Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Pozvala sam pre prvog protesta Stefana Pavlovića, momka za kojeg sam znala da radi za Dragana Đilasa, a koga sam poznavala pre toga iz Levice Srbije.

 

Našla sam se sa Stefanom i Draganom Đilasom, rekla sam im da to treba da budu građanski protesti bez stranačkih obeležja i da nama treba njihova podrška u smislu logistike i neki vid komunikacije da ne dođe do sabotaže.

 

Šta se potom događa?

- Nekoliko dana pred protest pozvao me je Stefan i rekao da političari iz Saveza za Srbiju hoće da govore. Rekla sam da ne može, da sam ja prijavila proteste i da ću ih odjaviti ako neko od političara bude govorio. Pozvala sam prvo Baneta Trifunovića i on je pristao, bili smo jako uzbuđeni. Našla sam broj Mirjane Karanović i Duleta Vujoševića i oni su pristali. Odjednom smo imali tri zvučna imena.

Onda počinje negativna kampanja na Tviteru?

- Pušten je odlomak iz nekog dokumentarnog filma u kojem Mirjana govori o Kosovu. To je dolazilo s desničarskih naloga. Međutim, dan pred protest smo se okupili da pravimo transparente, Stefan je došao i rekao kako je dobio informaciju od nekih navijača i DB-ovaca kako će biti grupa Zvezdinih navijača koja će napasti Duleta, kao i grupa desničara, a iskoristio je i izraz “kosovara” i da će oni napasti Miru. Rekla sam da ću pozvati inspektora s kojim sam u kontaktu, ali je on rekao da to ne činim. Iskoristila sam priliku kada je otišao i ipak pozvala inspektora koji je rekao da nema te informacije.

 

Kada ste rekli Miri, Duletu i Banetu za te pretnje, šta su oni rekli?

- Našli smo se u jednom kafiću pred početak, tu je bio i Stefan. Dule je bio izričit da želi da govori. Mira je bila pragmatična, rekla je ako smeta, ne mora da govori. Ja sam onda morala da odem, da rešim pitanje ozvučenja, da se nađem sa inspektorima, redarima, dobošarima, da sve postavim, podelim transparente. Ostavila sam Stefana s njima. Konačna priča je bila da će govoriti, a ako dođe do nereda, da ćemo ih skloniti. Na samom početku držala sam mikrofon Banetu i on je u jednom momentu samo pozvao u šetnju. Tada sam shvatila da, iako su tu, Mira i Dule neće pričati. Shvatila sam tek kasnije da je Stefan bio taj koji je rekao da ne govore i time je prekršio naš dogovor. To su bili načini da se sklone “nepodobni”, a da se krivica svali na studente.

 

Delovi onoga sto je ona crvenekosa Jelena izjavila kada je izasla.E sada sta je tu tacno ko ce ga znati,meni je tada ovo sve licilo na neku osvetu ostavljene devojke ali ono pismo je potpisalo dosta njih i tu se pominje taj Stefan da je vrsio pritisak za izlazak jos u novembru.Ko ce ga znati sta je istina.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

nemoguce da se neki ljudi tek sada pitaju da li je tamo neko retardiran ili da li je trojanac

 

jadnici nisu ni jedno ni drugo, vec samo zeljni da budu av - to je cela prica,

i onda zbog toga izgledaju retardirano jer se utrkuju u tome ko je ludji i nedosledniji i cini se  neinteligentiji....

 

ps.a taj stefan pavlovic, sta sa njim? da li je mnogo, malo i uopste nevazan?

