Jump to content

Srbija - prva, druga, treća, ina - kakva nam je perspektiva?


Pletilja

Recommended Posts

Ne, ja sam tumor radikalno odstranio i izlečio se ;). Znam da to nije opcija za sve, ali analogno tome - radikalno uklanjanje bi bilo odstranjivanje svih bolesnih ćelija do u zdravo, a s obzirom da vlast to neće da uradi, onda mora glasačko telo - neglasanjem ni za jednu opciju, dok se ne pojavi zdrava, jer ovako se samo vrtimo u krug i odlažemo neminovno.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Doc Holiday said:

 

Sustina svega jeste to da su svi politicari  produkt DBa... 

 

Zato su i proteste zimus " preoteli " od onih sa FBka , od onih koji su organizovali proteste i za gorivo...

 Te proteste ( pogotovo one za gorivo ) nisu organizovali ni Djilas ni Bosko ni Jeremic vec obicni ljudi sa FBka ..  isto kao sto smo mi ovde organizovali nastavak ovog foruma... Sustina tog gusenja narodnih inicijativa je da se slucajno ne pojavi neko nov... I sam Beli je pokazao kolko su ljudi zeljni novih opcija...

 

Sto se stranckog zaposljavanja nije to produkt SNSa..  samo su ga omasovili. . 

 

I zaista kada imas 2 opcije koje su takoreci na istim linijama ( ne damo KoCoBo , necemo u EU , NATO  koje negiraju hlanjace i Srebrenicu , koje isteruju albance itd... ) zaista nemas izbora nego da sedis kuci... I po mogucnosti pakujes kofere. 

 

 

 

Tuzan odgovor na jedan izuzetan post, bolje da ga nisi pisao. Pri cemu ne mislim na stavove, meni su svi politicki stavovi prihvatljivi sve dok ne ugrozavaju nikog drugog, mislim na nivo politickog i logickog rezonovanja. Meni je posle ovog posta savrseno jasno zasto bi ti da sedis kuci. Takodje mi je jasno da to nema veze ni sa protestima ni sa politickom ponudom, ima veze iskljucivo sa tvojom nesposobnoscu da prihvatis da postoje i drugaciji stavovi od tvog i da se oni, samo zbog toga sto su razliciti od tvog, ne mogu uopstavati i svoditi na par za diskusiju i argumentovanje zavodljivih radnji koje se ne mogu pripisati vecini politickih opcija, neki nijednoj od njih. Da objasnim plasticno, imas pet kvalifikacija u poslednjoj recenici unutar zagrade od kojih se jedna ne moze pripisati nijednom politickom subjektu koji ucestvuje na protestima, jedna ima nejasno odredjenje (sta znaci negirati, ako negirati znaci da se nije desilo onda videti pod prvu karakteristiku), dve su rezolutne jedino za Dveri. Ostaje jedna koja je zajednicka za sve jer je dogovorena i napisana u onih 30 tacaka i ta jedna je razlog, recimo, tvog i Denisovog pisanja. U njoj je, kako ti cesto volis da napises, sustina vase kritike protesta.

 

Ta jedna stvar koja vam smeta toliko ocigledno da niste u stanju da je napisete bez emocija (Kosovo se pise Kosovo kad pises na latinici) je. naravno, otpor prema prihvatanju nezavisnog Kosova. Takodje je i razlog zasto se na starom, nekada izuzetno liberalnom forumu odjednom pojavila tolika podrska Aleksandru Vucicu, notornom sovinisti, ratnom zlocincu i mentalno nestabilnom diktatoru, neko je umislio da ce on priznati Kosovo i odjednom postaje nebitno sve drugo sto on radi u politici (ako se ono sto on radi uopste moze nazvati politikom). U psihologiji se to zove tunnel vision, ljudi se ponekada toliko fokusiraju na jedan aspekt iz skupa radnji da postaju nesposobni da razumeju kontekst i svi drugi aspekti im blede i postaju nevazni. U politici, pak, se to zove podrska velikoalbanskom nacionalizmu i stvaranju objedinjene albanske drzave na prostorima Balkana. Sta je od toga relevantno za tebe ili Denisa ne znam i ne zelim da ulazim u to, vase je pravo i da vrednujete politicke radnje i da zagovarate politicke stavove kakve god zelite. Medjutim, ono sto zelim i sto se mora prokomentarisati je to da ne mozete zbog svog psiholoskog ili politickog profila. koji god da je, pripisivati drugim subjektima (pojedincima i strankama) ili fenomenima (protestima koji se trenutno odvijaju) licni, politicki ili javni karakter koji oni ili nemaju ili ga imaju ali ga vi ne mozete argumentovano dokazati. Naravno, vi to mozete da radite ali vas onda to diskvalifikuje iz ikakve ozbiljnije rasprave o politici.

