Jump to content

VN Japana 2024, 7. april


Radoye

Recommended Posts

2 hours ago, shonke said:

Ma napraviće neko sr... sigurno. Em im ne leži iz nekog razloga treći sektor (gde u 15 sek trke izgube 3 desetinke) em je učinak u ova dva dana nekako kao 2020 style. 

Obrnuli su igricu, deluje da su reslili long stint tyre problem kreirajuci short stint tyre problem 🙂. U prevodu po koja pobeda kad zakaze Max. Za pobedu rb treba trkacki tempo i minimum prvi red sto trenutno nemamo.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Radoye said:

RIC zreo za penziju. :smiley26:
Vilijams ovim tempom unistavanja opreme otici ce u bankrot.

 

Albon je sad skrkao i Loganov bolid. 

 

Ricciardo je i za penal ovde, s obzirom da je ispao baš me zanima da li će ga kazniti nekako.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alberto.ascari said:

Ricciardo je i za penal ovde, s obzirom da je ispao baš me zanima da li će ga kazniti nekako.

 

Da, skrenuo je u Albona kao da ovaj ne postoji. Doduse ne deluje kao da je s namerom, cista nepaznja. U svakom slucaju makar upozorenje bi trebao da dobije.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da Sainz sa tom taktikom nista ne bi dobio i da su vece mogucnosti bile da bi izgubio poziciju koju je na kraju imao. Jednostavno nemamo sta traziti u borbi sa bikovima, tako da je ovo maksimum

Link to comment
Share on other sites

Quote

Stroll avoids pit penalty

 

Aston Martin was not penalised for releasing Lance Stroll’s car from its pit box alongside Kevin Magnussen’s car as the stewards deemed he wasn’t able to blend into the traffic in the pit lane. Magnussen had Valtteri Bottas close behind.

 

“Car 18 [Stroll] exited the pit stop in the working lane slightly behind car 20 [Magnussen] in the fast lane,” the stewards noted. “Appendix L Chapter IV Article 5 b) [of the International Sporting Code] states that car 18 should blend into the fast lane as soon as it is safe to do so and without impeding any car in the fast lane. Because car 20 was in the fast lane and was followed closely by car 77 [Bottas], it is not possible to determine that car 18 could have blended prior to the pit exit.”

 

Stroll overtook Magnussen as they left the pits, which the stewards ruled was legal. “At the pit exit line, car 18 was still behind car 20. Car 18 overtook car 20 in the pit exit road. This is not prohibited.”

 

Quote

Japanese Grand Prix stewards have taken no further action against George Russell for allegedly forcing Oscar Piastri off the track.

 

Quote

Daniel Ricciardo and Alexander Albon will not face a penalty over their collision which brought the Japanese Grand Prix to a stop on the first lap.
...

he stewards investigated the crash but ruled it was a racing incident and took no action against either driver.

 

“The explanations of both drivers were aligned as to the facts of the incident,” they noted. “On the approach to turn three, the driver of car three [Ricciardo] noticed car 18 [Stroll] on his left and stated that he wanted to give that car sufficient room. He stated he then looked to the apex of turn three. He did not see car 23 [Albon] on his right.

 

“The driver of car 23 stated that he thought he could overtake car three on the outside, into turn three, but then suddenly realised that car three had not seen him, applied the brakes but could not avoid the contact with car three.

 

“Accordingly we determine this to be a first lap incident and decide to take no further action.”

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vratio sam se u Evropu posle skoro 20 dana u Japanu. Mogu da pišem romane i romane ali generalno jako lepo iskustvo, definitivno je pomoglo to što su tamo ljudi dosta smireniji i nema nikakve tenzije čak ni u gužvi tako da može sa decom da se ide lagano 😄 

 

Ali da se osvrnem na sam događaj. Sigurno najbolje organizovana trka na kojoj sam bio (bio na nekoliko u EU tokom godina), mi smo svi bili u Nagoji i svaki dan bi išli 40 minuta vozom (bez čekanja) pa onda 20 minuta organizovanim busom (5-15 minuta čekanja) do staze od stanice. Osim skeniranja koda na ulazu sve na stazi radi na bazi poverenja, manje više sa bilo kojom kartom može da se ode na bilo koju tribinu, volonter onako baci pogledić na telefon kad prolaziš kapiju za tribinu ali samo ponekak a i često je isti ulaz za nekoliko tribina. Čini mi se da su ljudi to poštovali u nedelju 100%, nisam jedan jedini problem video što se toga tiče, u subotu kad nije bilo skroz puno i ne, u petak svakako može svako svuda.

 

A sad trkanje, imali su dve support serije i to domaće Ferari i Porše kupove. Ferari je bio baš loš, nivo vožnje bio na mom nivou. čak sam i dva sudara video i oba kao na igrici ali su Poršei bili dosta kvalitetniji. Što se tiče F1, u petak smo sedeli između 1 i 2 odakle se vidi i pravac i dobar deo prvog sektora. Šteta za drugi trening, bilo je jako lepo videti formule po kiši ono malo što su išli. Od subote smo bili na kraju sedme krivine odakle se vidi isto prvi sektor ali ne i pravac, mada ako se okrene vidi se i početak pravca i boksa.

 

Sama trka u nedelju je bila sigurno najbolja koju sam gledao uživo, obično sam mogao da pratim sve bez telefona osim da bacim pogled ali sad nije imalo teorije i livetiming sam imao sve vreme upaljen, Cunoda imao tri obilaženja ispred nas što je jako lepo bilo videti. Perez i još neki posle boksa na novim gumama ali to ne računam 😄 Takođe, mnogo je smešno bilo videti klase Formula u prvom sektoru, kad se čuje Alpina koja pušta gas na mestima gde ostali imaju pun gas ili koči 5m ranije pre svih ili da se vide momci iz Ferarija ili Meklarena koji su po 30cm bliži svakom ivičnjaku od RBa i deluju kao da će izgubiti kontrolu svakog trenutka a onda na kraju završe sektor 0.3s sporije.

 

 

Evo par slika sa i oko staze i video drugog kruga ako neko hoće da vidi - https://imgur.com/a/Y9yxItN

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...