Jump to content

Teniska kladionica


Drug Crni

Recommended Posts

Salvatore Caruso - Pedro Sousa ..... 1 (1.88)

Za'eban je Sousa, pokazao je to i tokom prosle sedmice, al' on i kad je u svojoj najboljoj formi redovno ima bas strmoglave padove. Ekstremno nekonstantan igrac i ovdje jednostavno moram odigrati na Talijana kojeg ujedno cijenim i k'o boljeg igraca, a ove godine je napokon poceo i da pokazuje svoj potencijal. Imao je Caruso mnogo teze protivnika u prva dva kola i na osnovu prikazanog cini se da je u veoma dobrom ritmu.

Link to comment
Share on other sites

Caty McNally - Anna Lena Friedsam ..... 2 (1.95)

WTA Linz (kvalifikacije)! McNally u odlicnoj formi i zaista je napravila ogroman iskorak ove godine. Poprilicno je strpljiva u duzim razmjenama i generalno uvijek bira rezonska rjesenja u svakom poenu, al' ipak ne igra bas neki spektakularan tenis. Nema posebno "oruzje" u svojoj igri i nekako mislim da bi njen stil igre mogao poprilicno odgovarati Njemici. Friedsam se polako vraca nakon visegodisnjih problema sa povredom i operacije ramena i sigurno ce pokusati da iskoristi ovaj finis sezone na najbolji moguci nacin. Igra sve bolje, nanizala je pobjede u poslednjih par sedmica, a sam kvalitet nikada nije bio sporan, tako da ova kvota na njenu pobjedu izgleda i vise nego dobro.

Link to comment
Share on other sites

Elliot Benchetrit - Roberto Marcora ..... 2 (1.93)

Marcora je poprilicno pao u formi u poslednje vrijeme i mozda mu se bas i ne moze mnogo vjerovati u ovom trenutku. Ipak, odigrao je najbolju sezonu u karijeri, odnosno jos uvijek je igra, pa ne vjerujem da je kriza takve vrste da se ne moze dosta brzo prebroditi. Cijenim da ce biti dovoljno motivisan da zavrsi ovu godinu u pravom ritmu i da taj momentum prenese u 2020. godinu. Benchetrit brani finale od prosle godine, takodje igra svoju najbolju sezonu, ali ipak mislim da je Marcora jos uvijek nesto bolji igrac. Utisak mi je da Benchetrit, za svoju visinu, ima zaista los servis, a ujedno i dosta lose pokriva teren u trenutku kada se poen razvije, sto daje ozbiljnu prednost Marcori koji i te kako zna da "zavrne" lopticu, promijeni ritam i dovede protivnika u veoma tesku poziciju za udarac. Daleko od sigurnog tipa, ali kvota je ipak (pre)dobra da bi se ignorisala.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Veronika Kudermetova - Ajla Tomljanovic ..... OVER 21.5 (1.89)

Ajla ima poprilicno velike, nerijetko i ekstremne oscilacije u igri i to je nesto sto traje dosta dugo. Ne opravdava svoj nekada veliki potencijal, al' i dalje je cijenim k'o veoma kvalitetnu igracicu i mislim da jos uvijek ima igru za neki veliki rezultat. Ako nista drugo, jos uvijek je prisutan fajterski duh, pa samim tim nekako vjerujem da ni sa ovog meca nece otici bez borbe. Kudermetova u odlicnoj, zivotnoj formi, tako da bi od nje trebalo ocekivati maksimalan pristup, a ujedno i dobar mec. Kvota za OVER 21.5 dovoljno dobra, jer nije iskljuceno da mec ode i u 3.set.

Link to comment
Share on other sites

Quentin Halys - Rayane Roumane ..... 1 (1.90)

Pada kvota na pobjedu Roumane-a. Ne znam da l' je rijec o nekoj povredi Halysa, al' ovo sam odigrao u kladionici koja vraca novac u slucaju predaje nekog od igraca, tako da bi to, kao, trebalo da bude neka "garancija" (iako nerijetko i nije 😁 ). Mada, mislim da je ovo pomijeranje koeficijenata ipak rezultat nekoliko dobrih rezultata Roumane-a u poslednje vrijeme. A uporedjujuci kvalitet ova dva igraca, Halys mi je ipak na malo visem nivou.

 

Fabio Fognini - Andy Murray ..... OVER 21.5 (1.80)

Tesko je reci koliko moze Murray u ovom trenutku, al' ova cijela azijska turneja je pokazala da definitivno ide u pravom smijeru. Ima uspone i padove u svakom mecu, al' u sustini fino gura, maksimalno je motivisan, a vjerovacu i da ce mu Fognini malo "pomoci" svojim standardnim gubitkom fokusa, pa bi ovo mogao da bude izjednacen mec.

