove SNS prvoborce koji smatraju da se nisu namirili u SNS koliko zasluzuju....

Djilas sa svim svojim manama,kao i DS onako poluraspadnut su za mene daleko bolja opcija od Boska i Jeremica....

Svestan sam itekako da svi oni moraju da deluju zajedno ako misle da sruse AV i ne samo oni nego cela opozicija,ali brate mili,nemojte pucati sami sebi u noge,dovoljno je sto SNS puca u njih....

Ispada da ja glasam za Dveri a ti eto za DS. Poenta moje price da se manete Boska, ima on svoju ulogu. U krajnjem slucaju tu je i Djilas da kaze nesto ako mu ne lezi Boletov stav.

 

Problem opozicije je sto ima pametne glasace i ako ne ne bude sve perfektno, oni to nece prihvatiti. Bosko je Ljoticevac, fasista itd...

 

Setim se jedne price. Sedim sa drugom u basti i pricamo o politici i kaze on meni pa Bosko je fasista. Pitam ga zasto? On kaze zato sto tuce zene. Ovo je samo primer kako televizija utice na rasudjivanje vecine gradjana. U krajjem slucaju najbolja je balansirana vlada. Rusija ti svakako mora biti partnr, moras imati i vernike, pa cak i desno rojentisane. Boskovi glasaci nisu ekstremna desnica. Jednostavno su desnica. To ekstremna desnica u principu je izmisljen naziv.

 

On deli opozociju i to radi maestralno. Zasro je milion stvari i procenat mu nije pao. Vi se i dalj pravit pametni i vladace 100 godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Pavaroti said:

U krajjem slucaju najbolja je balansirana vlada. Rusija ti svakako mora biti partnr, moras imati i vernike, pa cak i desno rojentisane.

Kako moze biti balansirana vlada kada su jedni za ulazak u EU,a drugi za savez sa Rusijom...

Jedno je ekonomska saradnja sa Rusijom,drugo je otvoreno zalaganje za prekid EU integracija i ulazak politicki savez sa Rusijom sto stoji u programu Dveri....

Sve vlade DS od Djindjiceve pa nadalje su imale izbalansiran stav po tom pitanju,ovo sto propagiraju Dveri je mnogo vise od toga...

Za ovo o vernicima ne razumem,niko nikada nije ogranicavao prava vernika u Srbiji dokle god nisu u suprotnosti sa zakonom...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Pavaroti said:

Boskovi glasaci nisu ekstremna desnica. Jednostavno su desnica. To ekstremna desnica u principu je izmisljen naziv.


:krstipd4:

 

Daleko mu lepa kuca pa nek zensko potomstvo lidera SzS zivi Boskolandu. Ah wait, mala Sofija je rodjena u SAD, pa u pelenama drzi americki pasos.

 

Kakva su oni desnica? Daj molim te opisi iz finansijskog ugla. Kakav bre izmisljen pojam ekstremne desnice? 
 

Sta sve pokusava uvaliti ljudima kao normalno. Jadni oni, pardon one, koji ne razumeju na vreme.

 

Nije korumpiran? Jok i nije finansira ih ona dzukela sto u dilu sa Rusima finansira sve slicne svinje po Evropi od Atile Hunskog do onog italijanskog smrada Salvinija. 
 

Nije moglo da se zivi od prozivanja Sorosa, a ovo moze. 
 

Za 50% populacije Sluskinjina prica scenario. Bukvalno jezivo. 

Edited by Plavi Golub
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

Kako moze biti balansirana vlada kada su jedni za ulazak u EU,a drugi za savez sa Rusijom...

Jedno je ekonomska saradnja sa Rusijom,drugo je otvoreno zalaganje za prekid EU integracija i ulazak politicki savez sa Rusijom sto stoji u programu Dveri....

Sve vlade DS od Djindjiceve pa nadalje su imale izbalansiran stav po tom pitanju,ovo sto propagiraju Dveri je mnogo vise od toga...

Za ovo o vernicima ne razumem,niko nikada nije ogranicavao prava vernika u Srbiji dokle god nisu u suprotnosti sa zakonom...