 

Ceo problem ovih diskusija i uopste starog foruma je politicko nasledje iz doba kada se u odnosu prema kosovskim Albancima odredjivao politicki portfolio i pravila gradjanska distanca prema jednom duboko sovinistickom, zlikovackom i nasilnom rezimu koji je bio na vlasti u Srbiji. Mnogi ljudi jos uvek misle da je to pitanje vododelnica izmedju pristojne gradjanske politicke misli i jedne zlokobne politike najcrnjeg oblika sovinizma i veruju da ako su na pravoj strani po tom pitanju to je dovoljno da ucvrsti njihovu poziciju kao zastitnika ovog prvog. Medjutim, u poslednjih dvadesetak godina stvari su se na terenu bitno promenile i svi politicki stavovi koji su bili utemeljeni samo na tome i ni na cemu drugom postali su redundantni, nesto sto srpsko biracko telo odavno ne prepoznaje kao relevantan kriterijum. Sto se tice zagovornika takve politike, oni su, nesposobni da razumeju sve te promene koje su se desile, bezeci od velikosrpskog sovinizma nesvesno postali veliki zagovornici velikoalbanskog. Ko zeli da proveri ovo sto govorim neka samo uzme izjave o Kosovu najtvrdjih zagovornika "gradjanske" opcije u Srbiji i Ramusa Haradinaja i uporedi ih.

 

To je cela prica. Ove skaske o tome kako je neko preuzeo protest pa ja ne bih da se cimam jer je to sve DB, porazena politika i nacionalizam su smesne. Ne idem redovno na proteste ali sam bio nekoliko puta, ono sto je vidljivo na prvi pogled je da je u pitanju grupa ljudi koja nema jedinstven politicki stav i vezuje ih jedino otpor prema ovakvom nacinu vrsenja vlasti. Niko tu nikog nije preuzeo, niti onaj ko ode na proteste preuzima obaveze ni prema jednoj politickoj opciji, ovakvoj ili onakvoj. To se ionako ne radi na gradjanskim protestima vec na izborima, uveren sam da ce ljudi koji zajedno protestuju iz subote u subotu na izborima glasati za radikalno drugacije politicke opcije.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 4_Webber said:

Poenta celokupnih protesta i, nesto pre toga, formiranja SzS, je da se na neko vreme sve ideoloske podele ostave da po strani i da se ujednimo oko onoga sto nam je zajednicko - zelja da zivimo u pristojnoj, barem donekle normalnoj normalnoj zemlji - jer se Srbija u ovom trenutku u buvkalnom znacenju te reči raspada i da sa vlasti ode ne jedna interesna grupa, vec organizovana kriminalna grupa koja je ukinula kompletan opus ljudskih i manjinskih prava i sloboda predvidjenih ustavom. Ako je vama pojedinima gadan neki tamo Obradovic koji nikada u politckoj karijeri nije uspeo da osvoji vise od 5% na izborima, ili neki Vuk Jeremic koji je "novi Kostunica i nije uradio ništa po pitanju evrointegracija", i to su vam toliko gadni da zbog njega pristajete da ovo zlo ostane na vlasti, po mom misljenju znaci da ste saglasni da organizovana kriminalna grupa nastavlja da zauvek upravlja Srbijom.

 

Kao prvo , nije prvo nastao SzS nego su prvo poceli protesti . I to bez svih tih politicara, samoorganizovanjem preko drustvenih mreza. . Na isti nacin kao i za gorivo prosle godine. A politicari su proteste preoteli od tog naroda sa ociglednim ciljem da se spreci pojava nekih novih ljudi...  Jer je ocigledno Beli dao ljudima ideju da se to moze..  SzS je ljudima ogadio proteste upravo njima samima, upadima i glupiranjima . I postigli su upravo ono sta ON zeli... 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fancy said:

Dočim je tvoje tumačenje protesta i insistiranje na ideološkoj čistoći istih.... takođe ono što ON želi.

