Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

On 12/18/2023 at 11:09 PM, Maharaja said:

Ja nemam mnogo sumnji da je Nestorović uzeo toliko glasova. Čak i znam ljude iz Beograda koji su glasali za Nestorovića, a i dalje ne poznajem nikoga ko je glasao za SNS.

 

Znam da su to sve lični, mali uzorci, ali zastranelih (relativno mlađih) ljudi koliko hoćeš.

Nestorovic i Mali su lazovi i prevaranti tako da su njihove tvrdnje u vezu izbora u najmanju ruku sumnjive.

Edited by badenac
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Darth Bane said:

Nisam siguran koliku "tezinu" imaju ovi protesti. U odnosu na 5-ti oktobar, ovo je svako vrlo slabo. 

Pre svega zato sto opozicija nema toliku podrsku naroda. Pa tada je u Beogradu bilo 60:40 za opoziciju. Sada je u najboljem slucaju pat pozicija. 

Drugo, da se podigne " kuka I motika" , a realno, sada je vrlo mali broj ljudi u Srbiji gladno. Znaci, taj socijalni aspekt otpada. 

Drugo, opozicija ima potpuno pogresnu taktiku, i politiku, i prioriteti su joj pogresni. Npr, jedan od glavnih prioriteta su joj slobode medija. A za onog siromaska koji radi za minimalac, ili nesto preko minimalca, to je negde pri dnu liste! Kao i za onog koji nema poso! Kao i za onog seljaka iz sela Svirce, ili onog iz Zagubice .... sloboda medija I vladavina prava su im negde pri dnu liste prioriteta, ako su uopste I culi za te pojmove. 

A ako ce biti elitisticka stranka, onda ce i ubuduce glat da dobijaju, ali samo na Vracaru i Starom gradu. I max 20% na nivou Srbije! To je to. 

Ti koji nisu gladni placaju litar mleka 189 dinara i 250 grama putera 450 dinara sa mesecnom platom od 800 evra. I zbog toga nam se smeje sva uredjena Evropa.

No...taj sto radi za minimalac i onaj koji je u debelom bankovnom  minusu jer nije gladan  imaju decu a deca su ubijena 3. maja od strane clana porodice koja iz petnjih zila podrzava ideologiju novih radikala koji si ponovo "trijumfovali na izborima". Ako je tome na minimalcu i onome sto nije gladan svejedno da li ce se ponoviti Ribnikar i Mladenovac onda ce ovo drustvo ili da popadne ili da se procisti na onaj ili ovaj nacin.

Edited by badenac
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Milica Zavetnica za "Informer" o divljanju Đilasove opozicije! Ovo večeras je pokušaj Majdana!

informer.rs/izbori-2023/vesti/859448/milica-zavetnica-za-informer-o-divljanju-dilasove-opozicije-ovo-veceras-je-pokusaj-majdana-video

 

Quote

Nestorović: Pokušaj ponavljanja Majdana, mislim da će sutra nasilje eskalirati

rtv.rs/sr_lat/izbori-2023/nestorovic-pokusaj-ponavljanja-majdana-mislim-da-ce-sutra-nasilje-eskalirati_1504432.html

 

 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

pisete o 5. oktobru gdje je bilo milion ljudi naspram 2 000 sada

5. se dogodio jer je zapad to htio da se dogodi koliko god to bilo nekom tesko za prihvatiti ali da od 2000 ljudi njih 30 ak rusi i pali ... e pa mislim da nece moci. 

Edited by Abizolirni
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Maharaja said:

Da prostiš, ali ovo je žestoka glupost. Sloboda medija nije neka fiktivna stvar, nije stvar teorije. Sloboda medija je upravo to da neko iz Žagubice ne može da čuje ništa osim gebelsovske SNS propagande.

 

Sloboda medija je prioritet nad prioritetima.

Ja samo analiziram I konstantujem da se na toj taktici nece dobiti izbori. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, erwin said:

  

informer.rs/izbori-2023/vesti/859448/milica-zavetnica-za-informer-o-divljanju-dilasove-opozicije-ovo-veceras-je-pokusaj-majdana-video

 

rtv.rs/sr_lat/izbori-2023/nestorovic-pokusaj-ponavljanja-majdana-mislim-da-ce-sutra-nasilje-eskalirati_1504432.html

 

 

 

Jos jedan dokaz da ce vecina desnice izmedju gradjanske opozicije i vucica uvek radije izabrati vucica. 

