Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Naravno da je potrebno vreme da se sve to uigra, kreće se od nule, ali ovako na prvi pogled očekujem da lideri ovog novog tima budu Dejvis I Lundberg uz podršku K. Dzonsa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, vladovlado said:

Da, Miletić je potpisao za Spartak i to za veliki novac, garantujem da će biti među najkorisnijim igračima ABA lige, vidjećemo. 

 

Ok, kao prvo izvini na tonu, moja greška. Zaista mi je delovalo kao zajebancija.

 

Što se Miletića tiče, čak i da bude tako, što je vrlo upitno, to ni najmanje nije dokaz da može da igra EL. Igrao je i ACB ligu, u ispodprosečnom klubu, sa sasvim prosečnim učinkom.

 

 

6 hours ago, vladovlado said:

Moram da citiram preglupu izjavu "Nabrajaš momke koji u najbolim godinama potpisuju za Spartak iz Subotice, a treba umesto toga da se bore za plejof Evrolige?" Da li je jedan Aleks Marić iz Granade u najboljim godinama trebao da se bori za F4 Evrolige? Nije, ali se izborio...i mogu da nabrojim takvih 20 igrača koji su u karijeri napravili ono što niko nije mogao zamisliti, dok su takvi "stručnjaci" kao ti tvrdili slične gluposti... tako da te tvoje glupe konstrukcije okači mačku o rep, uopšte nisi shvatio poentu o kojoj govorim.

 

Aleks je donekle  slična priča kao Lesor. Igrač koji je igrao vrhunski na koledžu, razbijao, onda nekim čudom završio u toj Granadi sa malom minutažom. Njega je preporučio Šćepo koji je tamo bio sa njime i koji je nekoliko puta pričao kako mu nije jasno zašto nije više igrao, jer se videlo da može. 

I tu se, kao i kod Lesora, vraćamo na fizikalije. Dovodiš igrača koji je stena, obojica u svoje vreme top 3 najjača igrača u ligi. Znaš da će dobro da skače, znaš da nijedan centar neće moći da ga ugura, da će igrati odbranu. Treba da mu smisliš 10 poena po meču i on je pogodak.

 

Šta je po tebi lakši zadatak, napadački uklopiti igrača koji je već igra dobranu i skače, ili učiniti da Miletić ne ispašta zbog svoje građe, ili još gore, da naglo ojača sa 27 godina?

 

Ja Miletiću stvarni želim sve najbolje, simpa momak i igrač. Verujem da može da ima finu karijeru, ali ne i EL, nikako.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Aman 2 said:

Za poslednju priču koju pustas nemaš nijedan argument. 

objasni. koju pricu pustam. i koje argumente rusis.

posto ja jbno vise ne razumem sta je prica. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mipivi said:

objasni. koju pricu pustam. i koje argumente rusis.

posto ja jbno vise ne razumem sta je prica. 

 

Insistiranje na domaćim igračima iako među istim nema kvaliteta. Da se bar malo potrudis oko nekog znaka interpunkcije ili reda u rečenici... Ovako se sve svodi na nepismeno lupetanje teško za čitanje. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, bekrinjo said:

Da li je tačna informacija da je obnovu/kupovinu sezonske preduslov kupovina članske karte za 2024 godinu? 

 

Da, i to je danas rok za kupovinu za ove koji bi obnavljali, da bi im se sačuvala mesta valjda. 

 

Aj što su ga zakomplikovali, već praktično samo plaćamo sezonsku dodatno, jer ne postoje nikakvi benefiti sa tom članskom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam reprizu Srb-Aus, i posle prvih 15min,konačno razumem zašto je Željko otpustio ceo tim. On je tih 15min imao celu sezonu, u svakoj utakmici, i u onim dobijenim. Pravljenje faulova, izvodjenje auta, pas ka centru... fundamentalne stvari, koje ne možeš da odradi kao profesionalni igrač, posle 20 godina treninga. Avramovićev faul nad Egzumom je slika naše prošle sezone. 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, KockoOblo said:

Gledam reprizu Srb-Aus, i posle prvih 15min,konačno razumem zašto je Željko otpustio ceo tim. On je tih 15min imao celu sezonu, u svakoj utakmici, i u onim dobijenim. Pravljenje faulova, izvodjenje auta, pas ka centru... fundamentalne stvari, koje ne možeš da odradi kao profesionalni igrač, posle 20 godina treninga. Avramovićev faul nad Egzumom je slika naše prošle sezone. 

 

Isto, mislim i da sam komentarisao na live temi. Sve ista sranja, nekorišćenje malih faulova u potpuno školskim situacijama za to, loše građenje, protivnik koji dolazi do otvorenog šuta iz tri pasa...