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Čim se režim toliko upinje da nas ubedi da đilas stoji iza ovog izlaska na izbore "1 od 5" to možemo da otpišemo kao 100% laž. Moguće je da su ove dve devojke bile pred smenom pa su odlučili da sjebu malo opoziciju pre nego što ih oteraju. Kao što vidimo izvan BGD "1 od 5" nigde nije podržao izlazak na izbore. Ovo je isuviše retardirano da njih dve mogu da tripuju da će na izborima uzeti 3%. Mnogo je verovatnije da namerno sjebavaju bojkot za nečiji račun ili iz pakosti kao što već rekoh. E sad čiji račun to je veliko pitanje. Režim je takođe zatečen ovom odlukom što se vidi po tome da nije bilo onih čuvenih specijalnih emisija po režimskim televizijama tako da sumnjam da su oni u pitanju. Videćemo za nedelju dana kada priča prestane da bude interesantna taj koji stoji iza te odluke će morati da "podrgreva priču" inače je propala u startu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto mora da neko stoji iza ovoga? Sto moramo da ispredamo teorije zavere oko svega? Sta to menja? Retardiran je potez. One su nove u politici, sjebale su se nacisto, kraj price.

 

Ne znam zasto uvek moramo da pravimo neku pozadinu i nisku uzroka i posledica koje vode do nekog cinjenicnog stanja kad je nekada najprostije objasnjenje tacno. A i da nije, koga zabole.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Zvezdarac said:

Pozvala sam pre prvog protesta Stefana Pavlovića, momka za kojeg sam znala da radi za Dragana Đilasa, a koga sam poznavala pre toga iz Levice Srbije.

 

Našla sam se sa Stefanom i Draganom Đilasom, rekla sam im da to treba da budu građanski protesti bez stranačkih obeležja i da nama treba njihova podrška u smislu logistike i neki vid komunikacije da ne dođe do sabotaže.

 

Šta se potom događa?

- Nekoliko dana pred protest pozvao me je Stefan i rekao da političari iz Saveza za Srbiju hoće da govore. Rekla sam da ne može, da sam ja prijavila proteste i da ću ih odjaviti ako neko od političara bude govorio. Pozvala sam prvo Baneta Trifunovića i on je pristao, bili smo jako uzbuđeni. Našla sam broj Mirjane Karanović i Duleta Vujoševića i oni su pristali. Odjednom smo imali tri zvučna imena.

Onda počinje negativna kampanja na Tviteru?

- Pušten je odlomak iz nekog dokumentarnog filma u kojem Mirjana govori o Kosovu. To je dolazilo s desničarskih naloga. Međutim, dan pred protest smo se okupili da pravimo transparente, Stefan je došao i rekao kako je dobio informaciju od nekih navijača i DB-ovaca kako će biti grupa Zvezdinih navijača koja će napasti Duleta, kao i grupa desničara, a iskoristio je i izraz “kosovara” i da će oni napasti Miru. Rekla sam da ću pozvati inspektora s kojim sam u kontaktu, ali je on rekao da to ne činim. Iskoristila sam priliku kada je otišao i ipak pozvala inspektora koji je rekao da nema te informacije.

 

Kada ste rekli Miri, Duletu i Banetu za te pretnje, šta su oni rekli?

- Našli smo se u jednom kafiću pred početak, tu je bio i Stefan. Dule je bio izričit da želi da govori. Mira je bila pragmatična, rekla je ako smeta, ne mora da govori. Ja sam onda morala da odem, da rešim pitanje ozvučenja, da se nađem sa inspektorima, redarima, dobošarima, da sve postavim, podelim transparente. Ostavila sam Stefana s njima. Konačna priča je bila da će govoriti, a ako dođe do nereda, da ćemo ih skloniti. Na samom početku držala sam mikrofon Banetu i on je u jednom momentu samo pozvao u šetnju. Tada sam shvatila da, iako su tu, Mira i Dule neće pričati. Shvatila sam tek kasnije da je Stefan bio taj koji je rekao da ne govore i time je prekršio naš dogovor. To su bili načini da se sklone “nepodobni”, a da se krivica svali na studente.

 

Delovi onoga sto je ona crvenekosa Jelena izjavila kada je izasla.E sada sta je tu tacno ko ce ga znati,meni je tada ovo sve licilo na neku osvetu ostavljene devojke ali ono pismo je potpisalo dosta njih i tu se pominje taj Stefan da je vrsio pritisak za izlazak jos u novembru.Ko ce ga znati sta je istina.

