Jump to content

Masters turniri 2024 AD


alcesta

Recommended Posts

Stivensova me mnogo nervira, kad hoće da igra milina je gledati, ali se zadovoljava malim i mrzi je da trenira. Žali bože talenta, tu se dobro vidi koliko rada i odricanja treba uložiti, a retko je ko na to spreman. 

 

Inače dobro je rekao Novak, baš je čudno bilo videti Feda na tribinama. Uskoro ćemo tako gledati i Rafu i Novaka :classic_sad:

Link to comment
Share on other sites

Što, pa nije da se ne mora oko turnira, bio je na Vimbldonu, bio je na USO, što ne bi u Šangaju, mora da se odradi Uniklo.

Za Stivens se slažem, a mene nervira taj hajp oko Gof, veštačko pravljenje Serene ne ide, pa bog.

Link to comment
Share on other sites

Ipak rutinski na kraju Siner i ipak moja loša procena Novakovih šansi 

 

U ovoj fazi svoje karijere,da bi pobeđivao Sinera i Alkaraza, on mora biti u svom najboljem izdanju ili jako blizu njega. Sve ostalo nije dovoljno.

 

Razlika u godinama ipak čini svoje i primećuje se. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fizicka sprema i servis. Ali realno gledano, ovo je bilo ocekivano jos pre 5-6 godina. Zanimljivo je da mnogi koji su radili sa Novakom sada rade sa Janikom, pogotovo u tom departmentu fizicke spreme.

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da bi Novak ove godine ponovo angazovao Grica da ne namerava da igra makar jos dve godine, ali sada je definitivno jasno i njemu samom da ne moze da pravi tolike pauze izmedju turnira i da ocekuje da ih i dalje osvaja kao sto je to bio slucaj do pre samo godinu dana. Sa druge strane, ovo lutanje bez trenera vec traje predugo, kao da ni sam trenutno ne zna ima li motiva za vise od jos jedne sezone gde bi pokusao da uzme jos taj jedan Slem i eventualno neki masters. Medjutim, dokle god on bude stizao do zavrsnica najvecih turnira, siguran sam da ce igrati. Trenutno mislim  da mu je najveci izazov da ponovo nadje resenje za Sinera (na sporijem betonu, na sljaci i travi bi to trebalo da bude nesto lakse), posto je video da sa Alkarazom ipak jos uvek povremeno moze da se nosi i da izadje kao pobednik. Takodje, ocekujem jos jedan napad na AO, posto ce tada na pocetku sezone imate najvise svezine u igri, kao i napad na W da pokusa da se izjednaci sa Rodjom u broju titula tamo. Konorsov rekord u broju osvojenih titula ce tesko prestici, ali to zaista i nije tako bitna stavka u proceni njegove teniske velicine.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lepo je čitati te opet :thumbsup:

20 minutes ago, jevrem69 said:

Ne verujem da bi Novak ove godine ponovo angazovao Grica da ne namerava da igra makar jos dve godine,

Pa ne znamo kakav im je ugovor, možda ga je uzeo samo zbog OI.

Ove godine se umešala i ta operacija kolena pa mu je i bolje bilo da ne forsira dok se to ne sredi. Do kraja godine će valjda imati dovoljno vremena da odmori to koleno, još jedan razlog da preskoči Torino :classic_biggrin:

 

Stvarno ne znam da li iko ozbiljno razmišlja o tom Konorsovom rekordu, a i ova stotka je tu kao neki cilj samo zato što je lep okrugao broj. Mislim ako ćemo po simetriji, ja bih volela da edventualna stota titula dođe na slemu, pa da se povuče sa 100/25/40, u tom smislu mu je i lepše da ostane na okruglo 40 mastersa, da ne kvari :classic_biggrin:

Ali ako mu baš bude stalo do te stotke može uvek otići da osvoji neki 250, uostalom tako je i Konors stigao do trocifrene brojke :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, jevrem69 said:

Ne verujem da bi Novak ove godine ponovo angazovao Grica da ne namerava da igra makar jos dve godine, ali sada je definitivno jasno i njemu samom da ne moze da pravi tolike pauze izmedju turnira i da ocekuje da ih i dalje osvaja kao sto je to bio slucaj do pre samo godinu dana. Sa druge strane, ovo lutanje bez trenera vec traje predugo, kao da ni sam trenutno ne zna ima li motiva za vise od jos jedne sezone gde bi pokusao da uzme jos taj jedan Slem i eventualno neki masters. Medjutim, dokle god on bude stizao do zavrsnica najvecih turnira, siguran sam da ce igrati. Trenutno mislim  da mu je najveci izazov da ponovo nadje resenje za Sinera (na sporijem betonu, na sljaci i travi bi to trebalo da bude nesto lakse), posto je video da sa Alkarazom ipak jos uvek povremeno moze da se nosi i da izadje kao pobednik. Takodje, ocekujem jos jedan napad na AO, posto ce tada na pocetku sezone imate najvise svezine u igri, kao i napad na W da pokusa da se izjednaci sa Rodjom u broju titula tamo. Konorsov rekord u broju osvojenih titula ce tesko prestici, ali to zaista i nije tako bitna stavka u proceni njegove teniske velicine.