 

Više sreće no pameti kod tog faula, na kraju nas je koštao 1 poen. Da je bilo 4-5 poena iz toga, dobrano bi usporili naš nalet.

Neko na live temi reče kako je Pešić zaboravio Aleksu na klupi, a ja mislim da nije, nego je toliko popizdeo.

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uvrnuto said:

 

Da, i to je danas rok za kupovinu za ove koji bi obnavljali, da bi im se sačuvala mesta valjda. 

 

Aj što su ga zakomplikovali, već praktično samo plaćamo sezonsku dodatno, jer ne postoje nikakvi benefiti sa tom članskom.

Zet me zamolio da mu odradim jer je u gužvi sa poslom nakon povratka sa odmora, kad sam došao do koraka da traže da se kupi članska karta ni sam nije verovao pa sam morao da mu pošaljem screenshot da se uveri. 

 

Izvlačenje dodatnog novca na već skupe sezonske karte...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Neko na live temi reče kako je Pešić zaboravio Aleksu na klupi, a ja mislim da nije, nego je toliko popizdeo.

 

Da. I to je Aleksa, i zato, ni kao domaći igrač, nije mogao ostati u KKP. 

Pre tog glupog faula, uradio je x dobrih stvari, ali šta to vredi. 

Nemogućnost da dodamo loptu Jokiću, ili da za to potrošimo 20 sekundi, je neverovatna. Isto kao u KKP, kada npr. Ledej ostane u mismeču sa bekom... šta sa sad lebtejebo, misterija dodavanja lopte na niski post, i ostala čuda. 

Mislim da Željkov nivo popizdelosti ona njegova boja lica ne oslikava u celosti. Naneli su mu sramotu kao treneru, i to je to, hvala-dovidjenja. 

Neko je negde spomenuo Trifu... pre par godina smo uini i ja izginuli  ovde na moje tvrdnje da je čkode operisan od košarke. Kako je momak uzalud potrošio i svoje i naše vreme provedeno u KKP u, to je neverovatno. E tu mi Želju nikada neće biti jasan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Coz29 said:

Koji je Aleksa sizofreni lik, grli se i lize sa komsijama, svi su braca sve je top.. i dodje duel sa Exumom bivsim saigracem, i on lik uradi sta uradi, sto je realno legitimno u zaru borbe,( izadjem sa burazerom na basket pa se izubijamo kao najveci neprijatelji), i posle izjavi kako je to njegov omiljeni saigrac ikada. 

 

Pa mogao si isto tako protiv komsija da im jebes nanu naninu a posle  kad pobedis da se izvinjavas i siris ljubav, a ne da glumis nekog velikog mirotvorca. 

 

 

 

 

Daj ne zajebavaj. Aleksa je u tom momentu skroz pregorio fizički, razmišljanje otišlo u minus (što mu i generalno nije strano) i uradio šta je uradio. Čak je i on u izjavi nakon meča pričao da je samo želio da napravi faul i da Vasa uđe umjesto njega, ali je ispalo skroz nesmotreno i iz ugla grubosti i iz ugla samog trenutka i utakmice.

Edited by Shonewizard
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ostaje pitanje šta se desilo da 7 igrača koji su dobrim delom nosili Partizan, u jednoj sezoni odigraju od dobro do fenomenalno (kako ko, ali niko očajno), a onda u sledećoj većinom postanu poluamateri, kao što ovde pišete.

Pritom ne insinuiram skriveno ka treneru, niti kuckam radi patkometrisanja i sl, nego stvarno, šta je uzrok, ne mogu da pretpostavim.

Je l' moguće da su 3 promenjena igrača toliko raštimovali i ove ostale?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Paaa mozda ima do toga da je Panter pricao da Miroticem oko planova, sastava ekipe i ovaj ga ubedio da ostane u KKP (ne kazem ovo ja, nego je bio text u spanskim novinama kad je Panter potpiswo za Barsu ove godine)

 

onda dovedene zamene koje toj osovini nisu legle, prosto drugacije energije, ne znaci da su losi momci, ali nisu kliknuli.

 

na to se nadovezalo x poraza na jednu loptu od kojih smo bar 3-4-5 morali da dobijemo i onda ode u kurac….

 

na kraju su svi cekali da se razidju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MarioKempes said:

Ostaje pitanje šta se desilo da 7 igrača koji su dobrim delom nosili Partizan, u jednoj sezoni odigraju od dobro do fenomenalno (kako ko, ali niko očajno), a onda u sledećoj većinom postanu poluamateri, kao što ovde pišete.

Pritom ne insinuiram skriveno ka treneru, niti kuckam radi patkometrisanja i sl, nego stvarno, šta je uzrok, ne mogu da pretpostavim.

Je l' moguće da su 3 promenjena igrača toliko raštimovali i ove ostale?

