Jump to content

US Open 2024


Milutinov Tata

Recommended Posts

10 hours ago, delgado said:

 

A zasto ?

 

 Vidim da si posebno prema Tiafou potcenjivacki nastrojen, a nize lepe uspehe currently i jako je dobar i fizicki spreman igrac.

 

 

 

Zato sto je tehnicki a i takticki nepismen igrac. Fric je bolji i napreduje, bekhend mu je od potpunog uzasa postao veoma pouzdan udarac i to postujem. Ali mi je i on izuzetno dosadan i bezlican igrac. Tijafo moze biti zabavan jer igra nekarakteristicne udarce, ali mu je teniski IQ u minusu i ne mogu da ga gledam.

Link to comment
Share on other sites

Ja ipak mogu da zamislim Frica sa peharom, tako da ne bih naredni duel bas nazivao finale pre finala. Mada ako Siner dobije, tesko ce ga neko zaustaviti, dok Medvedev uvek moze da upadne u negativni mod.

 

Drejper je bas pozitivno iznenadjenje, kad pomislim da ga je Kecmanovic dobio u DC, pa da su onda odigrali gust mec na jednom turniru u Australiji, a sada gde je jedan, a gde drugi...

Link to comment
Share on other sites

Nisam ocekivao ovakvo rutiniranje Drapera, zamalo da dodje do SF bez da izgubi vise od 4 gema po set, imao je brejk u drugom ali je dobio sa 7-5 na kraju. Impresivan turnir za njega.

Valja cekati Sinera i Medu, moze da bude spektakularan mec. 

 

Fricko sutra ima sansu karijere za finale slema. Solidan je favorit i bolji igrac od Tiafoa, 6-1 u H2H, jedina pobeda Tiafoa jos 2016 kad su bili tinejdjeri. Ako dobije, izbice na peto mesto na rejsu sto bi ga ozbiljno priblizilo i Londonu i trecu godinu za redom top-ten plasmanu!

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, delgado said:

Valja cekati Sinera i Medu, moze da bude spektakularan mec. 

Naravno da su u najgorem mogućem terminu za nas :classic_rolleyes:

 

1 hour ago, Milutinov Tata said:

Ja ipak mogu da zamislim Frica sa peharom, tako da ne bih naredni duel bas nazivao finale pre finala. Mada ako Siner dobije, tesko ce ga neko zaustaviti, dok Medvedev uvek moze da upadne u negativni mod.

Pa da, ja se nadam ali sumnjam da će Medvedev proći. Mada je ovo svakako teren na kome igra najbolje i ima najviše šanse, ali opet mi je teško da zamislim da Siner ne osvoji. Doduše mislila sam i od Alkaraza prošle godine da će izgubiti, pa eto neka me iznenadi opet.

Link to comment
Share on other sites

Medvedev je ovde opasan, sto je dokazao i prosle godine u polufinalu protiv Alkaraza kada smo svi cekali novi Novak-Karlos rematch... Siner igra opasno kao u Australiji, ima neverovatno ubrzanje na forhendu, ali i tu mu je Medo otkinuo 2 seta. Plus pobeda ove godine na Wimbledonu. Ovo moze biti lagano najbolji mec na turniru.. Valjda Iga nece da gnjavi...

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, delgado said:

Medvedev je ovde opasan, sto je dokazao i prosle godine u polufinalu protiv Alkaraza kada smo svi cekali novi Novak-Karlos rematch...

Pa upravo sam to i rekla :classic_smile: a svakako očekujem najbolji meč na turniru, bar verujem da će biti bolji od finala ko god da bude u njemu.

Ne znam koliku težinu ima ta pobeda na Vimbldonu, Siner je bio nešto fizički kilav i u tom i u prethodnom meču, više se bojim da je ušao Danilu u glavu posle one serije poraza, ali ajde neka proba da ponovi izdanje od prošle godine protiv Alkaraza pa da vidimo.

 

Edit: auuuu bogati, sad vidim da je Donald Jang u finalu miksa sa Tejlor Taunzend :classic_ohmy: nisam imala pojma da čovek uopšte još igra tenis, a sad ima šansu da postane GS šampion pod stare dane :Hail:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, delgado said:

Fricko sutra ima sansu karijere za finale slema. Solidan je favorit i bolji igrac od Tiafoa, 6-1 u H2H, jedina pobeda Tiafoa jos 2016 kad su bili tinejdjeri. Ako dobije, izbice na peto mesto na rejsu sto bi ga ozbiljno priblizilo i Londonu i trecu godinu za redom top-ten plasmanu!

 

 

 

E bre Delgado, niti se polufinale igra sutra, niti se ATP finale igra u Londonu vec nekoliko godina, updejtuje se :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milutinov Tata said:

 

E bre Delgado, niti se polufinale igra sutra, niti se ATP finale igra u Londonu vec nekoliko godina, updejtuje se :classic_biggrin:

Meni je isto i dalje automatski London u glavi kad pomislim na završni turnir :classic_biggrin:

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da Muhova može do finala. 

Ova Sinerova oprema je užasna, kao nešto rashodovano sa vojnog lagera. Ne mogu da verujem da Nike za broja 1 nema bolju opciju.

Meč ide po očekivanju za sada. Medvedev ima šansu samo ako razvuče što više, ali trenutno Siner razvlači njega.

Link to comment
Share on other sites

Odlični poeni. Ali koliko Danilu zavisi od servisa, u prvom setu mu je bio ispod 50 posto. Ne sme sebi to da dozvoli u nastavku, ima valjda već 4 duple.

Izgleda da će Siner u trećem primeniti Novakov recept s izlascima na mrežu, dugi poeni mu nisu pomogli u drugom.

Mada sad mu više ni to ne treba, razmontirao mu je servis potpuno, kakvi riterni :Hail:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Taman neka mu odmah i uruče trofej, toliko će biti zanimljivo do kraja. Mislim da sam završila s noćnim mečevima za ovu godinu.

Medvedev je previše izgrešio, a i dalje čeka prvi servis na tribinama. Mene je uglavnom razočaralo što su setovi bili skroz bez neizvesnosti, samo je poslednji malo izvadio stvar, mada se tad već videlo da se većina poena završava Danilovim greškama i da su mu slabe šanse.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milutinov Tata said:

Medvedev ga je dobio na pogresnom GS, porazi na oba betonska ove godine. 

Pa dobio ga je zato što je ovaj bio nešto bolestan taj dan. Sećam se da je Siner išao van terena kako bi mu merili pritisak ili šta već. Mislim da Medvedev može polako da zaboravi na pobede protiv Sinera. Ranije ga je dobijao na čistu fiziku, vraćao bi sve loptice nazad dok ovaj ne pogreši ili se ne umori, sada više toga nema u ovom matchupu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...