 

Verujem da je sve tako bilo kako je ova devojka opisala. Nista o tome nije govorila ranije verovatno zarad nekog "mira u kuci" medjutim kada je sve to propalo, kada je postalo ocigledno da od toga nema nista, onda je verovatno odlucila da progovori da kaze sve sta je i kako je bilo. 

Ne vidim u tome nista cudno?! 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, McLeod said:

I nisam pominjao inostranstvo. Pominjem ovo ovde. Ko je sposoban, zna, ima malo srece, moze.

 

Evo jos jedan primer - covek se zaposli u ranim tridesetim u FIATovom kooperantu kao obican radnik na traci, montira auspuh. Posto je imao potporu u zavrsenoj skoli i fakultetu isao je dalje od opanaka i posle tri meseca postao tim lider. Posto je sefu logistike napisao citav plan za efikasnost linije i radnika ispod sebe, kao i predloge za izbegavanje stajanja linije (sto jelte kosta) i pretrpavanja skladista (sto takodje jelte kosta), ovaj ga je po odlasku na drugo mesto predlozio kao svog zamenika i direktor je prihvatio.

 

Pa se posle za njega culo, pa ga je druga firma koja je dosla u Kragujevac pokupila za 50% visu platu, pa onda treca posle pola godine za 100% visu platu, a sada je vec u cetvrtoj, van automobilske industrije i ima platu preko 2000 evra. I vec je izasao odavde, mozda ode i u inostranstvo, ko to sada zna.

 

A takvih primera medju poznanicima, moja sreca, imam na desetine. Bez ikakve veze sa Vucicem i njegovim orkovima. Ali jbg, lakse je svoj neuspeh pravdati time, znam, zavodljivo je, i sam sam nekad bio takav, srecom vise ne.

 

Moram da naglasim da politika foruma nije i nece biti proopoziciona. Ovo nije forum SZS, Dveri, SSP ili bilo koje druge opozicione stranke.

 

Svaka kritika upucena SZS, Djilasu ili Obradovicu, kome god je sasvim legitimna i dozvoljena sve dok se ona ne koristi da bi se opravdavao rezim jer ta prica ne pociva na zdravom razumu nego samo na potpunom odsustvu od realnosti, botovanju ili trolovanju.

 

Prica na temi je krenula u nekom drugom smeru i ona vise nema toliko veze sa opozicijom u Srbiji. Postavilo se pitanje ljudi koje SNS tera na mitinge. Sa tim u vezi, cini mi se da mesas kritiku ljudi koji primaju plate od drzave (bilo da su zaposleni u bolnici, skoli, nekom javnom preduzecu) i njihov nacin razmisljanja i zivotne stavove, njihov nedostatak ambicija sa SNS zaposlenim koji su svesno odabrali da ne rade nista u zamenu za clanstvo u partijskoj vojsci.

 

Pre svega, nije svako sposoban, niti je ocekivano da tako bude. Neko prosto nema vecih ambicija i zadovoljava se sa manjom platom ako mu ona nudi sigurnost posla. Ti mozes da kazes da zaposleni u drzavnim preduzecima ne bi trebalo da ocekuju i traze visok standard i da kukaju na male plate, ali to je jedno, a drugo da bilo ko treba da bude zrtva partije na vlasti ako radi svoj posao u drzavnom preduzecu samo jer se ta partija osilila i hoce da uvede strahovladu.

 

Mislis li da je normalno da citamo ovo:

 

Quote

U veseloj varoši, realnost je tmurna - ako ne delite mišljenje vladajućih. To tvrde dve profesorke belocrkvanske gimnazije, višegodišnje uposlenice škole kojima su ugovori isticali krajem avgusta.