 

Evropska unija je brod koji je poprilicno dalek. Drugo,  Dveri nece imati apsolutnu vlast nikad, mogu eventualno biti deo vlade. U svakoj vladi si imao ljude koji su relativno protiv EU. Danas je to Popovic, ali je kao i SPS usko povezan sa Rusijom ali neki rade i za EU. To sto oni zele je druga prica, ali svakako mogu zalog da ce tu vladu podrzati i Rusija ako se nekada desi. 

 

Stvar je poprilicno prosta, Dveri nemaju bilo kakvu vecinu da mogu da opstruisu ulazak Srbije u EU. To se nece desiti svakako skoro.

1 hour ago, Plavi Golub said:


:krstipd4:

 

Daleko mu lepa kuca pa nek zensko potomstvo lidera SzS zivi Boskolandu. Ah wait, mala Sofija je rodjena u SAD, pa u pelenama drzi americki pasos.

 

Kakva su oni desnica? Daj molim te opisi iz finansijskog ugla. Kakav bre izmisljen pojam ekstremne desnice? 
 

Sta sve pokusava uvaliti ljudima kao normalno. Jadni oni, pardon one, koji ne razumeju na vreme.

 

Nije korumpiran? Jok i nije finansira ih ona dzukela sto u dilu sa Rusima finansira sve slicne svinje po Evropi od Atile Hunskog do onog italijanskog smrada Salvinija. 
 

Nije moglo da se zivi od prozivanja Sorosa, a ovo moze. 
 

Za 50% populacije Sluskinjina prica scenario. Bukvalno jezivo. 

Teski nonsens. Ne znam odakle bih poceo, tj necu ni poceti, ovo je tvoja projekcija koja nema veze sa realnoscu. Djilas, Jeremic i ostali su  ih prihvatili, valjda oni znaju u kom smeru razmisljaju i deluju, kako sad, tako i u buducnosti.

 

Ako ste za Djialsa,onda ste i za Dveri, prosto je.

Edited by Pavaroti
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Pavaroti said:

Teski nonsens. Ne znam odakle bih poceo, tj necu ni poceti, ovo je tvoja projekcija koja nema veze sa realnoscu.


Moja projekcija? Bogami nije samo moja. 

 

Ostaje nada da ce biti puno nepametnih i neobavestenih biraca koji ne razumeju svet u kome zive. Za koje ce misliti Dragan i Vuk kao sto ovaj zivcanko misli za ostale.

 

Liberalna Srbija vise nema kome da se obrati.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Plavi Golub said:


Moja projekcija? Bogami nije samo moja. 

 

Ostaje nada da ce biti puno nepametnih i neobavestenih biraca koji ne razumeju svet u kome zive. Za koje ce misliti Dragan i Vuk kao sto ovaj zivcanko misli za ostale.

 

Liberalna Srbija vise nema kome da se obrati.

Ne znam sta zelis da napises, skroz nejasno. Bas mi je zao sto je Bosko zao a tvoj Cedica te zezno davnih dana pa ne mozes da nadjes sledecu zvezdu vodilju. Da si liberalnih shvatanja, ne bi iskljucivala nikog, posebno ne na ovaj nacin. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Pavaroti said:

Ne znam sta zelis da napises, skroz nejasno. Bas mi je zao sto je Bosko zao a tvoj Cedica te zezno davnih dana pa ne mozes da nadjes sledecu zvezdu vodilju. Da si liberalnih shvatanja, ne bi iskljucivala nikog, posebno ne na ovaj nacin. 


Ostavi se ti “mog” Cedice. Komican pokusaj proviokacije. Ja Cedin glasac nisam bila nikada. Niti je on moja zvezda vodilja. Meni je taj koncept vodilje, vodje nepoznat. Imam sopstvenu navigaciju u glavi. Ne treba mi niko od njih ni da me vodi, ni da me hrani.

 

A ekipa oko Boska je srpska verzija americkih evangelista koja u svojoj politici fino iskljucije razlicite segmente drustva u programu i day by day tviter komunikaciji.