 

Sent from my SM-N950F using...

 

 

 

 

Ponovicu opet... Ubacivanjem SzS u samoorganizovane proteste zbog sprecavanja pojavljivanja novih ljudi je upravo ono sto sluzba zeli. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Doc Holiday said:

 

Kao prvo , nije prvo nastao SzS nego su prvo poceli protesti . I to bez svih tih politicara, samoorganizovanjem preko drustvenih mreza. . Na isti nacin kao i za gorivo prosle godine. A politicari su proteste preoteli od tog naroda sa ociglednim ciljem da se spreci pojava nekih novih ljudi...  Jer je ocigledno Beli dao ljudima ideju da se to moze..  SzS je ljudima ogadio proteste upravo njima samima, upadima i glupiranjima . I postigli su upravo ono sta ON zeli... 

 

Haha, pogledaj malo bolje ipak. SzS je nastao u septembru, a protesti pod nazivom "stop krvavim kosuljama" su poceli 24. novembra, pa su se, cini mi se 8. decembra, preimenovali u "1 od 5 miliona". A ako ti zaista mislis da je sve pokrenula Jelena Anasonovic ili neki drugi student, onda ja stvarno nemam šta da kazem osim da sam zaprepascen nivoom infantilnosti tog razmisljanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I opet dolazimo do istog mehanizma, svi su isti, izbori su za budale, ne može se ništa promeniti, trol, trol, trol, trol...

 

Prijateljski savet moderatorima: vaš deo počivšeg foruma se osušio i postao jalovo isprskano ogledalo zbog tolerisanja i podsticanja ovakvih "diskusija", nije onaj drugi.

Meni nije problem da dođem i da popričam sa formalno nepoznatim likovima, uvažim različito mišljenje i sve ostalo, ali - klin ploča funkcioniše samo do neke granice. Onda kreće ili nastavak tupljenja, ili neko svađanje, koje prelazi u vređanje ili jednostavno ignorisanje i napuštanje platforme. Lično sam uvek sklon poslednjoj verziji.  

 

Botovanje ume da poprimi i veličanstveno kompleksne oblike života, kao mikroorganizam koji se prilagođava okruženju, domaćinu i (sajber)ekosistemu. Ova cela priča, kao i barem 3 od 5 glavnih "političkih" pdfova su čisto trolovanje i skretanje pažnje i tupljenje dijaloga, ne sumnjam da ste upoznati sa ovom činjenicom. Ništa spontano. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, 4_Webber said:

Haha, pogledaj malo bolje ipak. SzS je nastao u septembru, a protesti pod nazivom "stop krvavim kosuljama" su poceli 24. novembra, pa su se, cini mi se 8. decembra, preimenovali u "1 od 5 miliona". A ako ti zaista mislis da je sve pokrenula Jelena Anasonovic ili neki drugi student, onda ja stvarno nemam šta da kazem osim da sam zaprepascen nivoom infantilnosti tog razmisljanja.

 

Ta Jelena je njihov covek. Ona je tu dosla kasnije. A i imas onaj snimak kada je zvala obezbedjenje da skloni ljude sa natpisom " da ovi odu a da se oni ne vrate "

Link to comment
Share on other sites

Nema tog Srbina koji bi bio bolji od Vucica koliko vidim , tu se slaze pozicija ali i opozicija koliko vidim. Ne valja  tajkun, ne valja predsednik UN skupstine, ne valja desnicar. Svi pricaju o novim ljudima, a konkretno koji su to ljudi niko da kaze. Voleo bih nove ljude,samo ih ne vidim, ako ih je neko video  neka napise. Lepo se svodi sad situacija oces Vucica ili nekog iz SZS, ocigledno da svi hoce Vucica, posto im opozicija neodgovara.Novi ljudi su Sapic, Radule, Jankovic, vidim niko nije odgovarao, ja stvarno ne vidim alternativu koju svi kao traze a u principu je nema u Srbiji. I sve u fazonu kao da ih ne zeznu jos jednom a ovaj sto ih hebe im ne smeta, gledajte i uzivajte onda i pomirite se sa sudbinom da ce ovaj da nas jase godinama unapred.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, freethrow said:

I opet dolazimo do istog mehanizma, svi su isti, izbori su za budale, ne može se ništa promeniti, trol, trol, trol, trol...