AO polufinale

RG povreda (bez poraza)

Vimbldon finale

OI zlato

USO standardno loš.

Not to bad sezona, nimalo.

Ali stvarno mislim da je bio potpuno iskren kad je rekao da je bio u šoku Rafinim zvaničnim penzionisanjem i da mu je nedostatak motivacije glavni problem.

Msm, pobediti Sinera koji ne zna ni da se poraduje ko čovek...:classic_sleep:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Helena said:

USO standardno loš.

Rekao bi čovek kad ovo pročita da je redovno u Njujorku ispadao u prvim kolima pa sasvim normalno :classic_biggrin: to što nema tamo titula koliko bi se očekivalo ne znači da je 3. kolo neki očekivani standard :classic_tongue:

Nego mislim da sve ovo treba pisati na njegovoj temi.

Link to comment
Share on other sites

Pa je, najgori mu je turnir, beton je, diskvalifikovan, banovan, još je treće kolo extra :lol_2:

A ova Ano domini ima još jedan masters, pa ne mari mnogo, ionako je skoro čitav teniski podforum vezan za Novaka.

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da ce Novak igrati sigurno jos par godina, vidimo koliko je njima svima tesko da se odvoje od turnira i stave tacku, Marej sa svojim kukovima, Wawa sa svojim povredama, Rafa sa svojim mukama itd itd, oni su drogirani na tenis to im je zivot, Novak je i dalje u vrhu, nedostaje motivacije ali mislim da mu napustanje tenisa jos uvek ne pada na pamet. Mislim da mu je tesko da nadje novog trenera koji mu odgovara a zna i on da mu treba. Ne znamo za Zikija jel on nije hteo ili? ja ne mogu da ga zamislim sa nekim skroz novim nepoznatim trenerom. Mozda se vrati Vajda uz Grica pa bude stara ekipa. Jel zna neko nesto o Vajdi sada?

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Drug Crni said:

Ipak rutinski na kraju Siner i ipak moja loša procena Novakovih šansi 

 

U ovoj fazi svoje karijere,da bi pobeđivao Sinera i Alkaraza, on mora biti u svom najboljem izdanju ili jako blizu njega. Sve ostalo nije dovoljno.

 

Razlika u godinama ipak čini svoje i primećuje se. 

 

Ima razlike i u tome sto je smuti od brokolija mnogo slabiji doping od onog sto nanose malom preko posecenog prsta fizioterapeuta. Jos ovako osokoljen kad je video da moze da prodje, morace Alkaras da pozove Rafu za savete ako hoce da mu bude takmac. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ciao said:

Ja mislim da ce Novak igrati sigurno jos par godina, vidimo koliko je njima svima tesko da se odvoje od turnira i stave tacku, Marej sa svojim kukovima, Wawa sa svojim povredama, Rafa sa svojim mukama itd itd, oni su drogirani na tenis to im je zivot, Novak je i dalje u vrhu, nedostaje motivacije ali mislim da mu napustanje tenisa jos uvek ne pada na pamet. Mislim da mu je tesko da nadje novog trenera koji mu odgovara a zna i on da mu treba. Ne znamo za Zikija jel on nije hteo ili? ja ne mogu da ga zamislim sa nekim skroz novim nepoznatim trenerom. Mozda se vrati Vajda uz Grica pa bude stara ekipa. Jel zna neko nesto o Vajdi sada?

Apsolutno jedino neko od ovih trenera koji su ga trenirali i doneli mu najvise uspeha dolaze u obzir, nema on sada vremena da se uhodava sa nekim novim naredna 3-4 meseca ....................... i ja pre tipujem na Vajdu, ali ne iskljucujem ni povratak Gorana zbog dodatnih varijacija kod servisa i voleja ......................... dovoljno je da sa njime bude neko od njih na Slemovima i na pripremnim turnirima za iste i naravno tokom perioda pripreme za novu sezonu. Treba uzeti jos 1-2 Slema, posto svi ocekujemo da ce Siner da popije neku suspenziju, i onda ce on i Alkaraz da se pitaju za titule na najvaznijim turnirima ................... 😗🤔

Edited by jevrem69
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vajda je već kontaktiran od strane Gorana Đokovića..namera je da bude neki koordinator unutar TSS. Zadužen za postavljanje sistema unutar Teniskog saveza.

 

Možda odatle nije daleko ni neki vid saradnje sa Novakom.

 

Ovo pod uslovom da Vajda prihvati ponudu 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Vajda je već kontaktiran od strane Gorana Đokovića..namera je da bude neki koordinator unutar TSS. Zadužen za postavljanje sistema unutar Teniskog saveza.

 

Možda odatle nije daleko ni neki vid saradnje sa Novakom.

 

Ovo pod uslovom da Vajda prihvati ponudu 

zanimljiva informacija, ovo nisam cuo do sada ......................

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...