Jump to content

Davis Cup & druga timska takmičenja


zoe Bg

Recommended Posts

7 minutes ago, McLeod said:

 

Hahahaha 😄 Kad i gde, molim te? U zivotu se nisam bavio tim pitanjem, ostavio sam mozda tri posta na tu temu na politickom delu foruma pre 5 godina. I otprilike su bili, parafraziram - potpuno je svejedno gde Djokovic placa porez, on na to ima pravo i ne krsi nikakav zakon time sto je drzavljanin Monaka.

 

Tvoje projekcije vec dosezu neku opasnu granicu, prema svakome ko ne hvali na sva usta Djokovica.

 

Licno me ne dotice, misli i pisi sta hoces, pa i lazi ovako slobodno i ubuduce, to sto to ocigledno nije bas zdravo za tebe je potpuno druga prica.

Ko li tebe postavi za moderatora  - pa rec moderator znaci moderisati a ne stalno se kaciti sa masom forumasa sto ti oduvek radis;

Evo sam si priznao da si potegao pitanje Novakovog placanja poreza par puta, znaci ja ne lazem, opet si kontradiktoran - rekao sam samo tri puta :thumbup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Price o tome gde Novak placa porez je McL oduvek forsirao - toliko o tome.
 
Evo da pokusam da jos jedan put objasnim - ja nisam protiv LCa - potpuno mi je svejedno da li postoji ili ne postoji pravo da ti kazem i mnogo mi je smesno da se uopste poredi sa DCom, jedan je 8 igraca drugi je 16 reprezentacija nacija koje su prosle kvale, znaci veze nemaju sto se mene tice niti mi LC smeta da ponovim jos jedanput kao takav. Jedino se izgleda stvara problem termina a meni ni taj problem nije bas jasan jer ima turnira koji se istovremeno odvijaju pa sto ne bi i ova dva. Sve u svemu meni oni nisu kompeticija; DC i ATP kup jesu i to ce nadam se da se sredi, i Novak Rafa se zalazu za to, Pike takodje, videcemo sta ATP misli o tome ali to jesu vise nego slicna takmicenja sto je glupo.
 
Ima ustvari jedna stvar koja mi smeta u vezi LC i ima veze sa Fekijem - Feki je vlasnik turnira LC i takodje jedan od dva predsednika saveta igraca. Savet igraca se bori za prava igraca i da oni dobiju vise para, a vlasnici turnira se bore za to da njima ostane vise para. Pitam se pitam u takvoj situaciji koja se zove konflikt interesa - za koga se bori Feki? [emoji848]


Kako moze biti konflikt interesa kad LC ne donosi poene? Ajde mi prvo to objasni...
LC ima jasnu podelu para i jasno je koliko koji igrac dobija, tj.sve zavisi od rankinga. Uostalom zato Stan nije igrao ove godine, jer je mislio da zasluzuje vise od onog sto je trebao da dobije po rankingu.

Druga stvar, ne kvalifikuju se bas sve reprezentacije, ove godine su Argentina i VB dobile wc, cak su cekali sa odlukom jer se Pike nadao da ce uspeti da nagovori Feda da igra, sigurno mu ponudio lepu sumu od nekih 7 cifara, ali kad nije uspeo, onda ga pljuje na svakom koraku.
Za sledeci finalni turnir, Francuska i Srbija su dobile wc, znaci ne moraju da igraju meceve u februaru...

A kako mislis da u isto vreme idu regularni turniri i DC?

I Mcl je spomenuo porez u smislu da ga bas briga gde ovaj placa, kako je to prozivanje za porez? To mi je bas wtf momenat...
Link to comment
Share on other sites

Nisam moderator na ovom PDFu. To je prvo. Drugo, ja ovde ponekad odgovorim na gluposti koje ti ispaljujes. Otprilike na svaku desetu. Ti si ovde ostavila 300, na proslom forumu jedno 5000 postova i od toga je jedno 90% postova provociranje ljudi koji ne navijaju za Djokovica i klasicno maskota ponasanje ja sam najveci optimista medju Novakovcima, ja sam rekla da ce on da bude najbolji utata. Rekao bih da te stvari ne prilice odrasloj osobi, ali me taj deo i ne zanima, svako neka provodi svoje vreme i zabavlja se kako hoce.

 

Dalje, ja nikad nisam potezao pitanje poreza. Posto koristis odredjenu rec, pretpostavlja se da bi trebalo da znas njeno znacenje. Posto ocigledno ne znas znacenje reci "potezati", da ti pomognem.