Edited by x|o
Link to comment
Share on other sites

Kevin King - Altug Celikbilek ..... 1 (1.65)

King u veoma losoj formi prakticno tokom cijele 2019. godine, pa ova kvota mozda i nije toliko atraktivna. Al' i dalje je sasvim solidan igrac, narocito na ovom Challenger nivou. Pokazao je to u nekoliko navrata i ove godine, tako da cu mu ipak vjerovati. Celikbilek, s druge strane, igra odlicno u poslednje vrijeme. Medjutim, jos uvijek je nedovoljno dokazan igrac, jos uvijek ima dosta oscilacija i nekako uvijek vise volim da se drzim onih provjerenih igraca u jednom ovakvom mecu.

 

Guilherme Clezar - Juan Pablo Ficovich ..... 1 (1.90)

Nekako po default-u igram na Clezara na ovakve kvote. Osim kraceg naleta sredinom prvog seta, nije bio dovoljno dobar protiv Delliena prosle sedmice i cini se da je i dalje u veoma diskutabilnoj formi, al' na zemljanoj podlozi, narocito na ovom nivou, uvijek volim da "opalim" na njega. Ficovich mi je ostavio dobar utisak, cak i tom porazu nedavno u B.Luci, ima dobar servis iako je klasican sljakas, al' odigrao je dosta meceva u poslednjih mjesec dana, pa pretpostavljam da bi Clezar mogao biti nesto pripremljeniji za ovaj mec, i fizicki i pogotovo psihicki.

 

Filip Peliwo - Felix Corwin ..... 1 (1.75)

Ovdje mi je Peliwo osjetno bolji igrac. Ne igra bas u nekoj impresivnoj formi, mentalno nikada nije bio dovoljno jak, al' ima servis i generalno ima igru da "odradi" ovakvu vrstu protivnika. Corwin je prethodnom kolu napravio vec jedno iznenadjenje. Medjutim, danasnji protivnik je ipak malo ozbiljniji i ono sto je prikazao protiv Redlickog vjerovatno nece biti dovoljno i za ovaj mec.

Link to comment
Share on other sites

Bas, bas opasna kur*obolja Peliwa. Od vrhunskog juniora spade na ovo😖

 

 

 

Steven Diez - Gianluca Mager ..... 1 (1.75)

Mager je na ovaj turnir dosao na "krilima" nove Challenger titule, pa pretpostavljam da ima mnogo samopouzdanja u ovom trenutku. Al' on mi je u poslednje vrijeme djelovao poprilicno ispraznjeno, i fizicki i emotivno. Samim tim, nisam siguran da ce mnogo da "grize" na ovom turniru. Diez mi nikada nije bio igrac od povjerenja, ali ove godine je malo konstantniji, pa se to odrazilo i na rezultate koji su osjetno bolji. Iako je Mager pokazao moze biti opasan i na tvrdoj podlozi, mislim da Diez ima prednost na brzim terenima.

 

Mathias Bourgue - Norbert Gombos ..... OVER  22.5 (1.88)

Bourgue je jedan od onih igraca koji i te kako mogu podici nivo igre, bar u ovom Challenger "okruzenju", pa nesto slicno ocekujem i ovdje. A i generalno, francuski igraci su uvijek "naprzeni" na domacim turnirima. Gombos je vjerovatno mogao imati i bolju karijeru, medjutim "ubi" ga nekonstantnost. Pao je u formi u poslednje vrijeme, al' izmedju tih losijih rezultata "ubacio" je odlican rezultat na turniru Washington, tako da nije bas u nekom drasticnom padu. 

 

Carlos Taberner - Henri Laaksonen ..... 1 (1.88)

Odigrao je Laaksonen jednu od najboljih sezona u karijeri, ako ne i najbolju. U poslednja 2 mjeseca je ipak u "slobodnom padu" i na osnovu onoga sto je prikazao na par poslednjih turnira cini se da je u ovom finisu sezone nestalo i motivacije. S druge strane, Taberner i mladji i vjerovatno motivisaniji. Igra dobro u poslednje vrijeme i utisak je da te igre nisu bas ispracene i pravim rezultatima. Prosle sedmice protiv Kovalika je ispustio 5 mec lopti, al' izgleda da to nije mnogo uticalo na njega, sto je dovoljan razlog da se ovdje isprati i dobra kvota i igrac u dobroj formi.