"Ja sam već na neki način znala da mi neće biti produžen ugovor, jer sam dobijala uputstva da se obratim jednoj jedinoj isključivo osobi i da prihvatim uslove koje ja nisam želela da prihvatim", navela je novinaru iz Bele Crkve Marija Stanković, profesorka engleskog jezika.

Uputstva je, kaže, davala direktorka gimnazije, a osoba na koju ju je upućivala je predsednik Skupštine opštine.

"Uslov je bio aktivno učestvovanje u stranci. Da se bude bot", dodala je Marija Stanković.

Druga profesorka koja predaje matematiku, Mirjana Mitrović, kaže: "Objašnjenje - malo kucaš popodne, malo ideš na mitinge. Meni nije normalno. Ja da to želim da radim, ja bih to radila svojom voljom. Ja ne želim ništa da radim zato što mi neko naređuje i da to bude jedini način da zadržim posao".

 

Link na vest.

 

Naravno da je botovanje rasireno i da mnogi primaju pare i nista ne rade, odnosno, imaju ugovor sa orkovima, a ne sa drzavom, ali to ne znaci da nije sasvim legitimno raditi u drzavnom preduzecu i da je normalno da jedna partija prisiljava ljude da budu njeni vojnici i da daje otkaze samo zato sto neko ne zeli da radi za tu mafiju, nego radi za drzavu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Prica na temi je krenula u nekom drugom smeru i ona vise nema toliko veze sa opozicijom u Srbiji. Postavilo se pitanje ljudi koje SNS tera na mitinge. Sa tim u vezi, cini mi se da mesas kritiku ljudi koji primaju plate od drzave (bilo da su zaposleni u bolnici, skoli, nekom javnom preduzecu) i njihov nacin razmisljanja i zivotne stavove, njihov nedostatak ambicija sa SNS zaposlenim koji su svesno odabrali da ne rade nista u zamenu za clanstvo u partijskoj vojsci.

 

Pre svega, nije svako sposoban, niti je ocekivano da tako bude. Neko prosto nema vecih ambicija i zadovoljava se sa manjom platom ako mu ona nudi sigurnost posla. Ti mozes da kazes da zaposleni u drzavnim preduzecima ne bi trebalo da ocekuju i traze visok standard i da kukaju na male plate, ali to je jedno, a drugo da bilo ko treba da bude zrtva partije na vlasti ako radi svoj posao u drzavnom preduzecu samo jer se ta partija osilila i hoce da uvede strahovladu.

 

ima, ima i te kako ima, jer opozicija u srbiji ( DS, dSS i slične DOS stranke) su ovu praksu 2000. mogle da spreče, a nisu, nego su je upgrade-ovale i sad se svi mi čudimo i pitamo kako smo stigli ovde?  A niko da se počeše u skonta da je ovo isti sistem koji je exDos brižljivo negovao, a SNS brutalizovao,  Imali su 12 godina da s tom praksom raščiste, oni su je doveli do apsurda, da se bukvalno u javnosti nagadja koliko imamo nekih agencija i saveta za primanje plata i uhlebljavanje partijskih kadrova, a da broj zaposlenih u javnom sektoru nikad nije objavljen.


b2  kao b1   isto je bilo Radikalima i SPS-ovcima za vreme DOS-a  i to je taj magični krug,   neki promene dres neki ne i to je to.  Meni je stvarno žao što ono troje iz opštine, ono dvoje iz komunalnog i onaj jedan iz poreske rade svoj posao kako treba i što su dobri ljudi...   al ne mogu da ga sažaljevam jer se njegovih 99 kolega meni svakodnevno userava u život, a veze sa životom nemaju, VEZE SA ŽIVOTOM NEMAJU.  i sad  Mekliša i ja treba da vodimo računa pri obraćanju u fazonu: SVI U JAVNOM SEKTORU SU GOVNA I PARTIJSKI UHLEBI OSIM Petra Jotića koji radi kao mladji Arhivator  i Dragutina Stanića  koji radi u urbanizmu.  oni su dobri, ovo ostalo sve maljem utući.... taj neki fazon.