 

Prijateljski savet moderatorima: vaš deo počivšeg foruma se osušio i postao jalovo isprskano ogledalo zbog tolerisanja i podsticanja ovakvih "diskusija", nije onaj drugi.

Meni nije problem da dođem i da popričam sa formalno nepoznatim likovima, uvažim različito mišljenje i sve ostalo, ali - klin ploča funkcioniše samo do neke granice. Onda kreće ili nastavak tupljenja, ili neko svađanje, koje prelazi u vređanje ili jednostavno ignorisanje i napuštanje platforme. Lično sam uvek sklon poslednjoj verziji.  

 

Botovanje ume da poprimi i veličanstveno kompleksne oblike života, kao mikroorganizam koji se prilagođava okruženju, domaćinu i (sajber)ekosistemu. Ova cela priča, kao i barem 3 od 5 glavnih "političkih" pdfova su čisto trolovanje i skretanje pažnje i tupljenje dijaloga, ne sumnjam da ste upoznati sa ovom činjenicom. Ništa spontano. 

 

Ja ne razumem šta bi ti hteo, jednoumlje? Naravno da ćemo da tolerišemo drugačiji stav. Ti stvarno očekuješ da neko ovde promeni mišljenje? Pa kao što ga ti nećeš promeniti, neću ni ja najverovatnije. 

 

A to što ti to percipiraš kao botovanje, to je tvoj problem jer to de facto nije, ali je sagovornika najlakše tako diskreditovati. 

 

Da, na kraju se svodi priča na klin i ploču, ali ko tebi daje pravo da određuješ tapiju na istinu i nas prozivaš botovima. Meni je jasno da je tema Vox na ex92 na Košarci upravo zbog toga bila omiljena jer je prštala od jednoumlja, a kad se i pojavio neko sa drugim mišljenjem, bio je vređan (isto što spčitavaš gornjim spratovima, samo u suprotnom smeru). 

 

Ja vas molim da nastavite da diskutujete, a moderacija je tu da omogući normalnu diskusiju. A nepomirljivost stavova, to ne može nijedna moderacija da spreči. Pa ako je klin i ploča, neka je tako. Uostalom u celom srpskom društvu već decenijama imamo klin/ploča situaciju i vrtimo se u krug.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Doc Holiday said:

 

Sustina svega jeste to da su svi politicari  produkt DBa... 

 

Zato su i proteste zimus " preoteli " od onih sa FBka , od onih koji su organizovali proteste i za gorivo...

 Te proteste ( pogotovo one za gorivo ) nisu organizovali ni Djilas ni Bosko ni Jeremic vec obicni ljudi sa FBka ..  isto kao sto smo mi ovde organizovali nastavak ovog foruma... Sustina tog gusenja narodnih inicijativa je da se slucajno ne pojavi neko nov... I sam Beli je pokazao kolko su ljudi zeljni novih opcija...

 

Sto se stranckog zaposljavanja nije to produkt SNSa..  samo su ga omasovili. . 

 

I zaista kada imas 2 opcije koje su takoreci na istim linijama ( ne damo KoCoBo , necemo u EU , NATO  koje negiraju hlanjace i Srebrenicu , koje isteruju albance itd... ) zaista nemas izbora nego da sedis kuci... I po mogucnosti pakujes kofere. 

 

 

Relativno dobar post, sa tim da je Belog pokupio pickousti veoma lako, dao muje prostor u medijima i niko nije ni probao da ga obesmisli. Drugo i ono bitnije, ti takozvani protesti za gorivo su trajali fcking dva dana sto je smesno i nista nisu postigli. Ima smisla to tvoje pisanje, ali ne vidim iskreno kako se moze nesto promeniti kad ljudi odustanu posle dva dana protesta. Na tim mitinzima 1 od 5m dosta puta su neki ljudi van politike kao govornici pominjali da nece politicare, ali nije ni poenta da samo setas i drvis nesto u prazno. U opasnim smo kandzama i po meni ovo ludilo ce tesko stati,a obicno se takve vladavine zavrse tragicno, ali prvo po narod pa tek onda po njih.