Pa osoba liberalnih shvatanja treba da ih prihvati easy going.  Nova definicija liberalizma?

Edited by Plavi Golub
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mare80 said:

Uh..Tesko izvodljivo,mozda batu Andreja... Jos par visokorangiranih clanova SNS....

Ja vec Sinisu Malog vidim kao buduceg svedoka saradnika....😀

 

AV i onako nema ovlašćenja da potpiše bilo šta sem nekog ukaza o odlikovanju ili da primi ambasadora i tako to...  sva zvanična dokumenta potpisuju Brnaba, Neša, Siniša, oni zvanično donose odluke, sprovode mere... a Alek je tu da pomogne svojom žrtvom. I meni koji nisam pravnik je za toliko jasno... jer jbga nije AV plaćao respiratore, nego Mali Siniša, nije AV uveo vandredno stanje nego Nebojša iz Beograda,...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Plavi Golub said:


Ostavi se ti “mog” Cedice. Komican pokusaj proviokacije. Ja Cedin glasac nisam bila nikada. Niti je on moja zvezda vodilja. Meni je taj koncept vodilje, vodje nepoznat. Imam sopstvenu navigaciju u glavi. Ne treba mi niko od njih ni da me vodi, ni da me hrani.

 

A ekipa oko Boska je srpska verzija americkih evangelista koja u svojoj politici fino iskljucije razlicite segmente drustva u programu i day by day tviter komunikaciji.


Pa osoba liberalnih shvatanja treba da ih prihvati easy going.  Nova definicija liberalizma?

Ne treba da prihvatis, ali mozes da pokusas da ih shvatis. Oni su tu i nece otici..

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Pavaroti said:

Ne treba da prihvatis, ali mozes da pokusas da ih shvatis. Oni su tu i nece otici..

 

Ne vidim poentu, dobro jesu tu, tu je i Vučić, tu je i coronavirus, ako neće da odu, trudimo se da steknemo imunitet.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
7 hours ago, Vredni mrav said:

 

Koliko je vama dobro 😂

 

Pa da znas da jeste! Svakako mnogo nam je bolje nego onima koji moraju da pisu po forumima, komentarima, fejsbucima, tviterima... razne unapred pripremljene propagandene uradke samo da bi sacuvali radno mesto u nekom propalom javnom preduzecu. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2020 at 10:21 AM, A sad said:

 

Zato pored ovoga, neophodno je i uhapsiti Vucica. 

 

Ne vredi....neće biti osuđen. Vadiće se na smanjenu uračunljivost i od osude nema ništa. One dramske pauze, podrigivanje, ono obraćanje "Ćuti tamo" , one projekcije tipa "Rekao sam mu, ajd bre beži odavde"....onaj osmeh iza Nestorovića (Najsmešniji virus na svetu) ili patetične suze na bini u Nišu.....evo imaš puno doktora ovde reći će ti, odaju jednu kliničku sliku o poodmakloj fazi distimije. Ipak, treba biti human i hospitalozavti dok je vreme. Napraviće još štete, ako ništa drugo...

Link to comment
Share on other sites

Kada mediji objave šta je radio on će se sam naći u zatvoru i bežaće od ljudi. Mržnja koju su na svojoj koži osetili prethodne "vođe" neće biti ništa u poređenju sa onim šta njega čeka. Realno nema za čega da ga hapse kada on lukavo ništa ne potpisuje nego to prepušta beskičmenjacima oko njega. Jedino za ono odavanje službene tajne to je jedino što se sećam od težih prestupa zašta bi mogao da odgovara a i to nije neka velika kazna.

 

Najviše se mrze oni najbliskiji koje nas prevare pa će tako najviše da ga pljuju upravo ovi što se oduševljavaju sa njim danas, pa onda i oni kojima je on bolji od opozicije. Nama koji ga sada pljujemo dok je najjači će nakon par meseci postati nebitan i samo deo ružne prošlosti. On se nikad više neće vratiti na vlast kada jednom padne, zato se tako grčevito i brani jer on izvan politike nikad nije imao niti će ikad imati normalan život.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...