 

Quote

U veseloj varoši, realnost je tmurna - ako ne delite mišljenje vladajućih. To tvrde dve profesorke belocrkvanske gimnazije, višegodišnje uposlenice škole kojima su ugovori isticali krajem avgusta.


 

slažem se sve se slažem.... e sad pitanje samo jedno na koje da se prodiskutuje malo može:  njih je dve, u celoj školi, šta je sa ostalih 50-100 zaposlenih u toj školi,  njihovo visočanstvo THE PROSVETNI (j)RADNIK, koliko njih iz kolektiva je ustalo da brani dve koleginice prosvetarke  ili je možda situacija "kao kod mene u školi"  da je jedno 2/3 nastavnog kadra i pomoćnog osoblja članovi SNS-a a da ih je 1/3  onako baš HC SNS u fazonu dr Atlagića ili dr Martinovića, bukvalno, zbog ove dve devojke koje su ostale bez posla treba da imam razumevanja prema ostalih 100 koji su njihovo šikaniranje (što prećutno, što botovanjem) podržali?

Tebi prvome, a onda i ostalima kojima je žao dobrih ljudi iz javnog sektora, preporučujem odlazak na šalter opštinski i kad ti kaže jedina radnica na 9 šaltera: to nije moj resor to je za šalter 9 al rada je na bolovanju pa eto vi dodjite za 9 dana taman kad prodje nikoljdan jer Rada slavi pa se neče vraćati sigurno do tad,  ili u fond PIO ili RFZO, pa da se iznenad kad im šalterski/obačunski službenik odbije bolovanje jer: NE MOŽE PREDUZETNIK DA PRIMA PLATU ili kad ode u fond PIO, pa ga sačekaju dva partijska činovnika koja ne znaju ništa ko vrani konji, al znaju da kažu zaposlenima da im nije uplaćen staž, pa ti ispravi krive Drine (i rodi par mečki uz put)  da objasniš da je plaćeno sve ali da nije u PIO Fondu upisano  ili kad ti frajer iz opštine kaže da je nemoguće da se izmeni  režim pranja ulica jer je usvojeno da se najprometnije ulice u gradu peru U PODNE da svi gradjani vide  ili kad vidim one partijski zaposlene komunalce kako smeće umesto u kante guraju u kišnu kanalizaciju  ili onu sedmoricu putara što naslonjeni na lopate stoje  jel treba da mi ih je žao što im je mala plata i što ih šef šikanira?  Ili onog frajera iz SPS-a koji pokušava na foru da mi ukrade 300k dinara (poreza na imovinu) jer onaj frajer preko puta njega iz g17+ nije odradio neki otpis već drugu godinu za redom, dok koleginica iz kancelarije friška zaposlena sedi za stolom pored i kuka nekome telefonski kako njoj ne pada na pamet da se gužva ovoj vrućini autobusom... ? Srećom pa je šefica/načelnica normalna žena i nje mi je do nekle žao, jer znam da kad ona ode u penziju ja sam (ima adekvatnijih, al me mrzi da kopam):
 



Iskreno, meni je jako jako žao onih par ljudi koji rade u opštini PIO,...  jer znam da kad oni odu, ja mogu da se slikam i sve što je u mojoj moći radim da tim ljudima život olakšam, jer moj privatni posao zavisi od njih ( PIO, LPA, PU,...)  i kad oni odu meni ostaju Rističevići i Atlagići koji veze sa životom nemaju, a rade na odgovornim mestima, ali stvarno  uber h8  prema uhlebima u javnom sektoru i ne da mi ih nije žao, nego bi im čestitao novu godinu iz dana u dan, na sve brutalnije i brutalnije načine.