 

Potezati u ovoj konstrukciji koju si ti iskoristila znaci da sam se "hvatao" tog pitanja i pokretao tu diskusiju da bih skretao sa teme. Sto ja apsolutno nikad ni ovde ni drugde nisam radio.

 

Nekoliko postova je ostavljeno na politickom delu foruma, kada sam napisao ovo sto sam i ovde, sto se ne razlikuje puno od onoga sto ti mislis. Da ne pricamo sto ja tu temu nisam ni pokrenuo niti mi je posebno interesantna - pokrenuli su je forumasi koji na sportu nisu ostavili 50 postova sve ukupno. A tek da ne pricamo da si mislila na ovaj deo foruma, a ne politicki, u prevodu - masno si slagala.


Dalje, ja se ne kacim sa masom forumasa apsolutno nikad. Ja nekada odgovaram na gluposti drugih, bez obzira na to da li je protiv mene jedan ili sto ljudi. A to radim sve redje, inace.


Da prihvatimo to sto si napisala kao moj stalni modus operandi, ja bih morao na devet od deset tvojih postova ovde da odgovaram, jer je devet od deset postova koje ostavis ovde - glupo.

 

Ali to ne radim, prvo zbog toga sto nemam bas toliko vremena za gubljenje i zato sto sam naucio da ma koliko dobronameran bio, osoba koja je uvrtela nesto sebi u glavu nece to izbaciti iz nje.


Ravnozemljasa mozes da ispalis u svemir da vidi da je Zemlja okrugla, mislice da si ga drogirao i pustio mu neki film, CGI efekte.

 

Reagovao sam sad ovako kako sam reagovao jer lazes i svaki sledeci put kad budes koristila mene da bi personifikovala neke svoje imaginarne ili stvarne demone sa kojima se boris cu reagovati isto.

 

A ti ako ti se isplati slobodno nastavi.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Evo par mojih zapazanja o ovom novom zavrsnom formatu DC:

 

- od starta se znalo da je glavni problem - termin. Zasto ITF nesto nije uradio u vezi ovoga je pitanje za njih.

- raspored igranja. Mi smo dosli u situaciju da igramo dan za danom, dok su Rusi recimo igrali u ponedeljak i utorak pa odmarali do meca sa nama.

- termini igranja samih meceva. Vec pomenuto u tekstu koji je ostavila Boxy, mecevi koji se zavrsavaju iza ponoci i ko to uopste gleda.

- problem sa"mrtvim" mecevima. Kanadjani predali, Australijanci odigrali 1 gem u dublu. Nekakvo resenje je moralo da postoji za ovo.

- sistem gde prolaze i dve najbolje drugoplasirane selekcije. Verujem da se ovim zeli da svi do kraja budu naspanovani da se bore i za taj bod u dublu, iako je mec izgubljen, ali videli smo da nisu svi ravnopravni po ovom pitanju.

- domacinstvo. Naravno ne moze svako da ugosti ovoliko selekcija i igraca na jednom mestu, ali mora li svake godine da se igra u Madridu? Spanci su tu favorizovani u odnosu na ostale.

- preveliki znacaj dubla. Ovo takmicenje je bilo bazirano pre svega na singl mecevima, sada je koncepcija potpuno promenjena i imamo sitauciju da je 5 eliminacionih meceva u zavrsnici odluceno u dublu koji trenutno ima minoran znacaj u svetu tenisa.

- za nekog navijaca je vrlo tesko da izdvoji nedelju dana i prati uzivo DC, po starom sistemu to je bilo mnogo lakse, moglo se proci i sa 1 slobodnim danom.

- uloga selektora sa nekom taktikom oko izbora igraca vise skoro i ne postoji.

 

Posto je ovo tek prvo takmicenje po novom sistemu, videcemo kako ce se dalje odvijati stvari. Sa slicnim problemima se moze suociti i Svetski Kup, pa cemo videti kako ce tamo ovo funkcionisati, mada su oni za sebe izdvojili nekoliko dana vise i igra se na pocetku sezone kada su svi "zeljni" igranja, uz to imaju i vise domacina.

 

Igraci jesu trzili promene za DC, ali moglo je njihovo udruzenje da napravi svoj predlog i prosledi ga ITF-u, mislim da oni to nisu ucinili. Savezi ionako svoje glasove usmeravaju ka novcu od kojeg zive, a ponuda Kosmos grupe je u tom smislu ocito bila suvise teska za odbiti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Taj problem dubla si dobro primetio, mi nikad ne bi osvojili titulu jer smo redovno u zaostatku posle 2.dana. One godine kad smo osvojili sigurno smo gubili i u sf i u finalu,  protiv Hrvata smo vodili, a ne mogu da se setim sta je bilo protiv Amerikanaca.