1 minute ago, erwin said:

 

Lazljivo pseto iz Cipuljica kaze da ih je svega oko 2000. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam stigao sa puta danas oko 8.

 

Stigao sam ispred starog dvora oko 9 i 40. Videlo se odmah sta ce biti

 

Masa se u vec tad dosta razisla i ostali su ljudi koji su konstantno bacali kocke kaldrme na prozore.

 

Video sam brzo koliko je sati i krenuo nazad minut pre nego sto je policija krenula da razbija.

 

Ne znam sta je bio plan, videcemo sutra da li ce ovo da izvuce ljude na ulicu ili ce da ih demotivise.

 

Meni masa nije izgledala kao da je dosla da se bije sa policijom

 

Edit: kad kazem masa mislim ljudi van onih koji su bacali kamenje

Edited by nemanjaol
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Abizolirni said:

pisete o 5. oktobru gdje je bilo milion ljudi naspram 2 000 sada

5. se dogodio jer je zapad to htio da se dogodi koliko god to bilo nekom tesko za prihvatiti ali da od 2000 ljudi njih 30 ak rusi i pali ... e pa mislim da nece moci. 

Bilo ih je 2495?! 

Link to comment
Share on other sites

Nestorovic i Mali su lazovi i prevaranti tako da su njihove tvrdnje u vezu izbora u najmanju ruku sumnjive.
Govno je dobilo na mom biračkom mestu 64 glasa. Od 947 izašlih (1421 upisan). Sns 203, spn 516.
6.7 % iz moje okoline su retardirani idioti, njih 64 morona.
Čisto da bude jasno, u pitanju je gradska opština gde je spn verovatno imao kontrolore i ne verujem da su namakniti glasovi za bilo koga (osim možda ovih iz bih ili drugih mesta u Srbiji, to ne mogu da proverim nikako).


Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Abizolirni said:

taman i 10.000 

Ovdje je rijec o gradu koji ima 2 M.

Upravo tako! Dokaz da nema podrske. Recimo, bilo ih je oko 7-8000 to je OK cifra. 

Ali u jednom Beogradu, gusto naseljenom dvomilionskom gradu, I jedno opskurno udruzenje tipa ljubitelja reptilia bi sakupilo bar 1000 ljudi?! 

Gde su njihovi glasaci? Da ih je 10% izaslo (glasaci SPN u Beogradu) pa bi ih bilo jedno 40-50 000! 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Bane said:

Upravo tako! Dokaz da nema podrske. Recimo, bilo ih je oko 7-8000 to je OK cifra. 

Ali u jednom Beogradu, gusto naseljenom dvomilionskom gradu, I jedno opskurno udruzenje tipa ljubitelja reptilia bi sakupilo bar 1000 ljudi?! 

Gde su njihovi glasaci? Da ih je 10% izaslo (glasaci SPN u Beogradu) pa bi ih bilo jedno 40-50 000! 

tako je. Sve receno i jasno. Zato sam i napisao na cifru koja je izasla, nadje se 30 ak pametnih da ruse i pale.  Tako je bilo i sa protestom 1 od 5 M. Dobra se masa ljudi okupljala dok nije Obradovic & Co poceli da pozivaju na nerede. Onda se pitaju gdje su im glasovi i daju ostavke na stranacke funkcije.

Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Radomir Martin™ @radomir_martin
kaže precednik analizirali smo sta se dogadjalo veceras i zahvalio sam se svim predstavnicima policije i bia, tu je bio i sef biroa ivica dacic, koji je za 3 sutra zakazao sednicu biroa

kaže precednik vazno je da ljudi znaju da ie ovo pripremano, mi imamo dokaze za to  nadam se da ce tužilaštvo da reaguje niko nema pravo da nam rusi kucu i da nanosi teške telesne povrede policajcima

kaže precednik taj akt je bio pripreman, naše službe su to u potpunosti predvidele, svi su se pravili naivni, večeras je pokušano nasilno zauzimanje institucija države srbije, videcemo kako ce tužilaštvo to kvalifikovati, uhapšeno preko 35 nasilnika i nastavljamo dalje hapšenja

kaže precednik nećete moci da uništite demokratiju i narodnu volju

kaže precednik saćemo da pitamo ljude iz odihra zašto su o ovome ćutali a znali su da će se ovo desiti, a mama je jedna strana služba rekla da ce se ovo desiti, čestitam policiji