Edited by Stoned Laki21
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

gradjani bi trebalo prvo da pociste opoziciju a zatim vlast

 

ovo i da si najmiroljubiviji na svetu ne mozes da trpis skrstenih ruku....mucna je borba za prevlast,

Ako nisi autentican, potkupljiv,posebno ako si sistemski igrac, smesni klovn, upravo tu u toj borbi se postaje isti ma koliko da se zeli ostati jedinstven, svoj i neponovljiv.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

U Srbiji najbolje može da se potvrdi ona izreka" videla žaba da se konj potkiva pa digla i ona nogu"

ko god se politikom zanima više od dva dana u Srbiji odmah osniva ( stranku, pokret, partiju) i prijavljuje se na izbore da bi dobio državne pare

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, laki perkos said:

U Srbiji najbolje može da se potvrdi ona izreka" videla žaba da se konj potkiva pa digla i ona nogu"

ko god se politikom zanima više od dva dana u Srbiji odmah osniva ( stranku, pokret, partiju) i prijavljuje se na izbore da bi dobio državne pare

 

ovo si napisao bas kada sam htela da organizujem, normalno iz fotelje

najnoviji pokret SVBSB (SRAM vas Bre Sve Bilo)

 

hah, tek kada sam napisala vidim na lici na jos jedan pokret iz fotelje...na ono dj bilo,

sto je dokaz da nesto mora da se menja ili revolucija iz fotelje ili ime pokreta

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Stoned Laki21 said:

 

b2  kao b1   isto je bilo Radikalima i SPS-ovcima za vreme DOS-a  i to je taj magični krug,   neki promene dres neki ne i to je to.  Meni je stvarno žao što ono troje iz opštine, ono dvoje iz komunalnog i onaj jedan iz poreske rade svoj posao kako treba i što su dobri ljudi...   al ne mogu da ga sažaljevam j

Iskreno, meni je jako jako žao onih par ljudi koji rade u opštini PIO,...  jer znam da kad oni odu, ja mogu da se slikam i sve što je u mojoj moći radim da tim ljudima život olakšam, jer moj privatni posao zavisi od njih ( PIO, LPA, PU,...)  

 

B1. Zašto bi nekoga žalio ili sažaljevao? Ljudi rade svoj posao profi i ok su. 

 

B2. Isto kao B1. Zašto sažaljevati ili žaliti zaposlene u opštini, PU ili PIO...

 

Samo, zbog pojedinaca koji ne rade svoj posao, zbog onih koji i ne znaju kako da ga rade ( došli juče preko sns-a ) zbog malog broja svađalica -šalter radnika- ne treba generalizovati celu profesiju. 

 

Btw, plate u državnoj upravi su SADA, poslednjih godina male..i pravi se razlika. Oni koji su juče došli preko sns-a i rade po Ugovoru, dobijaju mnogo, mnogo više od zaposlenih na neodređeno vreme.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

B1. Zašto bi nekoga žalio ili sažaljevao? Ljudi rade svoj posao profi i ok su. 

 

B2. Isto kao B1. Zašto sažaljevati ili žaliti zaposlene u opštini, PU ili PIO...

 

Samo, zbog pojedinaca koji ne rade svoj posao, zbog onih koji i ne znaju kako da ga rade ( došli juče preko sns-a ) zbog malog broja svađalica -šalter radnika- ne treba generalizovati celu profesiju. 

 

Btw, plate u državnoj upravi su SADA, poslednjih godina male..i pravi se razlika. Oni koji su juče došli preko sns-a i rade po Ugovoru, dobijaju mnogo, mnogo više od zaposlenih na neodređeno vreme.

Ne znam odakle ti ovaj podatak,to jednostavno nije tacno bar za opstine,za ostalo necu da tvrdim nisam dovoljno upucen.

Inace po opstinama ozbiljan broj ljudi je primljen za stalno,postoji procedura bez obzira na zabranu zaposljavanja.

 

I ovo sada znaci da su ranije bile vece?Jesu za onih 10% a i to je ukinuto tako da su iste...tj malo su vece sada,povecavana je osnovica.

5 minutes ago, Zvezdarac said:

 

 

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

B1. Zašto bi nekoga žalio ili sažaljevao? Ljudi rade svoj posao profi i ok su. 