Takodje ogroman je problem sto ima toliko reprezentacija, toliko meceva, par tenisera se usput povredilo, a posebno je to problem kod reprezentacija koji nemaju dugacku klupu, nego je sav teret na 2 igraca.

Link to comment
Share on other sites

Isto mi je preglupo to sto Pike i Fed su u "sukobu" itd. Ja mislim da bi njemu bilo logicnije da pojuri ove klince iz top 10 i next gen da redovno igraju DC i da njih lepo plati i eventualno Nadala jer je u Spaniji turnir. Jer ce na taj nacin nametnuti ovo takmicenje kada se fan baze ove trojice razliju na nove igrace. Ovo jurenje Feda , Novaka itd mi nema poentu kada oni nece igrati jos 10 godina ,a sigurno nece igrati redovno DC u kom god formatu bio jer ga ni do sada nisu igrali.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Protiv Amera mocni Bozoljac dobio bracu Brajan, kako se toga ne secas 😄 Mislim da je 15-13 bilo u petom, tako nesto, igrali smo mnogo dugo.

 

Te sezone smo dobili Belgiju u dublu, pukli od Kanade i Ceske.

 

Sad vidim da mislis na godinu kad smo osvojili, tu smo dobili samo Hrvate.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Meni se ovo svidja, podseca na nekadasnje bolje bodovanje. Do pre 15-20 godina su se dobijali bonus bodovi ako pobedis broj 1, kao i jos neke iz vrhe sto jeste fer. Nije isto doci u trece kolo nekog turinra tako sto si iznacio 29-og igraca sveta pa kvalifikanta, i doci  tu preko 45-og i prvog na svetu. Naravno trebalo bi uvesti i minus ranking bodove za ove iz vrha koji izgube od igraca van prvih 100.

Link to comment
Share on other sites

Ali je nepravedno, jer neki igraci zato sto imaju jaku reprezentaciju ni ne mogu da igraju (Spanci, Francuzi,...), dok neki imaju izuzetno slabu reprezentaciju i nista bitno nece uraditi (Tim, Cicipas,...).

I bilo bi strasno ako na kraju ti poeni odluce ko ce da ide u London, a ko nece.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Veceras (nocas) krece SK. U prepodnevnom terminu igraju Belgija - Moldavija, Grcka - Kanada i SAD - Norveska. Najzanimljiviji mec ce biti Cicipas - Sapovalov.

 

U popodnevnom terminu igraju Velika Britanija - Bugarska, Nemacka - Australija i Rusija - Italija. Najzanimljiviji mecevi su Zverev protiv De Minaura i Medvedev protiv Fonjinija.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam sinoc mec Cicipas - Sapovalov, glavni utisak mi je bio kraj meca i koliko je Cicipas namrgodjen zbog poraza, a s druge strane Sapovalov odusevljen pobedom. Do TB su odlicno servirali i u sustini lako drzali svoje servise (bilo je par BL), a onda u oba TB preokreti i mini brejkovi, na kraju dupla Grka za poraz.

 

Prvi mec izmedju Aliasimea i meni nepoznatog Grka Pervolarkisa (valjda sam dobro napisao) je pokazao i besmisao ovakvog sistema odredjivanja selekcija koje ucestvuju, preveliki je ovo bio zalogaj za Grka koji je na momente i pokazivao nesto, ali generalno je bio daleko od ne bas preterano dobrog tenisa Kanadjanina. MIslim da bi ATP mogao da porazmisli da ranking drugog igraca bude presudniji za nastup neke selecije, nego da dovedu velike zvezde koje nemaju nikakvu podrsku. Mada su i 24 selekcije previse, ali shvatam da je zelja da se privuku najbolji igraci time sto ce odigrati bar 3 meca sa pristojnim rivalima, a i organizatori i pubilka sa vise meceva dobijaju "zamenu" za regularan turnir.

Link to comment
Share on other sites

Meni se to dopada, jer se nije jednom desilo da kroz Dejvis Kup ili kroz kvalifikacije slema neki igraci eksplodiraju i kasnije to nadograde.

 

Ja sam gledao samo prvi mec, ne bih se slozio da Alijasim nije igrao dobro, igrao je vise nego dobro, nadam se da ce to potvrditi protiv jacih protivnika. Ovaj Grk ima 24 godine, mislio sam da ima bar 28 imajuci u vidu tehnicke nedostatke u igri i kretanje, ne verujem da ce moci mnogo vise od ovoga gde je sada.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...