Link to comment
Share on other sites

Problem je u sledecem: Vucic je zajahao na talasu pseudomitologije i populizma i jahace , sto rece jednom Kinik " dok se krcag ne razbije"! A razbice se, na vase zadovoljstvo, ali ne zbog opozicije, vec te srpske pseudomitoloske, metafizicke " nadsvesti" koja ce ga terati da ide sve dalje i dalje u tom ludilu! Apetit tog metafizickog entiteta sazdanog od psihicke energije narodnog (srpskog) ludila ce rasti sve vise i vise i doci ce do tacke kada joj Vucic vise nece moci udovoljiti - i tada ce on pasti! Zavrsice se mogucom tragedijom za njega a ne happy end-om.

Ali, tada ce doci drugi koji ce da zajasu taj nadnaravni mitoloski entitet .... a onda ce biti " i ovo nanovo"!

P. S. U tom smislu, cak ni priznanje Kosova nece biti kraj srpskih problema, vec samo pocetak jednog novog ciklusa! Koliko ce tek tada biti ridanja i plakanja i bacakanja na pod ... kricima koji ce proklinjati " najvecu kosmicku nepravdu" u istoriji vaseljene!? 

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

Posle Kosova dolaze tek novi problemi koji ne mogu vise biti prikrivani sa Kosovom.  Prodje 20 godina i mi i dalje pricamo svaki dan o Kosovu a nista se ne reseva, dolazimo do zakljucka da nama to tako odgovara. Lakse je da nam ga uzmu nego da nam ga vrate. Besmisleno je uopste misliti da bi neko uzeo od nas tu teritoriju sa toliko siptara u njoj. Kazem, ipak on prikriva sve slabosti ovih vlasti  a i nije bas lako da te upisu u knjige kao nekog ko se odrekao svoje teritorije, tu bar mislim da je AV prebegao na mesto predsednika posto verujem da i ako ga bude, da on taj potpis nece staviti vec Brnabic. Posto je ona jedino i dovedena za to, ne vidim sta je ona drugo mogla da ''doprinese'' ovoj zemlji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, blond said:

I tako, Doc Holiday je postao bot na novom forumu... 

 

Jbg tako ispade... Nema ovde trece strane ....

 

Doduse jednom sam na nekoj vesti na b92 opljuvao i po jednima i po drugima i dobio rekorni broj minusa 😄

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Eddard said:

 

Ja ne razumem šta bi ti hteo, jednoumlje? Naravno da ćemo da tolerišemo drugačiji stav. Ti stvarno očekuješ da neko ovde promeni mišljenje? Pa kao što ga ti nećeš promeniti, neću ni ja najverovatnije. 

 

A to što ti to percipiraš kao botovanje, to je tvoj problem jer to de facto nije, ali je sagovornika najlakše tako diskreditovati. 

 

Da, na kraju se svodi priča na klin i ploču, ali ko tebi daje pravo da određuješ tapiju na istinu i nas prozivaš botovima. Meni je jasno da je tema Vox na ex92 na Košarci upravo zbog toga bila omiljena jer je prštala od jednoumlja, a kad se i pojavio neko sa drugim mišljenjem, bio je vređan (isto što spčitavaš gornjim spratovima, samo u suprotnom smeru). 

 

Ja vas molim da nastavite da diskutujete, a moderacija je tu da omogući normalnu diskusiju. A nepomirljivost stavova, to ne može nijedna moderacija da spreči. Pa ako je klin i ploča, neka je tako. Uostalom u celom srpskom društvu već decenijama imamo klin/ploča situaciju i vrtimo se u krug.

 

Ne, ne ex 4umu Tema Vox nije "prstala" od jednoumlja, jednostavno su se pojavljivali likovi koji su "vrteli" jednu istu pricu. Kada im postavis pitanje sa konkretnim i izneses "defacto" podatke i cifre, vrte jednu istu BOT pricu, bez konkretnog odgovora?!

 

 Ko je bio vredjan? Neko tko iznosi nacionalisticke i fasisticke stavove, i posle par konkretnih primera za isto i negiranje, kako ga nazvati?!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Doc Holiday said:

 

Jbg tako ispade... Nema ovde trece strane ....

 

Doduse jednom sam na nekoj vesti na b92 opljuvao i po jednima i po drugima i dobio rekorni broj minusa 😄

 

 

Nisam znao da su postojali i minusi. Kad je to bilo? 