 

B2. Isto kao B1. Zašto sažaljevati ili žaliti zaposlene u opštini, PU ili PIO...

 

vadiš iz konteksta, tj nije uopšte to tema, što me pitaš, vrtai se i pročitaj celu diskusiju iz početka.

 

27 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Samo, zbog pojedinaca koji ne rade svoj posao, zbog onih koji i ne znaju kako da ga rade ( došli juče preko sns-a ) zbog malog broja svađalica -šalter radnika- ne treba generalizovati celu profesiju. 

 

 

profesija je Kuvar, Pravnik, Ekonomista... šta ti ja znam jel te....    državni službenik  jeste profesija al u seriji nekoj o DB-u. domaćoj


 

28 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Btw, plate u državnoj upravi su SADA, poslednjih godina male..i pravi se razlika. Oni koji su juče došli preko sns-a i rade po Ugovoru, dobijaju mnogo, mnogo više od zaposlenih na neodređeno vreme.

 

I dodjosmo na staro...  ovo nije istina jednostavno jer ne može Rade koji radi isti posao sa Milom, čiste ulice zajedno... da po zakonu imaju različite plate za isto radno mesto  ne postoje trikovi za tako nešto.


 

22 minutes ago, Zvezdarac said:

Inace po opstinama ozbiljan broj ljudi je primljen za stalno,postoji procedura bez obzira na zabranu zaposljavanja.

 

 

naravno,  evo ti link za foru

 

Quote

 

 

Quote

У новембру 2016. године заснован је радни однос на неодређено време са шест нових лица на слободна радна места из систематизације Општинске управе без сагласности тела Владе, односно у супротности са чланом 27е ст. 34. и 35. Закона о буџетском систему. Приликом запошљавања наведених лица председник Општине је користећи члан6[s5] Закона о изменама и допунама Закона о буџетском систему(„Службени гласник РСˮ, број 108/13)иста лица, доношењем посебних решења, постављао за своје помоћнике у трајању од само једног дана.Начелник Општинске управе је коришћењем одредбе члана 70. Закона о радним односима у државним органима(„Службени гласник РСˮ, бр. 48/91, 39/02, 49/05, 83/05 и 23/13)иста лица, по престанку мандата на месту помоћника председника општине од једног дана, распоређивао на слободна радна места из систематизације Општинске управе.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stoned Laki21 said:

I dodjosmo na staro...  ovo nije istina jednostavno jer ne može Rade koji radi isti posao sa Milom, čiste ulice zajedno... da po zakonu imaju različite plate za isto radno mesto  ne postoje trikovi za tako nešto.

 

Mogu. Kada neko radi po Ugovoru o radu ili po Ugovoru o delu, plata može da bude veća, bez obzira na školsku spremu i staž. Može da bude veća od plate zaposlenog koji radi na tom i tom radnom mestu na osnovu Sistematizacije radnih mesta.    

Link to comment
Share on other sites

Just now, Devojka Luke Razića said:

 

Mogu. Kada neko radi po Ugovoru o radu ili po Ugovoru o delu, plata može da bude veća, bez obzira na školsku spremu i staž. Može da bude veća od plate zaposlenog koji radi na tom i tom radnom mestu na osnovu Sistematizacije radnih mesta.    

 

Njemu nominalno plata možda i jeste veća po ugovoru o delu, al mu je ista kao i moja jer on ta uvećani deo vraća u stranku...  nemoj samnom oko ovoga, baš sam potkovan i teorijski i praktično.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Njemu nominalno plata možda i jeste veća po ugovoru o delu, al mu je ista kao i moja jer on ta uvećani deo vraća u stranku...  nemoj samnom oko ovoga, baš sam potkovan i teorijski i praktično.