 

 

Nemam nikakav insajd info, ali mi se čini(pisao sam o tome za vreme trajanja EL) da je u ekipi došlo do osnivanja sindikata i grupa gradjana, koje izmedju sebe nemaju nikakvu saradnju, naročito na terenu. Onakav nivo kurcobolje u odbrani, i uopšte za vreme utakmice, nije vidjen u skorijoj istoriji KKPa. U vreme sirotilje, i manjeg kvaliteta, bilo je onih koji ne znaju, ali su se bacali za svaku loptu. Ovi iz prošle sezone, radili su samo zbog tiktoka i samoreklamerstva. Barem sam ja to tako doživeo. Partizanština propo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Paaa mozda ima do toga da je Panter pricao da Miroticem oko planova, sastava ekipe i ovaj ga ubedio da ostane u KKP (ne kazem ovo ja, nego je bio text u spanskim novinama kad je Panter potpiswo za Barsu ove godine)

 

onda dovedene zamene koje toj osovini nisu legle, prosto drugacije energije, ne znaci da su losi momci, ali nisu kliknuli.

 

na to se nadovezalo x poraza na jednu loptu od kojih smo bar 3-4-5 morali da dobijemo i onda ode u kurac….

 

na kraju su svi cekali da se razidju

'Nači, u suštini - Mirotočivi sve sjeb'o🙂

Šalim se, ne zameri...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Paaa mozda ima do toga da je Panter pricao da Miroticem oko planova, sastava ekipe i ovaj ga ubedio da ostane u KKP (ne kazem ovo ja, nego je bio text u spanskim novinama kad je Panter potpiswo za Barsu ove godine)

 

onda dovedene zamene koje toj osovini nisu legle, prosto drugacije energije, ne znaci da su losi momci, ali nisu kliknuli.

 

na to se nadovezalo x poraza na jednu loptu od kojih smo bar 3-4-5 morali da dobijemo i onda ode u kurac….

 

na kraju su svi cekali da se razidju

Ti i ja smo, čini mi se, pisali kratko na ovu temu. Mislim da je uslov za taj "kliktaj" želja da do toga dodje. Ja je nisam video. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

18 minutes ago, MarioKempes said:

Ostaje pitanje šta se desilo da 7 igrača koji su dobrim delom nosili Partizan, u jednoj sezoni odigraju od dobro do fenomenalno (kako ko, ali niko očajno), a onda u sledećoj većinom postanu poluamateri, kao što ovde pišete.

Pritom ne insinuiram skriveno ka treneru, niti kuckam radi patkometrisanja i sl, nego stvarno, šta je uzrok, ne mogu da pretpostavim.

Je l' moguće da su 3 promenjena igrača toliko raštimovali i ove ostale?

 

 

Koji su to tačno?

 

Tu sezonu su izneli: Panter, Lesor, Egzum, Ledej i Naneli. Povremene bljeskove su imali Aleksa, Madar, Smajli i Papapetru, ali po sistemu da se u nekoj utakmici eventualno pojavi jedan od njih, ostali ne, pa u krug. U proseku, Aleksa je imao 5 poena i 1 asistenciju, Smajli 5 poena 2 skoka. Sve u svemu, teški epizodisti, koji povremeno odigraju dobro, a pri tome nemaju preveliki pritisak, jer starteri igraju fantastično.

 

Povećanje minutaže, ali i odgovornosti, u narednoj sezoni, ih je samo uvalila u veće probleme, naročito Smajlija. Madar zapalio, Aleksi se povećale brojke, ali opali % i tako... 

 

 

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, realno *w said:

 

 

Koji su to tačno?

 

Tu sezonu su izneli: Panter, Lesor, Egzum, Ledej i Naneli. Povremene bljeskove su imali Aleksa, Madar, Smajli i Papapetru, ali po sistemu da se u nekoj utakmici eventualno pojavi jedan od njih, ostali ne, pa u krug. U proseku, Aleksa je imao 5 poena i 1 asistenciju, Smajli 5 poena 2 skoka. Sve u svemu, teški epizodisti, koji povremeno odigraju dobro, a pri tome nemaju preveliki pritisak, jer starteri igraju fantastično.

 

 

 

 

Smajli mi je najveće razočaranje, još od vremena kada smo čekali da Čubrilo postane ono što je KD danas. Od mogućnosti da postaneš spejs šatl, do Zastave 750 sa prljavim karburatorom. 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, realno *w said:

 

 

Koji su to tačno?

 

Tu sezonu su izneli: Panter, Lesor, Egzum, Ledej i Naneli. Povremene bljeskove su imali Aleksa, Madar, Smajli i Papapetru, ali po sistemu da se u nekoj utakmici eventualno pojavi jedan od njih, ostali ne, pa u krug. U proseku, Aleksa je imao 5 poena i 1 asistenciju, Smajli 5 poena 2 skoka. Sve u svemu, teški epizodisti, koji povremeno odigraju dobro, a pri tome nemaju preveliki pritisak, jer starteri igraju fantastično.

