Jump to content

Ex Yu muzika, pop, rock


Džudi

Recommended Posts

13 hours ago, Whitnail said:

Bio je Vlatko nedavno u SNP, prvi put nakon 10 godina u NS, fenomenalan koncert. Bila i ova pesma, meni omiljena domaća balada.

 

Na zalost to je jedna od rijetkh domacih grupa koje nisam nikada gledao u zivo. Ni sam ne znam kako se to desilo, jer sam isao gotovo na sve koncerte.

Na prvom albumu Vlatko je odmah privukao paznju prije svega svojom brzinom sviranja, ali tek je drugi album donio kreativnost i prikazao ih u punom svetlu.

Sjecam se kada sam prvi put cuo Aber dojde donke sa Leb i sol 2, da me to prosto oduvalo.

Da ne budemo nepravedni prema drugim clanovima grupe, koji su svi redom vrhunski muzicari. Neke stvari slusam samo zbog toga sto uzivam u bubnjevima Gare Tavitijana. 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 7/26/2019 at 11:25 PM, Amigo said:

 

Na zalost to je jedna od rijetkh domacih grupa koje nisam nikada gledao u zivo. Ni sam ne znam kako se to desilo, jer sam isao gotovo na sve koncerte.

Na prvom albumu Vlatko je odmah privukao paznju prije svega svojom brzinom sviranja, ali tek je drugi album donio kreativnost i prikazao ih u punom svetlu.

Sjecam se kada sam prvi put cuo Aber dojde donke sa Leb i sol 2, da me to prosto oduvalo.

Da ne budemo nepravedni prema drugim clanovima grupe, koji su svi redom vrhunski muzicari. Neke stvari slusam samo zbog toga sto uzivam u bubnjevima Gare Tavitijana. 

 

 

 

 

Kada cujem tu numeru, najezim se. Mada, bolja je studijska varijanta.

Makedonija Film ju je imala na pocetku njihovih filmova, kao "Pre kise" taj uvod.

 

Upamtila je moja cerka sa iPod u kolima, zna da odsvira gitarske taktove na klaviru. Fantasticna numera.

 

P.S.

Vlatka Stefanovskog sam i licno poznavao.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Džudi said:

Poznavao sam pokojnog Preleta, licno. Bio je propalica, mada duhovit. Rane 1980-te. Pokazivao mi je gde ga je neko sekirom pogodio, da mu odsece ruku. Velika rana, jedva da su mu kaziprst i palac ostali zajedno, posle lekarske intervencije.

Prele, Prele, kako si pevao pesme Joe Coockera.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...