 

Steve Johnson - Michael Mmoh ..... 2 (2.53)

Ima Mmoh veci potencijal od ovoga sto je do sada pokazao. Al' povrede, nekonstantnost i slaba psiha je dovelo do toga da mnogo "leluja" sa rezultatima. U svakom slucaju, ovu kvotu je tesko ignorisati, jer nekako vjerujem da moze namuciti Johnsona(koji se bas muci u ovom trenutku), a uz malo srece ostvariti i pobjedu.

 

Caroline Garcia - Yafan Wang ..... OVER 20.5 (1.75)

Garcia vec odavno ne igra nista vrijedno pomena, a nakon blamaze na Wimbledonu prosto je "potonula". Nisu (losi) rezultati toliki problem kol'ko je problematican njen stav na terenu. Ocajan "govor tijela" i bukvalno se na licu vidi da igra bez mnogo samopouzdanje, sto je u pojedenim mecevima dovodilo i do vidljivih frustracija. Ipak, ima tu servu, napadacki stil igre i mislim da bi mogla da namuci Wang koja je pomalo i precijenjena.

Link to comment
Share on other sites

Thai Son Kwiatkowski - Brandon Nakashima ..... 2 (2.10)

Do prije par sedmica, Nakashima mi je bio bas poprilicno nepoznat. Al' ovo sto je do sada prikazao je sasvim ok, tako da, ukoliko odrzi taj nivo igre, ima sasvim pristojne sanse u ovom mecu. Ovo mu je vec treci mec protiv Kwiatkowskog u veoma kratkom vremenskom periodu i oba puta je pokazao da ima igru za danasnjeg protivnika. Kwiatkowski je i dalje favorit, ali je i u dobroj mjeri jednodimenzionalan igrac koji veoma rijetko podize nivo igre.

 

Facundo Mena - Joao Menezes ..... OVER 21.5 (1.75)

Iako bih se slozio da je Menezes favorit u ovom duelu, ne bih rekao da je bas ovoliki favorit. Mena je malo popustio nakon razocaravajuceg poraza od Griekspoora, u mecu u kojem je imao prakticno sve pod kontrolom. Ipak, igra dobru sezonu, klasican je sljakas, klasican "rudar", pa vjerujem da moze pruziti veoma jak otpor Menezesu.

Link to comment
Share on other sites

Henri Laaksonen - Gianluca Mager ..... 1 (1.75)

Mager dosta dobar juce. Stavise, neocekivano dobar, s obzirom na to da nije bas "sila" izvan sljake. Mislim da ce, ipak, imati "malo" vise problema protiv Laaksonena, koji je zaista igra odlicnu sezonu, a i generalno je mozda i veci favorit na ovoj podlozi protiv ovakvog protivnika.

Link to comment
Share on other sites

Blaz Rola - Darian King ..... OVER 22.5 (1.90)

Mislim da bi ovo mogao biti veoma izjednacen mec. Rola jeste favorit, al' ipak je psiholoski dosta labilan igrac, a i uglavnom vise preferira sljaku. Jednostavno, nikada nije bio dovoljno konstantan, a King ove godine igra na nesto visem nivou i cini se da je mnogo opasniji i stabilniji u odnosu na neki raniji period.

 

Thiago Monteiro - Oscar Jose Gutierrez ..... OVER 20.5 (2.00)

Gutierrez mi je skroz ok sljakas i zaista mi se cini da je ovdje bas previse potcijenjen. Monteiro jeste favorit, veliki, al' ipak ne ovoliko veliki. Olicenje je nestabilnosti i ne bi bio prvi put da ozbiljno zabaguje. Vjerujem da Gutierrez moze pruziti ozbiljan otpor, jer na osnovu vidjenog ima potencijal da ugzori i kvalitetnije igrace na ovoj podlozi.

Link to comment
Share on other sites

Yafan Wang - Rebecca Peterson ..... OVER 21.5 (1.90)

Ovdje sam mislio odigrati na Peterson. Dobra kvota, a cijenim je k'o bolju igracicu u ovom duelu. Al' onda vidjeh da je na predhodna dva turnira nekako lako i relativno brzo ispala. Samim tim, ipak idem sa OVER-om, jer prije svega vjerujem da ima zelju da popravi utisak, sto je i pokazala na startu ovog turnira. Wang mi zaista nije ostavila neki jak utisak, ali kineske igracice su uglavnom veoma tvrd orah kada turnir dobro otvore, a Wang je, mora se priznati, zaista bila dobra u prva 2 kola.