 

Povećanje minutaže, ali i odgovornosti, u narednoj sezoni, ih je samo uvalila u veće probleme, naročito Smajlija. Madar zapalio, Aleksi se povećale brojke, ali opali % i tako... 

 

 

Kad pišem o momcima koji se mažu izmetom, prevashodno mislim na Smajlija, Trifu, Anđušu i Avrama, čisto da naglasim.

Slažem se sa tvojim prvim pasusom.

Onda su umesto Egzuma, Lesora i Pape došli PJ, Kaminski, Ponitka, a zatim Kaboklo, sa zadatkom da budu nosioci.

Nisam stekao utisak da je domaćoj četvorici bila namenjena znatno veća, značajnija i odgovornija uloga, pa su oni u tome izgoreli i nisu se snašli. Delovalo mi je da je slično, kao što nisu mnogo doprineli prve sezone, tako nisu ni mnogo pokvarili druge.

Takođe, ne mislim da ih je Željko šutnuo jer je jedan glup, drugi priglup, treći tupav, ništa ne kapiraju, nikakvi košarkaši. Za razlaz vidim dva moguća razloga:

1) uzimajući u obzir ono što je napisao KockoOblo, i što ima smisla - odjavio ih je zbog kurcobolje, klanova, nezalaganja, sindikalisanja - ispravna odluka

2) promenjena je koncepcija tima, sa koncepta "nosioci+epizodisti" prešlo se na "12 sličnih", a oni se tu ne uklapaju - takođe ispravna odluka

To je moje viđenje, a vi ste gledali detaljnije, pa ste, moguće, i bolje videli. Ipak, teško ću se složiti da su to očajni košarkaši.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarioKempes said:

Kad pišem o momcima koji se mažu izmetom, prevashodno mislim na Smajlija, Trifu, Anđušu i Avrama, čisto da naglasim.

Slažem se sa tvojim prvim pasusom.

Onda su umesto Egzuma, Lesora i Pape došli PJ, Kaminski, Ponitka, a zatim Kaboklo, sa zadatkom da budu nosioci.

Nisam stekao utisak da je domaćoj četvorici bila namenjena znatno veća, značajnija i odgovornija uloga, pa su oni u tome izgoreli i nisu se snašli. Delovalo mi je da je slično, kao što nisu mnogo doprineli prve sezone, tako nisu ni mnogo pokvarili druge.

Takođe, ne mislim da ih je Željko šutnuo jer je jedan glup, drugi priglup, treći tupav, ništa ne kapiraju, nikakvi košarkaši. Za razlaz vidim dva moguća razloga:

1) uzimajući u obzir ono što je napisao KockoOblo, i što ima smisla - odjavio ih je zbog kurcobolje, klanova, nezalaganja, sindikalisanja - ispravna odluka

2) promenjena je koncepcija tima, sa koncepta "nosioci+epizodisti" prešlo se na "12 sličnih", a oni se tu ne uklapaju - takođe ispravna odluka

To je moje viđenje, a vi ste gledali detaljnije, pa ste, moguće, i bolje videli. Ipak, teško ću se složiti da su to očajni košarkaši.

Trifa - napisao sam sta mislim.

Smajli - Realni objasnio

Andjusa - 1 i 2

Aleksa - navodno hteo da ide, mi se navodno nismo iscimali da ga zadrzimo + hintovi ka 1

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, bekrinjo said:

Zet me zamolio da mu odradim jer je u gužvi sa poslom nakon povratka sa odmora, kad sam došao do koraka da traže da se kupi članska karta ni sam nije verovao pa sam morao da mu pošaljem screenshot da se uveri. 

 

Izvlačenje dodatnog novca na već skupe sezonske karte...

 

Ček, ček, ali nisu još izbacili sezonske.

 

Tek ćemo da se iznenadimo koliko su skupe. 😄

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jedibojan said:

Trifa - napisao sam sta mislim.

Smajli - Realni objasnio

Andjusa - 1 i 2

Aleksa - navodno hteo da ide, mi se navodno nismo iscimali da ga zadrzimo + hintovi ka 1

Tvoje objašnjenje mi je sasvim ok, ako sam dobro razumeo.

Aleksa hteo da ide, nije želeo da ostane.

Anđuša sindikalisao i ne uklapa se u novu koncepciju.

Trifa hoće više da igra.

A ne kao jedan deo upisa ovde, ovaj glup, onaj luda glava, kanta igrači, 'fala Bogu kad odoše, nisu iskoristili šansu i sl.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...