Link to comment
Share on other sites

Sustina je ova...  Istina je da Vucicev rezim dovodi ubrzano do dezintegracije drzave Srbije... I tu nema spora... I nema spora da se on pod hitno mora skloniti ukoliko zelimo bilo kakav spas... Ali ne smemo zaboraviti kako je on uopste zajahao ?  Zar smo zaboravili " istorijsko pomirenje" DSa i SPSa .  Kohabitacije sa Dacicem  , deklaracijama da su Djindjic i SMrad zrtve itd...

 To su stvari koje su uradjene sa ovim istima koji su sad opozicija.  

  Meni nije tesko zamisliti da opozicija ponovo prihvati tog Dacica u koaliciju nakon izbora... Da ce ponovo prihvatiti preletace , sada povratnike- pokajnike tipa Vesic i sl..   Naravno zarad " visih "interesa. 

 Sa ovakvom ,samo kozmetickom , promenom proces samounistenjea srbije ce mozda ( najverovaynije) usporen ali ne i zaustavljen...

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Darth Bane said:

Problem je u sledecem: Vucic je zajahao na talasu pseudomitologije i populizma i jahace , sto rece jednom Kinik " dok se krcag ne razbije"! A razbice se, na vase zadovoljstvo, ali ne zbog opozicije, vec te srpske pseudomitoloske, metafizicke " nadsvesti" koja ce ga terati da ide sve dalje i dalje u tom ludilu! Apetit tog metafizickog entiteta sazdanog od psihicke energije narodnog (srpskog) ludila ce rasti sve vise i vise i doci ce do tacke kada joj Vucic vise nece moci udovoljiti - i tada ce on pasti! Zavrsice se mogucom tragedijom za njega a ne happy end-om.

Ali, tada ce doci drugi koji ce da zajasu taj nadnaravni mitoloski entitet .... a onda ce biti " i ovo nanovo"!

P. S. U tom smislu, cak ni priznanje Kosova nece biti kraj srpskih problema, vec samo pocetak jednog novog ciklusa! Koliko ce tek tada biti ridanja i plakanja i bacakanja na pod ... kricima koji ce proklinjati " najvecu kosmicku nepravdu" u istoriji vaseljene!? 

 

U dve recenice. Na zalost, ne vidim nacin na koji AvAv moze da ode, a da to nije samoinicijativni odlazak sa vlasti usled pritiska i ucena sa "zapada" i "fizickog" kraja AvAva.

 

 Jednostavno, nema kriticne mase, ljudima je vise dosadila borba protiv raznoraznih rezima, gledanja nepravdi i borbe za bolji zivot i bolje, uredjenije drustvo i drzavi. 

 

Dodje do zasicenja, osecaja nemoci i razocarenja jer preko 20godina cekamo ono: bice bolje, bice bolje sledece, ako ne sledece za 2-3 god. Ljudima jednostavno "pukne film", doqrci im borba protiv vetrenjaca, spakuju kofere i odlaze da svoju buducnost grade u nekom uredjenijem i bogatijem drustvu.

 

I tu je najveca prednost i snag AV i SNSa i, kako da se izrazim minus opozicije. Tih nekih 200-300K koji su napustili zemlju poslednjih 10-ak godina ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Eddard said:

 

Ja ne razumem šta bi ti hteo, jednoumlje? Naravno da ćemo da tolerišemo drugačiji stav. Ti stvarno očekuješ da neko ovde promeni mišljenje? Pa kao što ga ti nećeš promeniti, neću ni ja najverovatnije. 

 

A to što ti to percipiraš kao botovanje, to je tvoj problem jer to de facto nije, ali je sagovornika najlakše tako diskreditovati. 

 

Da, na kraju se svodi priča na klin i ploču, ali ko tebi daje pravo da određuješ tapiju na istinu i nas prozivaš botovima. Meni je jasno da je tema Vox na ex92 na Košarci upravo zbog toga bila omiljena jer je prštala od jednoumlja, a kad se i pojavio neko sa drugim mišljenjem, bio je vređan (isto što spčitavaš gornjim spratovima, samo u suprotnom smeru). 

 

Ja vas molim da nastavite da diskutujete, a moderacija je tu da omogući normalnu diskusiju. A nepomirljivost stavova, to ne može nijedna moderacija da spreči. Pa ako je klin i ploča, neka je tako. Uostalom u celom srpskom društvu već decenijama imamo klin/ploča situaciju i vrtimo se u krug.