kaže precednik ljudi su u jednoj ruci držali drogu, a drugom rukom napadali policiju, ne znam kako se to zove, gandža, jel tako ivice, ti to znaš

kaže precednik imamo dokaze i svedoke iz vaših ranijih razgovora d aste sve ovo pripremali, jel vas bar malo sramota što ste uništavali grad

kaže precednik ja sam ušao na glavni ulaz da im pokažem da ih se ne plašim i da stojim na braniku otadžbine

kaže precednik vi ne možete da shvatite koliko su ljudi u srbiji ogorčeni zbog ovoga što se desilo, videli ste da su se razbežali ko zečevi, za minut i po

kaže precednik ja sam pozvao jednog povređenog policajca, sutra će se policija obratiti, gonicemo svakoga ko je u tome učestvovao, uključujući i samozvane političare

kaže precednik mene ana zove a ja joj kažem ajd polako, država Srbija je ozbiljna država

kaže precednik ocuvacemo izbornu volju i demokratiju

kaže precednik još jednom hvala ljudima na strpljenju pa ode negde a dođe ivica

kaže ivica sutra u 15h sednica biroa sa šefovima službi, treba razdvojiti politicka okupljanja a sta je rusenje ustavnog poretka

ivica dosta dosadan moram reći

kaže ivica pozivamo na mir i rešavanje problema kroz institucije

twitter.com/radomir_martin/status/1739044193694109892

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Спасибо, Путин.

Quote

"Imali smo podatke od službi koje su upozoravale na ovo. Pre svega i ruska bezbednosna služba nam je dostavila te podatke, međutim optužili su nas da širimo dezinformacije i da su to sve gluposti. Smejali su se, i kao što je predsednik rekao, neko je shvatio ozbiljno, neko je želeo da pomogne, a mnogi su znali i nisu želeli da pomognu", rekla je Brnabić.

https://www.b92.net/info/izbori2023/vesti.php?nav_id=2455238

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Abizolirni said:

pisete o 5. oktobru gdje je bilo milion ljudi naspram 2 000 sada

5. se dogodio jer je zapad to htio da se dogodi koliko god to bilo nekom tesko za prihvatiti ali da od 2000 ljudi njih 30 ak rusi i pali ... e pa mislim da nece moci. 

 

Je l' ukusan sendvič?

 

35 minutes ago, nemanjaol said:

Ne znam sta je bio plan, videcemo sutra da li ce ovo da izvuce ljude na ulicu ili ce da ih demotivise.

 

Plan SNS-a je da njihova ekipa malo razbija i da se to koristi kao povod za razbijanje demonstracija. Već viđeno.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo tako! Dokaz da nema podrske. Recimo, bilo ih je oko 7-8000 to je OK cifra. 
Ali u jednom Beogradu, gusto naseljenom dvomilionskom gradu, I jedno opskurno udruzenje tipa ljubitelja reptilia bi sakupilo bar 1000 ljudi?! 
Gde su njihovi glasaci? Da ih je 10% izaslo (glasaci SPN u Beogradu) pa bi ih bilo jedno 40-50 000! 
Beograd nema 2 miliona stanovnika. Nikad nije ni imao.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Je l' ukusan sendvič?

 

Plan SNS-a je da njihova ekipa malo razbija i da se to koristi kao povod za razbijanje demonstracija. Već viđeno.

Bojim se da ce do narednih izbora gradjanska opcija sa sadasnjih 25% ponovo spasti na nekih 10-15%, narocito nakon ovoga. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, shonke said:

Beograd nema 2 miliona stanovnika. Nikad nije ni imao.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Dobro, nije ni bitno. Eto nek bude 10% njihovih glasaca?! Sto znaci da ne mogu ni na njih da racunaju za neku ozbiljniju akciju.

Od tih 7000, bar par hiljada su bili stranacki aktivisti iz unutrasnjosti, i jos bar oko 1000 zgubidana koji su T

tu dosli " jer se nesto desava". Znaci, svi oni skupa u stanju su da animiraju svega 4-5000 Beogradjana. 

Cisto da se ne zavaravaju da imaju neku snaznu podrsku. Sve je to na klimavim nogama. Beogradjani iz kruga dvojke glasaju tako kako glasaju samo da bi bili kontra. A sutra ce biti opozicija opoziciji! 

 

Edited by Darth Bane
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...