Ma tesko,gotovo nikada nije tako, u teoriji je moguce ali u praksi se ne desava

90% SNS clanova koji su na ugovoru su na nekih 40k 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zvezdarac said:

Ma tesko,gotovo nikada nije tako, u teoriji je moguce ali u praksi se ne desava

90% SNS clanova koji su na ugovoru su na nekih 40k 

 

 

naravno, nego da dam pojašnjenje i ako jeste, a uglavnom nije.  malo mi muka  što se ovde diskutuje SNS stilom i ne iznose proverene i tačne informacije.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stoned Laki21 said:

 

Njemu nominalno plata možda i jeste veća po ugovoru o delu, al mu je ista kao i moja jer on ta uvećani deo vraća u stranku...  nemoj samnom oko ovoga, baš sam potkovan i teorijski i praktično.

 

Ja sam 18 godina radila u državnoj upravi. Ne pričam o tome da li osoba A ima veću platu pa deo daje stranci i ima u tom slučaju platu kao i osoba B.

 

Evo jednog primera: Sada pokojna koleginica je još za vreme DS-a otišla u penziju. Kada se povećao obim posla kod matičara, ta koleginica je počela da radi unos podataka iz MK u računar i  to je radila po osnovu Ugovora o delu. Ni dinara nije davala ni DS-u a ni SNS-u kada je SNS došao na vlast. 

 

Prestala je da radi kada se razbolela. Na osnovu Ugovora o radu dobijala je veću novčanu naknadu od iznosa naše plate, za 10-12 hiljada više.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ja sam 18 godina radila u državnoj upravi. Ne pričam o tome da li osoba A ima veću platu pa deo daje stranci i ima u tom slučaju platu kao i osoba B.

 

Evo jednog primera: Sada pokojna koleginica je još za vreme DS-a otišla u penziju. Kada se povećao obim posla kod matičara, ta koleginica je počela da radi unos podataka iz MK u računar i  to je radila po osnovu Ugovora o delu. Ni dinara nije davala ni DS-u a ni SNS-u kada je SNS došao na vlast. 

 

Prestala je da radi kada se razbolela. Na osnovu Ugovora o radu dobijala je veću novčanu naknadu od iznosa naše plate, za 10-12 hiljada više.

 

 

 

bukvalno je sve pogrešno u upisu.

to što vas dve radite u istoj kancelariji ne znači da radite na istom  radnom mestu.  radno mesto nije fizička lokacija na kojoj se obavlja neka radnja neka poslovna aktivnost neki rad.  radno mesto je ststematizacijom radnih mesta predvidjna pozicija sa tim i tim brojem izvršilaca na koje se upućuju radno angažovana lica putem ugovora o radu, ili druga lica nagažovana putem PP Poslova, ugovora o delu...  to što Mika i Žika sede u istoj kancelariji, rade sličan posao, uopšte ne znači da su na istom radnom metu.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ja sam 18 godina radila u državnoj upravi. Ne pričam o tome da li osoba A ima veću platu pa deo daje stranci i ima u tom slučaju platu kao i osoba B.

 

Evo jednog primera: Sada pokojna koleginica je još za vreme DS-a otišla u penziju. Kada se povećao obim posla kod matičara, ta koleginica je počela da radi unos podataka iz MK u računar i  to je radila po osnovu Ugovora o delu. Ni dinara nije davala ni DS-u a ni SNS-u kada je SNS došao na vlast. 

 

Prestala je da radi kada se razbolela. Na osnovu Ugovora o radu dobijala je veću novčanu naknadu od iznosa naše plate, za 10-12 hiljada više.

 

 

Neka me ispravi ko se razume bolje ali ugovor o radu i ugovor o delu mislim da su totalno razlicite kategorije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zvezdarac said:

Neka me ispravi ko se razume bolje ali ugovor o radu i ugovor o delu mislim da su totalno razlicite kategorije.

 

naravno. U ugovoru o radu imaš sva prava iz radnog odnosa, dok ovamo nemaš ništa i nije radno angažovanje neko potpada pod ostale naknade, pa tako nemaš pravo na prinadležnosti iz radnog odnosa (pauza, radno vreme, regre, topli obrok)....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...