Jump to content

Shanghai Masters 2023


Keira

Recommended Posts

9 minutes ago, alcesta said:

Ovo je bilo baš neočekivano, ali never underestimate the power of Dracarys :classic_cool:

 

Ima jedan intervju sa Alkarazom gde pominje da mu je Novak stalno u glavi, čak i na treningu.

Konors (čini mi se) je na to kazao kako nije dobro da se neko toliko fokusira na jednog igrača i da će se desiti/dešavati ovakve stvari.

A ja opet ne mogu da izbijem Marija iz glave i njegovu trku za broj 1 i kako je posle sve pošlo naopako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pangea said:

Opet se pokazalo da je teško stići na vrh, ali je još teže na njemu ostati.

Već peti turnir uzastopno na kome gubi. I sve od različitih protivnika: Pol, Djokovic, Medvedev, Siner, Grigor. Iako je jedno vreme delovalo da je skoro pa nepobediv sada realnost udara...

To "jedno vreme" je obicno posle meca sa Musetijem, tada po pravilu izudara jednog top 10 igraca i onda dozivi potop u polufinalu. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Helena said:

Ima jedan intervju sa Alkarazom gde pominje da mu je Novak stalno u glavi, čak i na treningu.

Ima, eto ga na prvoj strani teme :classic_biggrin:

Nadam se da će tim uticati na njega da ne rizikuje povredu igrajući sve i svašta. Bio je već broj jedan, sigurno nije u Marijevoj situaciji sad ili nikad, šta će mu da se lomi bez potrebe kad veće šanse ima odmoran na poslednja dva turnira.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

Ima, eto ga na prvoj strani teme :classic_biggrin:

Nadam se da će tim uticati na njega da ne rizikuje povredu igrajući sve i svašta. Bio je već broj jedan, sigurno nije u Marijevoj situaciji sad ili nikad, šta će mu da se lomi bez potrebe kad veće šanse ima odmoran na poslednja dva turnira.

I ne mora baš sve da izgovori što mu je u glavi.

Razumem mladost i sve, ali mora da shvati da je dvostruki GS šampion i bio je prvi, kako si navela.

Link to comment
Share on other sites

Dobro je odigrao Grigor, retko se desava da odrzi fokus dovoljno dugo da dobije ovako kvalitetnog protivnika, ali kada se to desi uvek je dobar mec.

 

Alkaraz sa druge strane i dalje lose dozira energiju, mada sada je vec pitanje previse meceva u nogama i svega sto se desavalo. Ljudi ga porede sa Nadalom i kako je Rafa to mogao deceniju i po da radi a on odmah stuca, ja bih ga uporedio vise sa Timom, koji se vise trosio od Rafe, pa je posle ozbiljnije povrede prakticno dosao do kraja puta, a Rafa je uspevao nekako da se vrati.

 

Mislim da je za njegovu karijeru jako vazno da sastavi prioritete i shvati da mu jurnjava nista ne donosi, da se trci maraton, a ne sprint.

 

On svakako ima sve sto treba u svom repertoaru da vlada tenisom, fali mu iskustvo koje moze doci vremenom, ali i spustanje na zemlju i ozbiljniji takticki pristup.

 

U ovom mecu to nije bilo toliko vidljivo, ali u svim porazima posle Vimbldona je veliku ulogu igrala, bar se sa strane ovako cini, ubedjenost da ce svojom A igrom oduvati sve protivnike (osim Djokovica) i cak i kad stvari krenu nizbrdo bilo je malo ili ni malo prilagodjavanja.

 

To bas bode oci, jer je on sposoban za to, ali iz nekog razloga se forsiraju stvari koje ce mozda na duge staze dati rezultat, ali trenutni rezultati ce sigurno trpeti. Za nekoliko meseci ce moci da podvuce crtu i vidi ko je bio u pravu.