Link to comment
Share on other sites

Roger Federer - Alexander Zverev (+3.5) ..... 2 (1.79)

Imao je Zverev opet uspone i padove u prethodna dva kola, al' utisak mi je da mu je "govor tijela", nakon dosta vremena, mnogo pozitivniji. Vjerujem da u ovom finisu sezone ima zelju da popravi jako los utisak koji je ostavio ove godine i cini se da upravo tako i pristupa ovim preostalim turnirima. Federer je juce imai vise srece nego pameti, pa ukoliko ne podigne nivo igre za danasnji mec, Zverev ima sansu ne samo da pokrije ovaj +3.5 hendikep, vec i da eventualno ostvari pobjedu.

Link to comment
Share on other sites

Kristina Mladenovic - Ekaterina Alexandrova ..... 1 (1.89)

Mladenovic je vec odavno u ekstremno losoj formi, al' sad kada je sezona prakticno na kraju, kada vise nema nekog pritiska i tenzija, cini se da se ruka malo "opustila", pa je ostavila solidan utisak protiv Donne Vekic u proslom kolu. Ima priliku da bar malo popravi situaciju i ako nista drugo onda bar da uhvati neki zalet za narednu godinu. S druge strane, Alexandrova izgleda dosta bolje u ovom trenutku, al' vec sam prije meca protiv Kasatkine spomenuo da nerijetko ima ogromne padove u igri, sto je upravo u tom mecu i potvrdila, s obzirom na to da je, u trenucima kada je imala potpunu kontrolu meca, prosula dva brejka prednosti u 1.setu, izgubila 7 uzastopnih gemova i na kraju rezultatski ubjedljivo izgubila. Ako Kiki odigra na nivou na kojem je odigrala protiv Vekic, mislim da ima fine sanse da produzi niz pobjeda.

Link to comment
Share on other sites

Hugo Dellien - Federico Coria ..... 2 (2.82)

Nije Coria u nekoj vrhunskoj formi, prakticno cijele godine ima uspone i padove, ali isto tako mislim da nije ovoliki autsajder protiv Delliena. I te kako je opasan igrac, narocito kada je postavljen u ulogu autsajdera i ova kvota je definitivno vrijedna rizika. Dellien u ovom trenutku ni izbliza nije impresivan, u pojedinim mecevima se bas mnogo mucio i cijenim da bi mogao imati ozbiljne probleme protiv Argentinca.

Link to comment
Share on other sites

Lukas Rosol - Nikola Milojevic ..... 2 (2.31)

ATP Moscow (kvalifikacije)! Milojevic jos uvijek ima poprilicno velike oscilacije, al' ovo sto vec neko vrijeme prikazuje je dosta dobro. Definitivno igra na nesto visem nivou i utisak mi je da sve to nije, u dovoljnoj mjeri, ispraceno i boljim rezultatima. Poprilicno lako je savladao veoma solidnog Marcoru u 1.kolu kvalifikacija i ocekujem da odrzi i prenese taj momentum i u danasnji mec protiv Rosola, koji je cak i u svojoj top formi bio dozlaboga nekonstantan i nepouzdan igrac. 

Link to comment
Share on other sites

Anastasija Sevastova - Aliaksandra Sasnovich ..... 1 (1.78)

Sevastova potpuno van forme, al' i Sasnovich je veoma losa ove godine. Sevastovu ipak cijenim k'o bolju igracicu i nekako mi je ova kvota poprilicno zadovoljavajuca, jer Sasnovich cak i kada je u svojoj najboljoj formi nije igracica koja drzi visok nivo igre u kontinuitetu. Nije iskljuceno da ovo bude veoma neizvjestan mec, ali vjerujem da ce kvalitet prevagnuti na kraju.

 

Mandy Minella - Denisa Allertova ..... 2 (2.05)

Minella igra pred domacom publikom i mislim da je to jedina prednost koju ima u ovom mecu. Ima solidan servis i moze biti opasna, al' nista sto Allertova ne moze iskontrolisati. Vjerujem da je Allertova bolja igracica ovdje, a nakon nesto slabijih rezultata na poslednjih par turnira, ocekujem da bude veoma motivisana i da ozbiljno pristupi mecu.