 

Ako je politicki stav tvrdnja da je proteste preuzela "sluzba" (pretpostavljam da se misli na Bezbednosno Informativnu Agenciju) onda je politicki stav i to da je ta ista sluzba, ili mozda stranka na vlasti, poslala botove po drustvenim mrezama da neistinama i laznim optuzbama dezavuise proteste i pokusava da ih ugasi. Ova druga stvar nije nista manje nelogicna. Naprotiv, znamo odavno da se to desava. Naravno da ni jedno ni drugo nije politicki stav ali ili dopustate obe stvari ili se ne bunite ni zbog jedne. Iznositi teze da neko radi za nekog, da je neko potkupljen od nekog, da hiljade ljudi zapravo ucestvuje u necemu u sta ne veruje ili mozda cak zna da ne ucestvuje, nista od toga nije normalna diskusija, niti je ista od toga stav, pomirljiv ili nepomirljiv. To se zove oholo trabunjanje u prazno.

 

Naravno, ljude ne treba nazivati nicijim botovima, sta god da zastupaju, dok se drugacije ne dokaze. Stavise, nije realno da ovde ima botova i ne primecuje se njihov karakteristican nacin pisanja. S tom praksom bi valjalo prestati odmah jer ne vidim na koji nacin moze da bude koristan za diskusiju. Moderatori bi mogli da daju dobar primer pa da oni prvi prestanu da kvalifikuju tudja misljenja na osnovu licnih preferencija. Vremenom ce se i forumasi prilagoditi tome.

Edited by taliesin
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, taliesin said:

 

Ako je politicki stav tvrdnja da je proteste preuzela "sluzba" (pretpostavljam da se misli na Bezbednosno Informativnu Agenciju) onda je politicki stav i to da je ta ista sluzba, ili mozda stranka na vlasti, poslala botove po drustvenim mrezama da neistinama i laznim optuzbama dezavuise proteste i pokusava da ih ugasi. Ova druga stvar nije nista manje nelogicna. Naprotiv, znamo odavno da se to desava. Naravno da ni jedno ni drugo nije politicki stav ali ili dopustate obe stvari ili se ne bunite ni zbog jedne. Iznositi teze da neko radi za nekog, da je neko potkupljen od nekog, da hiljade ljudi zapravo ucestvuje u necemu u sta ne veruje ili mozda cak zna da ne ucestvuje, nista od toga nije normalna diskusija, niti je ista od toga stav, pomirljiv ili nepomirljiv. To se zove oholo trabunjanje u prazno.

 

Naravno, ljude ne treba nazivati nicijim botovima, sta god da zastupaju, dok se drugacije ne dokaze. Stavise, nije realno da ovde ima botova i ne primecuje se njihov karakteristican nacin pisanja. S tom praksom bi valjalo prestati odmah jer ne vidim na koji nacin moze da bude koristan za diskusiju. Moderatori bi mogli da daju dobar primer pa da oni prvi prestanu da kvalifikuju tudja misljenja na osnovu licnih preferencija. Vremenom ce se i forumasi prilagoditi tome.

 

Po ovom se moze podvesti i Obradovicevi upadi i sranja na rtsu i drugde... Sve sa namerom da se protesti diskredituju a i da se oni normalni protestanti povuku sa isth...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Doc Holiday said:

 

Po ovom se moze podvesti i Obradovicevi upadi i sranja na rtsu i drugde... Sve sa namerom da se protesti diskredituju a i da se oni normalni protestanti povuku sa isth...

Prijatelju od tih protesta nema nista ako se nesto ne dobije. Bio sam na svakom protestu u zadnjih dosta godina i mogu ti reci  da ovde nije bilo kriticne mase.. To su videli ovi iz SZS i jednostavno su isli na sve ili nista. Da probaju da upucaju Vuka sa praznom puskom. Svaki protest je pod kontrolom DB i  milicije, ima ih bas tona i sve prate, snimaju. Ovde je apsolutno sve kontrolisano . Ne idem u te paranoje bas da su svi njegovi, ali sigurno da ih ima sa dvostrukom igrom., ali sumanjm u sam vrh. Narod je generalno nezainteresovan i 13 Aprila je bila maksimalna  kulminacija za ovu godinu ili da kazem sezonu . Jasno da nije bilo ideje u opoziciji sta dalje, malo je to ljudi na ulicama za bilo sta. Kad sam setao svaki put je bio neko drugi sa mnom, kao kad ides u izlazak pa zoves ko je dostupan, ko moze..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...