 

Takodje i ova jurnjava za YE1 je nepotrebna - sigurno ce imati mnogo prilika da to osvoji, jasno mi je sa mentalnog i takmicarskog aspekta zasto je bitno, ali moze se to zestoko obiti o glavu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Danas ništa nisam mogla da gledam. Prijatno iznenadjenje me sačekalo.

Grigor doživljava neku vrstu renesanse, obično pobedjuje igrače treba da pobedi kao top 20 igrač a gubi u pravilu od boljih igrača. Lacoste efekat:classic_biggrin:

Ogromna pobeda za njega . BH izdrzao , znači  da odskok mora biti niži ako Carlitos nije uspeo da ga buši visokim spinovima. 

Hajde da prvo dobije Jarry-a protiv koga ima 0 2, oba meča na šljaci, jedan ove godine u F Geneve gde se nakon izgubljenog TB raspala igra -classic. pa da navijam dalje....

Link to comment
Share on other sites

Dimitrov kad ima svoj dan može dobiti svakoga. Mislim da Alcaraz ne može igrati Tokio jer su već pozivnice podijeljene, a kasno je da se prijavi. Nego nije mi jasno ta njegova želja da budi prvi, bilo bi korektnije da prizna da je Novak više zaslužio jer je osvojio 3 grand slama.

Link to comment
Share on other sites

Novaku niko nije kriv što igra samo slemove i poneku pripremu u toku godine. Postavio je prioritete kao i Alkaraz svoje, svima je poznat sistem bodovanja i nema zaslužio-nije zaslužio. Bila je ta priča i na WTA svojevremeno kad su se sestre Vilijams samo za slemove pojavljivale pa onda kako to da je neko drugi na broju 1... postoje i drugi turniri u toku godine. Doduše WTA bodovanje je tada bilo stvarno mnogo gore nego sada (ne bi trebalo da se mi na to žalimo inače Jelena ne bi videla broj 1 :classic_biggrin: ), a i sada bi se moglo popraviti, makar da se zaokruže bodovi na nekim turnirima.

 

1 hour ago, Jerotije Pantic said:

Pa prije su bili Tokio i Peking u jednoj sedmici.Zasto sada ovo, prije si mogao igrati samo jedan od ta dva turnira.

Možda zato što ovo produžavanje mastersa izbacuje veliki broj manjih turnira iz jednačine pa im je ovo način da malo kompenzuju :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, alcesta said:

Novaku niko nije kriv što igra samo slemove i poneku pripremu u toku godine. Postavio je prioritete kao i Alkaraz svoje, svima je poznat sistem bodovanja i nema zaslužio-nije zaslužio. :classic_rolleyes:

 

Njegova stvar, ali nema on još iskustva za ove završnice sezone u dvorani. Tu su majstori bili Federer, Đoković je trebalo nekoliko sezona da sazri. Imao je Murray onaj jedan luđački finiš 2016. i nakon toga se povredio.

Link to comment
Share on other sites

 

 

1 hour ago, McLeod said:

Prijave turnira se uglavnom rade ranije, pa se povlace u poslednjem trenutku. Raspravljali smo vec o tome ranije da to nije fer prema drugim teniserima kojima se tako uzima mesto.

A koji je zadnji rok za prijavu ovih najboljih tenisere, oni valjda mogu i dan pre zreba da dobiju vajld kartu , Cicipas je na neke 250ice uletao u zadnjem momentu.

 

1 hour ago, alcesta said:

Ja sam razumela da nije bio prijavljen za Tokio nego samo za Bazel pa se prijava pojavila odjednom posle poraza u Šangaju :smiley5:

Možda su samo gluvi telefoni.

Nesporazum je ispao jer Alkaraz prema https://live-tennis.eu/en/atp-schedule nije bio prijavljen za Tokio, a  tek od danas (pre meca sa Dimitrovim) stoji da jeste.

 

Ako se neko zbunio ,jebi ga, ni meni nista nije bilo jasno oko njega i Tokija.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...