 

Christian Garin - Andreas Seppi ..... 2 (1.97)

Seppi nije na nekadasnjem nivou, al' jos uvijek je sposoban da savlada, pa cak i rutinski da odradi ovakvu vrstu protivnika. Dobar je bio Garin ove godine, al' sve to je mahom bilo na zemljanim terenima. Na tvrdoj podlozi tek s vremena na vrijeme nesto odigra, pa iako je u poslednje vrijeme ostvario nekoliko pobjeda, mislim da cak i pod trenutnim okolnostima nije favorit protiv Seppia na tvrdoj podlozi, narocito u ovim (dvoranskim) uslovima.

Link to comment
Share on other sites

Radu Albot - Yoshihito Nishioka ..... 1 (1.80)

Albot je malo popustio u poslednje vrijeme, al' ne vjerujem da ce ovi nesto losiji rezultati uticati na njega, jer igra sezonu van svih ocekivanja i zasigurno je jedno od vecih otkrovenja ove godine. Samopouzdanje mu je vjerovatno i dalje na izuzetno visokom nivou, pa se ovaj momentum, u kojem se nalazi od pocetka godine, jednostavno mora "zajahati", narocito na ovakvu kvotu. 

 

Sorana Cirstea - Pauline Parmentier ..... OVER 21.5 (1.95)

Cirsteu ovdje cijenim k'o bolju igracicu, al' previse je nekonstantna da bi joj se moglo vjerovati. Samim tim, ipak cu odigrati OVER i to mi se nekako uvijek namece k'o jedan od logicnijih izbora kada su njeni mecevi u pitanju. Parmentier je na poslednjih par turnira malo podigla nivo igre, ima dobar servis, pa ocekujem da i u danasnjem pruzi jak otpor.

 

Veronika Kudermetova - Ons Jabeur ..... 2 (2.10)

Kudermetova u ovom trenutku igra veoma dobar tenis, ali je i pored toga, u mecu protiv Watson, pokazala da ima ozbiljne padove i da jos uvijek nije na nivou da ovakvu vrstu meceva odradi rutinski i bez vecih komplikacija. A ovo je i te kako jedan od komplikovanijih meceva, jer su i uloga favorita i malo veci pritisak na njenoj strani. A Jabeur nije nimalo naivna protivnica, pri cemu igra sve bolje u ovom finisu sezone, iskusna je, a ima i dovoljno veliku motivaciju (s obzirom na to da brani finale od prosle godine).

Link to comment
Share on other sites

Tristan Lamasine - Zdenek Kolar ..... OVER 22.5 (2.05)

Tristana sam nedavno vec komentarisao. Jedan od najboljih servera koje sam vidio na Challenger nivou. Ne samo u smislu jacine servisa, vec i nacina na koji plasira lopticu iz pocetnog udarca. Definitivno na ovoj podlozi ima prednost u odnosu na Kolara, al' ipak Ceha ne bih otpisivao. Kolar i te kako zna da "izrudari" cak i kada je van forme, pa vjerujem da ce i ovdje pruziti dobar otpor Francuzu.

 

Taylor Harry Fritz - Yoshihito Nishioka ..... 2 (2.30)

Fritz je napravio iskorak ove godine, igra u zivotnoj formi, nedavno je osvojio i svoju prvu ATP titulu, al' i dalje je veoma nekonstantan igrac. Takodje, nekako mi je i previse "drven", jednodimenzionalan i cesto veoma nekontrolisano udara lopticu kada nije u pravom ritmu. Fizicka sprema takodje veoma upitna, jer nerijetko ostavlja utisak "igraca na izdisaju". Jednostavno, mislim da, bar u ovom trenutku, jos uvijek nije igrac kojem se moze vjerovati. Nishioka je juce izvukao skoro pa izgubljen mec. Imao je set i brejk zaostatka u 2.setu, ali je sve preokrenuo i vjerovatno je (pre)pun samopouzdanja. Igrac koji je mozda i previse limitiran za danasnji tenis, prije svega fizicki, ali sve to je garancija da ce uvijek pokusati da pruzi maksimum, jer samo tako i moze izgurati meceve na ovom nivou. Nekako vjerujem da ce biti i motivisaniji i fokusiraniji od Fritza.

Link to comment
Share on other sites

Monica Puig - Kristyna Pliskova ..... 2 (2.35)

Kristyna se vec dosta dugo muci da uhvati neku iole ozbiljniju formu, al' i pored toga ovakva kvota u jednom ovakvom mecu je uvijek vrijedna rizika. Jer, i dalje ima visinu i servis koji moze napraviti ozbiljnu razliku u okvirima zenskog tenisa. Puig se takodje dosta muci, na svaku naznaku dobre forme veoma brzo poveze 3-4 ocajna turnira i, jednostavno, ne vidim je k'o ovolikog favorita u danasnjem mecu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...